Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Изобщо няма да ти излизам с такива неща.

 

Ето ти алтернативата.

 

Apple LED Cinema Display 30"

 

http://store.apcom.bg/apple-cinema-display-p-769.html

 

О да... изключително изгодно - само $2728.88 (при курс 1.35) - верно цената включва ДДС но като го махнем става $2200. Поне от официалните им дистрибутори за България. И между другото не съм сигурен че е LED... май само 24инчовия им е такъв.

 

Искаш ли да им се обадя на тези шматарунгели в понеделник да видим каква гаранция дават на този монитор и въобще такова чудо като "ако не ми хареса ще ви го върна" има ли при тях или и те ще ми искат 100% авансово пък ако има проблем "ще видим" като при другите. Защото досега при нашенски търговец не съм чул да е минавало "връщам го защото не ми хареса - размислих просто, хайде сега си ми върнете парите". Или поне последната част някой да върне пари не съм видял. В най-добрия случай са правели замяна за нещо друго по възможност по-скъпо или просто не връшат разликата.

 

 

ПС: Погледни разликата в панелите между DELL 3008 и Apple Cinema (верно и 2та са с LG матрица но май на DELL-a e по-нова)

 

http://www.tftcentral.co.uk/panelsearch.htm

 

 

 

ПС2: w00x, не е там работата, въпроса е че фирмата производител предлага гаранция, а тукашния им представител се прави на ударен и ми цитира документи от 2004та година и то ОТ ДРУГ САЙТ, показва ми общи гаранционни условия и въобще гледат да се отърват от гаранционна поддръжка ако могат. Малко в стил царя дава а пъдаря не дава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не се занимавай с глупости, ако искаш монитор EIZO e истината, но не е толкоз евтин.

 

Организирай си свободен ден/нощ, за което ще информираш нас бабаитите и ще опънем THE GLENLIVET заедно както подобава. Това ти е основната директива.

Link to comment
Share on other sites

ПС: Погледни разликата в панелите между DELL 3008 и Apple Cinema (верно и 2та са с LG матрица но май на DELL-a e по-нова)

 

http://www.tftcentra...panelsearch.htm

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=71&mo1=236&p1=2301&ma2=88&mo2=413&p2=3936&ph=1

 

Еднакви са им дисплеите. Те по принцип вървят заедно. На моя 2007WFP панела му беше същия като на 20" Apple Cinema. Разликата е в изработката и останалите неща освен панела. Лампи, спойки и т.н.

Разликата между моя и този на Apple беше дълбочината на черното, но за 300лв разлика в цената, реших да се жертвам и изобщо не съжалявам. Монитора ми е страхотен. Мога да го сменя единствено ако се развали или се полакомя за по-голям. Който ще е 24" на Apple ако мога да си го позволя.

 

Не се занимавай с глупости, ако искаш монитор EIZO e истината, но не е толкоз евтин.

 

Това е все едно да кажеш "Мерцедес е колата". EIZO имат добри модели, добри серии, но на места, просто нямат алтернативи на изброените модели или са по-лоши. Apple и IPS моделите на Dell са си трепач от всякъде. Apple просто са прекалено скъпи, но ако можеш да си ги позволиш, рядко трябва да се замисляш.

Link to comment
Share on other sites

EIZO може да са истината но нямат 30 инчов монитор.

 

 

 

Имат, но е на цената на Тойотата laughing.gif

 

Всичко над моята 22-ка се води про и цените скачат двойно, на тия инчове вероятно и четворно. Едное е сигурно - всеки цент си струва. Киро да е жив и здрав, че ми даде последния тласък към EIZO, от 2007 не съм усещал напрежение в очите... Отново - ВСЕКИ ЦЕНТ си струва. Про серията обаче дублира схемата :)

Link to comment
Share on other sites

EIZO може да са истината но нямат 30 инчов монитор.

 

За организацията - другата седмица към края ще е, този уикенд няма да мога.

От вчера насам идват ли ти мейлите от форума както трябва - всички без липси?

Link to comment
Share on other sites

Май май... само че днес като ме захванаха говоря си с един, друг ме пита по скайп кое как, питай ме едновременно как съм оправял 2 различни програми в един и същи момент :) (и в момент на затишие се проявих и във форума)

 

ПС: Видене, така и не намерих EIZO 30"... но друго ми направи впечатление. Мониторите които преди година-две бяха $1000-1200 сега са около $1500-1700... взема да изчакам малко да поотмине кризата и тогава да купувам монитори :)

 

 

PS2: Май наистина идват защото днес имах над 50-60 дошли докато предни дни бяха около 10тина.

