Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тука не ходи в казарма, там ли ще е ???

Никаква казарма. Армията си е това. С тая разлика, че тука ги уважават и почти всичко им е бащиния. И най-важното, не си полеви войник, освен ако не те пере тока и сам не го пожелаеш. Времето тик-така, крайните срокове идват, много опции нямам. Атака или в батака, така ще се получи.

Ако бях като вас на ти с компютрите, нямаше да е така, но ситуацията е такава. Впрочем без някой да го изживее, няма да ме разбере за какво говоря.

Ако бях като вас на ти с компютрите, нямаше да е така, но ситуацията е такава. Впрочем без някой да го изживее, няма да ме разбере за какво говоря.

И образованието ще му платят.

И сметките като газ, той, вода и тн ако сключа брак. Бащиния от всякъде, а за бенефитите не ми се говори. По хубави са сигурно само на Обама. При война обаче има шанс да се сгомнясат нещата, но пак основно зависи като какъв работиш.
Link to comment
Share on other sites

Искаш ли един акъл от мен? Службата ти е срочна. Пробвай да се навреш в авиацията - при тях е най-голям айляк. Парите са ти пари, най-вероятно ще си обслужващ персонал, ще се уволниш рано. Е, може да имаш бая командировки, ама получаваш повечко шансове след армията да се оправиш. Само от теб си зависи дали ще останеш на свръхсрочна, ама това вече е патология :D

 

Ред. Продължение на снощния спор - Тиесто е измисленяк, никой не може да се мери с Жан-Мишел Жар и Вангелис.

Link to comment
Share on other sites

При война обаче има шанс да се сгомнясат нещата, но пак основно зависи като какъв работиш.

Те са в постоянна война ;). Горе долу от края на Втората световна война не са се спирали. Имай го и това в предвид. Наско май е прав за авиацията. Имай обаче в предвид, че доста неща се променят там. Все повече навлизат дроновете. Това променя цялата армия всъщност. Има възможност и да те пратят за по 2-3 години в някоя от постоянните мисии. Има такава в Германия, Южна Кореа, Япония. Там вече си е баси и кефа :).
Link to comment
Share on other sites

Възможно е, но много малко вероятно от първия път да те забият там. Говорил съм вече с техен представител, много инфо снесе. Пак ще говоря щото това е много сериозно и важно решение. Съквартиранта е след 15 дни на изпит и после влиза. И на него му е дошло до гуша от американската помия, "равнопостаееност" и тн.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да разбия на некадърната си колежка главата или да мина само с официално оплакване за неизпълнение на трудовите задължения...

Link to comment
Share on other sites

По принцип не съм пристрастен към нета, но да стана и да няма нет точно когато да свърша нещо е много гадно... добре че телефона има нет поне да споделя неволята с близуу, суича май им е гръмнал. Та чакам да го оправят.

Друго което ми минава през тиквата е, че за да взимаш що годе свестни пари в Пловдив трябва да си на работа с познати. Не може масово заплата да не се е променила от 400 до 500 за 8 години, а цените са дубъл.

С мъка на сърце сигурно и аз ще вдигна гълъбите от милата ни родина.

 

Наско, опитай се да не се нервиш щото и да я сменят вероятността да дойде по-зле е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Ам, и да чакам - все тая. Супервайзорът не иска да я сменя, щото е приятел с бившия и мъж, и щяло да бъде като "лично отношение"....Абе тя е с толкова нарушения, че нямам думи(при нас са я преместили с последно предупреждение). Нищо, аз ще си пусна официално оплакване, баси, писна ми да я влача на гърба си,

Link to comment
Share on other sites

Да не махнат теб обаче след това официално оплакване. Тя щом толкова време се е задържала след провинения, явно има защо.

Link to comment
Share on other sites

Дотолкова ми е писнало, че ми е все тая дали ще ме махнат. И без това ще напускам след 3 месеца. Просто тука кадърни и работливи хора не се задържат, щото се толерират мърди, некадърници и скатавки. Аз седя, само защото чакам да дойде времето за напускане на Бг. Я си представи - ти да вършиш работа на двама души, но получавате еднакви заплати и ако нещо е осрано, контрата е в твоя задник, защото се предполага че ти си негласният отговорник на сектора и си по-опитен. Приятно ли ще ти е?

Link to comment
Share on other sites

Не разбира се. Ама ако съм нагласен отговорник не трябва ли останалите в тоя сектор да ме слушат какво им казвам и моята дума да е по-тежка от тяхната?

