Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

До някъде разбирам gal4enceto. Виждам, че навън живота е по - лесен и се правят в пъти повече пари, и възможностите са едва ли не неограничени. Въпреки всичко това ми е криво, когато не съм си в България. Предполагам това се дължи на някакъв вграден инстинкт каращ ни да се превързваме така към родното ни място, който просто при някой е по - силно развит, отколкото при други.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Виждам, че навън живота е по - лесен и се правят в пъти повече пари, и възможностите са едва ли не неограничени.

Навън живота няма как да е по-лесен. В огромна заблуда си. Правенето на повече пари няма никаква връзка с леснотата на живота или с чувството за това.

Link to comment
Share on other sites

@gal4encetо-Да те осветля по някой въпроси, за ракията аз толкова съм изпил колкото ти вода не си изпила и това няма нищо общо със идването на акъла.

Всеки е свободен да мисли каквото си иска и след като ти си се запънала на твоята мисъл така да бъде.

Къде видя аз да мрънкам за живота?Просто констатирах,че тук е кочина метафорично и физично.Ти с какво допринесе да кажем страната ни да изглежда малко по добре? Освен че продаваш зад някаква каса и да биеш тъпана колко е убаво тука и да посочваш изходите на България нищо друго не съм видял.

Тук можеш да се полюбуваш на прекрасната гледка.

А Тук ще разбереш какво ни очаква в близко бъдеще.И колко горди ще станем че сме българи.

Link to comment
Share on other sites

Само да те питам... Ти къде прочете, че човек не може да обича България, когато е извън нея? Не са ли това перефразирания на моите думи и вадене на изречения от контекста?! Никъде не съм твърдяла подобно нещо... Просто за мен е достоен за уважение повече човек, който въпреки всичко е избрал да остане и да се бори.

 

За ракията - хахахаха :laughing:

За мърсотията - да, мръсна е, къде казах, че не е? Хайде сега ми кажи, кой я прави такава? Не сме ли ние хората, или самата природа си бълва от земята полиетиленови торбички, кутии от сок и кенчета от бира? Ние я замърсяваме, пък после била кочина. Еми какво да е?! В този смисъл и аз искам да сме организирани като японци, с инфраструктурата на американци примерно, ама не сме. И да се вайкам, няма смисъл. Искам да сме добре тук. Бях забравила да пиша на Николай в предния пост, че едно е да гледаш "хората по света" какви неща правят, колко бързо строят и т.н., друго е да лизогъзничиш.

Относно аз какво правя, толкова ограничено разсъждаваш, че не знам... Ти само като касиерка ли ме виждаш? Аз нямам личен живот, нямам ситуации извън работата. Аз си спазвам правилата, най-малкото относно отпадъците. Ако не мога да помогна, гледам да не преча. Не мисля, че имам силата и властта да променя нещо радикално. Обаче тези неща, които изброявате постоянно (които осъзнавам и приемам), не ми пречат да се радвам, че съм българка.

Запънала съм се на моята позиция, защото не мисля, че някой трябва да ме убеждава, че трябва да мразя България и в момента, в който ми се отдаде възможност, да се махна.

Изгодите да си тук никъде не съм ги сочила. Всеки решава за себе си. Аз съм решила да съм тук. А, да не забравя. Тъй като беше споменато нагоре, никъде не съм казала, че ние сме НАЙ. Тази дума не съм я написала. Нито че сме най-чисти, нито най-добри, нито най-красиви. По-скоро казах, че не сме най-лошите. Че и ние си имаме нашите достойнства.

А ти не си ли обичаш родния край, не обичаш ли страната ни?

Link to comment
Share on other sites

@gal4enceto-Никой не те убеждава във нищо нито да мразиш или махаш от тук нито пък ти можеш да направиш нещо,става каквото е писано на човек.ако ти е писано да се махнеш от тук ще се махнеш независимо дали искаш или не.

Иначе аз си харесвам кочинката и ми е добре тук.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Навън живота няма как да е по-лесен. В огромна заблуда си. Правенето на повече пари няма никаква връзка с леснотата на живота или с чувството за това.

