Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Познавам доста хора от различните държави, които само чакат да се срещнем отново и да полафим. Обаче пак трябва да отделя много пари за такава разходка, дори и на много от местата да има къде да нощувам.

От германия 2 познати ми предлагат място да отседна, там също имам и роднини.

В сащ шефа ми дава зелена светлина, даже само ме чака да цъфна за работа, познавам още няколко човека от различните щати.

В австралия познавам няколко човека които с радост чакат пак да се видим.

Както и в още няколко страни имам близки и познати.

(Чудно е колко чужденци познавам лично, а от форума се знам само с шепа хора, като цяло имам по-малко приятели, българи, от колкото чужденци.)

:)

 

Ами недей разчита на приятели. Не се знае кога някой може да реши, че няма място или че има гости или нещо от сорта. Винаги трябва да си презастрахован, защото иначе ще спиш на някоя пейка.

 

Абе, хайде, не е нужно да цитирате някакви суми наизуст.

Една девойчица от Хасково беше обиколила сама за десет месеца цяла Азия + Нова Зеландия и Австралия за около 2-3000 долара, като тая сума включва и визите.

Други пък тръгват с 250 евро из Европата.

Изобщо е много важно човек да определи от какво има нужда по време на пътуванията си. Пък и в края на краищата - като туристи ли пътувате или като битници, а?

 

Едит: Този Godric е голям сладур :D

 

Никой не цитира суми на изуст. Трудно е да си ги измисли човек. На мен ми е интересно тая девойка как е живяла 10 месеца с толкова пари, при положение, че билета от тук до Азия е поне 700, от Азия до Австралия е поне 500 и от Австралия до Нова Зеландия е поне 300. И после трябва да се върне на всичкото отгоре, а за 10 месеца трябва и да живее. Да не говорим, че приготовленията тук са поне 1000 лева ако искаш да си сигурен като заминаваш, а не да мизерстваш и да импровизираш на всяка стъпка. Хората тръгват с по 2 мемори карти 16ГБ, 2 допълнителни батерии, водоустойчиви обувки, преносим хард диск, който може да работи с батерии или адаптер, запушалка за мивка и всякакви други такива работи, които далеч не са 4 чифта бельо, 4 чифта чорапи и 2 тениски.

 

А тези дето тръгват с 250 евро из Европа, не знам за къде ще им стигнат изобщо. Ели пък ако тръгват с кола. От тук до Германия без спиране е 150евро горивото на дизелов автомобил със среден разход 5.5/100. Един хостел е 20 евро на вечер. Във Виена са по 30-35 даже, а и храната е скъпа, освен ако няма да ядат McDonalds.

 

Май доста са преувеличили хорицата с които си говорила в цифрите.

 

Готово. :Facepalm:

 

Ти си най-големия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Момък, девойката беше пътувала на стоп през цялото време и беше отсядала при разни хора, къде познати от интернет, къде случайни я приберат... Абсолютна битница като я видях. Тя затова и почти без пари е изкарала пътуването. Разбира се с огромна доза късмет че е жива с оглед на местата през които е минавала.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме и светлинното замърсяване в София - нощите никога не са истински тъмни; звездите трудно се различават заради мръсния въздух.
Една вечер, скоро след като се прибрах от София - ненадейно вдигнах поглед и го задържах дълго време вдигнат. Виждах звезди. Мръсния въздух в София ме беше отучил да ги гледам... Беше ме отучил въобще да вдигам поглед - горе нямаше какво да се гледа - тлеещи облачни маси...

 

Тази вечер, живот и здраве, ще мога да им се понаслаждавам ;)

Link to comment
Share on other sites

Момък, девойката беше пътувала на стоп през цялото време и беше отсядала при разни хора, къде познати от интернет, къде случайни я приберат... Абсолютна битница като я видях. Тя затова и почти без пари е изкарала пътуването. Разбира се с огромна доза късмет че е жива с оглед на местата през които е минавала.

Тя си търсеше корените в Тазмания бе! Ти пък битница я изкара :)

Link to comment
Share on other sites

@Aquila

K'во общо има търсенето в гугъл с пътуванията из европа.

И преди съм пътувал, знам че освен готината страна си е и бая зор, то повече психическото натоварване.

