Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Изпростяваш! Стегни се малко. Можеш много по-добре да се правиш на интересен. :rolleyes:

 

мога всичко, ама само толко са ми силите с половин мозък, че едната половина поне да е заета с реална дейност.

а никой не ми оферира вълшебно хапче, та трябва да се справям с подръчни матриали.

Link to comment
Share on other sites

Ми дано някой се изкаже по темата с емотиконите и тук.

 

Иначе искам да ви представя една много яка песен. Беше ми в мп3-то като го купих преди 2 години. Все я забравям.

 

Link to comment
Share on other sites

В гугъл намерих толкова малко информация отностно скелета на торбестите. Абе от час търнесе една проста картинка на скелет с малко описание тук-там, не ми върши никаква работа.

Намерих преведена информация за кенгурата (и то не много добре преведена), обаче и много оскъдна.

Документалните филми показват само какво яде и прочие, грубо казано де.

П.П. Тези хора ще ме накарат да ида до Австралия и да разпоря едно червено кенгуру с ножа за да му разгледам органите от близо.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е нужно да го пориш. По-лесно ще е да идеш в Зоологическата градина и да помолиш отговорника на експоната за кенгурутата да ти обясни и да ти покаже скици. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да е нужно да го пориш. По-лесно ще е да идеш в Зоологическата градина и да помолиш отговорника на експоната за кенгурутата да ти обясни и да ти покаже скици. :)

Боже, ама аз как съм забравил да питам на тези места.

Може ли да те целуна бе човек? :tongue

Ама ако и там не ми дадат повече информация отностно това животинче, вече ще откача тотално и ще дигна ръце от цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да те целуна бе човек? :tongue

 

Не. Едно Благодаря ще свърши работа.

 

Може да пишеш на някоя зоологическа градина e-mail. Виж да имат експонат с кенгурута. Виж зоо градините във Виена, Мюнхен, Берлин, Вашингтон, Хюстън, Атланта. Ако им пишеш съм сигурен, че няма да ти откажат информация.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм им подал пакет с около 1000 парцала специално IPB STYLE :rolleyes:

 

.................

 

При последната ми молба за вкарване на емотикона ме съсипаха с Киро. А вкарвам толкова сладки схеми...

 

При подобно количество какво очакваш. 1-2 да вкарат да ама ти направо си ги разбил с 1000 емотикони...

 

Иначе емотиконката дето w00x предложи е готина, да. Но като знам колко мрънкане му дръпнахме докато netrootbg сложи готиното хилещо се еднозъбо човече...

Link to comment
Share on other sites

Не. Едно Благодаря ще свърши работа.

 

Може да пишеш на някоя зоологическа градина e-mail. Виж да имат експонат с кенгурута. Виж зоо градините във Виена, Мюнхен, Берлин, Вашингтон, Хюстън, Атланта. Ако им пишеш съм сигурен, че няма да ти откажат информация.

 

 

Едно благодаря! Можеше и повече да поискаш ама щом ще се правиш на скромен. :)

 

Ето ви малко снимки които намерих докато търсех информация.

detroit-zoo-new-kangaroo-walk--large-msg-11833381461.jpg

Red%20Kangaroo.jpg

1267kangaroo.jpg

kangaroo-laying8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сега си спомних, че в Зоологическата градина в Атланта имаше кенгурута. Оградата на експоната беше висока колкото кенгурутата. Иди разбери. Все си мислех, че могат да скочат на височина и да я прескочат. Или не искат, или не могат.

 

Най-добре пиши на ония в Сидни или Канбереа. :)

Link to comment
Share on other sites

Kенгурата скачат на височина от 2м и нещо до 3м и нещо. Точно не може да се каже колко скачат, зависи от индивида. Сигурно са можели да я прескочат.

 

Един познат преди години като се върна от Австралия твърдеше че е получавал ритник от кенгуру и показваше някакви ренгенови снимки които си бяха истински, обаче според мен не са били от това, ми просто се е пребил някъде.

 

Ама то така де, всеки гледа да се похвали с нещо. Аз сега се готвя да попътувам малко из света, пък дал бог да се поразгледам малко из екваториалните горички пък после към Австралия... пък и към Япония искам да намина. Ама парите няма да стигнат за чак такива обиколки.

:)

Сам с един сак на рамо и чанта в ръка, тамън имам малко работа и така или иначе ще се пътува, да обиколя колкото се може повече този свят.

Link to comment
Share on other sites

Ама то така де, всеки гледа да се похвали с нещо. Аз сега се готвя да попътувам малко из света, пък дал бог да се поразгледам малко из екваториалните горички пък после към Австралия... пък и към Япония искам да намина. Ама парите няма да стигнат за чак такива обиколки.

:)

Сам с един сак на рамо и чанта в ръка, тамън имам малко работа и така или иначе ще се пътува, да обиколя колкото се може повече този свят.

 

Backpacking се казва това дето искаш да го правиш и не се прави със сак, ако искаш да си нямаш проблеми, а се прави именно с раница.

 

Хората обикалят по няколко години с предварително закупени едва 2-3 билета за презокеанските полети, които билети са с отворени дати. През тези 1 или 2 години обикаляне, някои дори работят, за да изкарат пари за продължаване на обиколката си.

 

Разгледай информация, ако не си вече, защото това не е толкова лесно колкото изглежда на пръв поглед. В същност трябва доста подготовка за него. Също, не знам колко пари имаш, но ти трябват от 10 до 50 евро на ден само за храна, пиене и спане, в зависимост от държавата в която се намираш, като Япония и Сингапур са едни от най-скъпите, а Тайланд, Виетнам и Аржентина - от най-евтините.

