Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Одеве си загледах процесора, че си стои твърдо закован на 3333 честота и не мърда. Та се сетих за готината технология на АМД, която намаля множителя като няма натоварване. И реших да разгледам биоса за подобна функция, оказа се, че има - Intel EIST. Защо обаче по подбразбиране е изключен така и не ми стана ясно. От 2 години поне съм с C2D и чак сега разбирам...

важното е да не ти пука :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Искат да спират Замунда > http://society.actualno.com/news_296161.html

 

Това малко след като спрат пушенето в заведенията може и да се случи ама не вярвай особено.

 

Дедо, тоя Zalman не е лош, но истината е ТУКА :)

Тествано е лично :)

 

Късно разбрах... верно това + един нискооборотен вентилатор на scythe е много правилен избор. НО излиза и че кутията си има значение.

 

Сега се търси ново охлаждане за видеото че стоковото бръмчи много

Link to comment
Share on other sites

Аз не го вярвам, постнах го точно, както @Vetim е отбелязал - за пушенето забрани не може, ама за торентите може. Толкова е явно как "капитала" нашепва на уше в нашето НС, че чак е грозно.

Същото сега се разиграва и с НЗОК.

 

_____________

 

Много често ме подозирате в незнание. Спокойно наясно съм ;)

 

Не случайно фармацевтичната индустрия е наречена "търговия със смърт". И не съм виждал на друго място един продукт да влезе на 1 единица цена и до рафта да стане 2.85 единици цена.

 

Та, не сме вчерашни. Основно ме дразни отношението, което имат към хората "тези над нас". Все едно ний пасем трева и тоя театър не ни е ясен - ако има хора, на които не им е ясен... хвала.

 

_____________

 

А лекарите - като отвори дума - докато не покажат и те, че имат въобще някакви претенции да са сила (все пак формират една от най-елитарните касти) в обществото и взимат парички "на дребно" принудени от обстановката... няма да я бъде.

Link to comment
Share on other sites

Хосте, НЗОК и фармацевтичните компании са едни от най-големите мафиоти, това още ли не си го разбрал. На лекарите им свалям шапка за всичко но за администрацията покрай здравеопазването и фармацевтичните компании са .....

 

То всъщност навсякъде където има шансове за поне 7 цифрени печалби е така

Link to comment
Share on other sites

Това малко след като спрат пушенето в заведенията може и да се случи ама не вярвай особено.

 

И коментара под темата си е леко на място даже!

Ra

29.04.2010 12:35:02

Искате легално? Направете ни заплатите 1000евро и ще си плащам за всичко обещавам!

 

А на мен ми е чудно, вчера... новините... "пиратството у нас било еди колко си процента"... добре де, при нас е толкова процента, ама извинявай, ние не сме Русия по население.

Та ние и Москва не сме по население... кое вреди повече на авторското право... една Москва с warez сайтове или една никаква си държавица, с два/три торент сайта? Що смятат на проценти само това, от което имат изгода?

 

ЕБИ МУ... к'во ги мисля... току що ми пристигна пакет кафенце от Италия, си пия горещото кафенце и ще си пафкам цигарките. :NICE:

Link to comment
Share on other sites

Късно разбрах... верно това + един нискооборотен вентилатор на scythe е много правилен избор. НО излиза и че кутията си има значение.

 

Сега се търси ново охлаждане за видеото че стоковото бръмчи много

 

Моя вентилатор е друга марка, но пак е нискооборотен и работи доста тихо. Кутията винаги има значение, затова се взима напредвид първо какво искаш да се слага вътре :) Моята кутия е така изчислена, че с три 120мм нискооборотни вентилатора да се охлажда всичко перфектно с изключение на видеокартата. 3 са заедно с тоя за процесора. Така е направена, че когато е затворена се охлажда по-добре. Разлика отворена-затворена на процесора е 3-4 градуса, което си е цифра. За видеокартата прегледай на Zalman каталога. Винаги са правили по-добри охлаждания за видеокарти, отколкото за процесори. За пеоцесори марките са други :)

Link to comment
Share on other sites

При мен двата вентилатора на кутията спряха да работят и сега вътре си е направо като в пещ. В някой от следващите дни ще бъдат смазани и дано да се оправят. Не мога да намеря резервни никъде. Замислих се дали и да не сменя охлаждането на процесора...

 

 

Link to comment
Share on other sites

При мен двата вентилатора на кутията спряха да работят и сега вътре си е направо като в пещ. В някой от следващите дни ще бъдат смазани и дано да се оправят. Не мога да намеря резервни никъде. Замислих се дали и да не сменя охлаждането на процесора...

Ако работи добре не го барай, после да не те е яд и пак да сменяш.

Аз смених на мойта кутия вентовете, 3ти месец работи тихо като мравка, сега и на другото пц ще сменям вентилаторите ама там нещо не ми се получава добър въздушен поток иииии не се охлажда добре... може да сменям кутията направо.

