Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Абе каквото и да си говорим, цена от 10 - 12 лева за кило никак не ми се вижда справедлива, още по-малко, че черешата какво има да и се гледа? Да не се копае всеки ден, да не махат израстъци или пък да се тори и полива постоянно. Ягодите също се берат трудно, но не струват 12 лева килото. Брал съм и череши и сини сливи - щом АЗ с моите кила мога да бера, значи всеки може.. Да не си говорим глупости. Тези нашите "търговци" по пазарите се самозабравят - примерно за Великден една марула да струва 2,50 лева. Алоо, къде отивате!?!? Като нямаше кой да ги купува, след 2 дена бяха по 60 70 с'тинки, но увяхнали вече. Домати с етикет 'български' - 4.5 лева килото (преди месец и нещо някъде), до тях гръците за по 2.60.. Викам си, чакай да взема и от нашите, да ги пробвам - еми то ножа не може да го отреже... кораво и жилаво като гьон. Вътре само жилки.. изхвърлих ги директно в коша и повече 'бг' домати преди да излязат розовите домати не бих си купил.

Колегата с черешите може да сравни някои плодове и зеленчуци с неговите череши - кое колко работа има докато даде готова продукция и на каква цена се продава....

За Черешовата Задушница си купих череши от едно близко село за по 1.70 лева килото - верно, че не са идеалните череши, но на Ши*****е прекупвачи на пазара пари няма да дам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

На Славейков съм виждал да стигат до 150лв/кг. Абсолютна лудница!

Тия череши с безплатен роб ли вървят???

Link to comment
Share on other sites

Аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа - преди да е прекалено късно!

ЧИД на именниците! Номинирам eos за мото-именничка, с пожелания да е жива и здрава, да не пада и да си взима изпитите успешнo :P

Мерси за пожеланието, но аз съм Елисавета и имам Имен ден на друг ден/някъде септември беше, но винаги го пропускам/. :))

Link to comment
Share on other sites

Сега цените се надуват наистина от прекупвачите и търговците.По ситни ги взимат за 1.5, по едрите по 2, а ги продават по 5 ;) Сещате се кое е по добре?Дали да си търговец или производител....

 

Иначе наистина черешата не иска никво гледане.Има едно пръскане в края на зимата началото на пролетта и това е.Ама беритбата е бая сложна особено ако си на надник или пък трябва да направиш много килограми.

Link to comment
Share on other sites

От къде да си намеря "ДШК" или в "НСВ"? Искам да убия някой!

Link to comment
Share on other sites

Който не го кефи цената да дойде да го сложа, на стълбата цял ден да бере и да види как се бере 1 кило ;) След това цената ще ви се вижда мизерна даже :rolleyes:

 

 

Колко кила според теб са нужни за 25л черешова ракия? И какво те кара да мислиш, че ние не знаем как се берат череши?

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че няма такова култово 3-часово пране като днешното :) Пералнята се развали перейки, дрехите ми стояха 30 мин. във водата, намерихме начин, отворихме я, изля се към 10 литра вода, пуснах дрехите в друга пералня, а след това 20 мин. попивах с парцала, за да не протече на долния етаж :) Луда, луда работа!!! И трябва да ставам в 7 ч. Супер :)

Link to comment
Share on other sites

УДРИИИИИИИИИИИ СТЕФЧООООООООООООООО :D Само гледай да има някой да ти разказва после :D

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ...май някъде мярнах нещо по повод абитуриентите...Нещо от рода на:"Честито! От утре вече имате нова социална мрежа - jobs.bg". Удряйте момчета и момичета, че от утре вас ще ви удрят...

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ...май някъде мярнах нещо по повод абитуриентите...Нещо от рода на:"Честито! От утре вече имате нова социална мрежа - jobs.bg". Удряйте момчета и момичета, че от утре вас ще ви удрят...

Не че нещо, но такива лафове в стил заплашително размахване на пръст как щяло "утре" еди кво си, "стягайте се", "бъдете готови кво ви чака", "живейте днес че от утре ще ви се стъжни живота" и тем подобни, не са в полза на никого.

