Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ЕЕ надявам се догодина да си взема ново колело Барабани и кола но времето ще покаже.АА и наще ще ми вземат лаптоп :P

ЕЕто ти едно колело О АА за ВЕЛОСИПЕД може да почакаш догодина :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Сложих Вирус 7 64 Ултимейт - Windows 7 Ultimate Build 7600.20510 x86-x64 BG-EN Activated - е те тая версия. Допреди малко всичко беше наред, но при тестове дотук нито Lineage, нито Prototype, нито Crysis не тръгват посмъртно...

Link to comment
Share on other sites

Това финансистите наричаме "Алтернативен разход" , алтернативен разход е ако изцепиш че нищо не ти струва да си носиш парите в теб , отколкото ако ги оставиш в банка ...

 

"вие" финансистите? Винаги съм се базикал с икономистите ама ти направо ги разсипа.

 

w00x, дадох пример с мен. Ама не виждам никакво преструване, аз искам професионално и коректно държание в работата. Рядко срещам разбиране, както в университета (днес се размина за малко огромен скандал), както и по всякакви други линии.

 

___________________

 

По линия на https://www.bulforum.com/index.php?showtopi...entry1495307687

Link to comment
Share on other sites

"вие" финансистите? Винаги съм се базикал с икономистите ама ти направо ги разсипа.

Не виждам нищо неправилно или грешно в това което казах , съжелявам че не си ме разбрал :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ме юркахте толкова, колкото юркате kotora, до сега да съм ви теглил майните.

Ако беше толкова проЗ, колкото този индивид - нямаше да се сетиш да теглиш майните на когото и да било. ;)

 

Ти не си ме разбрал, кога стана финансист се питаше?

Е, как кога? Има-няма вече десетина дена го учи това.....

Link to comment
Share on other sites

Сложих Вирус 7 64 Ултимейт - Windows 7 Ultimate Build 7600.20510 x86-x64 BG-EN Activated - е те тая версия. Допреди малко всичко беше наред, но при тестове дотук нито Lineage, нито Prototype, нито Crysis не тръгват посмъртно...

Имаш предмониторен проблем в случая. Наскоро на брат ми му взех нов компютър и му качих Windows 7 Ultimate 64x. Не пропуснах да поиграя на макс детайли на Crysis и Prototype. И двете игри си вървят перфектно и без никакви проблеми. Единствено имаше малък проблем със звука на Prototype. С обновяването на DirectX се оправи. И двете игри ги минах за 2-3 дена общо :pirate.

Link to comment
Share on other sites

Сложих Вирус 7 64 Ултимейт - Windows 7 Ultimate Build 7600.20510 x86-x64 BG-EN Activated - е те тая версия. Допреди малко всичко беше наред, но при тестове дотук нито Lineage, нито Prototype, нито Crysis не тръгват посмъртно...

 

http://www.microsoft.com/windows/compatibility/

 

Проверявай тук. На 32бит върви Prototype-a. По това което съм видял на сайта, който ти давам, това, което не работи за Vista 64, не работи и за Win 7 64. Това, което тръгва на Vista 64 след пач, не работи на Win 7. На тази страница има почти всеки по-известен софтуер.

 

w00x, дадох пример с мен. Ама не виждам никакво преструване, аз искам професионално и коректно държание в работата. Рядко срещам разбиране, както в университета (днес се размина за малко огромен скандал), както и по всякакви други линии.

 

Не говоря за преструване, а и не е обективно да се дава пример въз основа собствени предразсъдъци и предпочитания. Все пак темата е за съвети полезни на всички, а не полезни на даващият ги. Аз може да напиша "Винаги си вдигайте десният крак зад врата на 10-тата минута от интервюто. 100% спечелване на позицията.", но ти може и да не можеш да си вдигнеш крака зад врата.

