Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А STEAMING PILE OF SHIT

 

Пешо, за да не задълбавам - да ти пикая на разбиранията за свобода. Грам понятие си нямаш какво говорим 10 човека тука и пак си повтаряш твоите ... не знам как да ги нарека дори... А очевадно хал хабер си нямаш от казуса.

 

Специално за тебе ще го напиша трети път:

 

НИКОЙ НЕ СПИРА И НЯМА ЖЕЛАНИЕ ДА СПИРА НИКОГО ДА ПРАЗНУВА КАКВОТО ПОИСКА!!!

НИКАКВИ РЕЛИГИИ НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ТОВА, КОЕТО СЕ ДИСКУТИРА!!!

 

Сега ако искаш, продължавай да си въртиш латерната.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Глобализация.

 

Мен ако питаш карнавала на Рио трябва да си направим тука. Оскъдно облечени жени по улиците друсат цици... какво повече му трябва на човек :)

 

 

PS: Моята съвест се погрижи да ме цепи тиквата цяла вечер и чак след 2рия аулин 6 часа по-късно ме поотпусна донякъде. Нека ми като взимам местата дето други хора се мъчат да паркират там и от 5тата маневра не успяват. Но честно, мислех си че се опитва да излезе не да паркира. Хайвана сигурно и след още 10 нямаше да успее да се намести както го беше подкарал.

 

За карнавала в РИО може да има голотии, но в така наречената от вас чалга - не може. Знам, че не съм прав, но за мен чалгата са кючеците и курвенските песни. Първите не ги харесвам, а на вторите нямам против да има голи жени :D :D :D

 

Идеята ми не е да съм пръв радетел на чалгата, а за да покажа двойния аршин. Не се мъчи да даваш контрааргументи - няма да стане, 9 от 10-те каденеца, от където ще дойде водата - пресъхнаха ;).

 

С бат Весо съм съгласен до някъде, но според мен има и още нещо, което мисля да си го запазя за себе си. И...те така

Link to comment
Share on other sites

.. но за мен чалгата са кючеците и курвенските песни...

 

И аз съм на същото мнение. Кючеците и пошлите песни, изобщо не мога да ги дишам. Разни милионерчета, сини прашки, милиони по 100, 200 и 300, и други подобни тъпотии.

Link to comment
Share on other sites

Грам понятие си нямаш какво говорим 10 човека тука и пак си повтаряш твоите
Ужасно си забавен, честно! Всеки път, когато нямаш какво да кажеш, нямаш реални доводи - изскачаш с това. "Нищо не разбираш". Или "много си прост" или "само глупости говориш". Малко сам си противоречиш. Освен и аз да почна да свиря на твоята гайда "Видене, нищо не си разбрал от това, което ти казах". "Видене, прочете ли въобще какво ти написах", "Отново не знаеш за какво се говори"... В четвърти клас това беше удачен начин да водиш спор. Жалко, че и до сега продължаваш с тоя рефрен :)

 

 

Е, може би е постижение, че не ми отговори "това си ти, аз к'во съм" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пешо, ти просто нищо не казваш бре, момче. Повтаряш едно и също трети път за свободи и религии, което няма нищо общо с разговора. Това ясно показва, че не разбираш какво се коментира! Без значение в кой клас си! Аре да те питам аз нямам ли ПРАВО и СВОБОДА да НЕ празнувам Хелоуин, а???

Link to comment
Share on other sites

Боже, Видене, това пък що за въпрос беше? Сериозно, прочете ли какво си написал, преди да цъкнеш на "Post"? Сериозно ли ме питаш, дали имаш правото сам да избираш какво да празнуваш и какво не?

 

Ти твърдиш, че някой ти го натриса тоя празник. Медиите въобще не ме интересуват. Аз твърдя, че никой на никого нищо не натриса. Ако гледаш света през призмата на телевизора имам адски лоши новини. Медиите ще промотират всеки възможен празник, защото празниците продават, а продажбите искат реклама. Това за мен въобще не е аргумент, ако от там изхождаш.

 

Та обясни ми, щом не разбирам?

Link to comment
Share on other sites

Аре да те питам аз нямам ли ПРАВО и СВОБОДА да НЕ празнувам Хелоуин, а???

 

Ама кой те е задължил?

Аз не го празнувах. Не са ме глобили все още.

Ако ме бяха обаче поканили някъде вечерта, да "празнувам" хелоуин, щях да ида с удоволствие, защото до сега през целия си живот, нито един път не съм слагал костюм, а ми се иска. Просто ей така. За забавлението.

