Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

А като искаш да говориш с факти защо не погледнеш фактите в какво състояние беше държавата когато Костов я пое? Защото тия дето говорят кое за колко продал и какво направил почти винаги си нямат и бегла представа от икономика... Страната е със срината икономика, срината банкова система, политически и социално дестабилизирана с така наречения коефициент на мизерия достигнал рекордни стойности, с мизерна покупателна способност на населението и ти имаш задача да стабилизираш страната с външни заеми и инвестиции, като успееш да ги убедиш че тези заеми и инвестиции няма да бъдат безвъзвратно загубени... Ами нормално да се продадат предприятия на по изгодни цени. Любимото на всички което дъвчат е как продал Кремиковци за 1 долар - в момента на приватизация Кремиковци има дългове на стойност 1 024 000 000 лв Към 2007 година общия дълг е намален на 300 000 000 лв. Иначе така и бабите пред блока знаят и цъкат с език ейй за 1 долар го продадоха това голямо предприятие....

Видене, тъкмо тръгнах да ти чета последните писания. Спрях се още на това как правителството на Филип Димитров било свалено с вот на недоверие!!! Как да продължа да ти чета останалите ****?

 

Иначе ми прави впечатление нещо. Всички хора на които ценя много мнението, всички до последният човек са гласували за Реформаторския блок.

И на мен ми направи същото впечатление сред моите приятели и познати, всички които имаха някаква поне бегла реална представа гласуваха за РБ с преференция за някой от СДС или ДСБ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И двамата живеем извън страната. Просто го споменавам.

Едно от възможните обяснения е, че извън страната не си подложен на постоянното облъчване на пропагандата от ДС-арските медии, които повтарят от сутрин до вечер един и същи лъжи до спукване. Тези дни имах неблагоразумието да си пусна през XBMC Live български канали заради изборите да погледам аджеба какво става "на живо". След половин час прехвърляне от канал на канал, останах като треснат с мокър парцал по главата. Верно, че от десет години не съм гледал българска телевизия, но това, което видях направо ме хвърли в тъча. Имам предвид набитите с годините и вече повтаряни от всички заучени идеологеми, стереотипи и разни меко казано странни схващания за живота по света и у нас. Почувствах се направо като във Фермата на Оруел. Не искам да коментирам самата изборна нощ, че няма да ми стигнат десет страници, но снощи докато чаках да пуснат нещо за изборите вървеше някакво сутрешно предаване на БТВ, в което вездесъщата Катя от Ритон обясняваше много разпалено как тя (след толкова обикаляне по света) била убедена защо американците били толкова прости, понеже правителството им имало нужда единствено от прости бачкатори, затова образователните им програми били като за малоумници, докато нашата произвеждала хипергении едва ли не. Така и не дочаках да видя и чуя какво става по-нататък.  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

... образователните им програми били като за малоумници, докато нашата произвеждала хипергении едва ли не.

Aaa eй такива са ми най-смешни. А още по-смешни са тези, обясняващи как през соца образованието било върха на сладоледа, а българите са мега гении... само дето като погледнеш какви инженерни проекти има завършени ти става ясно какви гении сме били, ама нали е важно да се помпа самочуствието...

 

Но както е доказано нееднократно - хората предпочитат да вярват на една красива лъжа, отколкото да приемат грозната истина. Факта, че Обама все още не са го свалили и арестували го доказва. Тукашните факти пък изобщо няма да ги коментирам - ясно е, че поне половината от населението са кръгли идиоти след като или не гласуват изобщо или подават празни бюлетини или гласуват за ББЦ, Атака и други популисти.

Link to comment
Share on other sites

Същото коментирахме снощи със сестра ми - колко пропагандно действат медиите и къв ташак са тия избори.

 

 

А България(и Родопа) ни изпраща с английско време....

Link to comment
Share on other sites

Ти цитираш "факти" от някаква паралелна реалност и вече ти го показах конкретно. А аз няма нужда да проверявам нещо, в което съм бил директен свидетел и участник в събитията. Основната и няй-голяма грешка на Костов беше, че подцени възможностите на ДС-арската пропагандна машина, чрез която една лъжа повторена сто пъти сред мат'ряла много лесно и бързо се превръща в "истина". Съответно и последвалия гениален ход с мадридския дървосекач, който оправи всичко и всички за 800 дни. От там нататък пропагандната машина взе такива високи обороти, че и до ден днешен не спира да бълва, въпреки очевадното тотално отсъствие на Костов от политиката. Защо ДС-арската машина трябваше да влага такива ресурси (и до ден днешен) и да изпълнява такива мащабни планове пълни с огромен риск, ако Костов е бил "техен човек", а не сериозна пречка за установяване на статуквото? Къде е "логиката" в подобна глупост? А самият факт, че една мутра, засипвала Европа с анфетамини, в очите на почти всички не само не минава за престъпник, но едва ли не е единствената алтернатива за премиер е плащеша и направо ужасяваща за всеки човек с нормален мироглед. Обаче след номера с мадридския дървосекач, мат'ряла показа на практика, че всичко е възможно и то не само за 800 дни.

