Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ох завърнах се благополучно.Ии почти имам паричките(1к+) за колелцето.Само тряа да поработя 1 месец :)

Link to comment
Share on other sites

Пидирасиии...., всички са пидирасиии...! - Вървял из гората и крещял, Зайо Байо...

Ама аз така или иначе имам към половин кило технически вазелин..., що ли не взема да си купя и кило фин кварцов пясък...? Пък, тогава да ми дойдат, ама по повече!

Link to comment
Share on other sites

Абе шкембе с бира, след тва мастика с водка и накрая дърта курва те носи по улицата... В тоя ред на мисли - няма жени вече, само курваляци.

Link to comment
Share on other sites

Гама

C : G : D : A : E : B : F# : C# : F : Bb : Eb : Ab : Db : Gb

Нека бъде светлина

 

Изпълнител: Подуене Блус Бенд

 

 

C|Dm|F|C|

 

C Dm

Когато увехне, цветето преди да разцъфти

F C

Когато падне, птицата преди да полети

Когато мракът, светлината победи

Когато спре земята, преди да се завърти

 

Когато те препънат, преди да си прекачил ти

Когато ударят, преди глава да вдигнеш ти

Когато ти се плаче, преди да си отворил очи

Когато ти се пее, а започваш да крещиш

 

Пр.: Нека бъде светлина, нека има цветя

Нека бъде любовта, нека има деца

 

Когато се удариш, в решетките на твоята свобода

Когато мразиш силно, а мечтаеш любовта

Когато падаш, а си мислиш, че летиш

Когато ти се пее, а усещаш, че мълчиш

Тогава:

 

Пр.: Нека бъде светлина, нека има цветя

Нека бъде любовта, нека има деца...

http://www.youtube.com/watch?v=fXF_lE47K4s&feature=related

Е тва ми се върти цял ден в главата. Сутринта я пускаха по Z-Rock и ми вкара някакви филми тази песничка... за онова хубаво време, от преди двадесетина години....

 

П.с. Хипарливо е, но е яко!

Link to comment
Share on other sites

И то много готяна хипария :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Това ме навежда на една мисъл, в България съм забелязал, че когато става въпрос за уеб дизайн, всеки очаква да имаш и идеите и уменията с даденият софтуер и таланта да рисуваш и да знаеш езиците... и да владееш втори език по възможност.

Тоест те искат от теб да си "One man team" за някакви си от 400 до 1600 лв!

А, по другите страни, само за идеите и презентациите ти предлагат толкова, другото от изредените горе умения се счита за бонус и ти се заплаща много повече ако умееш и други неща.

 

Глупости, ама глупости да видиш.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, знам че се изказвам "леко" пресилено повечето пъти и навлизам в излишни крайности, обаче не ме засичай с "всичко в държавата е по европейски стандарти"... защото не са баш толкова големи глупости като погледнеш обективно над нещата. И има да се гони един въображаем стандарт на живот, който в близкото десетилетие едва ли ще го стигнем, особенно с нашият манталитет.

Защото всеки работодател тук (не че ги няма и по другите страни, просто тук са повече) гледа да му вършиш максимално работа и той да ти развява големите пари пред лицето ама само на думи.

Все пак ако си цениш труда, уменията, знаеш колко струват те (както някои хора вмъкнаха) и си отстояваш свойто, ще си намериш хубава работа... ама пак ще е трудно.

Link to comment
Share on other sites

1. Навсякъде е така. Няма работодател на който много да му се иска да дава на подчинените си максимално възможните заплати а за него да не остава нищо.

 

2. Да не е лесно, няма лесни неща на този свят - сами падат само гнилите ябълки за другите се налага да се пресегнеш малко... дори за едното изс**ане понякога трябва да се понапънеш малко.

 

3. Това че си попадал само на мизерници които смятат че нещата са с такива цени има няколко обяснения:

- такива са ти уменията и тези които биха могли да ти предложат повече моментално те отсвирват

- движиш се в такива среди и сам търсиш подобни хора

- ти самият не си цениш уменията и труда и се съгласяваш на първото нещо което ти предложат или не обясняваш кое колко е сложно, трудоемко и колко време ще отнеме

 

Общо взето се опитвам да ти обясня че една голяма част зависи от теб самия. И приказките "няма работа" да ги обясняват на хората от столипиново. Аз примерно търся от години хора и началната заплата е четирицифрена и пак не мога да намеря хора които да ми помагат (или са единици). Айде опитай се да си обясниш как така хем има работа а няма кой да я работи хем хората все се оплакват че работа.

Link to comment
Share on other sites

Ахаха, дедо, не съм казал че няма работа, има, просто... все се стига до едно положение в което или работиш с уникални мизерници или шефът е такъв. :)

И всеки ти вика, карай, ама не е карай, не мога да седя до такива хора!

Аз за т'ва постоянно си меня работата. XD

 

П.П. Малко се изкривява същността на темата, ама все пак. хех

Link to comment
Share on other sites

Колектив се изгражда трудно, особено с шеф мизерник. Винаги има период на нагласяне. Всяка група си провежда един вид естесвен подбор и при едно "раздрусване" "гнилите" ябълки сами падат. Като работиш 2/3 години с едни и същи хора, все по-трудно ще допускаш нови хора в своето мини-общество

Въпросът е шефът и собстеникът да са едно и също лице. Той трябва да е като пчела-майка - да вдъхновява, а не само да размахва пръст. Тогава вече нещата са много по-различни.

