Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ясно де, ама трябваше да се заям. Иначе за филолога-лаладжия, ай да не се обиждаме :D Защото има филолози и филолози. Вярно, че не работя по специалността си/гражданската ;)/ но все пак. Сестра ми е магистър на филологическите науки/ аз съм бакалавър/ и сега работи в едно циганско училище като заместващ учител...А аз взимам близо 8 пъти по-голяма заплата от нейната...За какво говорим... Просто хората са адски оскотели, има пълна липса на морални ценности от всякакъв характер, пълна простащина и безхаберие...Ама на стадото му харесва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

За туй - си подбирайте стадото!

 

Леко премрежен поглед от слънчевото изгаряне, приятна умора и блаженство - това е крайния резултат от двудневното велобъхтене из Средна Гора. Ден едно - 60++ спартанци се втурнаха срещу скалите, праха, калта и дъжда, с които ни посрещна Средна Гора и славно покорихме хилядата метра денивелация до хижа "Средногорец". От там - скара, бира, бира, скара, аз се отчетох с едни шишчета и препечени филии, които почти опитах, но си компенсирах с докараното от другите. Изпих с около две бири повече от разумния си лимит и со кротце, со благо, со малко махмурлук - сутринта бях малко сърдит на човечеството. Караха ме да се смея, за да събудя лагера. Както правех до малките часове предишната вечер... Някой виждал ли ме е с махмурлук? Не? Е, не ми е до типичния ми хилеж. По-скоро ям хора и плюя жаби, змии гущери и лош дъх. Е, спускането беше друга бира. Пияното лайно и адреналиновата бомба изгориха и последните промили в кръвта ми, докаравайки ме до върха на щастието долу... И разбира се - гадното усещане, че утре ще си обратно в цивилизацията, мръсния въздух, бълващите чалга заведения наоколо, задухата и панеления затвор...

 

Та за туй... хубаво е да си в свое стадо, та поне почивайки си да ти е добре :)

 

Да, беше отвратително!

Гадна природа...

Link to comment
Share on other sites

теди,

моля спри с примерите за докторите, щото толкова да ги мразя тия надуяци, че ако започна да говоря по тая тема, едва ли някога ще спра. а имам връстници и приятели-доктори и въпреки това....

 

Мобо да те питам колко професии знаеш,при които грешките в голяма степен са подсъдни(не говорим за това колко са осъдени,но поради настъпващия глад сред юридическите среди ,скоро съдебните дела и присъдите ще станат много,много)..

Също колко професии пряко работят с живота на хората!(тук не говорим за некадърници,ние си гооврим общо)

А сега вече за надуяците ,които познаваш в така среда си явно,лично аз познавам и от другия тип хора,а за заплати искаме да бъдем европейци,сочим за пример Авропата,там ако искаш направи справка за заплащанията на различните професии,а аз после ще ти пратя на лично един фиш от сестра ми,и ако ти си купиш кола не държа да е мерцедес ти казвам браво,мога да обхвана различни сектори,като изключим инвазинвата кардиология,но те работят директно със Свети Петър :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За докторите, като всичко у нас и общия упадък, повечето са некадърници, изключая такива като майка ми (смея да твърдя). А дали добрите такива трябва да се возят в мерцедеси, в случая не става дума за мерцедеси, а за нормално съществуване, също както за доста от "престижните" професии, които не са такива у нас с нищо. За kill-rate няма да коментирам, защото освен ако не говорим за престъпление от един или друг вид, няма връзка с темата.

 

За нормите и морала принципно е така, но в случая с педерасите нещо не виждам за толкова хилядолетия мъж с мъж да е било нормално до степен природата да е дарила мъжете с възможност да раждат примерно. Макар че примера с педалите не е много валиден поне ако говорим извън аспекта с продължаването на рода.

Каквото и да ми говориш, очеваден е тоталния упадък на обществото ни и пълната липса на морал и устои. Това ми беше мисълта, която ти се опита да доведеш то "адаптиране" и толериране на "тенденциите". Това казвам, тенденциите са към зле, това се вижда и от общото положение, в което се намираме с НИТО една нормално работеща обществена система, пълно с абсурди от всякакъв вид, пенсии, здравеопазване, а сме само 6-7 милиона! Е, с тия тенденции един ден може да няма страна БЪГария, но прав си, това може да е за добро!

