Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Може би, но:

 

Когато разбрала за намеренията на щерка си, Баба Тонка избухнала: „За цял Русчук Захарий е мърляч, циганин, несретник и заядлив драскач. Така мисля и аз". Въпреки феноменалното си интелектуално израстване, за баба Тонка Захарий Стоянов си оставал медвенско селянче, приютено по милост в дома й.

 

Затова дъщеря й бяга от къщи и тайно се омъжва за него....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

След толкова много хвалби, вчера най-сетне гледах моноспектакъла на Камен Донев.("... за народното творчество"). Публиката се просълзи от смях - някои се тресяха, други подскачаха на седалките си. Почти сигурно ще го гледам пак в НДК или в "Българска армия". Много е хубаво да заспиш с усмивка :)

Link to comment
Share on other sites

Хем ми е смешно хем ми е съвестно. Значи обикалям един паркинг 5 пъти целия в продължение на 10 минути търсейки място и накрая гледам едно. До него един джип прави странни маневри отдалечавайки се по малко. Почудих се дали не се опитва да паркира, но при последната маневра застана толкова близо до другата кола, че просто нямаше как да вземе завоя за да паркира на заден и се мушнах с 1 движение на гова място. При което човека се разбибитка взе да крещи "браво колега" като излезнах от моята кола. Докато му кажа как ми изглеждаха неговите маневри и се махна... сега хем ми е смешно хем ми е съвестно

Link to comment
Share on other sites

Нека всеки празнува каквото си иска, но ДА НЕ НИ ГО НАТРИСА на нас!

Кой и как ти НАТРИСА да празнуваш Хелоуийн бе Видене? Я разкажи, че ми стана много интересно. Защото не мен никога досега не ми се е случвало такова нещо, като изключим първите 20 години от живота ми разбира се. Да не би Боко да е издал официално постановление за задължителни хелоуийнски манифестации?

 

Иначе честит празник на тези, които все още си мислят, че знанието и просветата са по-важни от яденето и пиенето!

Link to comment
Share on other sites

и аз бих ти теглил майните

много тъпа постъпка

 

Аз също, обаче на 3тата маневра бях готов да се закълна че тоз човек се опитва да излезе а не да паркира

Link to comment
Share on other sites

Кой и как ти НАТРИСА да празнуваш Хелоуийн бе Видене? Я разкажи, че ми стана много интересно.

 

Момчиле, много просто. Натриса се преди всичко от ВСИЧКИ видове медии, без всякаква цел и посока. По-голямо натрисане от това - здраве му кажи. Оттам се завърта едно порочно колело, което днес повече няма да обяснявам. Тебе сме разбрали, че ти е промита и поамериканчена тотално главата, така че хич няма да споря. Ти си по-зле от старите комунисти бе, брат. Но и тая тема няма да подхващам, защото е излишно. На нас скапан Хелоуин НЕ НИ ТРЯБВА. Имаме си достатъчно празници да празнуваме, дори ги и забравяме, че да празнуваме и ЧУЖДИТЕ. По тая логика да вземем да празнуваме и 5-ти май викам! Такъв весел празник! Ама чакай - той е мексикански, не е американски - значи не става, не е "модерно". Трябва американски да е - що гъза е надупен сега натам, намазан и чака. Ай сиктир!!!

Link to comment
Share on other sites

Ако някой е ударил джакпота ще трябва да почерпи. :)

 

Явно никой не е нацелил.

Джакпотът пак оцеля, стига 6 721 000 лева в неделя.
Link to comment
Share on other sites

аре стига с тва наши и чужди, а?!

католици в България е имало отпреди да е имало "православни". а до малко преди това всички са били езичници и от там са завещали бая ритуали на следващите поколения - то не са коления на жертвени животни, чукания на яйца, прескаяания на огньове, кукерски игри....