Link to comment
Share on other sites

Хората с които работя са много готини. Е има на моменти на какво да се дразня но първо съм им свикнал и второ като ми дойде в повече им казвам. Те пък от своя страна ми благодарят че съм бил откровен и намираме средно положение което да устройва и тях и мен.

 

ПС: Да не помислиш че те карам да им теглиш майната? Нищо подобно просто ти си преценяваш на кое държиш и кое как искаш да става. Няма сделка когато едната страна мисли че изобщо не я устройва това положение. Теб явно те устройва но имаш нужда да помрънкаш малко и го правиш тук.

 

 

 

 

 

 

Слагам го като нов пост защото не е много за тук но не се сещам къде да го сложа. Някой от модераторите ако има идея ще съм му благодарен да го премести в правилната тема:

 

114 epic weird and totally awesome images

 

ПС: То пък се слепи с другия. Аз ще го преместя само някой да ми каже къде :)

Link to comment
Share on other sites

Добро утро на всички. Готино слънце навън, лека хладинка има още, кафето ухае чудесно... Желая на всички един готин Четвъртък :)

 

P.S. Дедо, ти хора с какви умения в програмирането си търсиш?

Link to comment
Share on other sites

Добър утър :) Както се пее в една затворническа песен:"Следствие, мило следствие"...

Link to comment
Share on other sites

P.S. Дедо, ти хора с какви умения в програмирането си търсиш?

 

Microsoft-ски (ASP.NET, C#, MSSQL и да са бачкали поне 5 години като програмисти като е за предпочитане да са работили върху един проект повече от 6 месеца да не кажа година, а не да са направили 80 онлайн магазина или други дребни неща за по месец-два проекта)

Link to comment
Share on other sites

Добро утро!

 

Аз имам богат опит в писането на .bat файлове, имам два написани bash скрипта, които не работят, опитен съм в писането на Турбо Парцал и Цъ пляс-пляс и Форкран. Работя по един проект от около 15 години и успехите са на лице - добре профилиран и фино ошлайфан олигофрен в мое лице :lol:

 

Склонен съм да работя по 3-4 часа на ден с почивки за кафе и StarCraft при стартова заплата от 2000 лева.

 

Кога започвам?

Link to comment
Share on other sites

Имаш странен начин за намиране стимул... винаги искаш хората да ти казват, че нищо неразбираш или да ти теглят майните... ако това ще те накара да се чувстваш по-добре... МАЙНАТА ТИ хахах!

 

Ти беше казал че си съгласен да дискутираш всичко на маса с по една бира, е аз алкохол не пия, обаче ако кафето те удовлетворява, може да по-разпалено да поспорим над темата за работните места, работата, работодателите и прочие.

 

Иначе аз съм си добре... просто се намирам на разговор, защото е забавно (няма да се дъвчем за форумни приказки), пък и от четене ме удари в очите и още не съм си допил "вечерното" кафе за да скоча в леглото. :)

 

Добро утро!

 

Аз имам богат опит в писането на .bat файлове, имам два написани bash скрипта, които не работят, опитен съм в писането на Турбо Парцал и Цъ пляс-пляс и Форкран. Работя по един проект от около 15 години и успехите са на лице - добре профилиран и фино ошлайфан олигофрен в мое лице :lol:

 

Склонен съм да работя по 3-4 часа на ден с почивки за кафе и StarCraft при стартова заплата от 2000 лева.

 

Кога започвам?

Ся като спомена, трябва да ходя на интервю, а не мога да си намеря CV-то... та ще може ли да ми услужиш с твойто!? XD

Link to comment
Share on other sites

Ей, няма справедливост в тоя живот. Отивам аз да се видя с мойта любима следователка, почти са бях накурвил, мислех и да се обръсна, викам си - ся ще свършим работа, ще я изкрънкам да идем да пийм кафе/бира...И мамка, му тя в болнични...На нейно място 200-килограмова дърта вещица, дет даже не беше учтива...

 

http://www.youtube.com/watch?v=MKM-VbDkwLY

Link to comment
Share on other sites

...Отивам аз да се видя с мойта любима следователка, ......На нейно място 200-килограмова дърта вещица, дет даже не беше учтива...

 

Довечера се напий както ти си знаеш (като казак), ама пий до сутринта...и утре (ако си в състояние) иди пак при дъртата вещица - има голяма вероятност да ти се стори, че любимата ти следователка отново е на линия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нещо напоследък започна да ми липсва присъствието на една личност с характерен аватар -> 8d63dcf1.gif и най-дългото досие с наказания от регистрацията си досега. Малко ми е скучно без него, ама откак е на мод-режим...спря да пише.

 

Язък, таман смятах да му препоръчам да си смени аватара с онова, 2-годишното, дето пушело по 2 кутии на ден:

 

 

 

kurit003.jpg

 

 

Явно там не смятат скоро да прилагат закони против тютюнопушенето и защита на децата...ама поне майка и баща няма ли си - най-малкото да спрат да му дават пари за цигари и бензин за камиончето. :lol:

 

Мъка, мъкаааа.....:sick :sick

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...