Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Тези кингстон карти, които ги продават тук са големи ментета според мен, уж качествена марка ама само на име, конкретно за микроСД говоря и да... вървят по толкова с преходника даже.

Аз сега съм си взел една тошиба за двадесет и няколко лева с преходник, микроСДхц 4гб за телефона. Предишната ми беше PQI, обаче тя се скапа, отчита само 1гб, а картата е 2, обаче издържа на много тормоз. Постоянно качвах и трих работи от нея и като цяло съм по-доволенн с PQI от колкото с кингстон карта.

Аз съм нямал кингстон обаче всички други тук бяха с кингстон и смениха няколко карти от същата марка докато мойта PQI издаде багажа.

Иначе винаги като си купуваш нова карта е форматирай на ново и слагай някакъв лейбъл, няма да имаш толкова проблеми след това.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Kingston-а са балон. Някакво фалшиво създадено име без сериозно покритие. Малко като Codegen при захранванията... Или мониторите Philips. Уж реномирани, пък нищо особено, да не кажа боклук.

Link to comment
Share on other sites

Боклук или не аз си ползвам филипса без ни един изгорял пиксел (19-ка на 2+ години), само при един токов удар загасна, но гаранцийката ми се призна и го оправиха за 3 работни дни; освен това 2 памети кингстън - 4gb micro SD и 512mb SD - никакъв проблем до сега. Не казвам, че щом при мен е така при всички е така ама ... :huh: ама чак пък фалшиви...

Link to comment
Share on other sites

Kingston-а са балон. Някакво фалшиво създадено име без сериозно покритие. Малко като Codegen при захранванията... Или мониторите Philips. Уж реномирани, пък нищо особено, да не кажа боклук.

 

Пеше, аре по-полека с Кингстън. До момента нямам и не съм имал никога проблем с техни продукти, а ползвам само тази марка. Никога по никакъв начин никой пред мен не се е оплаквал от Кингстън. В момента имам и РАМ Корсар, от която съм доволен и работи безупречно вече повече от 2 години. На всички други мои машини всичко е Кингстън.

Link to comment
Share on other sites

Micro SD карта Kingston 4GB с 2 години гаранция и преходник към SD - 16лв. :confused

 

Без пари ще ги раздават скоро.

Ми оня ден в зрънчо ми се падна една.

 

Без майтап- къде са по 16лв?Аз знам места където са по 25+,ама 16?Направо отивам и си взимам.

Link to comment
Share on other sites

Доста сериозно изказване за Kingston... ако не бяха фирма щяха да са предпочитаната марка за сървърни памети, като изключим паметите с label HP, Dell и т.н. (съответно за HP и Dell хардуер от вносител). Kingston не са производител на чипове, те сглобяват паметите и ги маркетират после.

 

It is the largest independent producer of DRAM memory modules, currently owning 27.5% of the third-party worldwide module market share, according to iSuppli. These figures do not include Kingston OEM revenues. Kingston is arguably the second largest supplier of flash memory.

 

Друга тема е, че shit happens и това е неизбежно. Последния път резила беше на Elpida и го отнесоха повечето фирми, които продават клокърски памети. Та Kingston не са просто някаква си смешна фирмичка.

 

sek800: Era: Micro SD 4GB HC Kingston 16.56лв

Link to comment
Share on other sites

Ми оня ден в зрънчо ми се падна една.

 

Без майтап- къде са по 16лв?Аз знам места където са по 25+,ама 16?Направо отивам и си взимам.

 

Да де ама има карти и карти. На такава цена SanDisc Extreme III няма да намериш... 20мб/сек не са като 4мб/сек :)

Link to comment
Share on other sites

Той говори за 2гб карта за 16 лева, а ти даже успя да му намериш 4гб за тези пари... имам чувството че тук в България вървят някакви фалшиви сд карти на кингстон или не знам какво! :)

За другите им продукти знам че са много добри, ама ези карти нещо не са както трябва.

Може би само определен вид от картите не е хубав, който е залял пазара.

Струват ми се преклено евтини просто, не мога да повярвам, че картите са добри за тази цена, вие си решете.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че този раздел на форума го е налегнала импотентност. Или може би от падащите температури, на всички форумните им пилета са се дръпнали на вътре. Още малко и ще се заформят тематични дискусии по шев и кройка и програмни езици.....

 

П.п. От скука отивам да дегустирам една миналогодишна ракийка с джинджиф (с мезе от грозде) и да разсъждавам - На къде по дяволите отива този свят!

Link to comment
Share on other sites

Още малко и ще се заформят тематични дискусии по шев и кройка и програмни езици.....

 

За шев и кройка може и да потръгне лафа, но за езиците не позна... максимум 3ма да сме и всеки си е с различни предпочитания а да убеждавам някого в нещо и то без бира на масата не върви...

 

ПС: Разочарован съм от жълтото джони...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че имам тяло на бог!

IMG_1094.JPG

 

...ама китайски бог...

