Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не е само до дълголетието. Електрическото съпротивление нараства пропорционално на температурата ;)

 

Всичко това е вярно, което го пишете, но от гледна точка на това колко се ползва един комп (2-3-4 години) едва ли е от критично значение. Аз лично съм виждал машини на по 3-4 години, които не са отваряни откакто са сглобени, вътре всичко е като персийски килим - и си бачка без проблеми. Просто пича искаше да си ъпгрейдне диска. :)

Много зависи какви компоненти са вътре, ако е хладен проц, нисък, среден клас или вградено видео, то просто няма кой знае какво да грее.

Link to comment
Share on other sites

Всичко това е вярно, което го пишете, но от гледна точка на това колко се ползва един комп (2-3-4 години) едва ли е от критично значение. Аз лично съм виждал машини на по 3-4 години, които не са отваряни откакто са сглобени, вътре всичко е като персийски килим - и си бачка без проблеми. Просто пича искаше да си ъпгрейдне диска. :)

Много зависи какви компоненти са вътре, ако е хладен проц, нисък, среден клас или вградено видео, то просто няма кой знае какво да грее.

 

Да не викаме дявола, но моя е на 6. И до 66 трябва да изкара. Нито е на влага, нито кОпа, нито оре. Няма клоковое, мокове и т.н Къв му е проблема. ЕВал съм го в компа. :D

Link to comment
Share on other sites

Ахъм, което е много важно на 5 и 12 волта ;)
Ей, да бе, прав си. Тя силата на тока няма никакво значение. Въобще що ли баламите се мъчат да ползват материали с по-добра проводимост, место сичко да го правят жеуезно, к'во значение има при 5-12 волта.

 

Чефо, нищо не разбираш от мерене на компютри! Това са си важни неща :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ей, да бе, прав си. Тя силата на тока няма никакво значение. Въобще що ли баламите се мъчат да ползват материали с по-добра проводимост, место сичко да го правят жеуезно, к'во значение има при 5-12 волта.

 

Чефо, нищо не разбираш от мерене на компютри! Това са си важни неща :lol:

 

Прав си. Ама и моя компютър го пазя за.......музеен експонат. Мисля след 10 години да му продам само рамта за "стотици хиляди" левове.. (ДДР1 е) :D

 

Вие няма да барате ИНЖЕНЕР Чефо! Защото, каквото каже той, вие само ще изпълнявате!

 

ай ся....не съм пораснал още толкова много :) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз кутията ще я сменям ами още не и е дошло времето. Уикенда трябва да се случи това и ще споделя. Иначе съм взел една кутия с три 25см-ви вентилатора - 1 пред дисковете да вкарва въздух, 2 отгоре да изкарват и още няколко май 14см-ви да правят по-хубаво течение вътре.

 

Разгледах им каталога на залман но нямат нищо като това което търся. Нещо подобно на това ми се иска да открия понеже това не става май за моята видеокарта...

Не ми отваря линка, дето си го сложил - нещо ми цикли браузъра и не знам какво си си харесал. Аз съм си харесал това : http://www.dekada.com/catalog/pc-case-armorsuit-pcp60b-blackaluminium-p-512.html

Link to comment
Share on other sites

Направо си супер, много готино си го хванал!

Вдъхновяваш ме утре да се пребия от покрива (докато се опитвам да хвана добра позиция за подобна снимка де)! XD

 

 

Тва ми е от терасата...

Link to comment
Share on other sites

Два нови разказа, които няма да публикувам: "Сирак" и "Детско синьо"

Аз имам неща, които бих публикувал само анонимно. Не защото ги подценявам, а от суета, срам и балкански комплекс :)

Link to comment
Share on other sites

Как ти понесе дъното толкова тежък радиатор на процесора? Тези които си харесвам са по 700-950 грама и ми се струват прекално тежки.

 

http://www.dekada.com/catalog/true-cooper-775am2-p-581.html

 

виж този - 2кг е... верно пишат да се провери дали дъното ще го издържи дъното ако ще е изправено, но вероятно поне всичко от ASUS, Gigabyte и другите свестни дъна ще го издържат.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dekada.co...5am2-p-581.html

 

виж този - 2кг е... верно пишат да се провери дали дъното ще го издържи дъното ако ще е изправено, но вероятно поне всичко от ASUS, Gigabyte и другите свестни дъна ще го издържат.

Още при предните които гледах се замислих дали няма да е най - добре да го закрепя и за кутията. Ако е легнало дъното не е проблем, но при мен както и при повечето компютри не е. Само не съм измислил с какво да го закрепя. Трябва да е "въже" които издържа на температура. Следващият път като се прибера в България ще огледам кутията какво може да се направи.