 

Момчиле, за какви паралени реалности и измерения говориш? Цитирам ти факти, писани от сериозни хора, не от мен лично. Както казах - навсякъде може да се видят. Или се опитваш да ми кажеш, че Костов не е долен комунист, внедрен в СДС умишлено? Кажи ми моля те в какво си участвал по-точно и на какво си бил свидетел. Защото аз ако ти кажа какво съм виждал с очите си по това време, ще ти настръхне косата. 

 

И защо пак намесваш други лица? Какво общо има Симеон с коментарите ни за престъпленията на Костов, за които, бидейки очевадни, се държите като щрауси вие костовистите? Симеон трябва да бъде посечен пред НС предимно защото допусна ДПС в голямата политика и днес виждаш докъде стигнаха нещата - вече официално втора политическа сила, която от години командва в България. Втората причина е държавния ни дълг, заради което трябва да разстреляме и синовете му.  

 

Все повече се убеждавам, че хич не си наясно какво и как се случва в България, а да си въобразяваш глупости от рода на "очевадното тотално отсъствие на Костов от политиката" показва, че си страшно наивен (защото знам, че си много умен). И Доган отсъства от политиката, шъ знайш... Ще "отсъстват", естествено, защото хората така ги мразят, че вече не могат да понасят и да ги виждат физически. Показно колко ефективни са елементарните трикове за наивни хора... 

 

Но да се върнем на престъпленията на Костов и неговите другари. Престъпления в национален мащаб с рядко виждани и до днес размери. Престъпления, за които и смърт е доста леко наказание. 

 

Да започнем с Кремиковци, защото виждам, че има много хора, които нищо не знаят и си въобразяват небивалици:

 

Сигурно всички вие помните как той ни убеждаваше и продължава да ни убеждава, че честно и почтено е извършил приватизацията и всички нападки срещу него са клевети … и ние наивниците дълго време му вярвахме. Не само му вярвахме, но и гласувахме за него за да се върне на власт и да довърши започнатото. Слепи сме били.

 

Поредната бомба заложена от Гаргамел по време на управлението му гръмна с пълна сила. Приятелят му Валентин Захариев, на когото Костов подари МК Кремиковци за 1(един!) долар през през 1999 г., а той от своя страна няколко години по-късно през 2005 година  го продаде на индиеца Митал за 110 000 000 долара, това костово другарче от разбойническите приватизационни години е на път да фалира.

 

Подаръкът от Костов

 

Преди 13 години Валентин Захариев получи гордостта на родната социалистическа индустрия – металургичния комбинат “Кремиковци”. Заводът всъщност му бе подарен от тогавашния премиер Иван Костов. Сделката бе сключена на 14 юни 1999 г. на стойност 1 (един) щатски долар. Срещу тази сума Захариев приватизира 71% от активите на предприятието с фирмата си “Дару металс”, прекръстена бързо след това на “Финметалс холдинг”.

 

Преди подписването на договора държавата опрости близо 400 млн. лв. задължения на комбината. Така се елиминира грозящата опасност предприятието да влезе директно от списъка за изолация в този за ликвидация. Валентин Захариев е представен като спасител и така бе оправдана форсмажорната продажба. От баланса на “Кремиковци” обаче, изготвен само месец и половина преди приватизационната сделка, става ясно, че през 1998 г. предприятието е било платежоспособно и дори има 6 млрд. неденоминирани лв. положителен финансов резултат. В същото време само за първите четири месеца на 1999 г. прави космически разходи от 16,9 млрд. неденоминирани лева, при 622 млн. за цялата 1998 г. Пак от януари до април 1999 г. комбинатът отчита шеметна загуба от 112 млрд. неденоминирани лева. Така възниква въпросът – дали “Кремиковци” не е подготвен специално за една хищническа приватизация и по колко са си разделили участниците в сделката?

