Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Наистина са зле

 

Ужким тръгна да се оправя кризата...

 

 

Само програмисти?

 

Да

 

700лв ама за цял ден работа (10 - 12 часа) + Съботите. Да не мислиш, че карат от 8 до 5?

 

Точно този е от 8 до 6 някъде и уикенда си почива.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Кризата така ни оправи, че сигурно всички сутрин се питаме "Защо ме боли така задникът?"

Дано скоро нещата тръгнат нагоре, че не знам. Винаги има и по-зле, ама не бива с това да се утешаваме.

А хора, ако вляза в парламента, няма и да питам, направо като евреи ще ги стрелям, да ги таковам и тях с черен вибратор в brown point (ако има евреи да не се обиждат).

Link to comment
Share on other sites

Питай gado, той ще ти каже.

 

Задникът, разбира се.

Надявам се, че се шегуваш.

Link to comment
Share on other sites

Понеже гледам доста коментирате майките си и мераците на работодателите да наемат само млади кадри, искам да спомена, че моята е на 66, от доста време е в пенсия, но продължава да работи като консултант, защото я търсят от една камара фирми. Не знам каква е ситуацията на пазара на труда в България, но очевидно има случаи, в които възрастта не е критерий.

Link to comment
Share on other sites

Питай gado, той ще ти каже.

 

Задникът, разбира се.

Надявам се, че се шегуваш.

 

Не осъзнавах, че е Google Translate Българо-Английски превод на "кафява точка"

Link to comment
Share on other sites

Кризата така ни оправи, че сигурно всички сутрин се питаме "Защо ме боли така задникът?"

Дано скоро нещата тръгнат нагоре, че не знам. Винаги има и по-зле, ама не бива с това да се утешаваме.

А хора, ако вляза в парламента, няма и да питам, направо като евреи ще ги стрелям, да ги таковам и тях с черен вибратор в brown point (ако има евреи да не се обиждат).

 

Вярваш ли си ?

Ако имаш възможност би ли го направила или само вятър на устата си правиш?

Ами сигурно не всички се питат дали ги боли задникът.

 

ПП.неразбрах защо вибратора е черен? Студентите на това ли ви учат?

Обичаш ли смъртта?

Link to comment
Share on other sites

Да, обичам смъртта. Излежавала съм 5 убийства и сега съм доживотна в затвора. К'ви ги приказваш?

Образно казано, яд ме е на политиците ни. И не е лошо като идея да излезем от кризата скоро. Ама като не разбираш какво съм имала предвид, питай... Вибраторът да е черен, защото се сетих за д-р Фалос (когато го правиха по "Пълна лудница" и д-р Негър, който носеше черен вибратор в джоба си :) ) Който го е гледал знае ;)

Личното ми мнение няма нищо общо с това, на което са ме учили в университета. Поне в случая нищичко.

Link to comment
Share on other sites

Галя, не че нещо ама си типичен пример на мрънкаща ***** оплакваща се, че нищо не е наред и чакаща да я оправят. За някои професии няма работа или пък е нископлатена, а за други има. Особено пък млади хора нямат извинение да стоят без работа.

 

На подобни приказки съм се наслушал от познати които по-късно са обяснявали как почнали еди къде си ама работата била много тежка и се отказали. Примери имам колкото искаш, вкл. на мои приятели

 

Извинявам се ако реагирам прекалено остро, но трудно мога да се съглася с думите "няма работа, положението е много тежко, политиците са виновни, кризата много кофти" и т.н. Моята и твоята майки са хора на възраст и там е малко по-различно положението по ред причини, но нали затова сме ние - наш ред е сега да им помагаме.

 

Освен това мислиш ли че моята работа е особено лесна и че бачкам по това време за собствен кеф нещо? Или че може би бачкам поне по 12часа на ден само защото нямам идеи какво друго да правя?

 

 

ПС: Думата горе е със звезди щото не мога да реша коя точно да е не щото е нещо нецензурно.

Link to comment
Share on other sites

Ники, аз не съм седнала без работа да стоя. И се оплаквам, защото мисля, че политиката ни е доста сбъркана, не за друго. И от това си извади пак някакви грандиозни изводи, че съм казала, че не искам да работя, пък малка ми е заплатата. Къде го написах това? ЦИТАТ ИСКАМ ДА ВИДЯ.

