Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Е, LA е доста близо до нашия паралел (отново в Северното полукълбо) и защо си мисля, че би трябвало да имат подобни сезони по едно и също време като нас :) ..

 

С едно изречение - не можеш да кажеш дали лятото или зимата ти е по-любим като цяло.

 

По на юг са освен това са близо до пустиня и до океан което променя много.

 

За любим сезон - ами добре е от всичко да има, всеки сезон има по нещо хубаво а така като се сменят и не ти омръзва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Е, LA е доста близо до нашия паралел (отново в Северното полукълбо) и защо си мисля, че би трябвало да имат подобни сезони по едно и също време като нас :) ..

Не е толкова близо, но пък основния фактор за климата там е онзи огромен воден басейн, наречен Пасифик. Ако ЛА не беше на океана, града щеше да е нещо като доста по-лош вариант на Лас Вегас (горе-долу от покрайнините на мегаполиса на изток започва пустинята Мохаве). Аз се намирам точно на 49-ия паралел, което се явява по-насевер дори от най-северните части на Румъния, но пък за сметка на това зимата ни е далеч по-мека от българската, особено пък ако се случи да задуха Ел Ниньо, както стана тази зима. :)

Link to comment
Share on other sites

Добро утро на всички, а на който ляга сега - лека нощ... Визирам Ники и мен :) За Пламен не знам...

Link to comment
Share on other sites

Утро е, и е добро! Нищо, че подгизнах докато стигнах от паркинга до административната сграда. И неколкократно се насладих на усещанията на аквапланинга докато стигна до работа (успал се) с чудовището на майка ми :D

 

Тоя уикенд за сефте от месец яхнах Чушкопека за да погазя горското спокойствие... Учудващо съм без сериозни щети по себе си след полета на валкУрията...

Link to comment
Share on other sites

добро утро и честит тропически дъжд.

 

на колегите-шофьори им припомням, че когато постъпват глупаво и къпят пешеходците по тротоарите, щото бързат за майната си, а афектираните от нежеланата кална баня пешеходци изрекат на висок глас жаргонните слова за "хомосексуалист с провинциален произход и вродена несръчност" е по-добре като спрат и се върнат да кажат през отворения прозорец "извинявай, аз наистина постъпих като несръчен хомосексуалист, роден и отгледан в неурбанистична среда", вместо да отправят заплахи за саморазправа и убийство, докато пешеходеца е набрал 112 и диктува регистрационния номер и адреса на случката на оператора.

Link to comment
Share on other sites

Топъл асфалт да добавим :) по-добро сцепление :D :f1:

 

Ей, живи и здрави да са от Нова Тв, че дават "Step by Step" - направиха ми предобеда страхотен >

 

братовчеда Коуди!!!

s4_02_0065.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Първа стъпка и станаха родители..."

 

Както е казало хипофизното джудже на Веселин Маринов - "Израстнах с вашата музика"... В случая - сериал ;)

Link to comment
Share on other sites

Дъжд, дъжд, дъжд :) Как ме събудиха в 12 ч., не е истина, за да отчетат водомера на стаята... С юмруци по вратата цели 5 мин. Като отворих щях да ги наритам, баси... Спала съм 3 ч.

Link to comment
Share on other sites

Е стига бе, ся като се оправи времето поне почнах да се наспивам. Още ли си недоспала? Да не си бременна?

Link to comment
Share on other sites

Тия от Булсатком ме върнаха в 80-те години laughing.gif

 

Преди малко ми писна жена ми да мрънка, че няма телевизия и метнах един коаксиал на покрива, след което се закачих за някаква стара антена от ония времена. Итересното е, че хванах всичко ефирно, дори и ТВ7 laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тия от Булсатком ме върнаха в 80-те години laughing.gif

 

Преди малко ми писна жена ми да мрънка, че няма телевизия и метнах един коаксиал на покрива, след което се закачих за някаква стара антена от ония времена. Итересното е, че хванах всичко ефирно, дори и ТВ7 laughing.gif

Истината (ще) е в ефирната! Отново. Дано е по-скоро.

Link to comment
Share on other sites

btw, снощи изгледах отново, след толкова много години Американска Нинджа! Това беше първия филм, който съм гледал на видео касета, при това - във видео клуб... Ако не ме лъжат спомените - някъде към 92-ра година...

Link to comment
Share on other sites

Освободиха ме от работа, защото съм плетял интриги!

 

Всичко което направих беше да се сопна на една "колежка" дето ми държеше тон и ми викаше по телефона, след като неколкократно и казах, че грешката наистина е моя и ще я поправя.

 

Пак съм на пазара.... Всяка година Август месец. Чак ми писва вече. Другия Август дано нямам такива ядове.

 

@Antares: Съжалявам. Имах желание.

Link to comment
Share on other sites

Баси!

 

Ангеле, аз съжалявам, че си загубил работата си по такъв глупав начин! Вероятно въпросната кокошка е била плетачката на интриги и уви - е успяла... Може би не било зле да си потърсиш правата, ако си имал нормален трудов договор. Ако ще и с адвокатска намеса, защото такова моментално освобождаване малко ми намирисва. А докато хората не почнат да си търсят правата - подобни тарикати ще си позволяват подобни погазвания на трудовия кодекс.

 

Съвета ми е да помислиш сериозно за частна практика, за това време би трябвало да си понатрупал портфолио...

Link to comment
Share on other sites

Човека ми предложи обезщетение ако нещо не съм съгласен, но нямаше с какви очи да го поискам.

 

Освен "интригите" имаше и други неща, като гледане на сайтове несвързани с работата разпечатани на лист, но "интригата" е била капката. Някакви неща са се натрупвали, но вместо да се направи забележка, са били премълчавани и малко е било нужно.

Link to comment
Share on other sites

Дъжд, дъжд, дъжд :) Как ме събудиха в 12 ч., не е истина, за да отчетат водомера на стаята... С юмруци по вратата цели 5 мин. Като отворих щях да ги наритам, баси... Спала съм 3 ч.

 

Добре дошла в клуба. После що не си легна пак? Аз ставам - оставям ги да отчетат каквото ще отчетат, пия една вода, пускам една и си лягам. :)

 

А дубрутро от мен

 

 

 

PS: host, ще тествам след малко :) Мисля че има разлика от пътуването вчера от мола до вкъщи но валеше слабо пък и малкия нещо взе да се тръшка на задната седалка и половината време се двоумях дали на не слезна от колата и да му прегриза вратлето ...

Link to comment
Share on other sites

Човека ми предложи обезщетение ако нещо не съм съгласен, но нямаше с какви очи да го поискам.
Това е глупаво! Може да се опитат да те изкарат, че си Велзевул и едва ли не ти правят услуга, като само те уволняват, без да те набият на кол и да те довършат с камъни... Това са много стандартни трикове и е жалко, че се връзваш. Опитната лисица знае какви провокации да ти вкара, с надеждата да покълне чувство на вина. Няма да им се връзваш и ще си търсиш правата! В договора ти едва ли е имало клауза, забраняваща ти да гледаш сайтове, или да отказваш да те правят на маймуна разни интригантки. Нещата с дисциплинарните уволнения са безкрайно тънки и пипкави и ако знаят, че после ще си потърсиш по юридически път правата едва ли някой би посмял да го направи, при такива смехотворни обвинения.

Дано не си си сложил подписа върху документа за прекратяване на договора, че от там нататък вече са само приказки...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...