Link to comment
Share on other sites

Не разбира се. Ама ако съм нагласен отговорник не трябва ли останалите в тоя сектор да ме слушат какво им казвам и моята дума да е по-тежка от тяхната?

 

Не, бате - ти си нарочен че опираш пешкира и точка. Носиш отговорности, но не и когато стане дума за заплати, за идеи, за предложения и т.н. Единствено когато нещо се насере - тогава.

 

В момента точно искам да прегриза гръцмуля на насрания доктор, дето вчера 8 чàса си пи кафето и не благоволи да дойде и да пусне един скенер и да прегледа пациентката си... В следствие на което в момента тя е с диагностициран инсулт с доста засегнати когнитивни и говорни функции... А това можеше да се избегне, ако си бяха свършили работата шибаните доктори...ИЗМЕКЯРИ...

Link to comment
Share on other sites

Напоследък май във всички сектори хората почнаха да се скатават и това не е добре ама никък.

Link to comment
Share on other sites

Мнозинството от хората карат още с комунистическата максима:"На работа съм, а не на състезание. Защо да си давам зор?!" И ги мързи да мислят. Затова сме на тоя хал.

Link to comment
Share on other sites

Това майсторите са си ебало капаците. Ами ще свалим генератора, ще погледнем, и ще ти се обадим какво е, колко ще струва и да видим дали ще го правим. Амиии готово е - 100лв. Абе бай х♚й, нали каза, че ще се обадиш да кажеш. Ми ако сега нямам 100 лв ко праим?

Link to comment
Share on other sites

Това майсторите са си ебало капаците. Ами ще свалим генератора, ще погледнем, и ще ти се обадим какво е, колко ще струва и да видим дали ще го правим. Амиии готово е - 100лв. Абе бай х♚й, нали каза, че ще се обадиш да кажеш. Ми ако сега нямам 100 лв ко праим?

 

Кофти майстор... И смятай, че на генератора, вероятно, нищо му е нямало, а по-скоро нещо дребничко е било, но...

Link to comment
Share on other sites

Четки, ала-бала... Аз вече за хиляден път ви казвам да се ходи само на доверени места. На парите майната им... ами ако си оставят ръцете, после какво става.

Link to comment
Share on other sites

За генератори, стартери и всякакви жичкаджийски истории, които не мога да си направя сам или пък ме домързява - само при Сурен. Оставям му ключовете, казвам му какво има и какво искам да се направи и си тръгвам. Когато е готов ми звъни и си прибирам колата.

Link to comment
Share on other sites

Мнозинството от хората карат още с комунистическата максима:"На работа съм, а не на състезание. Защо да си давам зор?!" И ги мързи да мислят. Затова сме на тоя хал.

Говориш абсолютни простотии, Танасе! Ш'мъ извиняваш за френския ми. ;) 

Естествено имам предвид случая, когато началството има достатъчно между ушите, та да освободи заплатата на служителя си и тя започне да зависи пряко от постигнато.

 

Това майсторите са си ебало капаците. Ами ще свалим генератора, ще погледнем, и ще ти се обадим какво е, колко ще струва и да видим дали ще го правим. Амиии готово е - 100лв. Абе бай х♚й, нали каза, че ще се обадиш да кажеш. Ми ако сега нямам 100 лв ко праим?

За това се ходи при доверени хора бре, Нашият! А не, юруш на маслините, а калинките да си факат колкот си щът....

Link to comment
Share on other sites

Простотии, Галине, ама говорим за началство, на което му казваш - пич дай едни 200лв за спонсорство, отплащаме ти се с реклама в национална телевизия и няколко списания, и тва началство вика - ми то тая аудитория не е в нашите таргет-групи.

Link to comment
Share on other sites

Ми казвайте ги тия майстори, направете им реклама, та да знаят хората. Сменили уж реле ли какво и уж семеринг?, дето почнал да изпуска по малко. Това ми обясниха, ама аз като не разбирам, може да си ме къпят. Иначе тия са до циганския кореком, след бига такси или нещо такова имаше като табела.

Отидох там, че ми е близо до работата и можеше да осатвя колата сутринта, че нямаше и кой да хвана да ме закара при другите, дето ако имах време щях да отида.

Link to comment
Share on other sites

Честит рожден ден, Стойо!!! Няма да ви бия дето не казвате като ходите по язовири с Кашалота...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Да си ми жив и здрав, батьовата! 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...