Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Работи се на смени: 2 дневни, 2 нощни, 2 почивни, 12 часови смени. 25 лв на смяна. Договор върху реалното възнаграждение, осигуровки изцяло за сметка на работодателя. Възможност за получаване на процент от оборота на по-нататъшен етап. При интерес изпращайте автобиография със снимка на slavcho_dodov@abv.bg

А-ха,повярвах :popcorn:

Га почне да издава работен фиш със всичките му реквизити тогава може да обещава коректност.Има си един,единствен КОРЕКТЕН начин на отразяването на дължими осигуровки.Няма такъв филм "осигуровки изцяло за сметка на работодателя".

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм "осигуровки изцяло за сметка на работодателя".

Ми.. Има. Аз съм си спазарил заплата ХХХХ. Реално договорът ми е за заплата ХХХХ+осигуровките, тоест брутната заплата по документи е по-висока.

 

Ся... това, че доста работодатели ти обявяват брутнато възнаграждение, като заплата, която ще получаваш е друга боза.

Link to comment
Share on other sites

Като се уговаряш за заплата си искаш чисти толкова и така.. Те сами си настройват колко да ти внасят. В ИТ бизнеса си е доста често така. Тъй че в случая обявата си е доста коректна. Поне знаеш точно колко ще взимаш още преди да си кадидатствал. 

Link to comment
Share on other sites

Я дай линк към обява, че ми стана любопитно.

 

 

Нцъ, нямам. Имам само тая информация - Колата е 2004г, 4врати 1.7 дци, 101 коня, със сменен съединител, с ксенон с лупи (нефабричен), цялата предница е чисто нова. След 20 000км трябва да се смени агренаж. Масло е сменяно преди 2000км. Колата е правена в сервиз на Тех-Ко с части от Тех-Ко, защото кумът на момчето е управител там. Цената, която търси е 7500. 

 

На човекът му трябва по-голяма, защото чакат бебе, иначе не би се разделил с нея.

Link to comment
Share on other sites

Гадост.Все повече се натъквам на кафеникави пръстчета във видеоревютата на смартфони.Днес например едва на 3-я опит успях да попадна на нещо друго-Ерика Грифин за Moto G (2nd Gen).

П.С.Не съм расист.Просто кафявото ми е най-грозния цвят.

Link to comment
Share on other sites

Це класи ме класи :D Аз съм станал ебаси закоравелия привърженик на хонда :lol:

 

Чак дразнещо вече...  :laughing:

 

================

 

Говорете ми за рейтинги... 

 

This is how App Store ratings work. Welcome to the reality.

 

10247349_788651011214641_219914443801282

Link to comment
Share on other sites

Между другото и аз съм я мислел це класата, ама... се ми се струва, че са много претенциозни, прекалено показни (кат' за мен) и мааалко по-скъпи за поддръжка...

 

И по-трудни за каране особено на мокро или сняг с това задно е пиклива работа, повярвай ми.

А-ха,повярвах :popcorn:

Га почне да издава работен фиш със всичките му реквизити тогава може да обещава коректност.Има си един,единствен КОРЕКТЕН начин на отразяването на дължими осигуровки.Няма такъв филм "осигуровки изцяло за сметка на работодателя".

 

Има, ама работиш само с един почивен ден и взимаш чисто 450лв + 40-50лв бакшиш на месец.

....тоест брутната заплата по документи е по-висока......

То по принцип е така.

А при мен е обратното, взимам три пъти повече от това на което ме осигуряват като технолог. Пък после ще си смучем пенсията от пръстите, сега ме удовлетворява, ама като дойде време за пенсия, не ми се мисли.

Link to comment
Share on other sites

...ама като дойде време за пенсия, не ми се мисли.

Нашето поколение няма да доживеем пенсия... Просто ще се работи до гроб... 

Link to comment
Share on other sites

Като в Китай ;) Там пенсии няма.