Захариев обаче се жалва, че е налял милиони в закъсалото предприятие. Според официалната информация задълженията са не 140, а 460 млн. деноминирани лева. Явно това число е услужливо завишено от някой. Нещо повече – след подписването на сделката Министерски съвет решава да му се отпуснат нови 183 млн. от хазната, за да посрещне натрупаните до момента дългове на “Кремиковци” към НЕК и “Булгаргаз”. Захариев обаче не само не погасява старите задължения, но трупа нови. Влиза в сила схемата, по която Захариев източва и обезкръвява всичко, до което се докосне. Трупат се задължения в милиони към НОИ, към “Булгаргаз” и НЕК (разсрочените задължения към държавните монополисти са над 36 млн. лв. към 2004 г.) и за просрочени задължения на дружеството към Агенцията за държавни вземания, към Главната данъчна дирекция, към Националната здравноосигурителна каса, БДЖ ЕАД и Агенцията за следприватизационен контрол. Държавата му отпуска кеш, за да посреща ангажиментите си по различните екологични програми.

Още от първите дни след приватизацията е задействана и друга схема, любима на родния бизнес от първите години на прехода – фирми пиявици на входа и на изхода на производството. По този начин е точен “Кремиковци” още по времето на “Мултигруп”. Само към две подобни фирми с неясни собственици, оказали се впоследствие пощенски кутии, са изтекли над 100 млн. евро. В периода 2001-2004 г. “Кремиковци” е в интензивни търговски и финансови отношения с фирмите “Скад Ко”, регистрирана в Кипър, и “Булстийл”, регистрирана в офшорка във Великобритания. Оказва се, че представителството на “Скад Ко” в България е на същия адрес, на който е и адресът за кореспонденция на “Кремиковци трейд”, търговското дъщерно дружество на “Кремиковци” АД. В крайна сметка за несъбраните вземания е сезиран главният прокурор Борис Велчев.

Междувременно се продават на поразия и останалите непроизводствени активи на металургичния комбинат. Знае се, че той разполагаше с множество почивни станции и бази в цялата страна.

Ето само един емблематичен пример: огромната почивна станция в Китен. На 12.08.2005 г. на фирма “Аква тур 21″ са продадени две масивни 14-етажни сгради, всяка с по 4923 кв. м разгъната застроена площ, оборудвани с необходимия инвентар, както и кухня, ресторант и пералня. Станцията притежава още 10 бунгала, два басейна, спортна площадка и паркинг, всичко това разположено на терен от над 26 хил. кв. м. Цената е просто смешна – 2,2 млн. лв., колкото един мезонет в столичния квартал “Манастирски ливади” например. Подписан е предварителен договор за продажба, но просто времето не стига, за да стане сделката факт. Следващото ръководство на “Кремиковци” отказва да я подпише. Сега още се водят дела, изходът от които не се знае какъв ще бъде. Току-виж крупният олигарх прилапал и двете 14-етажни сгради на брега на Китенския залив. Защото точно такава съдба има друга почивна станция на кремиковските металурзи – на Витоша. Просторният хотел е продаден на семейната фирма на Захариеви “Аква тур 21″ за нищожните 850 хил. лв.

Четири години преди това (от април 2001 г.) същата фирма е подписала договор с “Кремиковци” за ползване на имота под аренда срещу смешна такса от 110 хил. лв. годишно, до 2005 г. Малко по-късно таксата е отменена срещу ремонт в размер на 200 хил. лв. А още малко след това срокът на арендата е удължен до 2007 г., без да се променя сумата за ремонта. Всъщност не е правен никакъв ремонт освен належащите аварийни поправки. Сградите са съсипани, а през 2005 г. са продадени на безценица на фирмата арендатор. А най-фрапантното е, че собственици на въпросната фирма “Аква тур 21″ са съпругата и двамата синове на Валентин Захариев.

В крайна сметка, след като “Кремиковци” е обезкостен и оглозган, през 2006 г. е продаден на Прамод Митал за 124 млн. евро. Сделката бе съпроводена със скандали и непрекъснати заплахи от отказване на купувача. До последно Валентин Захариев твърдеше, че той не би се разделил с предприятието, ако не е политическият натиск.

И след цялата тази сага, която напълни с милиони джобовете на Захариев, логично се стигна до ликвидацията на “Кремиковци”. След мъчителни опити на синдика да продаде превърналия се в купчина старо желязо комбинат, в крайна сметка сделка имаше през пролетта на 2011 г. Купи го “Ел трейд къмпани” срещу 316 млн. лева. След това пък купувачът стана собственост на кипърска офшорка. По неофициални данни сега всичко, останало от “Кремиковци”, отива за скрап.