Link to comment
Share on other sites

А аз ще дам последен пример за натрисане - откъде накъде в нашите детски градини и училища ще ми равят Хелоуин партита? Ами аз ако не искам моето дете да се занимава с Хелоуин? Ако го накарам да пасува, другите ще му се смеят и ще бъде изолирано. Тоест на стаден принцип съм принуден да го облека като палячо, "щото и другите така правят", макар че съм изцяло против това (не веселото облекло, а обвързването с Хелоуин). И това ако не е ДИРЕКТНО НАТРИСАНЕ, здраве му кажи.

 

Това за тия, които не четат, но държат да плямпат. Пешо, нито семейство имаш, нито дете, общо взето пикаеш на шумкла да ти тропа, както е народната приказка. Пак повтарям - нищо не разбираш, така че гледай си колелото, моля те. Ангеле, за тебе се отнася същото.

Link to comment
Share on other sites

Това за тия, които не четат, но държат да плямпат. Пешо, нито семейство имаш, нито дете, общо взето пикаеш на шумкла да ти тропа, както е народната приказка. Пак повтарям - нищо не разбираш, така че гледай си колелото, моля те. Ангеле, за тебе се отнася същото.

 

В това за детската градина си прав, но защо мислиш, че децата виждат празника на Вси Светии, а не "Обличане в костюми"? Както и аз бих го празнувал. Според мен, за тях е забавление. На мен не са ми правили такива неща.

Според мен, датата на Хелоуин се използва в нашата държава като шанс да се облечеш с костюм и да се забавляваш с приятели. Никой не празнува "Вси Светии".

Link to comment
Share on other sites

Натрисат го не само медии. Нямам нищо против глобализацията, обаче не е редно да не знаем елементарни неща за нашите празници (български, християнски) и да се пънем да празнуваме чуждите. Аз ви казах, че скоро и заря на 04.07. ще има. Поводи за празници можем да си намерим сами, без някой да ни втълпява, че трябва да празнуваме чуждите, за да сме глобализирани. Аз нямам против да сме и в ЕС, но не искам да сменяме левчето с евро. Наистина.

Преди 3-4 години бяхме седнали с Жоро на пейка до колелото на Централна гара. Минава една леля и ни дава 2 кг. бонбони с думите : "Ще ги пръснете ли по пътя към подлеза, че след малко ще водим децата от еди-коя-си детска градина, облечени в костюми за Хелоуин, за да ги съберат". Да, пръснахме бонбоните с явно недоумление, защо на децата ни се пълнят главите с глупости. Значи на Лазаровден отдавна не съм виждала момиченца, облечени в носии, които да обикалят, да пеят, да събират яйца. Аз като бях малка ходихме из цялото село и се забавлявахме. Ето това за мен е забава по нашенски. А не маскенбал по американски. Защото наистина традицията не е американска, но явно те са я популяризирали до тази степен, която е сега. Целта е страшни костюми на мъртъвци, а не Мерилин Монро и т.н. Защото нашето плашене на духове е чрез кукери, а не чрез Майкъл Джексън. Отделно, че на Сирни Заговезни (ако не се лъжа) палехме голееееееми огньове на село (дори в Хисар) и ги прескачахме за здраве. За мен това е обичай, който си обичам. С едни дървени ями, омотани със запалена слама се танцуваше по нашия край. Румбалки им казвахме. И пак си беше забавно и хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Както и аз бих го празнувал.

 

Ангеле, аз също изрично казах, че нямам нищо против костюмирането и съм абсолютно съгласен, че е много весело. Ти така би го празнувал, защото си на 30 години и имаш разум да разсъдиш кое какво и как. Децата като им се плямпа постоянно за Хелоуин, това остава в главите им и оттам нататък Хелоуин се превръща в празник и за тях. И всяка следваща година ще празнуват американския Хелоуин... След това ще го празнуват по кръчмите, след това ще го празнуват техните деца. И натресен така от ранна детска възраст, той се намърдва сред нашите празници, които все по-често забравяме.

Link to comment
Share on other sites

С 2 думи Виден потвърди това, което и аз исках да кажа.

Link to comment
Share on other sites

O, това за детската градина съм го пропуснал, признавам. Видене - за това съм съгласен с теб, прав си. Разбирам какви са им подбудите - да ръснат пари на аниматорите, които ще го организират. Да, това вече е натрисане :)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, аз също изрично казах, че нямам нищо против костюмирането и съм абсолютно съгласен, че е много весело. Ти така би го празнувал, защото си на 30 години и имаш разум да разсъдиш кое какво и как. Децата като им се плямпа постоянно за Хелоуин, това остава в главите им и оттам нататък Хелоуин се превръща в празник и за тях. И всяка следваща година ще празнуват американския Хелоуин... След това ще го празнуват по кръчмите, след това ще го празнуват техните деца. И натресен така от ранна детска възраст, той се намърдва сред нашите празници, които все по-често забравяме.