Аз лично много се дразня на такива приказки. Ми като дойде дойде, закво трябва поколението да се стресира по такъв начин, не разбирам. По-скоро обратното трябва да се говори, иначе нещата звучат просто злокобно, песимистично, в стил "нашите баби". Животът не трябва да се представя толкова черен, колкото и да е такъв. Казва ви го човек, който е в костите песимист и черногледец :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Как бе, така трябва да, че да са психически готови за шока, който ще преживеят! :D Иначе е още по-кофти - да се сблъскаш с действителността, като преди това си имал завишени очаквания. Сещам се за филма "Феята на зъбките" със Скалата. Тоя знаеше как да ги подготвя за бъдещето... :D

Link to comment
Share on other sites

...

 

Работата е там че прекалено голямо значение се отдава на това с абитуриентите. И голямата радост че са завършили като че ли е кой знае какво постижение.

 

Слушах преди няколко дни в Пикадили една абитуриентка обясняваше на майка си как всички били с нагласата че на въпросната вечер ще се напият като талпи. Няма да коментирам че ще ме обявят за задръстен, изкуфял, гадняр и какво ли не още.. меко казано въпросното изказване е тъпо не че имам нещо против да се радват децата :)

Link to comment
Share on other sites

...

Прав си, разбира се. Това за завършването, напиванията и т.н.

Но аз имах предвид нещо друго. "Досега животът ви е бил песен, родителите издържат, само сте учили то и толкова сте учили, а от утре отивате едва ли не в Сибир голи и боси, и трябва да се борите с мечките в гората (в буквалния смисъл)".

Че нали досега е трябвало тия деца и младежи да са били подготвени за това кето ги чака в живота, постепенно, а не да гледаш в златен кафез едно дете 20 години, и на следващия ден да го пуснеш на вълците. Как очакваме да не го ияздат на първата минута?!

Все неща, които в БЪГария не се случват, явно скоро няма и да се случат, за разлика от по-бели страни.

Това имах предвид, тази реторика.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с дядо. Ми то ебати постижението - да изкласиш до бала... На мен за бала ми беше през хуя, щото се притеснявах за кандидат-студентските. И кво геройство има в това че се абориген? И колко ще са загиналите утре, а? Все едно цялото средно образование е само за един бал...Еми не е! Боли ме кво ще кажат, но психологическа нагласа за кура без вазелин трябва да има. Или както казваше даскалицата ми по химия на завършването: 1/3 от вас ще идат в казармата, 1/3 ще имат деца и само една трета може би ще иде в университет.Ма то днес казарма нема, ебалници - под път и над път/само че непълнолетни/, а университетите са под всяква критика...Ай, наздраве и да няма жертви, пък ако не им дойде акъла - ако младостта не е безумна, кой тогава ще открива тоя свят и ще му дава това очарование?

Link to comment
Share on other sites

В нашата БЪГария нищо не е нормално, това е ясно. Да завърши университет вече е тривиална задача за всеки студент. По един или друг начин. Дори да не ходи на лекции. Абсолютна криза в образованието. И не че на сегашните ученици/студенти/завършващи точно ще им е през к**а дали някой ще ги стряска с думи за "утре". Те от вчера живеят в утре, знаят че ще завършат "нещо", бащата ще влее няколко милиона в бъдещето му на шеф на поредната "смукачка" на нашите пари и труд, сега даже няма и казарма, която да ги кара да се опитват да я избегнат (ех...), децата в 1 клас с GSM-и за по 500 лв (лично съм се уверил в не 1 и 2 случая), и ако си с такъв за 200, си "никой", а ако спомена на някое дете, че едно време не можехме да мръднем от чиновете докато не свърши часа, ще ми се изсмее като на динозавър. От това поколение очакваме да оправи БЪГария, нали!

Е нема как да стане.