 

Това е относително, защото всеки си заминава от различно положение от България. За мен специално е много по - лесно навън. Не знам при вас как е, но аз определено живея по - лесно като не трябва да се притеснявам дали ако си купя нещо, което не е от първа необходимост, ще мога да изкарам месеца.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа и по тоя повод за първата необходимост, eй тая количка, преди 7-8 месеца беше пълна догоре за около 130-150лв.Сега едвам покри дъното.

1136257115417122551315754448WWgRHfVlH4gP4X9df08I.JPG

174963037063914814913157544702nuTqI4Xt1l73hB0Re3Y.JPG

Както горе-долу се вижда има олио, лютеница, паста за зъби, сапун, 10бр тетрадки за ученичката, натурален сок, кафе, кус-кус, батерии....

Просто като видях сумата и :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ха! Най-голямото форОмно мрънкало има РД, днес..., ми да му е честито и да почерпи (че му се натрупва вече)

Link to comment
Share on other sites

Говори си каквото искаш. Дреме ми...

 

 

И на мен като цяло изобщо не ми дреме за абсолютните глупости които ръсиш из форума само щото си мислиш че винаги си права..... ма е факт че си кон с капаци.

Link to comment
Share on other sites

Всички без изключение тук сме коне с капаци, включително ти.

Link to comment
Share on other sites

кон != кобила

 

да си имаме уважението.

 

п.п. аз като един от "всички тук" например се обиждам на твърдението, че съм "кон с капаци", защото нито имам външна прилика с чифтокопитно, нито погледа ми е ограничен като на раптор в негова лента за движение и съм склонен да заобиколя. но това е една друга приказка. обаче горното твърдение си остава обидно за "всички" и противоречи на правилата на форума. някой нещо? модерация, а-у? или пак за кучета и котки може, а за прасета - не?

 

п.п.п. в предишния послепис се шегувам. уточнявам преди да се поставят новите рекорди по скокове на височина след ощипване.

Link to comment
Share on other sites

кон != кобила

 

да си имаме уважението.

 

п.п. аз като един от "всички тук" например се обиждам на твърдението, че съм "кон с капаци", защото нито имам външна прилика с чифтокопитно, нито погледа ми е ограничен като на раптор в негова лента за движение и съм склонен да заобиколя. но това е една друга приказка. обаче горното твърдение си остава обидно за "всички" и противоречи на правилата на форума. някой нещо? модерация, а-у? или пак за кучета и котки може, а за прасета - не?

 

п.п.п. в предишния послепис се шегувам. уточнявам преди да се поставят новите рекорди по скокове на височина след ощипване.

 

 

Ти си моят форумен идол !

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ейййй, дядомразе, зло да те забрави! Честитка и от мен, макар и на патерица.

Колкото до резултата от броколите - ако се прояви повече от 2 пъти преди обяд, клипни ми да ти донеса едно трънче, дето народа му казва "пушигъз". Отварата от него затяга безотказно.

Link to comment
Share on other sites

Ч.Р.Д. дядомразе.

 

да си много жив и здрав и все по-плодотворен.

 

п.п. знайм че имаш нет и четеш на макбук ейр-а у кенефо, не се крий.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Навън живота няма как да е по-лесен. В огромна заблуда си. Правенето на повече пари няма никаква връзка с леснотата на живота или с чувството за това.

 

Мда. Гледам и се чудя, че всичко извън Б-я се третира под общ знаменател. За мен това е нормално да се прави единствено от хоря, които не са живяли и роботи достатъчно извън граница.

 

На мен ми изглежда малко глупаво в съвременния свят да държипш толкова много да живееш на определено географско местоположение. Според мен най-върлите защитници на родното като Галя просто не им стиска да си зарежат социалната среда и да опитат нещо ново и различно. Чак тогава ще разберат, че лесното правене на пари не е толкова лесно :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за пожеланията - да ви се връща :)

 

п.п. знайм че имаш нет и четеш на макбук ейр-а у кенефо, не се крий.

 

Проблема е че от вчера вечерта не излизам оттам... тия броколи ми излезнаха през носа (буквално).. и не само оттам...

Link to comment
Share on other sites

:) Еее Дядо Честит рожден ден и от мен да си жив и здрав поне още няколко столетия. Пък и като един от стълбовете на форума си длъжен минимум още 100 години да държиш фронта.