Link to comment
Share on other sites

Още при предните които гледах се замислих дали няма да е най - добре да го закрепя и за кутията. Ако е легнало дъното не е проблем, но при мен както и при повечето компютри не е. Само не съм измислил с какво да го закрепя. Трябва да е "въже" които издържа на температура. Следващият път като се прибера в България ще огледам кутията какво може да се направи.

 

Моя засега се държи добре а и като огледахме планките с които се хваща отгоре и отдолу - няма да е проблем тежестта, но вентилатора много бръмчи... пробвах да намаля оборотите през една програмка към дъното но нещо не се получи не съм ровил в биоса май и със speedfan пробвах и продължава да върти на макс. Имам един контролер с който ръчно да го намалям но не съм го закачил... въобще мързела е голяма работа. Чудя се обаче дали да не го сменя като местя дъното в другата кутия...

 

За закрепването - с малко тел ще стане идеално :lol: То и да го закрепиш как ще балансираш опъна на въпросното въженце/тел/свинска опашка или каквото там за да придържа без да опъва прекалено или пък да не върши никаква работа?

 

 

Дедо, тоя Zalman не е лош, но истината е ТУКА :)

Тествано е лично :)

 

Нямаше си друга работа сега днес цял ден мисля дали да не сменям залмана :)

 

 

 

 

PS: Току-що установих защо съм с малко по-позитивни впечатления от TFTтата... излезе че на TN монитор почти не съм работил. Само първия е бил такъв, втория ми е 18" Samsung PVA матрица, следващите са IPS само... само лаптопа е с крива матрица и си мислех че лаптопите защото за да са по-плоски и т.н. се виждат по-кофти и кривят повече а то какво било...

 

 

PS2: DELL почти успяха да ме рекетират да си купя техен компютър за да ми отремонтират монитора без пари...

Link to comment
Share on other sites

Работи но малко хора имат усет да измислят нещата правилно. Аз поне нямам претенции да мога изобщо да съчиня нещо в тази област. Познавам хора на които също не им се удава но продължават да настояват да се занимават с това.

Link to comment
Share on other sites

Това можеби е плюс. Че ще се даде по-голямо поле на творчеството, а не на техническото изпълнение, защото него програмата ще си го прави сама (почти).

Link to comment
Share on other sites

  Това можеби е плюс. Че ще се даде по-голямо поле на творчеството, а не на техническото изпълнение, защото него програмата ще си го прави сама (почти).  

В creative suite 6 дано да вкарат и кафе машина... ах дано! XD

Link to comment
Share on other sites

Умирам от болки... Рядко ми се е случвало да не мога да заспя, още повече да се събудя от болка. Нещо ми се е инфектирал венецът около мъдреца и не ми дава мира. Как ще бачкам утре, не знам. Не мога да си отворя устата, антибиотикът не помага. Ма*ка му.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се антибиотика го е изписал лекар а не да си погледнала "я венеца нещо тука... чакай да лапна едно хапченце"

Link to comment
Share on other sites

Зъболекар го изписа. Сега ходих и до аптеката за "Аулин", но почти не помогна. Защо толкова скептично, Ники, аз се гърча от болка, ти ми говориш глупости. Като няма какво да кажеш, замълчи. Подула съм се супер много, сливицата, устната кухина, майката си трака :( :cry

Link to comment
Share on other sites

Не е скептично нито нещо ти говоря на въпреки ако ти е прозвучало така. Точно понеже жена ми е зъболекарка и ми е разправяла как в селото където работеше преди се случва през ден да дойде някой да се оплаква как си е сложил я аспирин я някой антибиотик върху болен зъб за да не го боли.

 

А такава болка ако имаш и не помага и аулин утре направо при зъболекаря да гледа какво е че без някаква по-сериозна намеса (да не кажа модното интервенция) няма да мине. Жена ми още е будна ако искаш пиши ми на лични симптомите да ти даде някой акъл въпреки че без да го гледа и да може да го изръчка с някоя от машинките им за инквизиция едва ли ще помогне кой знае колко :-)

Link to comment
Share on other sites

Галя, имаш "Писъка на лудите". Това не е ебавка, а наименованието на гнойния пулпит.

Link to comment
Share on other sites

Или гранулом примерно. А има и подобни възпаления след убождане с клечка за зъби при чистене...

 

Ей много съм светнат по зъболекарски въпроси :P

Link to comment
Share on other sites

След 2 повръщания, много рев от болка, 2 часа сън за цяла вечер, 2 жабурения с лайка, антибиотик и "Аулин", ми мина най-накрая. Засега... Само не знам как ще работя като не мога да гледам, ама здраве да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...