Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

3 hours ago, gado said:

Печелившо на честитите, дето са си съкнали от козчето преди два-три дни. А НУРС-овете на ННС, тях законът ги не пипа.

 

Е, да. По принцип си е напълно в реда на нещата да употребяваш нелегални субстанции ако е било преди 2-3 дни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ка`йш, легалните по ги бива, а?

Ами не, съвсем не е в реда на нещата. Ама инак си е съвсем в реда на нещата да си тотално неадекватен и да не знаеш къде ти е пъпеша. Ама щом нито дрегер, нито нарко тест ти е отчел, значи си Ок и можеш да продължаваш с безумията по улицата? Чес`но, Ангел!?

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал такова нещо. Коментирах "козчето преди два-три дни".

Ами като не е в реда на нещата, какво значение има кога си ги употребявал? Дали преди 10 минути или преди 10 дни?

Факт е, че системата не е изпипана правилно по редица причини (предимно в частта с наркотиците), но ти видял ли си едно нещо (закон, процес, продукт), което е било перфектно от самото начало и не е имало нужда от донагласяне в последствие?

 

"Не знаеш къде ти е пъпеша" е доста субективно. Точно затова има нужда от тестове и резултати. За да не може един произволен полицай самосиндикално да реши, че "не знаеш къде ти е пъпеша.".
А въпросния, непознан за мен, но явно потентен легален наркотик, вероятно ще попадне в категорията "нелегални" или "негодни за употреба повремен а шофиране" в един момент.

Link to comment
Share on other sites

Бях позабравил за ефекта от Brexit, трябва да им се признае на англичаните, че се застреляха по много ефектен начин в крака :D

Brexit: The UK economy still can't cope with the consequences of leaving the EU | CNN Business

И "забавно" видео по темата. По-важното е да строим, кой ти гледа водата :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Специално за късопаметници, исторически невежи и пропагандно заблудени, освен линк, ще постна и цялата статия:

 

Губернаторката ходи, отключва—заключва български църкви, викат: американското посолство ни управлява

image.png

Губернаторката ходи с ключовете, отключва—заключва български църкви, викат: американското посолство ни управлява. Страшна логика, руслямистка. 

 

Както и да е. 

 

Знаете ли го тоя виц за Манчестър Сити: 

какво нямаше преди 15 години? Spotify, TikTok, Instagram, фенове на Ман Сити.

Идеята е, че Сити си беше средняшки отбор винаги и завинаги, ама се наляха едни пари преди (не много) време и станаха шампиони и пак, и пак. И… хоп!—изведнъж започнаха да се появяват „фенове на Ман Сити“. 

 

Знаете ли какво нямаше преди трийсетина години? Русофили. 

 

Падна Желязната завеса и всички искаха американски дънки, американски дъвки, холивудски филми (на нелегални вехаески, разбира се), немски коли, японски телевизори, никой не говореше за широката руска душевност и необятната дрън-дрън не-знам-си-какво на руската духовност. Никой не ламтеше за Лада (то и сега не ламти). 

После – 2000 г. – дойде „цар“ путин и започна да налива пари в про-руска пропаганда из бившите сателити. Оттогава, лека-полека, се започна със „спомените“ колко хубаво било едно време, започна да се говори как Западът (митичният ОБЩ запад) е нефелен, гнил, зъл, страшен, тогава започна с пропагандата за великия солдат. Тогава – в България – ни докараха един турист да ни управлява и оттогава в политиката започнаха да насаждат популисти, да връщат преклонението пред музейния селянин с потурите, да напомнят за величието на работническата класа vs. интелигенцията. Така – лека-полека…

 

Тия, дето сега викат „долу ръцете от 3 март“, дали си спомнят някога по соца да са празнували 3 март?

 

Щото тогава си беше най-обикновен работен ден от календара, а не празник. Ние нали сме най-древната и мъдра нация, та някои от „вековните“ ни традиции се оказаха по-млади от шопската салата, създадена от Балкантурист – леденото хоро е измислено след нея, 3 март, като празник – много след нея. 

 

Като казах „духовност“ и „душевност“, се сетих за още един виц:

 

- Дядо – казало детето, премествайки иконата на св. Сталин в другата ръка, че му отмаляла, - вярно ли е, че ние сме душевно богати?
- Не, внуче – казал дядото, - ние сме духовно богати; душевно сме болни. 

 

Десетилетия руснаците гонеха религията и Бога, сега русофилите и руснаците се кръстят нашироко и най-дебелите свещи палят, за вярата седнали да се грижат.

 

„Религията е опиум за народа!“, „свещениците – кръвен враг на народа!“, а през двайсетте и трийсетте

години на ХХ век сума попове са избити от режима, само през 1937 г. са разстреляни над 85 000 свещеници. 