така че не бутайте така напред с рогата официалната религия и не й приписвайте несъюествуващи догми. източното православие не би нарекло другите християни "чужди". споровете им са основно историческо (кой? кога? какво?, но не и дали?) и кой да събира парите.

 

и пак питам: значи байрями и рамадани можем да честитим,а едни Вси Светии на по-западните ни комшии не можем?

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори за религии, а ти ако честитиш някому рамазани и байрями, то си е твой проблем. И не говорим за честитене!

 

Аз в тая връзка искам от догодина да се празнува Окртоберфест! Да се коментира по всички телевизии, в Панаира в палатите да има бъчви с бира и да се пипе 10-на дни. По Главната да се прадават халби, наденици и вурстове!

 

Да не забравяме и свети Патрик! Още един страхотен ден от годината! Всички в зелено, включително и бирата!!! Иначе е срамота!

 

=======================================

 

Ето една реална снимка от метрото в Манхатан:

 

large.jpg

 

 

Няколко линии между другото са вече в движение. Доста експедитивна работа...

Link to comment
Share on other sites

Тука това ако стане 6 месеца няма да пуснат нищо :D

 

А в Япония всичко щеше вече да е тръгнало.... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

=====================================

 

46060_424280380960552_1766338395_n.png

 

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, много просто. Натриса се преди всичко от ВСИЧКИ видове медии, без всякаква цел и посока. По-голямо натрисане от това - здраве му кажи. Оттам се завърта едно порочно колело, което днес повече няма да обяснявам. Тебе сме разбрали, че ти е промита и поамериканчена тотално главата, така че хич няма да споря. Ти си по-зле от старите комунисти бе, брат. Но и тая тема няма да подхващам, защото е излишно. На нас скапан Хелоуин НЕ НИ ТРЯБВА. Имаме си достатъчно празници да празнуваме, дори ги и забравяме, че да празнуваме и ЧУЖДИТЕ. По тая логика да вземем да празнуваме и 5-ти май викам! Такъв весел празник! Ама чакай - той е мексикански, не е американски - значи не става, не е "модерно". Трябва американски да е - що гъза е надупен сега натам, намазан и чака. Ай сиктир!!!

Не знам кой е комунист, Видене, ама в твоите обяснения до този момент виждам единствено и само лозунги без никакви доводи за това как някой ти НАТРИСА нещо. Аз с моя промит поамериканчен мозък отново не видях никъде кой и как ти НАЛАГА да празнуваш някакви празници, които на теб не ти се празнуват. Това какво някой ДРУГ празнува, мисля, че не е твоя работа изобщо (разбира се тук не говорим за античовешки неща като нацизма, комунизма и техните празници и идоли) и не си ти този който ще определя какво ДРУГИТЕ да празнуват. Това го правеха въпросните дърти комунисти, ама явно не ги помниш тези неща. Иначе надупването е поведение обикновено свързано с неграмотни и непросветени индивиди, чиято ценностна система се покрива с лъскавите нещица, обилното ядене и пиене и общо-взето в този кръг на приоритети. Те толкова от промития ми мозък.

Link to comment
Share on other sites

Раптора се изсилва, но наистина някои неща се пробутват прекалено много.

Не, че можем да ги избегнем. Американски филми, анимации и т.н... се гледат постоянно.

Спомням си, като дете, как се чудех защо в БГ не обикаляме маскирани и да събираме сладки. Изглеждаше ми интересно, все пак го имаше в анимационните филмчета ... Но никога не ми е минавало през ума да искам да съм кукер. Не ми е изглеждало интересно.

Поне според мен, въпроса не е "Защо хората се маскират и се веселят по един нов и интересен начин?", а "Защо българските традиции изпадат в забвение?"

И наистина, стига намесвахте религиите. Самият Halloween също не е християнски празник.

Link to comment
Share on other sites

Иначе надупването е поведение обикновено свързано с неграмотни и непросветени индивиди, чиято ценностна система се покрива с лъскавите нещица, обилното ядене и пиене и общо-взето в този кръг на приоритети. Те толкова от промития ми мозък.