За друго говорехме одеве, за друго говоря сега. Ама ти май не.

И "чакаща да я оправят" беше по повод? И за какво оправяне говорим, пак ли ще си мерим *** (нещо)?

Хайде сега, всички да кажат по колко пъти правят секс в седмицата? Ама ако може със снимков материал, видео и медицинска експертиза. Глупости, ама глупости.

 

В единия край на селото си пръднал, в другия си се нас*ал. Мерси съм. Пък вие си лайте.

 

Едит : Да, според мен е тежко положението. Да, реагираш остро, граничещо с неадекватно и злобно. В момента човек трябва да намери работа, която поне да му помага да преживява, пък ако се пооправят нещата, да си търси по-хубава. И да, политиците не са спомогнали да се оправят нещата. Меко казано.

Link to comment
Share on other sites

Ники, аз не съм седнала без работа да стоя. И се оплаквам, защото мисля, че политиката ни е доста сбъркана, не за друго.

 

Виж сега, ако ще говорим за политика аз преставам да се обаждам. Нито имам желание да се занимавам с политика или с хората занимаващи се с нея нито виждам смисъл да пиша глупости колкото да си чеша пръстите. Мрън мрън политиците ни виновни. Ми такива сме си ги избрали да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

Така е политиците ние сме си ги избрали и ще си ги търпим.

Аз съм със средно обеазование,но това неми пречи да работя работи които ме удовелтворяват.

Когато всички от моя клас се втурнаха да стават умни аз избрах да бачкам защото това ми харесва,а и трябва дупето да ти държи.

Ако всички гледаха мекото нямаше да има кой да работи и щяхме да сме държава пълна с умни глави..

Link to comment
Share on other sites

Галя, за да спреш да куткудякаш като кокошка-носачка снесла щраусово яйце ще ти кажа - кадърните и оправни хора гладни не са останали. Начин винаги се намира, начин винаги има. Гладни седят хората с големите непокрити претенции.

Link to comment
Share on other sites

Лееееекичко се надскачаш ... само да кажа...

 

 

 

Само програмисти?

 

 

 

700лв ама за цял ден работа (10 - 12 часа) + Съботите. Да не мислиш, че карат от 8 до 5?

 

Ти ако ми прие поста на сериозноо :). Програмирането е едно от нещата, които просто НЕ са за мен. Няма да бъде и НЕ искам да бъде. Виж, едно ДВГ е друга работа, кофтито е, че в нашето мило ТУ машините, които имат са по-големи от моите родители(на години).

 

едит: шма извиниш ако има правописни грешки..... aмa лееееекинко почти не съм си лягал и сега бачкането е ТЕГАВО :D

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че такива сме си ги избрали политиците. Ама да ти кажа малко повече ни тормозят.

Казвала съм го и преди много ясно. Ама пак някой е чел през ред. Ето ми мнението от 03.03.2011 г.

Донякъде и ние (народът) сме си виновни. Много сме търпеливи и ние сме си научили така политиците - на тотално нехайство за народа.

Пешо, кудкудяяяяяяяяяк. Уау, какво яйце, ела го виж, г-н Голям сарказъм.

Аз съм оставала без работа само за няколко месеца докато бях студентка, не знам защо, но дори ми затваряха телефона, след като произнеса тази прокажена дума ("студент").

 

Съгласна съм, че за кадърните хора работа има. Но това не е правило на 100 %. Снощи го обсъдихме с Николай. Няма да се повтарям.

Link to comment
Share on other sites

Кризи, майки, пари, аз съм над тези неща :), а сега ме извинете, но трябва да се видя с трима приятели - Карлос Хелу, Бил Гейтс и Уорън Бъфет :).

@дедо, точно в милата ни родина некадърниците и боклуците изкарват повече от свестните и работливи хора, затова сме в девета глуха и МОЖЕ БИ някога ще се оправим, но не и сега.