 

Между 1927 г. и 1941 г. действащите руски църкви в русия са намалени от 29 584 до по-малко от 500. Причината: систематично разрушаване на храмовете. 

 

Знаете ли какво е Сою́з Вои́нствующих Безбо́жников или както са се наричали по-често Сою́з Безбо́жников?

 

Това е организация, действаща в СССР от 1925 г. до 1947 г. – в нея членували „работници и интелигенция“, но създадена от компартията. По-късно започнали да приемат комсомолци, колхозници и ветерани. Имали си и собствен вестник. Накрая станало чак задължително всички комсомолци да са членове на съюза. Сою́з Безбо́жников.

 

Внимателно разгледайте какво е изобразено на следващото факсимиле…

 

image.png image.png

Съюзът е съдействал на съветското правителство в избиването на свещеници. До 1940 г. над 100 епископи, десетки хиляди от духовенството, хиляди монаси и миряни са или избити, или изпратени в ГУЛаг (източник: Theodore R. Weeks. Across the Revolutionary Divide: Russia and the USSR, 1861-1945. John Wiley & Sons, 2011).

 

Сега… защо веещите съветското знаме и хвалещите Сталин като най-великия държавник са седнали да ронят крокодилски сълзи за руската църква… ми е почти неясно. 

 

Почти. 

 

Подозирам, че ако беше нещо друго, а не „руска“, нямаше да се сетят, че са религиозни, но сега се сетиха. Отдавна е ясно, че „православието“ на русия е просто още един капан, в който да вкарва бъдещите си роби – първо мека сила, после в капана, после – всичко е наше, всички славяни и православни са руска собственост. 

 

За това се е досетил още Яворов:

 

„През това време руското правителство употреби всички средства да покаже, че славянството и православието са две овчи кожи върху гърба на един хитър вълк“. Да, думите са на поета Яворов от Предговор на спомените му за Гоце Делчев. 

 

Нямало да има реципрочни мерки към българската църква в русия, „ние не сме варвари“, вика лелята от посолството, докато шефът ѝ бомбардира църкви в Украйна. Не били варвари…

 

Руслямистите правят всичко възможно да извъртят истината и да не я погледнат: гонят попове, викат. Не, гонят шпиони, преоблечени като попове. А вие защитавате шпиони на държава, обявила ни за неприятелска. Толкова за „патриотизма“ ви – нямам достатъчно големи кавички за него, толкова мирише. 

 

„Ама как попове ще са шпиони?“, сее ум и хуморески руснята. Как ли? А какво очаквате – да са всичките като Джеймс Бонд или да ходят с табелка „шпионин“, че да е официално? Не могат да са маскирани като попове или нещо друго, така ли? Не сте чак толкова… обратното на остри, айде не се правете. Ама и ние не сме, така че тия лафчета си ги пускайте помежду си. 

 

Мутрофанката ходи с ключовете, отключва-заключва български църкви, ония викат: американското посолство ни управлява;

 

Десетки хиляди руски фирми, изкупиха ни Черноморието, най-голямата доскоро и данъци не плащаше, правеше печалби от милиарди… тия викат: американците са ни завладели;

 

Про-руските партии се разпространяват като херпес на студентско парти, тия викат: американците ни управляват;

 

Мутрофанката размахва пръст, нарича ни „подлоги“, казва ни за кой да гласуваме, РЕЗИЛдентът ни избран от Решетников, улиците ни половината на руснаци кръстени, руските паметници – най-големи и най-начесто, ония викат: ние сме колония на американците.

 

Ей така става, когато в училище се учи митология, маскирана като история.

Кое вече подред поколение си мисли, че са го освободили, а не са дошли да си грабнат злато и територия?

За целта и архивите ни (освен златото ни) са взели, та да не можем да я научим тая история. 

 

Ако им кажеш, че трябва да се учи истинската история, а не митовете на окупатора, с които са ни държали, очите ще ти издерат. 

 

За ген. Колев, за ген. Вазов едно време не се и споменаваше в учебниците, само някаква партизанска сган и съветски отпадък, днеска викат: подменят ни историята. 

 

Знаете ли какво значи „професионални роби“? Мхм, същото. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тоя Асенката само глупости му мъдри главата. https://www.24chasa.bg/biznes/article/15815824

 

вместо да се опитат да осветлят сивия сектор, те осират ИТ сектора в който всичко е прозрачно. ПП са си чист герб!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kotora said:

Тоя Асенката само глупости му мъдри главата. https://www.24chasa.bg/biznes/article/15815824

 

вместо да се опитат да осветлят сивия сектор, те осират ИТ сектора в който всичко е прозрачно. ПП са си чист герб!

