Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ама неможе масово да се зима по 450 500 лв. и хляба да ти е 1.60 за кило, бензина 2.50 пък и 3 да удари.

Че, в днешно време кой работи за такива смешни пари (с изключение на, не квалифицирана работа и дечурлигата, ама и те спадат към първата категория)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Така е, като всеки ****** се е качил на автомобил.

Като ти е скъпо горивото, ползвай обществен транспорт.

Като не си доволен от заплащането, смени си работата.

Ако си кадърен и можещ, не виждам къде е проблема.

 

Това, което каза Дядото,няма смисъл и аз да го повтарям :)

 

Ти като оня в нашата близка история "Като няма хляб яжте пасти" Ти като имаш ниска заплата да не си правиш студентски сандвич? 2 филии и с 3-та помежду си? По е хубаво със саламче, лютеничка .

 

О.К. Ще ползвам обществен транспорт ама да е като в белите страни. Чист, приветлив и най-вече редовен. Като нямам удобен транспорт до бачкане и трябва да дам 4 лв. за автобус на ден няма как да ми е много удобно.

 

На всякъде говорят за съкращение той за нова работа. О.К. съгласен съм ама ся никой неще квалифициран персонал. Всеки иска мърльовци да има плаща по 350 лв. заплата. Фирмите с които работим от 20 човека персонал останаха с по 2-ма другите фалит...

 

Че, в днешно време кой работи за такива смешни пари (с изключение на, не квалифицирана работа и дечурлигата, ама и те спадат към първата категория)?

 

Един учител колко пари мислиш взима? В така прехвалените хипермаркети и вериги тея дето редят щандове и т.н. да не мислите че взимат повече. Явно живеете в друга държава.

 

П.П. Изключваме София, щото там не е България. Въпреки, че и там се наблюдава на места такива пари.

Link to comment
Share on other sites

... ама ся никой неще квалифициран персонал.

Това трябва да е някакъв нов виц :D

А като си караш каруцата, да не мислиш че помагаш с нещо транспорта да бъде по-чист и по-редовен?

 

И тва за заплатите на учителите също си в грешка. А тези дето работят по хипермаркетите, ако взимат толкова, добре, те така или иначе не заслужават повече. Така или иначе това е ниско квалифициран труд.

Link to comment
Share on other sites

http://www.nsi.bg/eventbg.php?n=666

638лв

 

Може да си потърсите и минималната издръжка на домакинство. А тия глупотевини за пастите и как вся и всьо било с 2 леви ръце ... не мерси. Ниска била производителността на труда, неефективен бил ... не, бе. Много се краде.

 

________________________

 

А това горното към @jozo.

Ама разбира се, той си е купил "каруца", защото му е кеф да кара стара кола. И му е кеф да има градски транспорт който може да му легне по-скъпо от колата в определени хипотези. Няма общо с това, че не може да си позволи да се движи и живее спокойно от доходите си.

Никой не говори за прищявки. За обикновено преживяване и движение говорим.

Той за това нарочно си е купил "каруца" да прави мръсно на другите.

________________________

А с тоя лаф "не заслужават повече"... няма смисъл да коментираме. Направо да те правим министър в кабинета Борисов или съветник на Бракониера... опа, Президента.

 

Няма да я бъде тази държава скоро време. Никой не иска да си плаща, никой няма да иска и да работи, затваряме кръга и си гледаме през кривия макарон хората през това време какви неща правят.

 

А който му се работи трябва да работи "въпреки" тези неща, супер.

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да е някакъв нов виц :D

А като си караш каруцата, да не мислиш че помагаш с нещо транспорта да бъде по-чист и по-редовен?

 

И тва за заплатите на учителите също си в грешка. А тези дето работят по хипермаркетите, ако взимат толкова, добре, те така или иначе не заслужават повече.