Та поне в тоя смисъл си прав, днешната младеж няма как да я уплашиш, тя ще те плаши утре, дори в буквален смисъл!

Link to comment
Share on other sites

Не, не е. Не е тривиална задача да завършиш медицина. Не е тривиална задача да завършиш няколко от по-сериозните специалности в МЕИ-то. Има специалности които и те не знаят какво правят и за чий х*й ходят на лекции нито какво ще правят след като завършат но ходят защото ако не ходаят там ще трябва да ходят да бачкат нещо а това е гадно. Примерно педагогиките са така - завършваш стига да си посещавал лекции. Ама не всички са така, просто за сериозните специалности не се говори защото там преподавателите са гадняри и изобщо е скапано да се учи това щото нито имаш време да се напиеш като хората нито да излезеш някъде и е толкова тежко че не можеш да разбереш студент ли си или какво. Като че ли "студентстването" се изчерпва с ходене по дискотеки и кръчми. Ма нищо де то ще си дойде на мястото всичко. Доста работодатели вече не им пука от дипломи, ами правят нещо като изпит, гледат опит и от интервюто се ориентират доколко разбира човека и има ли смисъл да го наемат или не. Особено в сферата в която аз работя дипломата просто показва че човека е проявил някаква упоритост за да завърши и има обща култура за няколко области не само това което е работил последните 2-3 години.

 

толкова по-дърти и консервирани сте всъщност.

 

Тъй де - баш това казах и аз (визирайки себе си)

 

 

 

...и акъл не взимат - само раздават. като някои от тук присъстващите.

 

Ей ме мен примерно :P

 

Но това последното е щото съм толкова умен че нямам нужда от още акъл та затова :lol:

Link to comment
Share on other sites

Теди - досега май само двама души са успявали да ме уплашат.

мобо - можем, раздаваме.

Дядо - има хора, които педагогиката ги влече. И си прав за дипломите и специалностите. Ама и хамали си трябват.

 

Иначе - за какво се тровим с идиотчетата? Аз преди малко се замислих дали да не метна въжето през терасата и да се изсипя посред викащите олигофрени долу, та да наблюдавам сценка...Ама се отказах, че ще вземат да ми изпият бирата. Абе майната им, да се радват...

Link to comment
Share on other sites

Ок, за медицината и другите такива да. Само дето то е като всичко останало тука, не само даскалите на такива специалности са гадняри (чисти гадняри, не е като да кажеш че са строги с някаква цел), но и кой ще хванат с тия специалности като доктор или нещо такова, като се вижда в днешно време кой какви пари взема, че ако се хване отрано с търговийка нещо или измами, виждаме кои са богатите с колите, и кои бедните. Да ви светна - майка ми като е докторка с 30г. стаж в БЪРЗА помощ шеф на отделение и т.н., да кажа ли каква пенсия взима, или каква заплата е взимала, дори като GP допреди няколко години? Сестрите, и др. персонал, който все пак е малко по-квалифициран от един филолог-лаладжия, и те. Такива стават само заблудени или такива които вярват, че това им е "призвание", или просто примирените и не-тарикатите. То само като видиш в коя да е бяла страна един доктор как живее и с какъв респект се има, и вече е ясно, та говорихме за медицина...

 

"толкова по-дърти и консервирани сте всъщност."

- Не мисля. Някои общоприети норми и морал (ама съвсем общи) са си валидни винаги. Не говоря за GSM-ите, те са просто следствие от калта, в която сме и в която още ще нагазваме. А по нищо не личи новото поколение да върви към по-добре в тая насока. Те добрите гледат навън, и излязоха вече. Тук остава плявата, каквото ида си говорим.

 

"изтървани са вече и акъл не взимат - само раздават. като някои от тук присъстващите. "

- Тук си прав. Но защо с недомлъвки. Давай с имена - нещо, от което май доста хора странят, за да "не влизат в спорове и т.н."

 

"Теди - досега май само двама души са успявали да ме уплашат."

- :) говорех метафорично, а буквалното е за по-спефицични случаи.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...