Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ето го крайния резултат...

Дедо, колко кг е т'ва? :)

Абе, освен SpeedFan някоя друга програмка за мониторинг на скоростта на вентилаторите и температурата има ли?

Ето още една.

HWMonitor

SiSoftware Sandra

Както и добре познатата Everest... за тези се сещам.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Айде и аз с ламерския въпрос, а каква е нормалната температура за Athlon x64 X2 6000+? И нещо трябва ли да му се настройва от биос-а, че не вдига джангър?

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз с ламерския въпрос, а каква е нормалната температура за Athlon x64 X2 6000+? И нещо трябва ли да му се настройва от биос-а, че не вдига джангър?

 

 

Около 60 градуса е максимумът по спецификации => около ~50/55 работна.

Почти няма какво да се направи - процесорът от топлите. Може да пробваш да намалиш напрежението (с малки стъпки), което ще води до намаляване на температура и ако е включена фунцията cool and quiet от биос-а би довело до намаляване на шума. НО ще е добре да тестваш за стабилност след това.

Другото решение е по-добро охлаждане.

Или - нов процесор Цък ако дъното го поддържа и ти се дават пари.

Link to comment
Share on other sites

Хм... Тя и другата граница е лоша. Това, което прави ДядоМраз е показно - НЕ Е ПРАВИЛНО! Когато едно нещо не е в работната си температура му се ебава мамата. Колата като е студена харчи повече. Подобно е и при процесорите, както и при цялата електроника. Но знам, че тук всички много разбират от всичко И НАЙ-ВЕЧЕ ОТ ЗАПЕТАЙКИ И ПРОЦЕСОРИ, както и от жени, деца, мобология, пешознание и т.н., за това няма да ви уча. Дядо охлаждай си. Да си жив и здрав. Да ти се връща тъпкано за всичкото добро, което направи за малката ми душичка, но аз няма да ти давам пари за нов процесор! :lol:

Което ме навява на една мисъл - какво трябва да се направи, за да се изгони ЛилСтенли от форума? Игнорнал съм го, блокирал съм го и пак ми пречи. И отново по същия параграф - КОГА ЩЕ СПРЕТЕ ДА ГОНИТЕ КАЧЕСТВЕНИТЕ ИДИОТИ ОТ ФОРУМА?! Какво пречи на заяждането в тази тема?! Или искате да направите форума само за вас си? Отдавна знам целите - да го направите платен и да остане само buy/sell и да лапате. Трябва да ви се преподава малко чуркология...

По подобен параграф - от кога е модерно да си различен? И защо всеки си мисли, че е различен и не е като останалите? Простото стадо не осъзнава, че всички като станат - пак ще са в едно стадо, но просто с друго име. Няма да са "ти си като всички останали", а "ти си различен като всички".

И една малко по-различна посока - до кога ще съществуват хора, които мразят развитието на науката? Била тя физика, математика, литература... Или жени, които не правят свирки? Такива произвеждат ли ги още?

Както онзи гений, който си мисли, че днешното кино се оповава на смисъл и "още нещо". Как да обясниш на прасето в кочината, че киното, както всичко в този свят, се развива. Не го чака да се изгрухти. "Тоя филм няма смисъл, не го разбрах." АМА ГО ГЛЕДА НА GSM-чето! Или в нашия случай - на 40 инчова плазма, но SCR релийз. АМА БИЛО С HDMI кабел! Разпервай крила и отлитай за студените страни. Днес киното цели да разтърси сетивата ти, а не мозъка ти. Цели да трепериш от баса, да ти изтекът очите и да не чуваш и виждаш нищо 5 минути след като си излезнал от салона.

Оф, какво ли ви се обясняам кат няква кифла? Айде всички на близалките!

Link to comment
Share on other sites

Ванчо, електрониката не е като колите. Механиката има нужда да загрява, електрониката колкото ѝ е по-студено е по-добре. Процесора докато замине се надявам да е излезло нещо по-добро :)

 

За идиотите съм съгласен, като сме много мили и любезни почва да става скучно. То е малко скучно като се прекали и със заяждането но истината е по средата. Но има 5-6 човека които като не пишат и не е същото...