Link to comment
Share on other sites

Аз кутията ще я сменям ами още не и е дошло времето. Уикенда трябва да се случи това и ще споделя. Иначе съм взел една кутия с три 25см-ви вентилатора - 1 пред дисковете да вкарва въздух, 2 отгоре да изкарват и още няколко май 14см-ви да правят по-хубаво течение вътре.

 

Разгледах им каталога на залман но нямат нищо като това което търся. Нещо подобно на това ми се иска да открия понеже това не става май за моята видеокарта...

Link to comment
Share on other sites

 

Моята е с 25см. Единият е отпред пред дисковете и един отстрани насочен към дъното. Няма как да е отгоре понеже кутиите не са толкова широки. Точно тези големите вентилатори спряха да се въртят. Единият всъщност още се движи. С няколко оборота в минута.

 

Почти същата е. Надписът е друг.

 

aplus_case_twin_engine_negra.jpg

Link to comment
Share on other sites

A има има - виж CM ATCS 840... И верно по-широчка е от нормалните. Сега гледам че били 23см не 25 но то е все същото...

2 сантиметра са си разлика. Близо 10 процента е това ;). Това че има филтри за прах които се свалят без да се разглобява е отлично решение. При моята се налага доста често почистване на филтрите, но за съжаление трябва и да се разглобява малко от кутията. Все се каня да направя някаква модификация за да не се налага да разглобявам. Как ти понесе дъното толкова тежък радиатор на процесора? Тези които си харесвам са по 700-950 грама и ми се струват прекално тежки.

Link to comment
Share on other sites

Тоя дето го показах по-горе не е толкова тежък и е много добър. Е те и парите му са добри, но си ги заслужава. Поне бяха добри парите когато го купувах. А тая работа с филтрите аз не я разбирам много. Според мене тия филтри пречат на количеството въздух дето трябва да премине през отвора. Малко да се запраши и количеството пада още повече. Какъв е проблема на половин година да си изчистите праха с прахосмукачката ?

Link to comment
Share on other sites

Как ти понесе дъното толкова тежък радиатор на процесора? Тези които си харесвам са по 700-950 грама и ми се струват прекално тежки.

 

Няма проблеми. То се хваща отгоре и отдолу. Има едно "sonic tower" което е по-тежко от този zalman даже.

 

Тоя дето го показах по-горе не е толкова тежък и е много добър. Е те и парите му са добри, но си ги заслужава. Поне бяха добри парите когато го купувах.

 

Верно каквито ревюта четох много го хвалеха. За парите - те и другите от този клас са подобни пари и продължават да си струват толкова.

 

А тая работа с филтрите аз не я разбирам много. Според мене тия филтри пречат на количеството въздух дето трябва да премине през отвора. Малко да се запраши и количеството пада още повече. Какъв е проблема на половин година да си изчистите праха с прахосмукачката ?

 

Да ама се събира вътре доста повече отколкото ако има филтри и ги чистиш чат-пат. А особено предния филтър на тази дето избрах се чисти в движение - дърпаш капака отпред, после го сваляш, измиваш го (като на климатика същия е - него също го плакна на чешмата) после го ръгаш обратно и дори не се е налагало да спираш машината.

 

Имам една машина на DELL където по радиатора на процесора се събира буквално като топки вълна праха. И е здраво затъпкан. Дърпаш го с пръсти и е компактна маса направо

Link to comment
Share on other sites

Отговор на въпроси по конспект чрез преразказване (писмено, на ръка, без разбиране или тъкуване) на законови норми...Господе, доживЕх да видА комунизма жив отново. Как може въобще да се дават такива задачи в университет?! Аз за писар ли следвам или секретарка? Барем да даваха по една кафе машина (професионална) да се уча как се прави кафе на шефО.

 

В потрес съм.

Link to comment
Share on other sites

Да ама се събира вътре доста повече отколкото ако има филтри и ги чистиш чат-пат. А особено предния филтър на тази дето избрах се чисти в движение - дърпаш капака отпред, после го сваляш, измиваш го (като на климатика същия е - него също го плакна на чешмата) после го ръгаш обратно и дори не се е налагало да спираш машината.

 

Имам една машина на DELL където по радиатора на процесора се събира буквално като топки вълна праха. И е здраво затъпкан. Дърпаш го с пръсти и е компактна маса направо

 