 

Нов виц било. Затва по цял ден обеснявам на водопроводцичи как се работи с 220 волта и, че в контакта няма + и -. Или оня да ме пита къде било "масата" от тея 3-те жици.

 

 

Майка ми 13 години беше помощник директор и подписваше документите за превод на заплатите! Мислиш, ли че ти ще ми кажеш колко взима един учител? Много добре знам.

Link to comment
Share on other sites

Нов виц било. Затва по цял ден обеснявам на водопроводцичи как се работи с 220 волта и, че в контакта няма + и -. Или оня да ме пита къде било "масата" от тея 3-те жици.

 

 

Майка ми 13 години беше помощник директор и подписваше документите за превод на заплатите! Мислиш, ли че ти ще ми кажеш колко взима един учител? Много добре знам.

Съгласен,съгласен!

Да си кажа и аз ,че след няколко месеца ако имам щастието да почна работа в бърза помощ, ще взимам 400 кинта заплата!

Предполагам ,че и там труда е неквалифициран :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Съгласен,съгласен!

Да си кажа и аз ,че след няколко месеца ако имам щастието да почна работа в бърза помощ, ще взимам 400 кинта заплата!

Предполагам ,че и там труда е неквалифициран :rolleyes:

 

Ееее то за бърза помощ толкова и заслужават сигурно. За такава квалификация, толкова.

Link to comment
Share on other sites

Че, в днешно време кой работи за такива смешни пари (с изключение на, не квалифицирана работа и дечурлигата, ама и те спадат към първата категория)?

 

Всички служители по банките, като изключим директорите.

Link to comment
Share on other sites

Айде сега аз да ви кажа нещо, пък вие си го разбирайте както искате! Бай мангал-общакът, дето ми влаче ваданлъкът и през другото време ми крепи топките... взима 550лв. чисто. Наскоро имахме и згляда за млад човек който да обучавам и да започне на заплата 600. Обадиха се 15 човека (говорим за хора 20-25 годишни), от тях 12 като разбраха, че ще трябва и да носят работен гащеризон - щото ще се цапат, директно си рекоха - А, не мерси... и толкова. Хората които ме познават, знаят какво и къде работя и, че в никакъв случай не става дума за някаква гадна работа. От тримата останали, на двамата не им беше "удобен" часът за интервюто а третият сподели, че дори акумулаторът на колата си не бил пипал, щото го било страх от тока!!!

 

Та, да си говорим пак за квалификации, заплати, безработица и прочее простотии, които човек измъдря когато го мързи да се понапъне... Банално е, но когато човек наистина иска - намира начини, а когато не - намира оправдания!

Link to comment
Share on other sites

@gado и ти си прав, не мога да отрека, обаче го има и обратното. Има хора можещи, с желание и с квалификации и по едни или други причини седят без работа. Или годините им били много, или за квалификацията си искали много пари, а на "шефа" естествено не му се плаща, я нещо друго.

 

Иначе не отричам, че има хора дето казват " Ти луд ли си за 500 лв. няма да ти се усмихна". Затва и седят без работа.

 

П.П. Другото е ето например искаш до 25 годишен. Аз след 2 месеца ги правя. Завършил съм с отличие ТЕТА, имам бакалавър Автоматика, живот и здраве Магистър след някой месец и примено само щото съм минал 25 може да ми кажете "Не мерси". Щото съм бил на място къде искат да съм на 24, да имам докторска дисертация и 5 години стаж по специалността. Е как да стане?

Link to comment
Share on other sites

Айде сега аз да ви кажа нещо, пък вие си го разбирайте както искате! Бай мангал-общакът, дето ми влаче ваданлъкът и през другото време ми крепи топките... взима 550лв. чисто. Наскоро имахме и згляда за млад човек който да обучавам и да започне на заплата 600. Обадиха се 15 човека (говорим за хора 20-25 годишни), от тях 12 като разбраха, че ще трябва и да носят работен гащеризон - щото ще се цапат, директно си рекоха - А, не мерси... и толкова. Хората които ме познават, знаят какво и къде работя и, че в никакъв случай не става дума за някаква гадна работа. От тримата останали, на двамата не им беше "удобен" часът за интервюто а третият сподели, че дори акумулаторът на колата си не бил пипал, щото го било страх от тока!!!