 

---

А повода да вляза в темата, е че точно се надъхваме тия дни да ходим до Икеа и... какво четат очите ми:

 

"Шведската мебелна верига ИКЕА открива първия си магазин в България с високи цени. Сравнение между каталозите на компанията за България, Франция, Румъния и Англия показва, че голяма част от стоките у нас са в пъти по-скъпи.

Кухня в нашия каталог струва 6295 лв., като същото предложение в Румъния например е на цена 4969 леи, което прави малко над 1100 евро, пише "Стандарт". Гардероб в българския каталог струва 600 лева - същият излиза 325 лева в Италия, 353 лева във Великобритания, 367 лева в Румъния, 388 лева във Франция и 556 лева в Гърция. Диван в българската ИКЕА ще струва 497,99 лв. Френският каталог го оценява на 179 евро, или 350 лв.

 

Солените цени предизвикват истинска буря в социалните мрежи. Вестникът се е опитал да разбере защо българите трябва да плащат най-скъпо за шведските мебели в цяла Европа. От ПР агенцията, която обслужва шведския гигант, обявили, че ще дадат отговор днес.

 

Българската ИКЕА е франчайз на гръцкото дружество "Фурлис", което държи правата върху марката още в Гърция и Кипър."

http://dnes.dir.bg/news/ikea-9464222?nt=4

 

И не мога да повярвам, туй истина ли е или платен блъф на конкуренцията ! Ако е истина, не знам какво да кажа.

 

Да не говорим, че бях убеден, че цените им ще са даже по-ниски от другите страни. Като нов магазин, в нова държава...

Link to comment
Share on other sites

А то пък един живот има тука.
Аз моя си го харесвам.
Страната ни прилича на една кочина.
Заради населяващия я народ. От който излизат политиците, с които всички обичат да оправдават свинщината, която творят.

 

Иначе Галя, както винаги изпада в крайност. Галя, българите СМЕ по-тъпи и не сме дори и стадо. В стадото животните се подкрепят едно-друго, ние само гледаме как да прецакаме другия. Всеки гледа само личния си интерес и не се замисля, че ако помогне на друг - утре този може да му помогне на него. Че като си седи в колибката и гледа с нехайство, когато е*ат съседа му, без да се замисли, че същите утре ще е*ат и него самия...

 

И не, далеч не е чак такъв земен рай България. Има къде-къде по-добри местенца по света. Виж една Нова Зеландия, например. Нихилизма е нещо ужасно и трябва да се отстрани от нашето самосъзнание, но твоя сляп патриодебилизъм не е нещо по-добро. Да крещиш, като Бай Ганю в басейна "Булгар, Булгар", докато Булгар далеч не е толкова добро за живеене място е слепота и идиотизъм. Ама нашия народ се клати между двете крайности или "Balgaria nat vsi4ko!!!11", или "България е кочина"...

 

...че човек може да си обича родината, дори и да е на другия край на света.
...и да прави за нея повече, от BG_PATRIOT_93, който седи вкъщи и скандира в интернет, колко обича родината си...

 

Не мисля, че имам силата и властта да променя нещо радикално
Галя, редовно се връщам от излет в планината с повече боклук, отколкото съм направил. Без да смятам, че правя нещо значимо. Но поне нещо правя. А ти?

 

Дедо, да си жив и здрав, па макар и със закъснение! Голям да пораснеш!

Link to comment
Share on other sites

Българската ИКЕА е франчайз на гръцкото дружество "Фурлис", което държи правата върху марката още в Гърция и Кипър."

http://dnes.dir.bg/news/ikea-9464222?nt=4

 

И не мога да повярвам, туй истина ли е или платен блъф на конкуренцията ! Ако е истина, не знам какво да кажа.

 

Да не говорим, че бях убеден, че цените им ще са даже по-ниски от другите страни. Като нов магазин, в нова държава...

 

Няма как да са по-евтини. Поне не и от гръдското. При положение, че франчайзът е спонсорират от чужда компания е нормално тя да очаква по-висока печалба. Всъщност тези по-високи цени може само да изиграят благопрятна роля на нашия пазар. Така родните производители ще останат достатъчно конкурентни срещу китайските талашитени боклуци напревени от шведски дизайнери. И за боклуци го казвам от личен опит. :)

 

 

Антарес, антарес - като чета коментара осъзнавам, че ти би оценил какво е стойностно в Б-я. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...