Марковите машини, те са като тях си. Там е нормално. Но не виждам идеята за нормален формат на кутията. В смисъл, че мене машината ми е на бюрото, пуша покрай нея, прахоляк няма много, но има доволно и на половин година е съвсем нормално да я изчистя. Освен това, при големите перки не се събира толкова прах. В смисъл, че се събира някакъв прах, но не пречи толкова на охлаждането. Не знам, за мене тая работа си е изгъзица и е напълно излишна. Може би хора дето се вманиачават на тема чистота в кутията на комппютъра, ще идат да дадат грешни пари за филтри и ще се занимават да ги сменят. Да не говорим, че това гарантирано ще намали количеството въздух, които ще премине през потока вътре. Да не говорим пък, че всяка една преграда, колкото и да е малка, застанала на пътя на въздушния поток ще повиши количеството шум. Може да е малко при ниски обороти, но ще е по-шумно :) Преиграва се с тия работи. По-важно е, да си подредиш кабелите вътре да не пречат на въздушния поток, съотвтно като са прибрани не събират толкова прах, и е по-важно да е чисто около самия компютър. Къщи, в които се поддържа чисто, нямат нужда от предпазни мерки спрямо праха. При мене не се поддържа кой знае колко чисто и затова на половин година чистя компютъра. Идвали са машини на по две години, без да са отваряни и вътре е аптека. Околната среда влияе много върху количеството прах в кутията. Ама се отплеснах. Както и да е. Идеята беше, че е тъпо да се занимава човек с филтри и т.н. Загуба на време. Ако си купя такава кутия, първата работа ще е да изкормя филтрите :) Ако ще да струва 5000лв. И в крайна сметка, колко време трябва да работи тоя компютър, преди да му дойде време за ъпгрейд. Целия тоя зор за да работи година-две-три ? То и без допълнителни перки ще работи толкова без проблем. Стига да се спазват елементарни правила, разбира се. А елементарното правило е да го чистиш чат-пат. Не е проблем да развиеш два болта и да видиш дали радиаторите не са задръстени с прах. Ама като ви се губи време и пари, кой съм аз че да ви давам акъл :)

Link to comment
Share on other sites

Днес ми попадна новата/стара двадесетолевка

45962-1.gif

Сега четох в пловдив24, че от скоро са добили повече популярност. Явно до сега са ги крили повечето, но кризата ги е изкарала :confused

Link to comment
Share on other sites

Нищо не са крили, това са юбилейни банкноти, което означава, че са с по-малък тираж. Колекционерска рядкост си е, от 2005 са в обръщение, но са малко. Аз лично си пазя 2 такива банкноти, сега търся монета с Мелнишките скали.

Link to comment
Share on other sites

Ама като ви се губи време и пари, кой съм аз че да ви давам акъл :)

 

Гледай сега - кеф цена няма. Гледам я кутията и се радвам като малко дете. Отгоре има едно панелче с USB-та което се отваря като го натиснеш - ако знаеш какъв кеф ми е да си го бъзикам. Малко като "асансьорчето" на кафе машината. Не че ми трябва и не че без него не мога обаче ме кефи много - "говоряща жаба" е един вид.

 

ПС: На кутията дисковете са завъртяни наобратно и кабелите не излизат назат към дъното а са към стената на кутията.

 

А за това колко години ще се ползва - последната ми машина не я бях барал над 4 години. А предната кутия я имах от над 7 години като само съм сменял захранването вътре и вентилаторите.

 

 

Два нови разказа, които няма да публикувам: "Сирак" и "Детско синьо"

 

Защо? Пазиш ги за книга или?

Link to comment
Share on other sites

Просто не смятам, че трябва да ги публикувам.

Добро утро на всички с тоя изгрев

Good_morning_Bulgaria_by_Agarvaen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Просто не смятам, че трябва да ги публикувам.

Добро утро на всички с тоя изгрев

Good_morning_Bulgaria_by_Agarvaen.jpg

Направо си супер, много готино си го хванал!

Вдъхновяваш ме утре да се пребия от покрива (докато се опитвам да хвана добра позиция за подобна снимка де)! XD

Link to comment
Share on other sites

Нищо не са крили, това са юбилейни банкноти, което означава, че са с по-малък тираж. Колекционерска рядкост си е, от 2005 са в обръщение, но са малко. Аз лично си пазя 2 такива банкноти, сега търся монета с Мелнишките скали.

Аз казах "повечето", а под криене имам предвид по разни трезори, колекционери като теб и т.н. При 250 хиляден тираж, повече от половината сигурно не са в обръщение и са си голяма рядкост...

Link to comment
Share on other sites

Гледай сега - кеф цена няма. Гледам я кутията и се радвам като малко дете. Отгоре има едно панелче с USB-та което се отваря като го натиснеш - ако знаеш какъв кеф ми е да си го бъзикам. Малко като "асансьорчето" на кафе машината. Не че ми трябва и не че без него не мога обаче ме кефи много - "говоряща жаба" е един вид.

 

А за това колко години ще се ползва - последната ми машина не я бях барал над 4 години. А предната кутия я имах от над 7 години като само съм сменял захранването вътре и вентилаторите.

 

Не си ме разбрал. Доколкото съм запознат, идеята на охлаждането е да пази компонентите от прегряване и да ги поддържа в ниска работна температура, с идеята да работят по-дълго време. 4 години машината ще изкара и с едно охлаждане на процесора и на видеокартата. Добавянето на нови перки работещи на по-ниски обороти, води до намаляне на шума, което е полезно и е добра идея. Добавянето на филтри не помага нито на едното нито на другото. Та работата е там, че тия филтри са изгъзица :) Излишни са. Това имах предвид. Сега като те кефи няма какво да говорим. Като те кефи нещо и като можеш да си го позволиш, действай :) Аз говорех от към практическата страна на въпроса, ясно е че кефа цена няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...