 

Та, да си говорим пак за квалификации, заплати, безработица и прочее простотии, които човек измъдря когато го мързи да се понапъне... Банално е, но когато човек наистина иска - намира начини, а когато не - намира оправдания!

 

ХАХАХАХАХАХАХАХА само да си ми дошъл още аннъж с гащеризон на масата хахахахахаха

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нов виц било. Затва по цял ден обеснявам на водопроводцичи как се работи с 220 волта и, че в контакта няма + и -. Или оня да ме пита къде било "масата" от тея 3-те жици.

 

 

Майка ми 13 години беше помощник директор и подписваше документите за превод на заплатите! Мислиш, ли че ти ще ми кажеш колко взима един учител? Много добре знам.

 

Дам и аз на жената като тръгна да и обяснявам нещо за механика, компютри или електричество ме губи на второто изречение. Тва че има образование свързано с чужди езици не и дава право да не ги знае тия неща.

 

Чета го за трети път тоя пост и още не мога да разбера, що по дяволите един водопроводчик трябва да знае, що е то фаза и нула и земя.

Link to comment
Share on other sites

Дам и аз на жената като тръгна да и обяснявам нещо за механика, компютри или електричество ме губи на второто изречение. Тва че има образование не и дава право да не ги знае тия неща.

 

Еми тоя прави водопроводи, прекарва радиатори. И ми го пращат от фирмата клиент Х, да му обесня на тоя как да оправи токовете, щото е скъпо да има електротехник за тея неща. То ако имаше такъв нямаше смисъл да обеснявам кое как се свръзва, защото е известно.

 

П.П. Пак повтарям тоя са го сложили от фирмата Х да вързва токове. "Щом прекарва радиатори що да не свърже управлението на пелетния котел'. Или пък да трябва да нареди няколко трипътни вентила с 1 контролер. И идва у вас и казва, че е "майстор". Може да ви е смешно ама е факт.

Link to comment
Share on other sites

Аз само ще кажа, че съм чела обяви за работа от типа : "Секретарка, до 25 години, перфектно английски и немски, трети език на добро ниво е препоръчителен, отличен външен вид, магистър икономист, задължителна шофьорска книжка. Задължителен стаж на същата длъжност минимум 2 години. Заплата 400 лв. Работно време от понеделник до петък 9:00 - 18:00 ч.; събота - 9:00 до 15:00 ч.". Или "Секретарка с перфектна външност" (това беше цялата обява). Еми честно ли бе? Аз ако ги имам тия изисквания, за 400 лв. ли ще търся работа? И как да стане като цяло това? Освен да съм съм завършила средно образование на 15 години, висше и магистратура - на 17 :blink: Нали отнякъде трябва да се започне... Много, ама много малко са работодателите, които биха гласували доверие на някой току-що завършил, студент или подобно.

Link to comment
Share on other sites

@gado и ти си прав, не мога да отрека, обаче го има и обратното. Има хора можещи, с желание и с квалификации и по едни или други причини седят без работа. Или годините им били много, или за квалификацията си искали много пари, а на "шефа" естествено не му се плаща, я нещо друго.

 

Иначе не отричам, че има хора дето казват " Ти луд ли си за 500 лв. няма да ти се усмихна". Затва и седят без работа.

 

П.П. Другото е ето например искаш до 25 годишен. Аз след 2 месеца ги правя. Завършил съм с отличие ТЕТА, имам бакалавър Автоматика, живот и здраве Магистър след някой месец и примено само щото съм минал 25 може да ми кажете "Не мерси". Щото съм бил на място къде искат да съм на 24, да имам докторска дисертация и 5 години стаж по специалността. Е как да стане?