Link to comment
Share on other sites

Ванчо, електрониката не е като колите. Механиката има нужда да загрява, електрониката колкото ѝ е по-студено е по-добре.

Следващият пост за подписа ми! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хабре вие оти не сте на работа ми пеше у форумО?

 

__________

 

Оф, само още 150 станици - а вън си пече ли пече...

Link to comment
Share on other sites

На работа съм. До преди малко бях на среща с няква баница, която бе останала с впечатление, че притежава света. Направи ми забележка, че не съм си направил труда да се обръсна за среща, от която зависело бъдещето на фирмата, а аз и направих забележка, че не си е направила труда да изплюе приятелката, която е глътнала преди срещата. В крайна сметка сделката е факт и на почти двойна цена, от тази, която договаряхме преди това. (ще я пляскаме двойно повече - демек поече тунджа за нас) Жалко, че никой от екипа няма да види нито стотинка от тази далавера. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Направи ми забележка, че не съм си направил труда да се обръсна за среща, от която зависело бъдещето на фирмата,

Дам, аз все си мисля, че поне в частния сектор си подбират хората по това дали са А) способни да си вършат работата, Б) имат желание за работа, В) опитват се да мислят... и вски път "баница".

Link to comment
Share on other sites

И отново по същия параграф - КОГА ЩЕ СПРЕТЕ ДА ГОНИТЕ КАЧЕСТВЕНИТЕ ИДИОТИ ОТ ФОРУМА?! Какво пречи на заяждането в тази тема?! Или искате да направите форума само за вас си? Отдавна знам целите - да го направите платен и да остане само buy/sell и да лапате. Трябва да ви се преподава малко чуркология...

 

Ванчо, нищо не пречи на заяждането в тази тема, стига да не се прекалява с езика. Ако ти не се засягаш от по-груби приказки, доста хора се засягат. Идеята ти, че целим форума да стане платен е най-малкото смешна. Щото досега не се сещам толкова години някой е дал една стотинка за поддръжката му, но тука някой като му е накриво, може да ръси простотии на воля. Обяснявал съм го това толкова пъти, че ми писна вече. Хората не могат да направят правилна преценка, кое е прекалено грубо и кое не е. Предполагам липса на възпитание, ниска обща култура и т.н. Може и от възраста да е на някои участници. Та как да ти кажа... Дай да не говориш подобни тъпотии, че става досадно вече. Ясно ми е, че угодия няма, но това ти изказване минава към доста наглите изказвания. Твоя работа, мнението си е твое. И честно казано не помня някой да сме го задържали насила да пише тука. Форуми колкото искаш. Свят голям.

Link to comment
Share on other sites

Изтрий си мнението и остави някой друг модератор да коментира, че с теб не мога да се заяждам. Няма го Гено да ме пази! :lol:

@host, не те разбрах за баницата? А за това как се избират - заради нея си купих нова риза. Не се обръснах, за да придам определена тежест на думите си. И се получи. :)

Link to comment
Share on other sites

Еми, че попадаш на място в което А) са много доволни от теб до момента, в който трябва да ти платят, Б) Много ти харесват идеите, докато им кажеш, че те си имат цена, В) Винаги има нещо "спешно и мно'о важно, пък за парите после ще говорим", Г) най-тъпия човек на работното място е 1) собственика, 2) прекия ти шеф, 3) колежката ти, която взима взима повече пари от теб, а ти й вършиш работата, но е любовница на шефа.

 

Това имах предвид по "баница".

Link to comment
Share on other sites

.... Не се обръснах, за да придам определена тежест на думите си. И се получи. :)

Ваньо...., нима си мислиш, че твоята... хм, брадица може да предаде тежест на нещо ? Девойката се е навила на сделката, защото безумно иска да те чука (или иска да те чука безумно - което в крайна сметка май е едно и също)!

Link to comment
Share on other sites

Никола, дърво като тебе, да тръгне да критикува Костанев е все едно някой в инвалидна количка да обяснява колко спънат е Юсеин Болт.

 

OH SNAP!

 

Баси жегата в тая София :/.

Колегите ми са бат' тъпаците, харабия, вдигна ми се лудият скандал затова, че с още 5-6 човека сме сложили един изтеглен изпит в ден, в който имаме Анализ 2. А тея, дето мрънкат повечето дори не присъстваха, когато се избираше дата. Cry me a river.