 

Стандарт

 

 

 

Не са нужни особени познания да се осъзнае написаното...

 

============================================================

 

А България(и Родопа) ни изпраща с английско време....

 

На добър път Наско, ще те чакаме да си дойдеш. 

 

 

============================

 

ЕДИТ: Да гледате български телевизии по отношение на сериозни теми е живо самоубийство... Съветвам ви да не си го причинявате. Особено пък по време на избори....

Link to comment
Share on other sites

Костов е един от най-способните политици в новото ни време, може би само той и Доган са истински умове.

 

А за РБ не мога да гласувам! Никога гласът ми не може да иде при този безпринципен съюз, с Пръмова и отломки от ДПС вътре...

http://www.dnevnik.bg/izbori2014/2014/10/06/2395197_izluga_li_bojidar_lukarski/

 

Видене, само като видя това "гордостта на родната социалистическа индустрия – металургичния комбинат “Кремиковци”" и ми иде да се търкалям по земята... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Видене, само като видя това "гордостта на родната социалистическа индустрия – металургичния комбинат “Кремиковци”" и ми иде да се търкалям по земята... :lol:

 

Така го наричаха, децата като тебе не помнят... Иначе си се търкаляй, други си търкалят милионите по света... 

 

Аз пък като чуя "Костов е един от най-способните политици в новото ни време" и ми иде да повръщам...

Link to comment
Share on other sites

Костов е един от най-способните политици в новото ни време, може би само той и Доган са истински умове.

 

А за РБ не мога да гласувам! Никога гласът ми не може да иде при този безпринципен съюз, с Пръмова и отломки от ДПС вътре...

http://www.dnevnik.bg/izbori2014/2014/10/06/2395197_izluga_li_bojidar_lukarski/

 

Видене, само като видя това "гордостта на родната социалистическа индустрия – металургичния комбинат “Кремиковци" и ми иде да се търкалям по земята... :lol:

Само като човек прочете това и няма нужда да чете по нататък написаните глупости от автора на съответната дебилна статия... Още от създаването си комбинатът е обречен на фалит! Една от многото безмислици на комунизма - строй голямо с размах без да му мислиш много много... За успешен металургичен проект е необходимо да са налице най-малко две от следните три условия: качествена руда, качествено гориво, воден транспортен път. "Кремиковци" не разполага с нито един от тези ресурси. Комбинатът не ползва рудата от "находището", а внася по море от чужбина (преди от СССР, сега от където падне), не ползва въглища от български рудници, а внася коксуващи въглища по море и руски природен газ. Началната суровина пътува с влак, по море и пак с влак, а крайният продукт поема по обратния път с влак и по море. Печалба това предприятие не може да има и не е имало нито за ден от съществуването си - не е случайно, че поредната криза настъпи след уж най-успешните месеци на ръст на продажбите и небивало търсене на световния пазар. Той е един от основните длъжници на НОИ, на БДЖ, на портовете Бургас, Варна, Лом... "Кремиковци" е - ако не единствен стожер - поне лицето на структурните дефекти на българската икономика. 

Link to comment
Share on other sites

Алеле мале.... Кой ти коментира тук далновидност на социалистическите строежи???  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Ами показвам ти с факти какво представлява "гордостта на родната социалистическа индустрия" и как "Спасяването" на "Кремиковци" чрез държавни помощи за безцелно изгаряне на още малко горива не е само и единствено екологично престъпление срещу жителите на Софийското поле.

Link to comment
Share on other sites

Напротив - построяването на Кремиковци е много далновидно, погледнато през интереса на социалистическа България. Милион селяни станаха столичани, роди се "Люлин", разви се железопътния транспорт. България стана сила в производството на черни метали :) За щастие ноември дойде малко преди да изнесат цялата тази кочина край Бургас - в Дебелт. А истината е, че това недоразумение на соц. индустрията никога не трябваше да бъде строено. Това беше само малка част от ресурсите които великия Съветски съюз смучеше от нас българите.

Link to comment
Share on other sites

Ами показвам ти с факти какво представлява "гордостта на родната социалистическа индустрия" и как "Спасяването" на "Кремиковци" чрез държавни помощи за безцелно изгаряне на още малко горива не е само и единствено екологично престъпление срещу жителите на Софийското поле.