Не знам дали осъзнаваш. но сега се осигуряваш до тавана който е. Съответно и бъдещата ти пенсия някой ден ще бъде до този таван. Ако искаш да имаш по - висока такава трябва да се промени този лимит.

Link to comment
Share on other sites

Ами който иска по-висока пенсия може да си се осигурява самостоятелно където и както сам си реши, или пък да си инвестира свободния капитал в нещо, което да му носи доходи на старини, а не да налива в на асенката продънената каца, на която вика "бюджет". 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, deus_pld said:

Ами който иска по-висока пенсия може да си се осигурява самостоятелно където и както сам си реши, или пък да си инвестира свободния капитал в нещо, което да му носи доходи на старини, а не да налива в на асенката продънената каца, на която вика "бюджет". 

От януари следващата година минималната заплата се вдига на 933 лева. Не ти ли се струва абсурдно, че максималната на която можеш да се осигуряваш е само 3 пъти по - голяма? От години доходите се повишават. Инфлация също имаше сериозна, но максималната заплата не е мръднала като цяло. Не е много приятно, но е такова. Пенсионната система в Бг е адски сбъркана. Да ти кажа на каква система съм аз и мисля, че е много по - справедлива. Всеки месец 8% от заплатата ми се удържа за пенсионен фонд. Работодателя ми добавя още 12% от него. Сумата отива в сметка на мое име. Имам избор какво да ги правя с парите. Може да кажа да ги държат в кеш и да трупам лихва. Мога да избера да се инвестират във фондове на борсата или в облигации. Избирам и в кой фонд да бъде конкретно. Нямам избор между много, но има достатъчно. Може различни проценти да отиват за различно нещо. Един ден си решавам дали да ми ги изплатят парите на куп или на месечни вноски. Мога да посоча и наследници в случай, че нещо стане с мен. В Бг може да се случи да плащаш цял живот и накрая да получиш една стотинка ти или роднините ти. При варианта в който съм аз, държавата няма никакво участие в изплащането на пенсии или събиране на пари за тях. Това няма как да се случи с мисленето в Бг, където всеки си мисли, че държавата е отделен субект от него и е длъжна цял живот да му плаща за нещо си.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, netrootbg said:

... където всеки си мисли, че държавата е отделен субект от него и е длъжна цял живот да му плаща за нещо си.

 

Това е много вярно. Длъжна да му плаща и да оправя след него.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, netrootbg said:

От януари следващата година минималната заплата се вдига на 933 лева. Не ти ли се струва абсурдно, че максималната на която можеш да се осигуряваш е само 3 пъти по - голяма?... ...Пенсионната система в Бг е адски сбъркана....

...При варианта в който съм аз, държавата няма никакво участие в изплащането на пенсии или събиране на пари за тях. Това няма как да се случи с мисленето в Бг, където всеки си мисли, че държавата е отделен субект от него и е длъжна цял живот да му плаща за нещо си...

 

Питаш неща, на които сам си си отговорил. Много неща ми се струват абсурдни в България. Но на "адски сбърканата" ни пенсионна система, както сам я наричаш аз, ако зависеше от мен, една стотинка не бих дал, точно по причината, която ти изтъкваш- може цял живот да внасяш и накрая да видиш един голям кОр. Предпочитам аз ЛИЧНО да си реша на кого, кога и как да си дам парите. 

Ролята на държавата е да регулира пенсиите така, че да покриват екзистенциалния минимум и да осигури достъп на пенсионерите до социални и здравни услуги. От там нататък тя няма никаква работа да се разпорежда с парите, които сам съм си изкарал със собствения си труд в продължение на 30-40 години.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deus_pld said:

 

Питаш неща, на които сам си си отговорил. Много неща ми се струват абсурдни в България. Но на "адски сбърканата" ни пенсионна система, както сам я наричаш аз, ако зависеше от мен, една стотинка не бих дал, точно по причината, която ти изтъкваш- може цял живот да внасяш и накрая да видиш един голям кОр. Предпочитам аз ЛИЧНО да си реша на кого, кога и как да си дам парите. 

Ролята на държавата е да регулира пенсиите така, че да покриват екзистенциалния минимум и да осигури достъп на пенсионерите до социални и здравни услуги. От там нататък тя няма никаква работа да се разпорежда с парите, които сам съм си изкарал със собствения си труд в продължение на 30-40 години.

