Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

От скапания джойстик имам ново изкривяване - като седна да карам и взе търся по скоростния лост бутоните за ракетите и за оръдието... :online2long:

 

Някак отвътре ти напира да помогнеш на света като разкараш някой и друг серсем, нали? :)

 

 

Мнението ми за веганите е като за педерастите - нямам нищо против тях, стига да не ми го натрапват и да не парадират с това.

 

Те нека да си се гордеят стига да искат, въпроса е да не очакват да им се възхищаваме ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Няма да започвам понеделник сутрин със скандал отново!

 

Всеки да яде, каквото иска. Важното е да се чувства добре.

 

@asasin - Жоре, извинявай. Всеки прави личен избор, както и ти, както и аз. Това е животът.

Че защо да има скандал? Аз наистина съм уверен, че резултатите на вегана ще са по-добри. 

И естествено, че всеки да яде каквото си иска. Животът си е негов.

 

Ама и аз много се замислям сега, ако пусна един 60 дневен курс на fatburner, комбиниран с веганство, как ли ще ми се отрази?! На психиката най-вече, иначе ясно, че ще сваля 20 кг...

 

EDIT: Сега усещам, че Ваньо е изригнал, ама после с едит си е замел... Да приемем, че сме провели скандала и да продължим напред! След малко отивам в Мтел, та съм позитивен!

Link to comment
Share on other sites

Че защо да има скандал? Аз наистина съм уверен, че резултатите на вегана ще са по-добри.

Хайде сега след като ти започна:

 

Дори да е така, напълно здравословния живот означава също така да живееш в чиста среда (примерно някъде по чукарите като Девин, далече от всякаква цивилизация и промишленост). Освен това да не пиеш никакъв алкохол, нито да пушиш. Да ядеш храна откъсната направо от "дървото" (или храста или каквото там) освен зимата. Да се движиш много и т.н.?

 

Така като се замисля - следва да станеш овчар или поне земеделец. Ти готов ли си да зарежеш всичко и да хванеш гората? Защото това е логичния извод от пропагандата?

 

 

Ама и аз много се замислям сега, ако пусна един 60 дневен курс на fatburner, комбиниран с веганство, как ли ще ми се отрази?! На психиката най-вече, иначе ясно, че ще сваля 20 кг...

Не е въпроса само до свалянето. Въпроса е да се чувстваш добре и ЖИВ човек. Ти ако си ограничиш всички вредни навици (една част от които са свързани с доставяне в една или друга степен на удоволствие) следващото нещо, което ще направиш е да си окачиш въжето ебаси.

Link to comment
Share on other sites

Принципно съм готов, да. Проблемът е само в доходите, иначе с удоволствие бих живял в по-чиста среда. 

И за съжаление не разбирам нито от животни, нито от земеделие.

Ама виж, да ме направиш един готвач в някоя хижа, добре ще ми е много!

 

А навиците са си точно това - навици! Това, че в момента не се чувстваш ок с ядене само на зеленчуци е въпрос на навик. Аз пък познавам хора, чиито навици изключват месото и на тях откровено им се гади като им замирише. Е, кой крив, кой прав?! Няма такива! Въпрос на гледна точка!

Link to comment
Share on other sites

На мен друго ми се губи. Защо трябва да отричаме същността си? Хилядолетия сме били месоядни и сега изведнъж да се откажем от това. Страшно нелогично ми звучи.

Иначе, наистина всеки да хапва каквото го влече :)

Link to comment
Share on other sites

Ние всъщност никога не сме били само тревопасни. Както е тотална заблуда породена от Интернет, че австралопитеците и човекоподобните маймуни са яли ... Банани. :lol: Но това е дълъг и безмислен спор.

 

Никой не отрича нищо. Всеки намира начин да живее. Аз например имам нужда (поне в момента) от всички основни аминокиселини. Туй нящо става само с нещо расло на кокал.

 

Утре ще ида да си пусна едни изследвания и ще видим какво ще покажат. Асасине, кажи и на някой от твоите вегани да си пусне едно. И ще си мерим "пишкити".

Link to comment
Share on other sites

На мен друго ми се губи. Защо трябва да отричаме същността си? Хилядолетия сме били месоядни и сега изведнъж да се откажем от това. Страшно нелогично ми звучи.

Иначе, наистина всеки да хапва каквото го влече :)

 

Все си мисля, че сме всеядни открай време аз...  :laughing:

 

Ние всъщност никога не сме били само тревопасни. Както е тотална заблуда породена от Интернет, че австралопитеците и човекоподобните маймуни са яли ... Банани. :lol: Но това е дълъг и безмислен спор.

 

Никой не отрича нищо. Всеки намира начин да живее. Аз например имам нужда (поне в момента) от всички основни аминокиселини. Туй нящо става само с нещо расло на кокал.