Link to comment
Share on other sites

Ок, "личните ми виждания" и "предразсъдъци" наистина са не на място. Впрочем, за България (средностатистическа фирма) в която моите предразсъдъци да не си чопли човек носа, да не му звъни телефона и да не тропа с крак или ръка по масата (не просто да е нервен ами да е дразнещо) наистина нямат значение. То какво значение биха имали при положение, че собственика си паркира Тигуана (криза е, върнал е лизинговия Туарег за по-ниска вноска) върху тротоара, че ме пита мога (не визирам конкретен случай) да правя нещо, което той самият не може да разбере дали мога или не ами директно клиентите му - т.е. как провежда селекцията?! -, секретарката му пише само с 2 пръста на РС, а като й подадеш химикал си залепя дъвката на него (реално 2 пъти ми се е случвало).

Но прав си, всеки си има виждане - но все пак унификация съм убеден, че има (просто аз не съм наясно с нея). Който плаща...там за музиката лафа.

 

______________________

 

И само една вметка още, че вече хептен се отплеснахме. Тия съвети дето ги леем (за себе си съотнасям главно), те за човек който си търси работа ама w00x ти считаш ли, че човек който има въобще квалификация да кандидатства за сериозна работа има нужда от тях? Защото все пак освен вас (основно пишещите в темата за съвети за канд. за работа) другите във форума все още добиваме квалификация и въобще не бихме тръсили сериозна работа или пък няма кой да ти я предложи (по-скоро даде шанс) в България, просто защото не му се инвестира време и пари в развиващ се тепърва кадър...та темата и съветите в нея леко се разминават лично за мен. Пишещите я пишат за сериозно ниво на бизнес и как се работи там, а четящите просто търсят в jobs.bg, Марица и т.н. "нещо от което да се изкарват пари". 2-рото въобще не предполага излагане на свободен текст при кандидатстване, хеле пък някой ще го чете. Това не означава въобще, че човек не трябва да подхожда професионално, но ...

Пък и ти сам казваш, англоезични страни. Сам знаеш, че там нещата са малко по-различни от тук. И като стокообменна система, социални нрави и т.н.

 

(не споря, че не бях прав само някакви хрумки нахвърлям - да не вземем пак да не се разберем)

Link to comment
Share on other sites

Сложих Вирус 7 64 Ултимейт - Windows 7 Ultimate Build 7600.20510 x86-x64 BG-EN Activated - е те тая версия. Допреди малко всичко беше наред, но при тестове дотук нито Lineage, нито Prototype, нито Crysis не тръгват посмъртно...

 

Така е защото в Win7 има вградено AI и на леймъри не пуска определени игри за да им спести мъките :lol: :rofl: :lol: Хахахахахаа много съм оригинален :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ок, "личните ми виждания" и "предразсъдъци" наистина са не на място. Впрочем, за България (средностатистическа фирма) в която моите предразсъдъци да не си чопли човек носа, да не му звъни телефона и да не тропа с крак или ръка по масата (не просто да е нервен ами да е дразнещо) наистина нямат значение. То какво значение биха имали при положение, че собственика си паркира Тигуана (криза е, върнал е лизинговия Туарег за по-ниска вноска) върху тротоара, че ме пита мога (не визирам конкретен случай) да правя нещо, което той самият не може да разбере дали мога или не ами директно клиентите му - т.е. как провежда селекцията?! -, секретарката му пише само с 2 пръста на РС, а като й подадеш химикал си залепя дъвката на него (реално 2 пъти ми се е случвало).

Но прав си, всеки си има виждане - но все пак унификация съм убеден, че има (просто аз не съм наясно с нея). Който плаща...там за музиката лафа.

 

Не знам как точно си ме разбрал, но исках да кажа, че твоята постъпка в определена ситуация (особенно от такова естество) не може да е съвет за коренно различен човек. Това което описваш нищо не е.