Link to comment
Share on other sites

Може да няма БЪГария,но ще има Мангалия,така че няма място за тревоги :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще има Мангалия, ако ни хванат. И за къв шибан конски х♚й не бачкат бутончетата над мненията?

Link to comment
Share on other sites

На кратко:

Управия няма, няма и да има! Сегашното поколение се състои само от кретени и дебили.... и хептен ще разсипе държавата.

Само, че това гореказаното съм го чувал и преди..., има - няма 18-20 години, по адрес на моето поколение.... Със сигурност ще го чуват и внуците ми, но адресирано към тях ;) Както обичаше да казва дядо ми (светла му памет) - Кол'лото дядовата..., се върти яваш-яваш... и никой не мой го спря. Проблемът на нас българите е, че все гледаме какво е било, какво има в паничката на комшията или просто зяпаме в ъгъла на тавана..., но изобщо не се опитваме да помислим и да видим какво МОЖЕ да бъде.

"...повечето са некадърници..." - Това пък ми е друга любима нашенска черта....

 

П.с. Ама к'во ли се опитвам и аз да разсъждавам !?

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с Гадин. За всяко едно поколение говорят какви отпадъци са, колко са зле, съпоставени с предишните, които удобно са забравили що за стока са били. Ако мериш с аршина на беглите спомени от своето детство - да, сегашните деца сигурно ще ти се сторят различни. А всички знаем, че това е най-големия грях - да бъдеш различен.

 

Разбираш, че си закостенял, когато започнеш да осъзнаваш какви хаймани, нехранимайковци и загубени са днешните деца... и си твърдо убеден в това.

 

Вярвам, че света няма да свърши днес. И няма да свърши заради моралния упадък, заради деградацията на бъдещите поколения, или по-скоро заради вярата в тази глупост на доста хора. Смятам, че от тези морално деградирали хаймани ще станат хора, а от усилено осъждащите ги - изкуфели старци...

Link to comment
Share on other sites

Ми не са ли?! Дали изкуфяли комунистически задници или егоистични бюрократични копелета на средна възраст, или лекари, които взимат 400 лв заплата и им е все едно за здравето на другите, или "кадърните" политици ли?! Страна на мизерници сме, твое право е да мислиш иначе. Всеки говори за "нашенските черти" ама не осъзнава че и той е в кюпа. Който го е осъзнал, е осъзнал и че нямаме оправия като народ, но кой то познавам излязал навън, е станал по-човек, както или ако искаш го разбирай.

 

А като казваш че нашето поколение е било обект на подобни нападки, не съм съгласен, както споменах, по мое/наше време малко или много имаше някакъв морал, колкото и да е бил "комунистически", това сега е извън всякакъв контрол бе!

Не виждаш ли в какво сме се превърнали като нация, не мога да разбера... Дори в очите на собствените си сънародници, които отдвана за навън, като се приберат, и онемяват каква жалка картинка са оставили.

За внуците, ми ако продължат на зле нещата, ще го чуват.

 

"Проблемът на нас българите е, че ..."

- Изредиха се всички да анализират какъв ни е проблемът :laughing: . Всеки "знае" какъв е проблемът уж, ама в крайна сметка май няма проблем, просто народът като цяло е такъв, и промяна може да има... след N на брой години и някоя война или революция. Дотогава, много здраве пращам ;) .

Link to comment
Share on other sites

както споменах, по мое/наше време малко или много имаше някакъв морал, колкото и да е бил "комунистически", това сега е извън всякакъв контрол бе!
chuckle.gifchuckle.gifchuckle.gif
"Проблемът на нас българите е, че ..."
Винаги ще се намери кой да каже "някой трябва да направи нещо", но много рядко той ще продължи със "и този някой съм аз"
Link to comment
Share on other sites

Абе това-онова ама помня как преди години редовно се виждаха деца ревящи на улицата след като са били шамаросани от родителите си. Сега подобни неща няма и като че ли в още доста отношения сме се размекнали и сме станали по-милозливи. Поне аз съм с такова впечатление

Link to comment
Share on other sites

А като казваш че нашето поколение е било обект на подобни нападки, не съм съгласен, както споменах, по мое/наше време малко или много имаше някакъв морал, колкото и да е бил "комунистически", това сега е извън всякакъв контрол бе!