Link to comment
Share on other sites

Ваньо...., нима си мислиш, че твоята... хм, брадица може да предаде тежест на нещо ? Девойката се е навила на сделката, защото безумно иска да те чука!

 

Аааа мухахахахаха Ванчо, Галин те разби май :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хората не могат да направят правилна преценка, кое е прекалено грубо и кое не е.
С това се опитваш да ни докажеш, че си Чък Норис (тоест нещо повече от хората), или, че не можеш да правиш въпросната преценка? Що модерираш тогава?
Ясно ми е, че угодия няма....И честно казано не помня някой да сме го задържали насила да пише тука.
Да, ясно е, че угодия няма, но ми е странно, защо целенасочено се изгониха хора, които допринасяха за колорита и цветността на форума много повече от котора, лил стенли, галченцето и глори. Тоест хората, които защитихте от тях, и които не спряха да опонират на въпросните люде, сами ставайки за смях.

Давам също така за пример Овърман, който за мое съжаление и ваша радост успяхте да изгоните, и който е бил доста по-полезен в техническата секция от цялата ви РЗС пасмина взета заедно.

 

Иначе днес съм щастлив - направих си една прекрасна разходка след работа, дигайки два левъла на freeride скилвете ми и +1 на stamina.

Link to comment
Share on other sites

С това се опитваш да ни докажеш, че си Чък Норис (тоест нещо повече от хората), или, че не можеш да правиш въпросната преценка? Що модерираш тогава?Да, ясно е, че угодия няма, но ми е странно, защо целенасочено се изгониха хора, които допринасяха за колорита и цветността на форума много повече от котора, лил стенли, галченцето и глори. Тоест хората, които защитихте от тях, и които не спряха да опонират на въпросните люде, сами ставайки за смях.

Давам също така за пример Овърман, който за мое съжаление и ваша радост успяхте да изгоните, и който е бил доста по-полезен в техническата секция от цялата ви РЗС пасмина взета заедно.

 

Иначе днес съм щастлив - направих си една прекрасна разходка след работа, дигайки два левъла на freeride скилвете ми и +1 на stamina.

 

Аз не се опитвам да доказвам нищо. Ти се опитваш да ми докажеш нещо, но все още не мога да разбера какво. Смяташ ли, че трябва да ти обяснявам даже ? Като даваш за пример овърман, да ти го дам и аз него за пример тогава. След като е бил полезен в техническата секция, това даваше ли му право да нарече друг член на форума "куха лейка". И че не може да си преглътне гордоста заради 20% уорн ? След това беше баннат, но и тогава имаше основателна причина. Колорит, цветност ? Кухи лейки, дебели свини, и други подобни простащини са колорит ? Не ме карай да ровя из колорита за да вадя цитати. Смешно е. Ако не можеш да направиш разликата между колорит и простащина, аз няма как да ти помогна. Но пък не смятам да ги допускам. Не вярвам да се хареса това на феновете на колорита, но това е положението. Тоя мохабет за вълка и за агнето не работи във форуми като нашия. Даже никъде не работи. Но ти продължавай да си плюваш по модераторите. Щом ти доставя удоволствие, кой съм аз да ти го развалям. Но внимавай с границата, нали така.

Link to comment
Share on other sites

С това се опитваш да ни докажеш, че си Чък Норис (тоест нещо повече от хората), или, че не можеш да правиш въпросната преценка? Що модерираш тогава?Да, ясно е, че угодия няма, но ми е странно, защо целенасочено се изгониха хора, които допринасяха за колорита и цветността на форума много повече от котора, лил стенли, галченцето и глори. Тоест хората, които защитихте от тях, и които не спряха да опонират на въпросните люде, сами ставайки за смях.

Давам също така за пример Овърман, който за мое съжаление и ваша радост успяхте да изгоните, и който е бил доста по-полезен в техническата секция от цялата ви РЗС пасмина взета заедно.

 

Иначе днес съм щастлив - направих си една прекрасна разходка след работа, дигайки два левъла на freeride скилвете ми и +1 на stamina.

