Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, w00x said:

Сега да започнат да мерят средната скорост по магистралите и да глобяват на база нея.

 

Преди да мерят, не трябва ли да направят съответните промени в ЗДВП?

По кой чл. глобяват за средна скорост?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Преди да мерят, не трябва ли да направят съответните промени в ЗДВП?

По кой чл. глобяват за средна скорост?

 

Е, да ги направят. Аз ли да ги направя? :D 

Link to comment
Share on other sites

Проектът отлежава за обсъждане от април миналата година:

 

Quote

 

§ 36. В чл. 182 се правят следните изменения и допълнения:

...

4. Създава се нова ал. 4:
„(4) Водач на моторно превозно средство, който превиши средната скорост за съответния контролиран участък от пътя с посочените в ал. 1-3 стойности се наказва с предвидената по ал. 1, 2 или 3 глоба за съответното превишаване на скоростта.“

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А, интересно. Дори не знаех, че е заложено. Ще е супер ако сложат това проследяване. Много тарикати ще изгорят.

Преди няколко години в Сърбия го въведоха това нещо. Имаше доста голям ефект. Хубавото е, че камерите са кажи речи на всяка отбивка на магистралата. Чувал съм за места на които се мери само началната и крайната точка. Съответно малко преди да излезнат от магистралата се отбиват за кафе/тоалетна само и само да мине времето през което са бързали...

Сега се замислих, че това ще обхване и доста първокласните и натоварени участъци. Мноого добре ще бъде. Дано го въведат скоро.

Link to comment
Share on other sites

Ами то това спиране за кафе/цигара напълно обезсмислят бързането.. Бая трябва да си тъп, за да бързаш със 180 и да спреш за 20 минути някъде, за да ти падне средната скорост и накрая пак да стигнеш за същото време, за което щеше да стигнеш ако беше карал със 140. :D Не казвам, че няма такива. Казвам само, че са бая тъпи. :D 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Ами то това спиране за кафе/цигара напълно обезсмислят бързането.. Бая трябва да си тъп, за да бързаш със 180 и да спреш за 20 минути някъде, за да ти падне средната скорост и накрая пак да стигнеш за същото време, за което щеше да стигнеш ако беше карал със 140. :D Не казвам, че няма такива. Казвам само, че са бая тъпи. :D 

Това нещо ми го разказваха американци за магистрали в САЩ...

Link to comment
Share on other sites

Аз не отричам, че има такива. Сигурен съм, че и тук много хора ще го правят. Чудя се просто какъв малоумник трябва да си, за да го правиш..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Аз не отричам, че има такива. Сигурен съм, че и тук много хора ще го правят. Чудя се просто какъв малоумник трябва да си, за да го правиш..

Няма как да го правят в Бг. На всяка отбивка на магистралата има от камерите на тол системата.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, w00x said:

Между отбивките има бензиностанции, ресторанти и разширения за почивка.

Не е удобно. Примерно ще караш 10 километра с превишена скорост и спираш за почивка. После пак така. Абсурдно е.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че тези хора карат с такава скорост, защото искат да стигнат по-рано. Мисля, че по скоро е "завиждайте на батко си, мишки, гле'й с колко карам" и/или "бясно карай на червено, направи за мене нещо откачено" :]]

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2023 at 2:08 PM, netrootbg said:

Преди няколко години в Сърбия го въведоха това нещо. Имаше доста голям ефект. Хубавото е, че камерите са кажи речи на всяка отбивка на магистралата. Чувал съм за места на които се мери само началната и крайната точка. Съответно малко преди да излезнат от магистралата се отбиват за кафе/тоалетна само и само да мине времето през което са бързали...

Сега се замислих, че това ще обхване и доста първокласните и натоварени участъци. Мноого добре ще бъде. Дано го въведат скоро.

Пътя Карлово-Пловдив ще стане голяма кеф за всички бързащи :) 

 

Ама беше крайно време да направят нещо адекватно.

 

 

Link to comment
Share on other sites

За какво да го наградят? За рецидивизъм?

 

Quote

През февруари същата година Михаил нападнал с метален лост и украинец, който го видял да краде.

 

Или за умишленото убийство с цел грабеж? Да не мислиш, че му пука дали онзи е бил педофил, културист, манекен, фотограф, политик и т.н.? Той е искал да го ограби, просто е намерил начин, по който да го подмами заради на онзи мераците. Следващите можеше да сме аз, ти или някой друг нормален човек.


Получията се ситуация е win-win според мен. Един педофил - в гроба, един малък боклук рецидивист - в затвора.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:


Получията се ситуация е win-win според мен. Един педофил - в гроба, един малък боклук рецидивист - в затвора.


Лошото е, че ще излезне още по-голям изрод от затвора.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, earache said:

И затова ли да го наградят, вместо да го затворят? :unsure:

Отрепал е педофил, това си е за награда! Всякакви понататъшни съждения били и правилни остават на заден план 

4 hours ago, ARPAnet said:

По-голям изрод от убиец? :) 

Няма по-голям изрод от педофил. 
Имам позната , която на 12 години е била жертва, в продължение на месеци, на  педофил.
Имам и две малки деца та от самата мисъл да преживеят подобно нещо издивявам. 
Има много убийци, които не са изроди, а станали такива по злощастно стечение на събитията.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...