 

=> Хелоуин в България. Нещо никому непознато допреди няколко години. Никой никога не го е празнувал, освен вероятно шепата католици в страната. Едно и също приказваме.

 

Ти явно не разбираш, или не искаш да разбереш какво се опитвам да кажа. А понеже не си бил тука повече от 10 години ако не се лъжа, нямаш и понятие. Да, натрисат ни го, пък ти каквото щеш ми говори. Обясних ясно кой и как - колко пъти още да го кажа? Аз не налагам никому моето мнение и всеки има право да дялка тикви и да се прави на палячо. Но пък и никой няма да промени моето мнение, така че тоя разговор става безсмислен. Кой каквото иска може да мисли по въпроса. Аз мисля, че бях достатъчно ясен.

 

Link to comment
Share on other sites

.......

Спомням си, като дете, как се чудех защо в БГ не обикаляме маскирани и да събираме сладки. Изглеждаше ми интересно, все пак го имаше в анимационните филмчета ... Но никога не ми е минавало през ума да искам да съм кукер. Не ми е изглеждало интересно.

Поне според мен, въпроса не е "Защо хората се маскират и се веселят по един нов и интересен начин?", а "Защо българските традиции изпадат в забвение?"

.............

 

Още снощи си говорехме същото с жена ми - просто наш'те не са толкова интересни като техните и примерът ти с кукерите е много на място. Ако щеш и св.Валентин - 99% от тия, дето го празнуват тук и хал-хабер си нямат кой е, ама иначе много романтично изглежда цялата работа...пък подаръчета, пък признания в любов - направо като в сапунка. :love

А иначе, че медиите волно или неволно ни ги натрисат - натрисат ни ги и е съвсем логично по пътя на най-малкото съпротивление, в съчетание със стадния принцип, техните празници да станат неофициално и наши. ;)

Link to comment
Share on other sites

Раптора се изсилва, но наистина някои неща се пробутват прекалено много.

Поне според мен, въпроса не е "Защо хората се маскират и се веселят по един нов и интересен начин?", а "Защо българските традиции изпадат в забвение?"

 

Изобщо не се изсилвам. Ти си много прав, но збвението е друга тема - него го има с Хелоуин и без него.

 

А иначе, че медиите волно или неволно ни ги натрисат - натрисат ни ги и е съвсем логично по пътя на най-малкото съпротивление, в съчетание със стадния принцип, техните празници да станат неофициално и наши. ;)

 

И ти си прав. Не че на тях им пука дали ще приемем тяхните празници - ние сами се навираме.

 

А аз ще дам последен пример за натрисане - откъде накъде в нашите детски градини и училища ще ми равят Хелоуин партита? Ами аз ако не искам моето дете да се занимава с Хелоуин? Ако го накарам да пасува, другите ще му се смеят и ще бъде изолирано. Тоест на стаден принцип съм принуден да го облека като палячо, "щото и другите така правят", макар че съм изцяло против това (не веселото облекло, а обвързването с Хелоуин). И това ако не е ДИРЕКТНО НАТРИСАНЕ, здраве му кажи.