 

 

п.с. - за езиците... ами скоро прегледах python - че то VBA е по-програмен език от този... няма деклариране на променливи... няма типове на променливите... индента е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН, защото например FOR няма NEXT, WHILE няма DO... не се използват никакви скоби за обособяване на блокове... блока се обособява чрез идента... ако забравиш идента - рев до бога от интерпретатора и нищо не тръгва... няма разлика между единични и двойни кавички - едно и също са... ама си имат тройни кавички (WTF?!)... и ще ми твърдят, че бил по-добър от perl.. ха ха ха

 

сега преглеждам ruby - няма декларации на променливи, няма типове... поне блоковете са по-смислено направени... за сега май по-добре зглежда от python... ама пак не го дига пред perl..

 

в тая връзка - честит ни Perl 5.11!

Link to comment
Share on other sites

Аз за езици които слагат някакви символи през имената на променливи имам особено мнение. Както и за всичко което не се компилира а се интерпретира...

Link to comment
Share on other sites

бе по-добре символи пред имената, от колкото анархия ебати... а за компилатори и интерпретатори - за всяко си има приложение...

Link to comment
Share on other sites

Да де ама има карти и карти. На такава цена SanDisc Extreme III няма да намериш... 20мб/сек не са като 4мб/сек :)

 

И сега ако ми кажеш за какво са ти 20МБ/сек на телефон?! Понякога просто си говориш.

 

Той говори за 2гб карта за 16 лева, а ти даже успя да му намериш 4гб за тези пари... имам чувството че тук в България вървят някакви фалшиви сд карти на кингстон или не знам какво! :)

 

Говоря за карта 4ГБ за 16лв. Не знам как си решил, че говоря за 2ГБ.

 

И не, изобщо не са фалшиви. В САЩ вървят на същата цена. Ако не падат цените за малките карти, нали няма да могат да се продават големите размери карти? Тогава да обявим и големите хардове за фалшификати, защото разликата между 250ГБ и 1000ГБ си е минимална, а това не е възможно. Нали така?

Link to comment
Share on other sites

И сега ако ми кажеш за какво са ти 20МБ/сек на телефон?! Понякога просто си говориш.

 

Ами от фотоапарата свикнах че всичко работи много по-пъргаво когато картата е по-бърза. На телефона ако качиш навигация на бавна карта също е по-тромаво. Ако ще го ползваш да правиш снимки с него и искаш единствено обем - верно няма значение.

 

ov3rm4n, WTF "log cost per megabyte" ??? За чий х*й ми е да знам логаритъм от цената на мегабайт колко е?

 

бе по-добре символи пред имената, от колкото анархия ебати... а за компилатори и интерпретатори - за всяко си има приложение...

 

Е каква анархия? Къде е анархията в C++ и Java примерно?

Link to comment
Share on other sites

Е каква анархия? Къде е анархията в C++ и Java примерно?

 

не ме разбра. естествено, че няма анархия, щом има типове и деклариране на променливи. казвам, че символи пред името на променливата, като указател на типа, е по-добре от никакъв тип и никакво деклариране. което си е анархия. виж в python и подобните...

Link to comment
Share on other sites

Успях да премина тежката цедилка и вече съм сертифициран CISSP. Доколкото виждам от списъка на сертифицираните до момента са само 17 българи. :)
Първите лекции бяха пълен айляк , доцента е пич , информатика и хумора са му в кръвта - дори ме похвали , щото го поправих два пъти и той ми благодари за креативните критики и че поне един доказа че бди на лекцийте .. и аз му казах да не свиква и цялата аула се засмя :lol:

 

Мисля да понатисна малко на упражненията , та да се освободя поне от 1-2 изпита ....

Божичко, тия два поста на една страницa оформят реална представа за разликата между хората в тоя форум :lol:

 

Ред: Не мога да не поздравя програмистите с това.

Link to comment
Share on other sites

Божичко, тия два поста на една страниц оформят реална представа за разликата между хората в тоя форум :lol:

Хах, същото нещо си мислех да напиша, ама нямаше да е толкова завоалирано/щадящо :)

Link to comment
Share on other sites

Като говорите за Micro SD memory card, аз си взех от Ebay за 14 лева и стотинки Kingston 4gb с адаптер :)

 

Браво. За 2 лева губиш 2 години гаранция. Ей тва ся е икономия.

 

@djadomraz: Апарата използва бърза карта пълноценно, когато е в Burst. Затова и има толкова бързи карти. Защото се използват за записване на 30МБ RAW снимки в Burst режим. На някое спортно събитие примерно. За телефон са НАПЪЛНО ненужни независимо какво се прави на него. 4МБ/сек са ПРЕ-достатъчни. И каква е тая навигация, дето ще иска повече от 4МБ/сек обмен на информация? Какво толкова ще ти казва?

Link to comment
Share on other sites

Да честитим дружно рождения ден на Ванчо и да му пожелаем много здраве, щастие и успехи. Разбира се и да не си обели носа някъде с въженцето :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...