Сходна анатомия имали, благодаря все пак че си намерил нещо, обаче не търся точно това, ама явно наистина ще трябва да пиша на някой зоопарк да ми я предостави.

 

@w00x

Важните неща за изпът са много, обаче фотоапарата не е едно от тях.

Лично за мен:

Малка аптечка

Всички документи да ти са оправени

Телефон

Бельо

Здрави обувки, едни военни кубинки са добре

Две кутии цигари и няколко пакетчета нескафе :laughing:

Пари в няколко валути за да не обменяш по път

Добър англииски език

... мммм хахах

един сапун, четка за зъби и няколко шпекови салама

 

Като погледнах билетите, пак ще са нужни повече пари от това което каза, все пак аз не се глася да спя по пейките из централните паркове на някоя европейска столица, макар да ми се е случвало веднъж.

 

И знам че не трябва да се разчита много на познатите, обаче ако ще ходя само до германия, сащ и австралия съм сигурен че има къде да отседна за по няколко дни.

:)

Link to comment
Share on other sites

Важните неща за изпът са много, обаче фотоапарата не е едно от тях.

Лично за мен:

Малка аптечка

Всички документи да ти са оправени

Телефон

Бельо

Здрави обувки, едни военни кубинки са добре

Две кутии цигари и няколко пакетчета нескафе :laughing:

Пари в няколко валути за да не обменяш по път

Добър англииски език

... мммм хахах

един сапун, четка за зъби и няколко шпекови салама

 

Като погледнах билетите, пак ще са нужни повече пари от това което каза, все пак аз не се глася да спя по пейките из централните паркове на някоя европейска столица, макар да ми се е случвало веднъж.

 

И знам че не трябва да се разчита много на познатите, обаче ако ще ходя само до германия, сащ и австралия съм сигурен че има къде да отседна за по няколко дни.

:)

 

Според мен апаратът пък е най-важното нещо.

 

Документите и ваксинациите са напълно задължителни. Не знам защо изобщо ги споменаваш към списък с приготовления. Най-малкото не можеш да излезнеш от страната без тях.

Английския не се носи в чанта. Храната е груба грешка, защото най-малкото, че на първото летище могат да ти я вземат и да ти създадат проблеми.

 

За билети има много различни схеми по които могат да легнат по-евтино от обявеното в интернет, но не са без пари. А и идеята е, че няма да с пътува от страна в страна със самолет. То тогава си е екскурзия това. По-добре иди в агенция.

Не знам дали знаеш цените за спане в Азиатските страни, но на вечер, къщичка на плажа в Индонезия е $14, а това далеч не са много пари като се има на предивд, че има и по-евтини.

А ако възнамеряваш да спиш по хотели, определено ще ти трябват много повече пари от споменатите. Най-малкото, че един сносен хотел (3*) в европейска столица започва от 120 евро на вечер.

 

Колкото до валутата - още една грешка. Не можеш да нарамиш банкноти от всяка страна. Спокойно можеш да обменяш и на място. Стига да знаеш курса на местната валута към това с което разполагаш, но доларите по принцип се котират навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Момък, девойката беше пътувала на стоп през цялото време и беше отсядала при разни хора, къде познати от интернет, къде случайни я приберат... Абсолютна битница като я видях. Тя затова и почти без пари е изкарала пътуването. Разбира се с огромна доза късмет че е жива с оглед на местата през които е минавала.

че то това е мизерстване, не пътешествие. :rolleyes:

 

АЗ като по проС искам да ида в Монако, Маями, Вегас. Ама не с 3000 както някои се хвалят, а с много повече нули след 3000 :):):). То тогава е истинския кеф.

Link to comment
Share on other sites

АЗ като по проС искам да ида в Монако, Маями, Вегас. Ама не с 3000 както някои се хвалят, а с много повече нули след 3000 :):):). То тогава е истинския кеф.

Сега ще те обвинят, че ще ходиш по курви, казина и барове, а това не е истината в живота... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Според мен апаратът пък е най-важното нещо.