... Тук е моментът да вметна, че дядо ми, който беше 19 набор..., ги е слушал същите тези работи и за своето поколение (той ми го е разказвал това)...

Не виждаш ли в какво сме се превърнали като нация, не мога да разбера... Дори в очите на собствените си сънародници, които отдвана за навън, като се приберат, и онемяват каква жалка картинка са оставили.

...Това е не малка част от проблемът за който споменах...

За внуците, ми ако продължат на зле нещата, ще го чуват.

Можеш да бъдеш сигурен, че ще ги слушат тези неща! При това без никакво значение дали положението е по- добро или по-лошо...

"Проблемът на нас българите е, че ..."

- Изредиха се всички да анализират какъв ни е проблемът :laughing: . Всеки "знае" какъв е проблемът уж, ама в крайна сметка май няма проблем, просто народът като цяло е такъв, и промяна може да има... след N на брой години и някоя война или революция. Дотогава, много здраве пращам ;) .

Именно колега, Галов! Въпреки, че за причините за тази промяна - съвсем не съм съгласен с теб. Войната или революцията само ще вдигнат поредната доза отайка от дъното... и ще настъпи промяна не много по-различна от сегашната...

Link to comment
Share on other sites

Еми то затва все по- към зле отиваме с всяко следващо поколение, след като дядо ти е бил на същия хал ;) . Нищо учудващо. Просто се менят времената от едно лошо към друго също толкова грозно. И морала пада с времето отчайващо.

 

"...Това е не малка част от проблемът за който споменах... "

- Да, съвсем друго е да поживееш някъде, където виждаш, че нещата просто "Стават" :P , и да искаш да се върнеш и да си пилееш живота за народ, на който не му пука от нищо, държавата е мащеха^2, всеки твой досег с бюрокрацията те кара да си пригризеш гръкляна , така е ;) . Това е големия проблем, че хората, намерили родина в чужда страна, не искат да се върнат да "оправят" родината-мащеха, проблема е в това точно, да.

 

"Можеш да бъдеш сигурен, че ще ги слушат тези неща! При това без никакво значение дали положението е по- добро или по-лошо..."

- Някак не мисля, че лоши основи могат да доведат до добри сгради. Както искаш го разбирай ;) .

 

Не една демокрация е създадена след не една война и революция. Утайката не се лъжи, това са "висшите" етажи, псевдо-елит - това е измета на обществото, нали се сещаш, тук всичко е наобратно :) . За войни, прекалено сме малко за такива неща, а и не е казано че от една революция ще стане работата, видяхме че не стана, но така от самосебе си не разчитай да се оправят нещата, понякога е въпрос на късмет правилните хора да са на правилното място. А тръгне ли веднъж, има шанс. Само дето аз не виждам да тръгне скоро :) .

 

"все още няма ефективна присъда срещу лекар допуснал фатална грешка. няколко слуачая с деца напсоледък влезнаха в новините. осъдени и отговорни няма!"

- mobo, тук може и да няма, това е бехаберието и некадърността на тези доктори, за които споменах. На запад дали подобни грешки биха останали ненаказани като тук?! Сам си отговори.

Link to comment
Share on other sites

Ай стига бе, такава деградация, каквато е в момента и със сегашното подрастващо поколение, никога не е имало. Може предишните поколения да са говорили по подобен начин и да са били прави, но в момента ситуацията е под всякаква критика и е най-лошата до сега. Не може да се излиза с официално становище, че над половината от нацията е неграмотна! Това кога е било? Да, има още докато се стигне до дъното, но не сме много далеч от тоя момент...

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се стигне дъното,за да се тръгне нагоре.А аз си мисля,че то безхаберието и простотията е до време,като дойде време и се налага сам да си вадиш хляба,вариантите са 2 или ставаш човек или потъваш и в един момент ставаш статистика( в една или друга форма,дали криминална или друга).Според мен възпитанието си зависи от родителите ,така че който има деца да се взима в ръце,защото ако не той кой друг ще гради това наше бъдеще!