 

На 100% съм съгласен с теб. Аз още когато бях на 20 години започнах да се подготвям сам за времето когато трябва да се пенсионирам. Не искам да разчитам, че някой друг(държавата) ще се погрижи за мен. С оглед на демографската ситуация е много вероятно доста хора да останат изненадани в следващите години. Да не говорим и колко е раздута администрация и всичко. Няма как при толкова работещи колкото имаме в момента да имаме толкова много пенсионери и държавни служители. Населението намалява, а администрацията се увеличава... Как обаче може да се направи промяна на пенсионната система си няма на идея. Сегашната е затворен кръг който води към пропаст.

Link to comment
Share on other sites

Тук е по-различно.

Също на 3400 лв почти 20 % отиват за пенсии (8 и малко аз, 10 и малко работодателя), с тази разлика, че ние не решаваме какво се случва с парите и не разполагаме с тях, а държавата ги прибира. Ако умра, никой няма да види нищо от тия пари. Парите в държавата ги пиши бегали.

Предпочитам горницата да решавам аз какво да я правя и да я инвестирам в нещо, което е по-доходоносно, и ако нещо стане с мен, ще се вземе от децата ми.

При положение, че масово рестораньори са в сиво, камара други бизнеси са в сиво, разните учители, майстори и т.н са изцяло черни, те решили да цоцат от тия дето са на светло 100%.

Единственото което най-много да стане е да им писне, масово всички да станат фирми, да се пишат контрактори, да се осигуряват на минимални ставки за самоосигуряващи се лица и за остатъка ще платят доста по-малко %. Ако въобще платят нещо, щото схеми да се докара печалбата до 0 на фирми има много.

Link to comment
Share on other sites

Още една добра новина:

 

МОК изключи Русия от олимпийското движение.

Причината е решението на РОК да приеме спортни организации от незаконно анексираните територии в Украйна. В съобщението на МОК се казва, че с признаването на олимпийски съвети от Донецка и Луганска народна републики, а също и от Запорожка и Херсонска области Русия е нарушила олимпийската харта.

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Shef-v-MVR-Plovdiv-be-izmamen-zhestoko-Poluchih-edin-lamarinen-bokluk-1864995

 

Колко точно трябва да си тъп, че да се хванеш на подобна кука (Същата реклама за тия часовници ми е излизала и в моя фийд, та знам колко нескопосано е направена)? Да беше някой 82-годишен полусляп дядо разбирам, ама директор на дирекция в МВР?! 

И очакваме от тия лоботомирани милиционери адекватна защита на населението, адекватна организация на движението, адекватна реакция при престъпления и прочее... Майката си евало...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ей така се губят избори от ГЕРБ - достойно и с чест, с грижа за населението:

 

След мен и потоп: Кмет плати по 6 заплати и остави общината празна

Освободени са 56 души. А временно изпълняващата длъжността кметица на Стамболийски е изтрила цялата информация от компютрите на администрацията

 

:censored2: :censored2: :censored2:

Link to comment
Share on other sites

За България може да се каже, че е свободна страна. Или по-правилно казано - България е странна свобода. По устройство е държава, в която всеки се устройва както намери. Намира се на кръстопътя на дребните амбиции.

Населението ѝ се състои от бивши, сегашни и бъдещи министри. Занятието на всички се състои в това: сегашните министри да дават амнистия на бившите, а бъдещите - на сегашните.

Страната е разделена на 14 окръга, 60 партии, 600 крила, 6 хиляди групи и 6 милиона мнения, като всяко отделно мнение подлежи на разцепление.

Разположена е между границите си, а разположените в нея не знаят никакви граници.

Снабдена е с железници, чрез които най-лесно се стига до катастрофа.

Има добри и уредени прави пътища, но поданиците ѝ предпочитат да вървят по кривите, защото са по-утъпкани.

Държавата си служи с телефони, а държавниците - с телефончета.

Столицата ѝ има обществени сгради и улици, като улиците са пълни с уличници, а обществените сгради с общественици. Случва се обаче и обратното - уличниците се настаняват в обществените сгради, а обществениците се пращат на улицата.

Страната има държавен строй, но самият строй не върви под строй.

Държавата се управлява от хора според случая. Случаите пък се управляват от случайни хора.

България търгува с всички. Но случва се и обратното - всички да търгуват с България.

Националният девиз на държавата е „Съединението прави силата“, поставен върху разединеното Народно събрание, на което му е нужно да намери една сила, която да му направи съединението.

Държавният девиз на нацията пък е „Боже, пази България“. В случая Бог е натоварен да пази България, вероятно защото другите са заети да си пазят частните интереси.

-- Райко Алексиев, в-к "Щурец", 1933 г.

 

Днес се навършват 79 години от кончината на Райко Алексиев, зверски пребит до смърт на 18-и ноември 1944 г. от комунистическите превратаджии, заради карикатури и шаржове на Сталин, в издавания от него вестник "Щурец".

 

image.png

 

image.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...