 

На една колежка и сменихме компютъра, но и оставихме монитора. Уведомихме я. И тя реагира: "А нищо, те нещата са ми на десктоп-а. Щом монитора не е сменен, значи всичко е наред." Същата пише ; при диктуване ето така: .,

Link to comment
Share on other sites

Минава ми, че 7-те астрономически часа в ПУ днес, май това пречи да мисля трезво и въобще не разбирам какво ми пишат/говорят хората.

 

________________________

 

Също така се сещам, че присъствах на лекция по "Съдебна риторика" на която свободно лектора ползваше цинизми, вулгарен език и беше доволен от това. Нито един аргумент в подкрепа на тезисно твърдение, никаква структура на изложеното. Наистина съжалявам, че станах свидетел на такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аааа. Сега се сетих какво и куца на моята история с колежката и десктопа. Бяхме сменили монитора, а не компютъра.

 

Разговора беше следния:

 

Сменихме ти монитора.

Ами файловете дето ми бяха на десктопа?

Файловете ти са си там, сменихме само монитора.

Е да ама файловете са ми на десктоп-а! Къде ми сложихте монитора, да си взема файловете?

Link to comment
Share on other sites

host догодина май ще го изживявам това ама в ТУ.А сега спане в часовете по философия и История :lol:

ПС:ЛЕка Нощ на всички

Link to comment
Share on other sites

Имаш предмониторен проблем в случая. Наскоро на брат ми му взех нов компютър и му качих Windows 7 Ultimate 64x. Не пропуснах да поиграя на макс детайли на Crysis и Prototype. И двете игри си вървят перфектно и без никакви проблеми. Единствено имаше малък проблем със звука на Prototype. С обновяването на DirectX се оправи. И двете игри ги минах за 2-3 дена общо :pirate.

 

Пиши ми да те видя как си ги пуснал по-точно. Аз не се задълбах, просто тествах ведно с опити за подаване на compatibility, нищо повече. Crysis, която по принцип си има 64 битова поддръжка също не тръгна с необяснима грешка (може би крака с играта не е за 64-ка), а Прототип за сефте се опитах да го пусна - кресна за некъв .dll. Така или иначе тези далеч не сам и толкова важни, колкото платената MMORPG. 1701 AD тръгна от раз. Сега ще тествам офис 2007 СП2 и някои други апликации и лягам. Да видим как ще е тази ОС.

 

ЕДИТ: Хоп,не желае да ми инсталира камерата - incompatibility... Усещам как ще си сложа едно новичко ХР накрая...

Link to comment
Share on other sites

Пиши ми да те видя как си ги пуснал по-точно. Аз не се задълбах, просто тествах ведно с опити за подаване на compatibility, нищо повече. Crysis, която по принцип си има 64 битова поддръжка също не тръгна с необяснима грешка (може би крака с играта не е за 64-ка), а Прототип за сефте се опитах да го пусна - кресна за некъв .dll. Така или иначе тези далеч не сам и толкова важни, колкото платената MMORPG. 1701 AD тръгна от раз. Сега ще тествам офис 2007 СП2 и някои други апликации и лягам. Да видим как ще е тази ОС.

 

ЕДИТ: Хоп,не желае да ми инсталира камерата - incompatibility...

Crysis си тръгна без никакви проблеми. При Prototype нямаше звук. С обновяването на DirectX 9 се оправи. Разни други игри които си качи брат ми също нямат проблеми. Явно нещо друго има при теб. Всичките програми и софтуер който качихме си работи без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ако не ми подкара камерата, което е почти 100% понеже не дава да я инсталирам изобщо - заминава. Не стартира драйвъра.

 

При мен пише DirectX 11, може да взема да пусна едно 9.0с... Сега ми се спи обаче. Ще тествам офиса и некои дребни...

Link to comment
Share on other sites

Ако не ми подкара камерата, което е почти 100% понеже не дава да я инсталирам изобщо - заминава. Не стартира драйвъра.

 

При мен пише DirectX 11, може да взема да пусна едно 9.0с... Сега ми се спи обаче. Ще тествам офиса и некои дребни...