Link to comment
Share on other sites

Къв си ти да знаеш аз как съм завършил? Хей такива ми са всеки ден пред носа да ми хвалят колко можели колко знаели. Хайде покажи ми първо дипломи после да се тестваме кой колко може и колко знае а? Да видим първо хората как са те оценили пък после да видим колко знаеш и разбираш. Не ме е срам от това което мога и това което знам! Учил съм да работят с ток и електроника и с това и се занимавам не само съм взел само дипломи.

 

Ами аз какъв съм...

Казах ти вече за дипломите - на руло и у гъзО! От три години си търся помощничка, смених 5 и ми писна... работя си сам в офиса. Какви ли не дипломи ми се размаваха - от педагогики, през маркетинг, мениджмънт, та до политология.

За оценките на "хората", ако визираш мумиите по университетие, въобще не ме касаят. В интерес на истината, успеха ми е над 5.00, 9-та година Политология съм. Не съм завършил, защото не ми е приоритет. Имам три изпита за взимане и после държавен. Ако за тебе е важна оценката от дипломите това само показва, че никога не си се сблъсквал с набиране на персонал.

А реалната оценка на моята работа е такава, че работя за втори път в една фирма, която се занимава с внос на текстил и други рекламни артикули. Имам много визитки, според случая - Sales manager, Import manager, Sales Executive... Зависи дали съм на среща с мениджмънта на Кока-Кола в София, или на изложение в Дюселдорф, или на гости на бизнес партньор във Варшава. За миналата година съм внесъл и продал стока за над 600 000 Евро. Продажната цена, естествено, е далеч по-висока.

 

Пиша всичко това, не за да си го меря, а за да осъзнаеш, че дипломата за висше в България(с много редки изключения), е въздух под налягане! Аз НЯМАМ висше, но съм се оправил! Оправил съм се, защото съм работил здраво, до късна вечер, в събота и неделя, на национални празници. Сега, като съм се издигнал до някакво ниво, мога да си позволя да идвам от 9:00 до 17:00, да ползвам по 2 дни платен отпуск веднъж на два месеца над предвидените в закона дни и да си имам мой офис.

А тея с дипломите... да не реват, ами да си сядат на дирниците и да бачкат! Само с яко бачкане ще изплува тая държава!

 

 

Аз съм записала педагогика, защото винаги ми е харесвала учителската, преподавателската и т.н. професии. Обичам да се занимавам с хора, да говоря, да обяснявам. И се убедих, че ще ми хареса да го правя на стажа ми, когато в реална ситуация показах на какво съм способна. Да си дошъл да видиш, баси.

 

Добре, че беше стажа, да се докажеш! А сега какво работиш, извинявай?!

 

700лв ама за цял ден работа (10 - 12 часа) + Съботите. Да не мислиш, че карат от 8 до 5?

 

Имам приятел, кара хляб за Симид. Работи от 5 сутринта до към 10-11. Взима около 1500 лв.

 

Понеже гледам доста коментирате майките си и мераците на работодателите да наемат само млади кадри, искам да спомена, че моята е на 66, от доста време е в пенсия, но продължава да работи като консултант, защото я търсят от една камара фирми. Не знам каква е ситуацията на пазара на труда в България, но очевидно има случаи, в които възрастта не е критерий.

 

Знам един човек, който отива на 90 вече... още е счетоводител на няколко големи пловдивски фирми. Има невероятен ум!

Link to comment
Share on other sites

Имам приятел, кара хляб за Симид. Работи от 5 сутринта до към 10-11. Взима около 1500 лв.

 

Айде да ходим да караме хляб тогава всички.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам 1500-те лева за шофьора на хляб. Ама може и да си мислят, че кара някоя баничарка, пък да излезе ТИР с хляб за големите градове и магазини.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам 1500-те лева за шофьора на хляб. Ама може и да си мислят, че кара някоя баничарка, пък да излезе ТИР с хляб за големите градове и магазини.

 

TIR по 5- 6 часа на ден? До къде ходи тоя TIR? До Раковски? I don't think so!

 

Най-вероятно е бус.

Link to comment
Share on other sites

TIR по 5- 6 часа на ден? До къде ходи тоя TIR? До Раковски? I don't think so!

 

Най-вероятно е бус.

TIR-овете така или иначе нямат право да се движат по повече от 8 часа на ден. 16 ако са двама шофьори

 

Иначе Жоро и Галя пак са култови...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...