Link to comment
Share on other sites

Аз ти писах в темата за форума ама и тук ще напиша - ползвахме smtp сървъра, който при сумати мейли в минута е реджектвал яко :) Сега с mail() няма грижи, от вчера вечерта досега няма нито една грешка в мейл логовете. Недоумявам как досега не съм го забелязъл тоя проблем, а не е като да не ме е дразнело, че ту идва мейл за ПМ ту не идва. Добре, че беше ти да се оплачеш :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ПС: Видене, така и не намерих EIZO 30"... но друго ми направи впечатление. Мониторите които преди година-две бяха $1000-1200 сега са около $1500-1700... взема да изчакам малко да поотмине кризата и тогава да купувам монитори xmas.gif

 

 

PS2: Май наистина идват защото днес имах над 50-60 дошли докато предни дни бяха около

 

Не съжалявам за нито една от 1500+ кожи, които платих за монитора през 2007-а. Не съм имал напрежение в очите оттогава и след 8-10 часови предстои. Киро бе решаващият фактор, който ме тикна към EIZO и освен 6-те бири дето имам да му давам, още 6 ще му дам. Просто и ясно - няма такъв монитор. Все едно наш Стефчо да седне във Ферари :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Ще си ги мерим кат' дойда :lol: Знам какво е IPS панел, знам че и EIZO са най-добрите, ама нямат 30 инчов като не държа на размерите толкова колкото на разделителната способност - 2560х1600

 

Аз ти писах в темата за форума ама и тук ще напиша - ползвахме smtp сървъра, който при сумати мейли в минута е реджектвал яко :) Сега с mail() няма грижи, от вчера вечерта досега няма нито една грешка в мейл логовете. Недоумявам как досега не съм го забелязъл тоя проблем, а не е като да не ме е дразнело, че ту идва мейл за ПМ ту не идва. Добре, че беше ти да се оплачеш :)

 

Аз защото главно от там гледам кой какво е писал че да се обаждам после като черна радиостанция :P

Link to comment
Share on other sites

Еййй....като си се задрал за тая разделителна способност...

Я си вземи един по-малък, но железен, а и може графичен дизайнер да те направим покрай него...smile.gif

 

 

ШШШШШшшт - той ке доде да види ЕИЗО-то xmas.gif

 

Между другото Дядо Мразовата бутилка

ще се пие само от 30+ годишни в сериозна обстановка с подобаващи периферии laughing.gif

 

ЕДИТ: На следващата среща всички чевръсти -

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че откриването на зимната олимпиада беше уникално представление, което успя да ме изненада приятно. За първи път в историята това става в зала на закрито (BC Place Stadium - 55 000 места за седящи), което пък даде възможност за разгръщането на интересна и бих казал уникала комбинация от 2D-3D визуални ефекти. Голямата изненада беше запалването на олимпийския огън от Уейн Грецки точно срещу прозореца ми, което беше последвано от грандиозни фойерверки. Няма да се учудя ако излезе, че визуалните ефекти са правени от някое от големите имена в Холивуд (между другото имаше доста преплитане на моменти от Аватар, ама то е разбираемо след като Камерън е канадче :lol: ). В крайна сметка се получи забележителен спектакъл и още по-интересното е, че сега в продължение на две седмици ще гледам олимпийския огън през прозореца когато си пия вечер ракията. :punk

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Ще си ги мерим кат' дойда :lol: Знам какво е IPS панел, знам че и EIZO са най-добрите, ама нямат 30 инчов като не държа на размерите толкова колкото на разделителната способност - 2560х1600

Как да нямат? Глей тука какво става:

http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cg301w/index.html

http://www.eizo.com/global/products/flexscan/sx3031w/index.html

 

 

ЕДИТ: На следващата среща всички чевръсти -

Тия чевръстите лятото юни или юли са на Античния театър

Link to comment
Share on other sites

Между другото Дядо Мразовата бутилка

е се пие само от 30+ годишни в сериозна обстановка с подобаващи периферии laughing.gif

 

Пури да носим ли ? :) Щото ако ще е гарга, да е сресана :) И костюмари. Задължително !!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eizo CG301W 6ms G2G 30"WS Samsung S-PVA (LTM300M1)

Eizo SX3031W 6ms G2G 30"WS Samsung S-PVA (LTM300M1)

 

Шъ' мъ 'звиняваш ама DELL-a e по-убаФ:

 

Dell 3008WFP 8ms G2G 30"WS LG.Philips S-IPS (LM300WQ5)

 

.... И костюмари. Задължително !!!