Link to comment
Share on other sites

Брато, натрисане няма. Простата причина е, че почти всички хора изпростяха, решиха че най-важното е да има боб с кифтя на масата в тоя живот и забравиха откъде са, какви са и за какво се борят. Учители, министри, родители, и т.н. народ, забравиха какво са като цяло. Празниците дето народа ги уважава, Коледа, Нова година, Великден. И то не за друго, ами щото са почивни дни и човек може да се освини на воля. Изпростелия народ доведе до тук. Мога да го обясня с причини и следствия, но нито има смисъл да го обяснявам, нито желание. Щото пак някое първосигнално теленце, ще ми каже че не било така, не за друго ами щото не може по-далеч от космите на носа си да погледне. И като няма какво да запълни дупката, ето ти го пълнежа. Валентинки, хелоуйнчета, бла-бла. Шаренко да има, да се радва народа. Когато си празен духом, няма по-лесно нещо да станеш още по-прост и с още по-промит мозък. Ти какво очакваше, че докато през годините си ги говорим тия работи на масата, някой друг работи за да ги оправи ли ? Родителите да не би да си възпитаха децата кои празници са по-важни ? Или учителите го направиха ? Или някой дебелогъз министър се сети да наблегне на родолюбието и патриотизма в учебния план за някоя си година ? Ох ама чакай, те родолюбието и патриотизма са за олигофрени, дето са служили в казармата и дето ги боли като гледат какво се случва в България. Какво очакваш ти, а ? Кажи ми какво точно те учудва, накъде върви цялата нация. Хората с акъл вече отдавна ги няма в България. Останаха 2.5 милиона пенсионери и 2-3 милиона чалгари. Живота е песен, България цъфти. Силикон и кючеци по масите и той се чуди що празнуваме чужди празници. Съвсем скоро, байряма ще е национален празник. Казал го е човека за народа и мършата. Сега разбира се форумните мъдреци ще кажат, че не съм прав, щото еди какво си еди що си. Хич не си правете труда. Никой пред себе си не иска да признае, че е виновен като самостоятелен човек и гражданин, за състоянието на държавата. Бат Бойко ни е крив, кмета, общинския съвет и т.н. Пак се разписах по тая тема, хем бях решил да не го правя повече. Но така и така го написах, няма да го трия. Живи и здрави и така. Чакаме кво беше тама, Marry Christmass. Щото Коледа смърди на българско, а това е гадно.

Link to comment
Share on other sites

И това ако не е ДИРЕКТНО НАТРИСАНЕ, здраве му кажи.

 

Глобализация.

 

Мен ако питаш карнавала на Рио трябва да си направим тука. Оскъдно облечени жени по улиците друсат цици... какво повече му трябва на човек :)

 

 

PS: Моята съвест се погрижи да ме цепи тиквата цяла вечер и чак след 2рия аулин 6 часа по-късно ме поотпусна донякъде. Нека ми като взимам местата дето други хора се мъчат да паркират там и от 5тата маневра не успяват. Но честно, мислех си че се опитва да излезе не да паркира. Хайвана сигурно и след още 10 нямаше да успее да се намести както го беше подкарал.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се изсилвам. Ти си много прав, но збвението е друга тема - него го има с Хелоуин и без него.

 

 

 

И ти си прав. Не че на тях им пука дали ще приемем тяхните празници - ние сами се навираме.

 

А аз ще дам последен пример за натрисане - откъде накъде в нашите детски градини и училища ще ми равят Хелоуин партита? Ами аз ако не искам моето дете да се занимава с Хелоуин? Ако го накарам да пасува, другите ще му се смеят и ще бъде изолирано. Тоест на стаден принцип съм принуден да го облека като палячо, "щото и другите така правят", макар че съм изцяло против това (не веселото облекло, а обвързването с Хелоуин). И това ако не е ДИРЕКТНО НАТРИСАНЕ, здраве му кажи.

 

Много точно казано. Детето ми не бе на градина, но и да бе отишло, по-добре да го бяха изолирали, отколкото да участва в простотията, наречена Хелоуин. Между другото, той самият осъзнава, че това е глупав празник и няма никакво желание да участва в подобни...мероприятия. Има си мнение и си го отстоява. Старая се да възпитавам в него християнски ценности и родолюбие. Уча го и на това, че трябва да стои твърд във възгледите си, да мисли, а не да се води от стадото, уча го, че понякога ще бъде отхвърлян, но че трябва да е верен на себе си. Абе, говоря му като на голям човек, като равен на равен, и все повече започва да ме изумява с разсъжденията си, нищо, че няма и месец, откакто навърши пет. Каквото и да говорим, на нас като родители остава най-голямата отговорност да възпитаме у децата си някаква ценностна система, да ги научим на моралните норми, в които вярваме, на родолюбие, национално съзнание, любов към природата и т.н.

