Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да си довърша темата за сушито от снощи. И в двата ресторанта приемат Грабо карти. Така получавате 10% отстъпка от цената. И двата ресторанта редовно пускат промоции там. Не съм използвал никога ваучери и не знам до колко са хубави. Разпродават се за отрицателно време и предполагам си струват.

 

И на двете места горещо препоръчвам да се опита салата Уакаме. Супер вкусно нещо е.

 

Любимото ми място е Суши шоп. Преди време се намираше на ул. Гладстон. От доста време се намират до моста на Герджика. В сайта им има меню и може да се види всичко - http://sushi-shop.mreja.org/

Сетовете им са много добре подбрани. Тези които много ми харесват са: Янагава, Осака и Киото. Най - любимият мо е Осака. Киото е доста голям.

 

Другото място което става за суши е Суши Баркод - http://sushibarcode.com

При тях сетовете обаче не са добре подбрани и затова си правя аз сам. Ето 2 примерни:

1.

Oishi san roll - леко пикантно и адски вкусно

уромаки хрупкав тон

футомаки микс

футомаки шеф

хосомаки пушена сьомга и краставица

 

2.

Футомаки микс

футомаки шеф

уромаки хрупкав тон

уромаки гора

цветовете на дъгата

 

Не съм голям фен на нигиритата и затова не ги препоръчвам. Да се уточня обаче. Просто в България до сега не съм опитвал добре приготвено. Иначе са ми адски вкусни. Не се спазват обаче елементарни неща при приготвянето им.

Сетовете може да не изглеждат големи, но засищат много. Двама човека хапват доста стабилно с тях. Да уточня нещо и за хората които не са пробвали. Слагате малко Уасаби върху хапката. След това потапяте в соевият сос и в следващият момент небцето ви изпада в екстаз.

Link to comment
Share on other sites

Тия хосомаки - това е водорасло в което са увити нали? или се бъркам? То яде ли се или как? Няма се излагам като ида за първи път я :)

Link to comment
Share on other sites

Тия хосомаки - това е бананово листо в което са увити нали? или се бъркам? То яде ли се или как? Няма се излагам като ида за първи път я :)

 Не е бананово листо. Изсушено водорасло е. Яде се както си е целята хапка.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nori

Link to comment
Share on other sites

Ще се пробва някой от тия сетове :)

Иначе, пичуи, туй то, капарарих си новата кола и утре или в понеделник най-късно ще си я взема. След не много мислене се спрях на Сузуки SX4 от 2008-ма година, цвят - тъмносин. Ако е като старата ми, която за 6 години почти никакви проблеми не ми създаде, ще е супер :)
Като я взема и я покарам няколко дена, ще оставя и отзиви в темата с колите.

01-sx4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Принципно най-вкусни са ми на мен тези с филаделфията, въпреки че това не е баш суши (т.е. японец сигурно ще се възмути)

 

То суши по начало не се прави нито с риба тон нито със сьомга

Тия хосомаки - това е водорасло в което са увити нали? или се бъркам? То яде ли се или как? Няма се излагам като ида за първи път я :)

Аз успях веднъж да изям на калкана "копчетата"... хубаво че имам здрав стомах...

Link to comment
Share on other sites

Принципно най-вкусни са ми на мен тези с филаделфията, въпреки че това не е баш суши (т.е. японец сигурно ще се възмути)

На мен също тези с филаделфия са ми едни от най - любимите.

Link to comment
Share on other sites

Начи... Почти 100% съм сигурен, че таман ще пусна играта и ще почне сървърната профилактика.

Link to comment
Share on other sites

Абе доставчика има планирани профилактики в района. А кат знам кви са копита...

Link to comment
Share on other sites

Предлагам следващата Форумна среща да е в Суши Шоп!!! (каква работа има мастика Пещера в менюто не знам, но ще го преживеем...)

 

===========================

 

Иначе днес се убих... Прибрах кака ви от болницата, след това рейд МЕТРО-КАРФУР-ТМТ-ТЕХНОПОЛИС - четири часа, три курса от гаража догоре с торби, разтоварване и сортиране и чак сега сядам... И съм си направил едно МОХИТО, което ме разтапя (тоя път и лаймче съм си купил)... Така и така не си усещам краката и ръцете от умора - викам да го карам на фул макс.   

 

====

 

Ники, не почвай пак да говориш глупости.... 

Link to comment
Share on other sites

То суши по начало не се прави нито с риба тон нито със сьомга

Дедо, за сьомгата си прав, но не и за рибата-тон. Това е една от класическите съставки на сушито, защото в Токийския залив се хващат една камара различни видове риба-тон. Говорим за съвременната форма на суши, иначе има една традиционна форма, от времето на произхода на сушито, която оригинално се приготвя с риба, омесвана с ферментирал ориз и така ферментацията на ориза разгражда протеините в рибата, като самия ориз не се яде а се изхвърля. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе покрай другото четене - суши-то е баш ориза-там с оцетче, подпавки. Рибата е съставка, просто морските дарове са най-употребяваната съставка.

Link to comment
Share on other sites

Любимото ми място е Суши шоп. Преди време се намираше на ул. Гладстон. От доста време се намират до моста на Герджика. В сайта им има меню и може да се види всичко - http://sushi-shop.mreja.org/

Сетовете им са много добре подбрани. Тези които много ми харесват са: Янагава, Осака и Киото. Най - любимият мо е Осака. Киото е доста голям.

Сега им погледнах цените в менюто, че те почти като при нас бе. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега им погледнах цените в менюто, че те почти като при нас бе. :)

 

Аз не разбирам какво те учудва това. При "нас" много по-елементарни неща от суши са по-скъпи, отколкото при "вас".  

Link to comment
Share on other sites

Имам да уча :D

Имал бил да учи.... Са набучиш на щиковете на анадолската кашимерия ти, да та таковам в авиатора.....

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Стига с тва суши, бре! Твърде много взе да намирисва на една отдавнашна Ви дискусия за бръснарски (пък що да не и смазочни) кремове, което пък твърде много докарва на анювата мания по розАвки чорапи и кремчета против бръчки за дваесе и пет годишни пичлемета...... Хай сиктир!

Сурова риба се яде само ако е хищник, надлежно маринована и поднесена като ракиено мезе! Така сте го заразтягали тоз сопол, все едно ще рече, че бабите Ви цял живот са ручали рибетата сурови със замезка от недоварен ориз....

Link to comment
Share on other sites

Нее... Правилното е -  Бързата кучка сама пада в него, а - Гладна кокошка, планина повдига!

 

П.п. Илитерат такъв!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...