 

Тези факти много добре ги знаем, даже сме ги учили в училище, дето се вика. Гледай сделките около Кремиковци, заеби каква комунистическа тъпотия е изграждането му. Не мисли за ефективност, а мисли за АКТИВИ. И си представи някои хора точно колко богати са станали. Именно по времето на Костов започнаха да извират олигарси... След това червените направиха свои и т.н и т.н. И нито един, никога за нищо не е наказван. 

Link to comment
Share on other sites

Интересно какво биха казали тези, които възхваляват Костов за Нефтохима продаден на стойност равняваща се на 2-годишната печалба без нито лев допълнителна инвестиция. Това ако не е обир. Още повече, че дружествата умишлено ги водеха към фалит, за да имат оправдания да продават.

"ЛУКойл Нефтохим-Бургас" приключи първото тримесечие на 2000 г. с 20.7 млн. лв. печалба, че за същия период на миналата година, когато рафинерията все още бе държавна, е отчетена загуба от 79 млн. лв."

 

Без лев инвестиция за 1 година го извеждат на печалба. За 2 години покриват цялата ст-ст на сделката от 100млн.

Великият ви финансист или не може да оцени реалната ст-ст дори и на кокошка или е корумпиран гъз до дъното на душата си. За няколко милиона подкуп ограбва държавата със стотици милиони. И в двата случая е пълен боклук!

 

Ето ви още малко за размисъл: http://www.extremecentrepoint.com/archives/13660

Link to comment
Share on other sites

Че секторът Енергетика е тотално осран от големия политик - Циганина Костов. Там не ми се говори, направо ми се реве.

Link to comment
Share on other sites

Интересно какво биха казали тези, които възхваляват Костов за Нефтохима продаден на стойност равняваща се на 2-годишната печалба без нито лев допълнителна инвестиция. Това ако не е обир. 

 

Споко, ще стигнем и дотам. Там интереса не е само финансов.

Link to comment
Share on other sites

е, и?

а след това беше ли два мандата с депутатски имунитет? разследваха ли го за нещо тогава? мина ли давността?

имал е възможност - използвал я е. не е хванат, няма и да бъде. значи е успешен политик.

 

дори аз дето сте ме нарочили за комунист не мога да му го отрека. и то успешен десен политик за разлика от ГЕРБ/НДСВ.

Link to comment
Share on other sites

Интересно какво биха казали тези, които възхваляват Костов за Нефтохима продаден на стойност равняваща се на 2-годишната печалба без нито лев допълнителна инвестиция. Това ако не е обир. Още повече, че дружествата умишлено ги водеха към фалит, за да имат оправдания да продават.

"ЛУКойл Нефтохим-Бургас" приключи първото тримесечие на 2000 г. с 20.7 млн. лв. печалба, че за същия период на миналата година, когато рафинерията все още бе държавна, е отчетена загуба от 79 млн. лв."

 

Без лев инвестиция за 1 година го извеждат на печалба. За 2 години покриват цялата ст-ст на сделката от 100млн.

Великият ви финансист или не може да оцени реалната ст-ст дори и на кокошка или е корумпиран гъз до дъното на душата си. За няколко милиона подкуп ограбва държавата със стотици милиони. И в двата случая е пълен боклук!

 

Ето ви още малко за размисъл: http://www.extremecentrepoint.com/archives/13660

Ама как си ги смучете от пръстите отделни факти   :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:Купувачът освен това се задължава да инвестира в рафинерията 268 млн. долара за модернизиране на оборудването през следващите пет години и поне 140 млн. долара под формата на нефтено находище в Западен Сибир с годишен добив от 700 хил. тона нефт. Находището се очаква да влезе в капитала на Нефтохим като апортна вноска. Според приватизационния договор купувачът поема признатите дългове на рафинерията към държавата (под формата на стар дълг към бившия Държавен фонд за реконструкция и развитие в размер на 30.5 млн. долара и като неплатени данъци и мита - 420 млн. нови лева), към Националния осигурителен институт - 6.5 млн. нови лева, и към доставчици и банки кредиторки - в неустановен размер.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, все едно не знаеш, че спора е безсмислен.Костовците няма как да ги убедиш, дори и лично Костов да им го признае :D

 

Нека да сме справедливи. Литовската рафинерия е построена няколко години след нашата. Проектният ù преработвателен капацитет е 15 млн. тона годишно, а на „Нефтохим” е около 10 млн. тона. Литовската рафинерия е по-голяма с една трета от нашата. За да се получи приблизителната цена на „Нефтохим”, трябва да се извади една трета от цената, която Полша заплати за „Мазейкиу Нафта”. Получава се около един милиард и петстотин милиона долара! Точно толкова са заявили и от „Лукойл”, че струва „Нефтохим”.