 

Грубо, за една такава обиколка ти трябват около $1000 на месец с включените входни такси.

 

Ако ти трябва информация, питай :) За още едно "Благодаря" ще ти обясня каквото знам.

 

Последната екипировка, която гледах беше с раница за $300 и беше почти цялата пълна с техника по простата причина, че тениски в Азиатските страни се намират по-евтино отколкото на Руския пазар.

Link to comment
Share on other sites

Познавам доста хора от различните държави, които само чакат да се срещнем отново и да полафим. Обаче пак трябва да отделя много пари за такава разходка, дори и на много от местата да има къде да нощувам.

От германия 2 познати ми предлагат място да отседна, там също имам и роднини.

В сащ шефа ми дава зелена светлина, даже само ме чака да цъфна за работа, познавам още няколко човека от различните щати.

В австралия познавам няколко човека които с радост чакат пак да се видим.

Както и в още няколко страни имам близки и познати.

(Чудно е колко чужденци познавам лично, а от форума се знам само с шепа хора, като цяло имам по-малко приятели, българи, от колкото чужденци.)

:)

 

Иначе, документи трябва да подготвя и да съм здрав, планувам го за края на другата година, вече съм говорил с повечето хора и силно се надявам да се получи.

 

Иначе благодаря ти за информацията, чел съм тук-там, обаче повечко информация никога не е излишна както повечето хора знаят, това си е пътешествие все пак.

 

Я дай на някъв messanger да обсъждаме тези работи, подготовки и прочие ако ти се занимава ех.

Link to comment
Share on other sites

Абе, хайде, не е нужно да цитирате някакви суми наизуст.

Една девойчица от Хасково беше обиколила сама за десет месеца цяла Азия + Нова Зеландия и Австралия за около 2-3000 долара, като тая сума включва и визите.

Други пък тръгват с 250 евро из Европата.

Изобщо е много важно човек да определи от какво има нужда по време на пътуванията си. Пък и в края на краищата - като туристи ли пътувате или като битници, а?

 

Едит: Този Godric е голям сладур :D

Link to comment
Share on other sites

Абе верно може и така обаче някои хора одъртяхме и предпочитаме да спим на мекичко и най-вече на топличко, а и държим да има топла водица че и някоя и друга глезотийка за хапване ...

 

 

ПС: огладнях

 

 

Едит: Този Godric е голям сладур :D

 

Абсолютно!

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм разбирала желанието на хората да видят само лъскавата, атракционно-туристическа страна на дадена държава. Мъкнат те разни гидове по музеи, галерии и лицеприятни улици и молове, но пък не можеш истински да разбереш хората и традициите им.

Да се шмугнеш в някоя странична уличка - с кафене с две масички и гостоприемни стопани, сред саксиите с мушкато, уличните котки, току-що простряното пране.

Да опиташ дъхав пълнозърнест хляб с ким, чубрица и маково семе.

И някой съвсем ненадейно да те приюти в къщата си, нищо, че дори не знае името ти. И да се чувстваш у дома :)

Link to comment
Share on other sites

Валя, млъкни, че ще си зарежа хубавата работа :D

 

Деня ми започва с лека доза Black Winter Day. Последно време много съм се зарибил по старите Amorphis. Дано наблегнат на тях на концерта :D

Link to comment
Share on other sites

Хехехе, оправдание ли си търсиш? Ако е така, с удоволствие бих била такова.

 

Аз от няколко часа въртя една песен, в която има нещо нередно - много специфично звучене, което не харесвам. А в същото време не мога да спра да я слушам о.0

Link to comment
Share on other sites

...Да опиташ дъхав пълнозърнест хляб с ким, чубрица и маково семе.

 

Досега устисках да не ям нищо че ужким не е хубаво да си лягаш веднага след ядене обаче това описание преля чашата...

Link to comment
Share on other sites

Горещо ти препоръчвам да си седиш вкъщи и да се кефиш на антрото. Като гледам как с едно елементарно гугълстване не можеш да се справиш(и не само), ще дадеш фира още първата седмица в някоя по-екзотична държавица.

 

Колко по-различна очакваш да е анатомията на вълка от тази на някои сходни породи песове?

И ето ти една статийка която ми отне точно 22 букви, 2 интервала и три клика с мишката.

Link to comment
Share on other sites

Дюд, ръчицата беше моя :P

Дюд, ти не си му никакъв приятел! Как може по такъв начин да му разваляш хубавите илюзии...!?

 

П.п. И само така ми се струва на мен ли, или има нещо дълбоко нередно в схемата с - Нежната Янина ръчица.... отнесена към мъжкото изсурване от масата??

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

И съвсем не в този ред на мисли. Очертаващият се личен извод за деня е, че обикновено - Сговорната дружина - слепи ги ражда!

Link to comment
Share on other sites

Аз от няколко часа въртя една песен, в която има нещо нередно - много специфично звучене, което не харесвам. А в същото време не мога да спра да я слушам о.0

Нищо по-нормално от това, поне за мен. Наскоро не се е случвало, но преди време доста пъти слушам някоя песен, която много ме дразни и едва ли не не мога да я търпя, но в последствие ми остава в главата и не мога да си я избия. Една такава песен беше на Шон Пол (съчувствам на всеки, който харесва 'музиката' му).

 

Мога ли да полюбопитствам коя е тази песен, за която говориш?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...