Не, идеята за тази възраст е, че тогава човек мисли най-бързо и (дай боже) качествено. И в случая говорим точно за автоматика, но не само. Говорим за огромна гама от съоръжения, със ситеми за управление които нямат нищо общо по между си, така, че бързата и качествена мисъл е жизнено важна!

 

ХАХАХАХАХАХАХАХА само да си ми дошъл още аннъж с гащеризон на масата хахахахахаха

Не бе, той топките ми ги крепи с добре издялано чаталче, увито в памук. Ти да не си мислиш, че ми ги крепи с ръка !?

Link to comment
Share on other sites

Еми тоя прави водопроводи, прекарва радиатори. И ми го пращат от фирмата клиент Х, да му обесня на тоя как да оправи токовете, щото е скъпо да има електротехник за тея неща. То ако имаше такъв нямаше смисъл да обеснявам кое как се свръзва, защото е известно.

 

 

Аз на това казвам, да ти таковам и фирмата, да ти таковам и клиента.

Тва да не е да си сглобиш мебел от плоскости.

Не че и на мен не са ми обяснявали по телефона кое къде и как да вържа, при нас са малко по-страни схеми на захранване, никои не се е родил научен, но ако нямаш никаква идея какво правиш, НЕ ПИПАЙ.

 

Едит: В тоя ред на мисли, опитвал съм се да обяснявам какво да се направи на компютър за да тръгне, накрая казвам, гаси го и не го включвай, като се прибера ще го оправя.

Link to comment
Share on other sites

@gado и ти си прав, не мога да отрека, обаче го има и обратното. Има хора можещи, с желание и с квалификации и по едни или други причини седят без работа. Или годините им били много, или за квалификацията си искали много пари, а на "шефа" естествено не му се плаща, я нещо друго.

 

Къде къде са хората можещи и с желание да работят че и с квалификация при това? КЪДЕ КЪДЕ??? Не си бил от "другата страна на барикадата" за да разбереш каква е истината. Това да си бърборите с приятели на маса е едно, като тръгнеш ти да търсиш хора и почваш да мислиш по-различно. Ей Галин добре ти го каза - дават пари - няма кой да работи.

 

Преди години бях пуснал обява че търся хора със стартова заплата доста над средното. Примерно сега да пусна обява че търся хора със стартова заплата 2500лв която ще се коригира единствено в положителна посока след 3 месеца според показаните резултати (т.е. ще е нагоре но с колко ще се реши според това какво е свършил човека през този период - думата пробен дори не се споменаваше никъде за да не помисли някой че след 3 месеца може да си кажем довиждане). Познай колко намерих - 2ма... единия във Варна, другия ми беше приятел и случайно се чухме. В Пловдив - 0 бройки. Т.е. намерих 1, другия го познавах аз от ученик. Също така ми се обадиха 3ма току-що завършили студенти с "големи желания, амбиция, бързо учещи се и прочее". И с квалификация - отлична диплома от университета. Дадох им елементарна задачка да видя какво ще направят (нещо което всек желаещ да работи като програмист би трябвало да е в състояние да го направи а ако не може да се научи). 2мата така и не се обадиха, като ги потърсих 3 седмици по-късно казаха че още си търсят работа но са се отказали защото задачката им се била сторила прекалено сложна!? Третото момиче (о боже, момиче програмист!) беше натворила такова лайно че се чудех да се смея ли или се подиграва с мен. С малко молби ѝ дадох шанс да поработи над един проект и се споразумяхме да и плащам заплата която нея я устройва... къса ми нервите около 1 година, губех си поне по 1 час на ден да обяснявам отново и отново едни и същи неща (а беше по нейни думи "аз се уча бързо") и накрая това което направи трябваше да се намеся да го оправя за да става за нещо. Ако аз бях го правил сам за този 1 час на ден който губех щях да го свърша за около 6 месеца.