 

 

Пешо, тотално се осираш вече, веднъж ти го казах. Първо не вдяваш, че Весо иска да каже че авторите на текстовете нямат адекватна преценка на писанията си, а не че той няма такава. Второ - ясно личи как говориш от собствената си тераса.Никой до момента целенасочено не бил гонен - дефакто изгонени няма като цяло. Има хора, с които е говорено, проценти са им слагани, къси почивки са им давани и накрая получиха и малко по-дълги почивки. Не са били изгонени по никакъв начин. Научете се, че в този Форум има ПРАВИЛА и те важат и ще важат за всички. Екипът е решил, че ще се поддържа добър тон и поне елементарно възпитание и така ще бъде. Именно защото обща угодия няма и не може да има. В тази връзка, Пешо, понеже си тука от седмица-две искам да ти припомня точки 29 и 30 от Правилата на Форума.  Никого не сме защитавали целенасочено. Относно кой с какво бил допринесъл е смешно да се обаждаш неподготвен - излагаш се. Между другото и за допринеслите Правилата важат. Специално Котора, Станислав, Глория и Галя с не помня да са нарушавали Правилата, че да бъдат наказвани, още по-малко гонени. За сметка на това една голяма група стари юзъри им се нахвърли като стадо бесни вълци без никаква причина. Това включва една група катили, които не знам женомразци ли са, гейове ли, що ли, но последните 2-3 години успяват да прогонят всичко от женски род в срок от 48-72 часа. Те си знаят кои са. И другата група са редовни, отракани, интелигентни хора с дълъг стаж, които незнайно защо се излагат с тия деца. То бива веднъж-дваж, ама се прекалява отвсякъде. Пешо, като си говорим за опониране, питал ли си се защо уж отраканите и умните не отстъпват, както гласи поговорката? Що се отнася до 4-мата споменати мога само да кажа, че им прави чест, че до момента не са използвали простащини и грубиянщини, за разлика от налитащите им. И няма причини да се санкционират, освен защото на теб на ти харесват. По Пешова логика всички жени, деца под 18, болни, инвалиди и т.н. - вън от Форума. В Правилата обаче такъв текст няма. Всички тези хора имат право да пишат в Булфорум точно колкото и ние. За тези, които са недоволни припомням опцията "игнор". Отново повтарям - никой не е бил гонен по никакъв начин. Напротив - водиха се разговори - не подействаха повече от 2 седмици, % също не подейства, последваха къси почивки от по седмица - еми логично идва и по дългата почивка от месец. Това ако е гонене - здраве му кажи. Това че някои избраха да си ходят си е тяхно право и решение. Както ти каза и Весо, живеем в свободна страна, форуми много.

 

------------------------------------------------

 

раптора пък ще ме намрази още повече ако знаеше че ще сме през 2-3 улици, ама има надежда некоя нова жена в живота му да го разсее достатъчно че да пропусне

Тая глупост сега как да я разбирам? Защото откъдето и да погледна смисъл не виждам. Живей си където пожеалеш - да си жив и здрав - лично мен не ме касае. Какви нови жени, какви 5 лева обаче - тук трябва да ми проведеш ориентация...

Link to comment
Share on other sites

Видене, едно голямо благодаря за предното мнение. Нищо лично към никого, всеки си има предпочитания, но в крайна сметка всички сме хора и важното е да имаме елементарно уважение един към друг. Евала! B)

Link to comment
Share on other sites

Горното мнение (на Раптора) е едно от най-безмислените в този форум (след всяко едно на котора и стенли, но това се подразбира). Пешо не е казал такова нещо. Никъде. Но трябва да се каже как Пешо е глупав и т.н. Напротив - гонели сте хора. Глупости и фермани не ми се четат. Прочети си отново мнението, редактирай го ако искаш, но тази поредица от безмислени думички, които са наредени една до друга, няма място в този псевдоспор.

Link to comment
Share on other sites

Какви нови жени, какви 5 лева обаче - тук трябва да ми проведеш ориентация...

Мисля, че говореше за дъщеричката ви Радост (надявам се).

Link to comment
Share on other sites

Ама не е и благодарение на бат Весо да речем.Други го осраха дето сега са света вода ненапита.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...