 

 

А да... и вратовръзка да слагам, а? Така се обличам само ако ще взимам кинти... и то много... :P

Link to comment
Share on other sites

Шъ' мъ 'звиняваш ама DELL-a e по-убаФ:

Аз не съм казал, че са по-хубава или по-лоши. Само казах, че имат 30" с тази резолюция.

Link to comment
Share on other sites

.......

 

 

 

А да... и вратовръзка да слагам, а? Така се обличам само ако ще взимам кинти... и то много... :P

досега не бях поглеждал на сватба и погребение по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Ще си ги мерим кат' дойда :lol: Знам какво е IPS панел, знам че и EIZO са най-добрите, ама нямат 30 инчов като не държа на размерите толкова колкото на разделителната способност - 2560х1600

 

На Виден монитора е с PVA матрица.

Link to comment
Share on other sites

досега не бях поглеждал на сватба и погребение по този начин.

 

Ааааа ахахахахаха заби ме направо :lol:

 

 

PS: Видене, имаш да ми дишаш прахта тогава. Моя е с IPS и вероятно съм го взимал преди твоя...

Link to comment
Share on other sites

Жик-так, цялата сесия взета... от 9:00 до сега 2 големи джина и един голям коняк. Следва от 14:00 полиране на стъклата със запечатката (Дядо първо пробвам на моите за твоите ако има пинизи да ги знам вече ;) ).

 

поздрав... който не му харесва гръцко въобще да не отваря...
Link to comment
Share on other sites

Стефчо, не бъди мушмул, пор фавор

 

доХторите спасяват животи, а адвокатите - дупета. Щото като влезнеш в панделата....не си е приятно :) :)

 

Не съжалявам за нито една от 1500+ кожи, които платих за монитора през 2007-а. Не съм имал напрежение в очите оттогава и след 8-10 часови предстои. Киро бе решаващият фактор, който ме тикна към EIZO и освен 6-те бири дето имам да му давам, още 6 ще му дам. Просто и ясно - няма такъв монитор. Все едно наш Стефчо да седне във Ферари :)

 

Аз ако седна във Ферари(мое) ще ти поръчам един ТИР Туборг :) или Шуменско ли беше?...айде половин ще е, че си фен на Кими хихихи

Link to comment
Share on other sites

И да знаете като ви свърши бялото вино, не почвайте червеното laughing.gif

 

Пури да носим ли ? xmas.gif Щото ако ще е гарга, да е сресана xmas.gif И костюмари. Задължително !!!

 

Пурите са отлична идея, но никакви костюми и прочее. Ти и Евгени Минчев ако искаш да докараме...

 

Eizo CG301W 6ms G2G 30"WS Samsung S-PVA (LTM300M1)

Eizo SX3031W 6ms G2G 30"WS Samsung S-PVA (LTM300M1)

 

Шъ' мъ 'звиняваш ама DELL-a e по-убаФ:

 

Dell 3008WFP 8ms G2G 30"WS LG.Philips S-IPS (LM300WQ5)

А да... и вратовръзка да слагам, а? Така се обличам само ако ще взимам кинти... и то много... tongue.gif

 

Да не чувам такива глупости laughing.gif

 

На Виден монитора е с PVA матрица.

 

И как го установи това? Аз не съм се интересувал по тия въпроси, а и преди повече от 3 години не бяха толкоз важни - ЕТО го точно моя звяр S2111W. До ден днешен не мога да кажа една лоша дума за него...

 

Аз ако седна във Ферари(мое) ще ти поръчам един ТИР Туборг xmas.gif или Шуменско ли беше?...айде половин ще е, че си фен на Кими хихихи

 

Стефчо, миналия ден бях с един интересен индивид от Острова. Оказа се фен на Ф1. Каза че не признава друго освен inner circle tickets. Освен че пръска маса пари по състезанията, миналата година е спечелил от благотворителна лотария произволен уикенд с отбора на Ферари през сезон 2010. На която си поиска писта. Това включва размотаване цял уикенд с отбора из боксовете, както и каране по избор на Ферари Ф360 или Ф1 болид - 5-6 тренировъчни обиколки на пистата, една обиколка, возен от един от пилотите на Ферари по избор, както и една лична за време с пилота до него. Каза, че по принцип наградата отива за благотворителност, но тъй като тази е по-особена я е запазил, като е дал 10000 паунда от себе си за каузата на лотарията. Ако се понапъна бих могъл да съм с него в Монако например, но не си заслужава все още. Фетел все още не ги е накълвал хубаво мисирките laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...