 

Та много можещите и бързо учещите са такива на маса Жоро, а стигне ли се до бачкане се почва с оправданията какво и как не могат и как не били разбрали и т.н. И едни и същи неща трябва да им обясняваш по 18 пъти защото учат изключително бързо а с амбициите се свършва в момента в който се окаже че трябва нещо да се направи малко по-бързо и видиш ли 8часа бачкане им идват в повече дори а да се направи нещо през уикенда е просто немислимо (дори с бонуси, почивка след това и т.н. - абсурд щото имат изключително амбициозни планове къде да си маат гащите през уикенда а това че от 3 седмици знаят докога е срока и че има много малко останало да се направи слабо ги вълнува). Хубаво че не съм от "мениджърите" с 2 леви ръце та мога да си го направя и сам.

 

Преди пак да обясниш колко кадърни и работливи и квалифицирани хора стоят без работа и бачкат за под 500лв на месец вземи помисли малко въпросните какво могат и колко им се работи всъщност. Така на думи всички са силни.

 

PS: Гледам в едно предприятие шофьор разносвач на продукция по магазини и офиси взима около 700лв (работа която човек с основно образование може да я върши стига да има шофьорска книжка)... как така хора с образование, кадърни и работливи не могат да си намерят работа или работят за по 400лв/месец не знам...

Link to comment
Share on other sites

Че, в днешно време кой работи за такива смешни пари (с изключение на, не квалифицирана работа и дечурлигата, ама и те спадат към първата категория)?

adski mnogo narod

Link to comment
Share on other sites

@gal4enceto и @Jozo - вземете са разберете взаимно, че единия пише - никой не търси квалифициран персонал, другия говори точно обратното.

И е нормално като си студент и работиш между другото да не можеш да си позволиш собствен автомобил. В западна Европа студентите масово не разполагат със собствени превозни средства. Ама видиш ли на него не му било удобно...

 

Напълно съм съгласен с Дядото. При заплати над 2к, които са напълно постижими, проблемът е намирането на хора, които могат да ти свършат работата. Това е една от причините сериозни компании да избягват България. А именно, не можем да предложим конкурентна продукция/услуга на ниска цена.

Link to comment
Share on other sites

Пак оревавате орталъка...

"Аз имам две висши!" - Ами наври си ги на рула у задния двор! Знам как се взимат висши в България!

"Никой не ме взима на работа, макар да съм квалифициран!" - Ако искаш, да ти събираме по 20 лв на месец, да ядеш луканка!

 

Я да се стягате и да се оправяте! Никой не е длъжен да ви дава по 2к заплати, защото ТОЛКОВА ТРЯБВАЛИ! Като ти трябват - намираш си начин да ги изкараш! Ама не търсели квалифицирани кадри - ГЛУПОСТИ! Явно не си достатъчно квалифициран. Или просто типичния български манталитет - я ке си кютам тука, оти ако се пресегна за нещо по-добро, ке зема да падна!

Големите пари са за хората, които рискуват, които търсят активно! Тези, които не ги е страх да стоят без работа 2-3 месеца, ако това ще има отвори вратите към нещо по-добро!

 

Не знам как не можете да се погледнете отстрани с това мрънкане! Оправяйте се бе! Пълнолетни сте!

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е твърде късно да се научиш.

От друга страна, подобни пари могат да се взимат по много начини...

Link to comment
Share on other sites

Така е, като всеки ****** се е качил на автомобил.

Като ти е скъпо горивото, ползвай обществен транспорт.

Като не си доволен от заплащането, смени си работата.

Ако си кадърен и можещ, не виждам къде е проблема.

 

Това, което каза Дядото,няма смисъл и аз да го повтарям :)

На това мнение бих му цъкнал "Like". Абсолютно съм съгласен.