Krahut-na-Kostov.jpgТова разбрахме от интервю с Иван Костов, излъчено по Нова Телевизия на 12 август 2011 г.

                „Те претендират за 1,5 млрд., които никой няма да им даде. .... Трябва да се заровя в интернет няколко часа и ще ви кажа колко струва, но струва много по-малко.” – рече тогава Иван Костов, възмутен от твърденията на „Лукойл”.

                „Приятно е да бъдеш възмутен: едновременно чувстваш другите виновни и съзнаваш собственото си превъзходство.”, казва големия български поет Атанас Далчев.

Когато се говори за реалната цена на бургаската рафинерия не трябва да се забравя и факта, че държавата опрости на „Нефтохим” 170 милиона стари дългове.

Така от продажбата на „Нефтохим” България загуби около един милиард и четиристотин милиона долара! Българската рафинерия беше продадена приблизително петнадесет пъти по-евтино, отколкото струва!

Продажбата на „Нефтохим” бе определена от Агенцията за приватизация за „сделката на 1999 година”. Така е! Наистина бе най-добрата сделка, но за Русия! Когато по време на интервюто водещият помоли Иван Костов да ни припомни, каква беше цената, той отвърна: „Аз не си спомням цената, честно. Аз и не разбирам какъв е смисълът на целия разговор около цената”.

Правилно! Цената на един подарък няма никакво значение. Важното е подаръкът да бъде от сърце. А и какъв смисъл има да подаряваш нещо, ако и на теб самия то не ти е скъпо?

Link to comment
Share on other sites

 

Ебати доводите хахахха все едно ми ги говори някой изкуфял пенсионер нямащ връзка с реалността... По логиката на твоите безумни съждения направи си някакъв месинджър, събери там някакви потребители и 100% ще го продадеш след като фейсбук купи whatsupp за 19 милиарда сметни си там потребителите и колко точно пари ще вземеш   :Facepalm:   :Facepalm:   :Facepalm:  :Facepalm:   :Facepalm:   :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Ама как си ги смучете от пръстите отделни факти   :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:Купувачът освен това се задължава да инвестира в рафинерията 268 млн. долара за модернизиране на оборудването през следващите пет години и поне 140 млн. долара под формата на нефтено находище в Западен Сибир с годишен добив от 700 хил. тона нефт. Находището се очаква да влезе в капитала на Нефтохим като апортна вноска. Според приватизационния договор купувачът поема признатите дългове на рафинерията към държавата (под формата на стар дълг към бившия Държавен фонд за реконструкция и развитие в размер на 30.5 млн. долара и като неплатени данъци и мита - 420 млн. нови лева), към Националния осигурителен институт - 6.5 млн. нови лева, и към доставчици и банки кредиторки - в неустановен размер.

 

А ти много избирателно цитираш.

 

Цената на сделката по договор е 101 млн. долара, от които в държавния бюджет реално ще влязат 81 млн. долара. Останалите 20 млн. долара, макар и включени в цената, на практика остават в разпореждане на “ЛУКойл” по специална доверителна сметка. 

 

 

Държавата ще отпише 170 млн. долара дългосрочен дълг на рафинерията

 

Сам можеш да пресметнеш, че чистата печалба пак не може да докара и 200 млн. долара, а реалната ст-ст е около млрд.

 

 

Само факти -> http://www.extremecentrepoint.com/archives/13660

Link to comment
Share on other sites

Видене, те може и Велики везире да са го наричали, ама както явно и други мислят, това предприятие е едно брутално недоразумение изначално!

 

А относно Костов, темата е дълга, но се замисли колко от сега действащите политици могат да седнат срещу него и да дебатират състоянието на държавата и необходимите мерки?

Link to comment
Share on other sites

А ти много избирателно цитираш.

 

 

Сам можеш да пресметнеш, че чистата печалба пак не може да докара и 200 млн. долара, а реалната ст-ст е около млрд.

 

 

Само факти -> http://www.extremecentrepoint.com/archives/13660

Както и да е, заеби... За пореден път се убеждавам, че българския народ си заслужава участта след като масата разсъждава така...

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш: от всеки според възможностите, на всеки според потребностите :)

И тази година полупроводници, догодина цели проводници, по следващата година проводници и половина :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...