Пусни инсталацията на 9с. Явно има ъпдейти който липсват в 11, но са необходими на някои от игрите.

Link to comment
Share on other sites

С 9та версия на директ няма да може да играеш някой игри и пак може да ти прави проблеми, запиши си 10 и виж с него как ще вървят. Ти пробва ли най-новите драйвери, за нвидиа май си поддържат 11 в тях.

Аз за това си седя на хр с последните обновления и се радвам на безпроблемна работа.

:)

Link to comment
Share on other sites

Eagle Лично аз ти изтрих постовете от темата за заомбитата защото бяха СПАМ и само настървяваха хората да ти коригират правописа и да те гъбаркат.

 

Някакви по-конкретни разсяснения необходими ли са?

Какво разбираш под СПАМ.Значи писанията на другите не са , само мойто е.Интересно обяснение :unsure:

И какво в крайна сметка е Спама:Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща.

Интересно ,пише :НЕЖЕЛАНО СЪОБЩЕНИЕ.Как да го разбираме:Аз ли и моите постове са нежелани в една така наречена :Тема на лакардиите?

Защото темичката си е точно такава.И всеки друг може да си пише каквито си иска глупости,но интересно защо аз не мога и моите постове се интерпретират като нежелани.Така поне аз го разбирам.

 

Не смятам да пиша много,но искам да вметна,че това как пиша си е лично мой проблем и това,че някои ме гъбаркал ,например ,Антарес ми е през к..а.

Както виждаш не съм се заяждал с него за тези граматически корекций ,които ми е направил.Просто не съм конфликтен човек.И не се обиждам затова ,че имам някаква основа и знам ,че граматически мога да пиша добре,но имам проблем с това ,че не си чета постовете преди да ги публикувам в форума.Просто не се задълбочавам много много в тези неща.

Една от основните причини за тези аномалий в правописа са че,от известно време не живея в Б-я.Там където съм в момента не гледам нито българска телевизия,нито вестници.Само на езика в държавата в която живея.Между другото ,срещал съм правописни грешки в писанията на други членове на форума,но никога ,повтарям никога на никой не съм правил забележка на някои за грешките му.За мен това е въпрос на възпитание.

.

И в заkлючение да добавя:Не смятам да си поправям правописа по простата причина,че не смятам да се живея в близките години в Б-я.Просто тука където съм не ми е необходимост.

В форума влизам,защото за мен това един от начините да следя нещата в родината ми и най вече от Пловдив.От всичките форуми който съществуват в българското интернет пространство,този ми е най любим и най на сърце.Затова моля те, хайде да не си разваляме добрите впечатления.

 

Послепис:И все пак БЛАГОДАРЯ за това ,че имаше доблеста да напишеш няколко реда за причината за тази цензура,макар че все още не мога да я приема като основателна.

Link to comment
Share on other sites

Аз също не я разбирам тая дума СПАМ като се използва за пост във форум, но в случая се има на предвид, че поста ти не е бил свързан с темата, затова е бил изтрит.

 

Общо взето, постове за зарзават в тема за автомобилни състезания не са уместни.

Постове хулещи автомобилни състезания в тема за обсъждане (не коментиране) на автомобилни състезания, също не са уместни.

Link to comment
Share on other sites

Аз също не я разбирам тая дума СПАМ като се използва за пост във форум, но в случая се има на предвид, че поста ти не е бил свързан с темата, затова е бил изтрит.

 

Общо взето, постове за зарзават в тема за автомобилни състезания не са уместни.

Постове хулещи автомобилни състезания в тема за обсъждане (не коментиране) на автомобилни състезания, също не са уместни.

Ти на всяка манджа да не си мерудия :rolleyes:

Как разбра че не е свързана с темата.Темата ,въпреки моите резерви ми стана интересна и се извиних на хората за грубото отношение в началото на темата.Това няма ли връзка с темата или случаино съм се объркал в разделите и съм написал за зарзаватите случаино в темата за Линукса да кажем.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...