За липсата на присъди ще е довреме,пак казвам от сега нататък делата и присъдите ще стават повече,системата се променя за хубаво или за лошо.И при нас ще започне да се налага работа по шаблон,за връзаване на гащи,което от една страна е добре,а от друга не.

Тежка е темата която захванаме ейй,тежка е :ph34r:

Иначе от един Абуригигенски бал до къде се отплеснахме.

Пък ако ви кажа,че аз и Абсолвентския го минах :D :woot .......

Link to comment
Share on other sites

Този спор е безкраен. Смея да твърдя, че всяко поколение си има заслугите. Всяко си е с времето, в което живее, актуално си е за него си. Съпоставка може да има между 1-2 поколения, не повече, поне по мое мнение, заради голямата времева разлика. А другото, което е, че не сме далеч от дъното, но след всяко дъно има изплуване, рано или късно. Както казва майка ми : "Надявах се за детето ми да е по-добре положението", така и аз сега си казвам : "Надявам се за моите деца да е по-добре положението". Ще се оправим и българчетата все някога ще се научат да пишат грамотно отново и няма да правят аборти на 15-годишна възраст. Или поне това е най-дълбоката ми надежда.

Еdit 1 : Ивчо, браво, честито, кога се случи това? В смисъл абсолвентският? И как само ме изпревари с мнението си, ама иначе май ни съвпадат гледните точки, какво ще кажеш? :)

 

Еdit 2 : Още веднъж : Честито! Ти си ни надеждата, докторе :) Иначе за бала се съмнявам, ама щом казваш, коя съм аз да оспорвам :)

Link to comment
Share on other sites

Този спор е безкраен. Смея да твърдя, че всяко поколение си има заслугите. Всяко си е с времето, в което живее, актуално си е за него си. Съпоставка може да има между 1-2 поколения, не повече, поне по мое мнение, заради голямата времева разлика. А другото, което е, че не сме далеч от дъното, но след всяко дъно има изплуване, рано или късно. Както казва майка ми : "Надявах се за детето ми да е по-добре положението", така и аз сега си казвам : "Надявам се за моите деца да е по-добре положението". Ще се оправим и българчетата все някога ще се научат да пишат грамотно отново и няма да правят аборти на 15-годишна възраст. Или поне това е най-дълбоката ми надежда.

Еdit : Ивчо, браво, честито, кога се случи това? В смисъл абсолвентският? И как само ме изпревари с мнението си, ама иначе май ни съвпадат гледните точки, какво ще кажеш? :)

Имаме съвпадение :laughing:

Бала беше на 10 май и беше много културен държа да отбележа :lol:

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че "Приятели"; все още къртят, колкото и да е стар този сериал. Ето един култов диалог от 10 сезон (специално за Виден и бат' Весо) :

 

Джоуи : Естествено, че е разбираемо. Умно е. Използвах синонимния речник.

Чандлър : За всяка дума?

Джоуи : Да.

Моника : Какво беше това изречение преди да го редактираш?

Джоуи : Те са топли, мили хора с големи сърца.

Чандлър : И това стана : "Те са влажни, предразполагащи Хомо сапиенси с напълно развити аортни помпи".

Link to comment
Share on other sites

Хахаах, уникално сериалче, помня го този епизод!

 

Баси и що трябваше да изчета всички постове... работа, работа, работа... само за т'ва пишете. :)

В момента нямам работа, което ми напомня, че трябва да си намеря нова, което пък ми докарва главоболие, главоболието от своя страна ме кара да взимам болкоуспокояващи, а от тях пък ми се спи.

 

Виждате ли к'ви неща ми докарва форума... е за т'ва не влизам! XD

Link to comment
Share on other sites

Добро утро банда . Специални поздрави за двете педерасчета наречени пътни полицаи със специални чувства към майките им .

Link to comment
Share on other sites

добре бе дядомразе, ето го и твоето преди да си ме репортнал.

 

Шъ видиш ти. Ник'ви подаръци кат' си толкова непослушен :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...