 

Утре ще ида да си пусна едни изследвания и ще видим какво ще покажат. Асасине, кажи и на някой от твоите вегани да си пусне едно. И ще си мерим "пишкити".

 

Иване, теб кой те е излъгал, че си месояден?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

На мен друго ми се губи. Защо трябва да отричаме същността си? Хилядолетия сме били месоядни и сега изведнъж да се откажем от това. Страшно нелогично ми звучи.

Иначе, наистина всеки да хапва каквото го влече :)

Месояден е лъвът.

Човекът е всеяден!

Темата е дълга, а и оставате с погрешното впечатление, че аз съм някакъв ревностен защитник на веганството. Това съвсем не е така, но за себе си съм установил, като безспорен факт, че на диета от зеленчуци и плодове се чувствам много по-жизнен и много по-добре, отколкото на месо. Не знам защо е така, но това е факт!

Връщам се към месото само заради навика и вкуса! Не че ми дава нещо... 

Link to comment
Share on other sites

Жоро, то е ясно, че добре се чувстваш ЗА МАЛКО - напълно в реда на нещата поради ред причини. Я изкарай примерно половин година или повече, па да видим колко добре ще се чувстваш..

Link to comment
Share on other sites

Добре де, всеядни сме. Имам предвид, че месото винаги е било част от храната ни, та не виждам идеята да се отказваме от него сега поради някакви отнесени причини. :)

Link to comment
Share on other sites

Важното е като се погледнеш в огледалото и да ти става пишката. Който както иска да го разбира. :D

"Немой друже ово е наше дупе"

Принципно съм готов, да. Проблемът е само в доходите, иначе с удоволствие бих живял в по-чиста среда. 

И за съжаление не разбирам нито от животни, нито от земеделие.

Ама виж, да ме направиш един готвач в някоя хижа, добре ще ми е много!

 

А навиците са си точно това - навици! Това, че в момента не се чувстваш ок с ядене само на зеленчуци е въпрос на навик. Аз пък познавам хора, чиито навици изключват месото и на тях откровено им се гади като им замирише. Е, кой крив, кой прав?! Няма такива! Въпрос на гледна точка!

Както Ваньо каза - важното е като се чувстваш добре и доволен от себе си. Ако хрупането на треволяк те кара да се чувстваш по-добър човек - ок.

Не знам, затова казвам, че си мисля да го пробвам за 2-3 месеца, пък да видим...

Отделно, че не съм убеден, че е толкова по-здравословно да си веган, като знам как се торят зеленчуците на пазара.

Link to comment
Share on other sites

в какво се изразява веганството ? ядеш само плодове и зеленчуци ли ?

ако е тва - фък офф на веганите  , без месо не сядам на масата.

Link to comment
Share on other sites

Не помня, Ангел май, беше повдигал въпроса, ма и аз да питам - хазяин може ли да изгони наематели без да се спази едномесечното предизвестие, вписано в договора?

 

Ред. Примерно, скарват се за нещо и хазяина вика:"От утре да ви няма".

Link to comment
Share on other sites

в какво се изразява веганството ? ядеш само плодове и зеленчуци ли ?

ако е тва - фък офф на веганите  , без месо не сядам на масата.

Без мляко, млечни продукти, месо, риба.

 

EDIT: Има съфорумец, който се има за вегетарианец, но той яде риба... Което не знам как точно може да се класира като вегетарианство.

Link to comment
Share on other sites

Не помня, Ангел май, беше повдигал въпроса, ма и аз да питам - хазяин може ли да изгони наематели без да се спази едномесечното предизвестие, вписано в договора?

 

Ред. Примерно, скарват се за нещо и хазяина вика:"От утре да ви няма".

 

Не. Месецът е задължителен по закон. Може да пусне месечното предизвестие, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме е яд, че се прибрах вчера... Времето е пракрасно за работа навън... 

 

И това ако е зима, аз съм трамвай... В никакъв случай не се оплаквам, но това си е направо аномалия. Вчера се разхождам по Марица - маса насекоми са будни и си жужат през деня. Това не е нормално... Още една-две такива зими и почвам да засаждам тропически видове навън ...  :laughing:

 

В тоя ред на мисли съм сигурен, че Ники е турбинирал климатиците и умира от студ...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за Ники, обаче е крайно време да става по-студено и да завали нещо....Най-добре сняг...Грипа върлува яко в тия жеги...Вода няма да има...освен ако пролетта не бъде истинска...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за Ники, обаче е крайно време да става по-студено и да завали нещо....Най-добре сняг...Грипа върлува яко в тия жеги...Вода няма да има...освен ако пролетта не бъде истинска...

Тя става истинска заради стопените снегове. Които в случая са само изкуственяците по ски пистите...

 

Опасявам се, че ако тая зима се задържи такава, лятото ще е сахарско...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...