 

Документите и ваксинациите са напълно задължителни. Не знам защо изобщо ги споменаваш

 

Колкото до валутата

Апарата... важно? Аз за т'ва имам толкова малко снимки явно. :laughing:

Документите... някой хора изобщо забравят за тея неща.

Има и такива които си носят англииският в чанта!

Валутата... примерно ако пътувам до сащ още от тук да си обменя малко, никой не е казал че ще вървя с всички възможни валути в джоба.

САЛАМА Санчо... той е докато отида до летището! XD

 

Сега ще те обвинят, че ще ходиш по курви, казина и барове, а това не е истината в живота... :lol:

Че кой ли не го прави... то това е човешко! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Сега ще те обвинят, че ще ходиш по курви, казина и барове, а това не е истината в живота... :lol:

нека само да изчакат 10 минути да сложа широките дънки, че сега съм с тесни и трудно го местя по крачолите....та нека си обвиняват :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Оф едно ми е супереротично манафско настроението... Така си мечтая за Супер Любо...

 

Аз съм си намислил след 10-тина години да направя едно пътешествие, ама на две колела, т.е. с два мотора.

Link to comment
Share on other sites

АЗ като по проС искам да ида в Монако, Маями, Вегас. Ама не с 3000 както някои се хвалят, а с много повече нули след 3000 :) :) :) . То тогава е истинския кеф.

 

Маями е гадно. Мръсно, топло, влажно, просяци навсякъде и завденията затварят в 2. По-добре прекарай времето си за Маями във Вегас. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си намислил след 10-тина години да направя едно пътешествие, ама на две колела, т.е. с два мотора.

Дай боже да го направиш! :) Аз миналата година направих един двудневен набег до Гърция с на един приятел мотора и въпреки каската, ризата и якето с дълъг ръкав успях да изгоря на очила и ръкавици.... :wir ама като казвам ръкавици имам предвид онези вентилационните дупки по кокалчетата и китките - супер неприятна история. Като ме видяха там нашите и паднаха от смях......

Link to comment
Share on other sites

Е ти не караш ли с ръкавици? А след 10 години екипа ще е с елементи на Пелтие и ще е много яко в кожен екип през Индия :)

Лятото с цели ръкавици не върви, бе братче! На вторият час ще ти гъбясат ръцете.... А, за пелтиетата - като измислят технология да ги правят гъвкави, сигурно ще започнат и да ги вграждат в дрехи.... Иначе при сегашната технология евентуално пак би се получила хавата, ама човек с такива дрешки ще мяза на Робокоп, да оставим настрана пък и двата куфара с батерии.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво помага при схващане? Така жестоко ми се схвана дясната ръка, гърбът, пръстите на ръката, че не мога да помръдна от болка. За тези, които ще решат да ме "съжаляват" въпросната случка се е случила от претоварване пред компютъра или от отворените прозорци на латино залата :D

Един поздрав за по-големите деца във форума :closed:

http://vbox7.com/play:65e4d4d8

Link to comment
Share on other sites

Масаж при някой дето разбира от масажи ще ти помогне. Аз съм се схващал, не чак така като тебе де, но достатъчно неприятно и тука има една масажистка в Стамболийски, тя ми оправя схванатите чаркове.

Link to comment
Share on other sites

Топли копреси, много масажи сутрин и вечер, гледай да не се натоварваш, обаче се движи леко за да не се обездвижи от стоене... просто не се напъвай с тежка физическа дейсност.

Пии топъл чай от мащерка, трябва да се ти се стопли тялото.

Аз съм аматьор масажист, обаче всеки все се оплаква, че не натискам или пък, че натискам прекалено силно.

Link to comment
Share on other sites

Топли копреси, много масажи сутрин и вечер, гледай да не се натоварваш, обаче се движи леко за да не се обездвижи от стоене... просто не се напъвай с тежка физическа дейсност.

Пии топъл чай от мащерка, трябва да се ти се стопли тялото.

Аз съм аматьор масажист, обаче всеки все се оплаква, че не натискам или пък, че натискам прекалено силно.

 

да, и ако има възпален нерв, а най-вероятно има, тия топли компреси ще му дойдат дюшеш, да ти кажа... и после трябва да те търси да ти "благодари" за съвета.

 

лекар ти трябва, eos, не форОмни лечители...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...