 

Съгласен съм с теб, но да си имаме уважението. :)

Link to comment
Share on other sites

Защо личната ми карта може да я получи сестра ми от нашето районно, а шофьорската книжка трябва да си я взема лично от КАТ. Света ли щеше да свърши ако двата документа ми се дадат на едно място. На всичкото отгоре работното им време е от 8 и 30 до 17:00(на паспортното в Тракия). Да им го навра дето има една такава приказка.

 

В четвъртък има хава да се ходи в Сикретс, че е лейдис найт....ама то па съвпаднало и с Хелоуийн :D

Link to comment
Share on other sites

O, това за детската градина съм го пропуснал, признавам. Видене - за това съм съгласен с теб, прав си. Разбирам какви са им подбудите - да ръснат пари на аниматорите, които ще го организират. Да, това вече е натрисане :)

 

Имам странното чувство, че тръгваш да четеш от последния пост на страницата, а не от последния непрочетен пост... biggrin1.gif

 

И не е само детската градина - и в училище, навсякъде се експлоатира тоя "празник" и децата го попиват завинаги.

 

Съгласен съм с теб, но да си имаме уважението. :)

 

Нещо лошо ли казах? laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Учителите в ЕГ "Пловдив" тази година на Хелоуин. Нямам какво да добавя, освен, че това е ТОТАЛНА простотия. Нарочно съм замазала лицата. Ако има някой познат, съжалявам. Децата не могат да пишат правилно на български, но да, нека празнуваме Хелоуин.

5445310C.jpg

Link to comment
Share on other sites

... Аз ви казах, че скоро и заря на 04.07. ще има. ...

 

Тъй, тъй....трябва да се отбелязва кога бат' ви Пламен се е регистрирал в Булфорума. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Парадокса e, че само в България може да видите вампири, зомбита, призраци, феи и скелети да въртят кючеци отгоре на масата! :D

Link to comment
Share on other sites

Стига глупости де. В коя дискотека дават да се качваш по масата, вие чувате ли се?

Да не говорим, че кючеци вече на повечето места не пускат, а ако пускат е след 4:30 сутринта.

Link to comment
Share on other sites

Слагам това тук, че да го видят повече хора и го оставям без коментар. Думите са на мой братовчед:

 

Няма такава простотия. Отивам да си купя билет за мача. Отвън излезли тия дето продават билети заедно със 10 младежа в бяло черни фланелки. - Казвам им момчета може ли два билета за мача. - Следва въпрос за кой сектор? - Аз отговарям ами няма значение просто искам да гледам мача. - Ааа отговаря младежа значи си от Ботев! Няма билети за вас. - Абе момчета искам да гледам мача дали съм от Ботев вас какво ви засяга?- За вас няма билети!След мен идва друг младеж да пита за билет. Питат го- От Ботев ли си. Той казва от Ботев съм.- Майката ш***а как може да си от Ботев! Няма билети за вас!Та мисля си явно буферите не могат да си напълнят нещастното стадионче и правят такива машинации, за да няма повече фенове на Ботев отколкото на Локо на собствения им стадион. Събрани 10 човека като пъдари и псуват наред нормалните хора които искат да си купят билети. И това се случва пред очите на полицаи. Как да уважавам едни такива хора? Ако всички фенове на Локомотив подкрепят това поведение то тогава смело мога да кажа; ФЕНОВЕТЕ НА ЛОКОМОТИВ ПД СА ОТРЕПКИ, ЦИГАНИ И БАВНОРАЗВИВАЩИ СЕ!

 

========================

 

Преди малко закупих 50 кг мед от наш съфорумец, както правя всяка година. Момчето с мъка ми разказва, как пчелите масово изчезват благодарение на некадърността о отровителството от страна на човешкия фактор. ГМО, промишленост, химикали... Разбрах, че в момента в някои провинции в Китай вече няма живи пчели и не може и да има. Жълтите са започнали да опрашват дърветата ръчно с памуци. При рандеман на един китаец 3 дървета на ден, а на кошер пчели - 20 дървета на ден, правете му сметката. Какво ли ще стане ако успеят да унищожат пчелите тотално? За пореден път се убеждавам колко вредно е човешкото присъствие в природата...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...