Друг е въпросът, че ако един родител няма умствен багаж, какво може да завещае на детето си, освен любов към чалгата и чашката?! Не съм против пиен'ьето, но простотията ме дразни адски много...

Link to comment
Share on other sites

=> Хелоуин в България. Нещо никому непознато допреди няколко години.
Да, също като християнството в България. Сигурно и българите по Борисово време са се чудили по същия начин за новонатресената им религия. Видене, няколко разумни човека ти го казаха - празнувай си каквото си искаш. Светът се променя - няма да го спреш. Смесват се култури, появяват се нови идеи. Това е непрекъснат процес и в природата - повявяват се нови неща, а старите - изчезват. Можеш колкото си искаш да си седиш, обърнал нацупен гръб на всичко и всички, но светът ще си продължи спокойно и без теб. Няма лошо нещо в традициите, но никой няма правото да казва на хората кои празници да празнуват. Нито да им казва кои религии да проповядват. Нарича се свобода.

 

Никой никога не го е празнувал, освен вероятно шепата католици в страната.
Както Коледа* не е християнски празник - така и Хелоун не е католически. И двата са пагански, езически празници, които хората са продължили да празнуват и след налагането на християнството. Също част от промените, за които говорим.

 

А понеже не си бил тука повече от 10 години ако не се лъжа, нямаш и понятие.
Видене, като ти чета понякога постовете и се чудя ти имаш ли си понятие. Намери най-силния си довод в това, че Кръстника не живее в България.

 

_______________

* онуй, с бъдника, коленето на прасето, празничната трапеза никъде не са писани в Библията. Просто народа така е свикнал да го празнува от много преди християнството...

Link to comment
Share on other sites

Да, също като християнството в България. Сигурно и българите по Борисово време са се чудили по същия начин за новонатресената им религия. Видене, няколко разумни човека ти го казаха - празнувай си каквото си искаш. Светът се променя - няма да го спреш. Смесват се култури, появяват се нови идеи. Това е непрекъснат процес и в природата - повявяват се нови неща, а старите - изчезват. Можеш колкото си искаш да си седиш, обърнал нацупен гръб на всичко и всички, но светът ще си продължи спокойно и без теб. Няма лошо нещо в традициите, но никой няма правото да казва на хората кои празници да празнуват. Нито да им казва кои религии да проповядват. Нарича се свобода.

 

Както Коледа* не е християнски празник - така и Хелоун не е католически. И двата са пагански, езически празници, които хората са продължили да празнуват и след налагането на християнството. Също част от промените, за които говорим.

 

Видене, като ти чета понякога постовете и се чудя ти имаш ли си понятие. Намери най-силния си довод в това, че Кръстника не живее в България.

 

_______________

* онуй, с бъдника, коленето на прасето, празничната трапеза никъде не са писани в Библията. Просто народа така е свикнал да го празнува от много преди християнството...

 

Дам, свободата наистина е хубаво нещо. И всеки сам преценява, в какво да вярва и как да живее....

Коледа наистина не е християнски, а езически празник, даже ми е чудно, как повечето хора въобще не се замислят за това, нещо повече, не правят разлика между Рождество Христово и Коледа... В нашето семейство, например, си празнуваме Рождество. Няма лошо да се уважават някои традиции, но трябва да има някакъв вътрешен мотив човек, за да ги спазва, не просто, защото така е прието...

Link to comment
Share on other sites

Между другото някой от вас гледал ли е Zeitgeist? Аз не съм го изгледал целия, но обяснението за зимното слънцестоене, 3мата "влъхви" и т.н. и фактите, че това присъства в почти всички религии ме впечатли много.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...