Отделно, че учител без стаж започва на около 450-500 лева. Не желая да разгласявам точните суми, но майка ми, доближаваща 30 години стаж взима "малко повечко" от гореописаната сума. Е, може би има значение, че е изкарала някой-друг курс, взела е няколко квалификации, инженер е, и е изкарала и една магистратура по психология. Но може и да е свързано с това, че предпочита вместо да мрънка, колко е несправедлив света предпочита да запретне ръкави. И да, обича работата си и учениците й я помнят с добро.

 

----------------

Доближавам втора година на работното ми място. Тенденцията при набора на работна ръка е доста повече кандидати, много по-малко ставащи за нещо. Това, което описа Гадин може да го каже почти всеки, който му се е налагало да събира персонал. Иска стартова заплата от 1000 лева, а не може да си върже сам връзките на обувките.

----------------

Много пъти съм го повтарял и няма да се уморя да го почетвъртвам, подесетвам, постотвам - университетите бълват некачествена продукция, до голяма степен излязла с преписване и strafe-ване между капките. Доста от хората живеят с илюзиите, че високите оценки в училище/уни означават високи знания и възможности. Малцина си дават сметка, че оная диплома не струва пукнат грош след интервюто за работа. Че истинското учене тепърва започва и няма да свърши, ако искат да работят нещо повече от сервитьор, касиер или шофьор. Срамна работа няма, ама днешно време гъзарията е по-важна. По-важно е да караш кола, щото демонстрираш престиж, отколкото да ползваш презрения обществен транспорт. Може да нямаш стинки да излезнеш от къщата на мама и тати, ама караш кола, пушиш, говориш от скъп и лъскав телефон (един приятел беше намерил iPhone в мола и не могъл да се обади на "мама" от контактите, защото нямал кредит) и разбира се - всеки уикенд да си на кръчма. С описанието не визирам някой конкретен човек, не бързайте да се почувствате адресирани и да ми наскачате, говоря за масовото мислене, което наблюдават от едно известно време насам.

-----------------

Пак оревавате орталъка...
Амин!

Абсолютно!

Link to comment
Share on other sites

Аз само ще кажа, че съм чела обяви за работа от типа : "Секретарка, до 25 години, перфектно английски и немски, трети език на добро ниво е препоръчителен, отличен външен вид, магистър икономист, задължителна шофьорска книжка. Задължителен стаж на същата длъжност минимум 2 години. Заплата 400 лв. Работно време от понеделник до петък 9:00 - 18:00 ч.; събота - 9:00 до 15:00 ч.". Или "Секретарка с перфектна външност" (това беше цялата обява). Еми честно ли бе? Аз ако ги имам тия изисквания, за 400 лв. ли ще търся работа? И как да стане като цяло това? Освен да съм съм завършила средно образование на 15 години, висше и магистратура - на 17 :blink: Нали отнякъде трябва да се започне... Много, ама много малко са работодателите, които биха гласували доверие на някой току-що завършил, студент или подобно.

 

 

Това са изисквания. А като идеш там какво правиш? Отговаряш на мейли и вдигаш телефона. Егати айляка! Освен 2000лв да дават, заради външен вид?

 

Къде къде са хората можещи и с желание да работят че и с квалификация при това? КЪДЕ КЪДЕ???

 

 

*вдига ръка срамежливо

 

 

 

PS: Гледам в едно предприятие шофьор разносвач на продукция по магазини и офиси взима около 700лв (работа която човек с основно образование може да я върши стига да има шофьорска книжка)... как така хора с образование, кадърни и работливи не могат да си намерят работа или работят за по 400лв/месец не знам...

 

 

Силовата работа никой не иска да я върши.

 

700лв шофьор и разносвач - "Ти луд ли си, ще се трепя по 10 часа на ден шофьор и ще разнасям там някви работи"

500лв работа на бюро - "Ти луд ли си, за 500лв ще ти работя."

 

И между другото това съм го чувал от хора с почти никакъв работен стаж и никаква работна етика.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...