Стига бе градски, те там са много, няколко-стотин-хиляди измрели не се усеща, ама при нас ще изчезнем напълно. Не дай си боже на 60 се разболееш или станеш нетрудоспособен поради N причини, кво прайш без пенсия? Пускат ти "Отче наш" или в най-добрия случай ровиш по кофите за боклук и къщата ти е лукс с голям кашон от хладилник-фризер.

Майни ги ти жълтите те са кат хлебарките, все ги трепеш и все повече стават.

Link to comment
Share on other sites

Нашето поколение няма да доживеем пенсия... Просто ще се работи до гроб... 

 

Недей така, и майка ми, и тъщата разправяха така преди 15тина години ама кво стана наближи времето за пенсия и ся се тюхкат и се маят кво да правят. Като са били все при частници (измамници) и тва внесено онова не, абе мани. Не живеем в скапана държава, ами в държава със скапано управление, пълна корупция.

Link to comment
Share on other sites

Дори и да си надлежно осигуряван пенсиите са подигравка в болшинството от случаите. В смисъл да не дава Господ да си бил учител, а не миньор... И с тия изисквания за минимален стаж класиката става пълна.

Link to comment
Share on other sites

Ее, друго си е баш HR-ката да те награди с книжка...

Яж вожа!

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

По въпроса за пенсиите.... Мен докато ме слуша главата все ще съм добре, а като спре, едва ли ще ми пука ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми.. Има. Аз съм си спазарил заплата ХХХХ. Реално договорът ми е за заплата ХХХХ+осигуровките, тоест брутната заплата по документи е по-висока.

 

Ся... това, че доста работодатели ти обявяват брутнато възнаграждение, като заплата, която ще получаваш е друга боза.

 

Като се уговаряш за заплата си искаш чисти толкова и така.. Те сами си настройват колко да ти внасят. В ИТ бизнеса си е доста често така. Тъй че в случая обявата си е доста коректна. Поне знаеш точно колко ще взимаш още преди да си кадидатствал.

 

И при нас е така. Всъщност не знам някой програмист да се е хванал на работа и да не е имал претенции относно заплатата си и то чиста, а не бруто. Освен всичко друго де...

 

Нашето поколение няма да доживеем пенсия... Просто ще се работи до гроб...

Ами ако човек погледне - през 50те и 60те средната продължителност на живота е била около 60 години, което е било и пенсионната възраст. Оттогава насам плавно се вдига и сега е около 80. Няма как при демографски срив да продължим да се пенсионираме рано и да чакаме високи пенсии

Link to comment
Share on other sites

Наистина сме тъпо, гадно и отвратително племе. По принуда станах собственик на почти чисто нова кола. Хубавото е, че като продам старата коруба цената на новата ще стане 7, 8(ако излезнат прави сметките) пъти под пазарната, но ми се искаше печалба, а не да я пазя за мен. Повече на българин никва вяра, а работа хич.

Link to comment
Share on other sites

Нашето поколение няма да доживеем пенсия... Просто ще се работи до гроб... 

 

И аз това казвам, както мислят тея 40 години стаж, в най-добрия случай на 66 години може и да се пенсионирам. Хеле да имаш прекъсване на стажа, на 70 години ако все още съм жив ще се н*сирам на работа.

Link to comment
Share on other sites

Сега се зачетох в правилата за пенсиониране и нещо не ми е ясно.

От една страна говорят за 40 години стаж, а от друга за възраст. Та кое от двете е водещото ? Ако имам стажа мога ли да се пенсионирам предварително ? 

Link to comment
Share on other sites

Ако си почнал да работиш на 10 - да.   :laughing:

 

Всъщност мъдете ти са усукани максимално - хем стаж, хем минимална пенсионна възраст, като ако я стигнеш, но нямаш стажа - бараш меча. В смисъл сети се след 65 колко лесно ще ти бъде да имаш официална работа, различна от охрана на някой портал...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...