Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Имунитетът на Борисов, залогът "Габриел", и как Радев овладява кметовете на ГЕРБ: Какво (не) се чува в записа на Радостин Василев - Политика - Булевард България (boulevardbulgaria.bg)


Това във връзка с горната новина, че Борисов ВЕЧЕ иска машини като в САЩ.

 

Quote

Защото Радев е хванал под едната ръка Гешев, под другата ръка Копринков. И с едната ръка ги подкупва, с другата ги заплашва. И това в момента се случва на абсолютно всички герберски кметове. И вместо да имаме ГЕРБ 25%, ще имаме ГЕРБ 15% и прокремълска партия на Радев с местните кметове. Тези хора, които кметовете ги държат, няма да дойдат при нас. Те вървят като крепостни с кмета и Радев е тръгнал да си пазарува кметовете на ГЕРБ един по един. Някои от тях съвсем очевидно се асоциират с него, а не с ГЕРБ. Ако Радев държи и полицията, това ще направи нещата драматично по-лоши за ГЕРБ. Те искат сравнително честни избори и знаят, че нашата полиция ще направи сравнително честни избори. Защото ако Радев направи избори, ще ги направи нечестни в посока Радев. И ГЕРБ за първи път имат изгода от честни избори, а не от нечестни".

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Напротив! Имам си доста добра идея.

Как беше онази приказка.... Дай да се пошегуваме, че да си кажем истината...

И докато на вътрешната и външната политика се гледа като на мач на футболни отбори, все ще е така.

Агиткаджийството е блестящ признак за плоскоглавие и слабоумие. Ама целенасоченото опростачване на стадото. И битовата чалга в следствие на това опростачване, точно до това водят. Блестяща в слабоумието си и интелектуално скопена рая, която е толкова удобна за манипулиране, че би трябвало да продаваме ноу хау.

 

П.п. А примери за горенаписаното бол. Само се сетете за момента, в който Гешефтурата замени Цацаратурата. Протести, а, у... Не го щем тоя. Махайте го. А после дойдоха сто и пе`се мангала с плакати от кашони в ръце с написано - ГешеФ е любоФ... И раята рече - Ей! Ама ние значи го искаме все пак този чове, бе! И.. те така...  Яко е да си заровиш главата в пясъка. Ама е хубаво и да помниш, че през това време гъзът ти стърчи комфортно оголен, пък независимо към коя посока гледа.

Аре Чао сега, че имам работа.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

МРЪСНИ, ДОЛНИ, НАГЛИ, АЛЧНИ КУРВИ!!! 

350773736_593021429595506_59700080856338

Тия дето гласувахте за тях се самозаплюйте, ама пусто повечето сте същите като тях... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

 

А какво е според теб това искане? Почти 3 години делото е на трупчета докато дойде момента да се използва за бухалка. Извадиха го точно когато трябва да се гласува правителство. Трябва да се разследва и мутрата да е в затвора. За това няма две мнения. Трябва обаче преди това да имаме редовно правителство и евентуално да се действа за съдебна реформа. Това последното би вкарало мутрата още по - бързо в затвора.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotora said:

Тая съдебна реформа е като бялата лястовица... Всички се надяват да я видят, ама надали :) 

И това е така. В момента обаче мутрата стана "жертва" на системата която сам изгради. Сега като КС излезе със становище, че ВСС не може да смени каскета и гледай сеир.

Link to comment
Share on other sites

Мучно, заменяйки боеко, е станал новата любимиа играчка на нашите братя славяни и с тяхното любезно съдествие, е почнал да овладява местните структури на герб, службите и ще дърпа електораен вот от на бойкича партията. 

Link to comment
Share on other sites

Stanka Jeleva
Отворено писмо
До Миролюбеца и патриота-путинист
Ген. Румен Радев
Президент-позор 
За Република България

 

Отворено писмо 
Ген. Радев
Вие бяхте избран от българския народ, за да бъдете президент на всички българи, независимо къде се намират по света. За да ги обединявате и защитавате демокрацията, политическите, икономическите и културни национални интереси. Да бъдете гарант за гражданския мир и развитие на България и интегрирането ѝ в европейското демократично семейство.
Вие сте избран, за да бъдете надпартиен медиатор, да помагате в решаването на политически конфликти в България, да постигате консенсус в разногласията на политическите паритии в името на политическата стабилност и мир в България. Да бъдете гарант за работещо демократично правителство и работещ парламент.
Но каква е вашата реална роля в българския политически живот?
Вие грубо потъпквате националните интереси, Конституцията, всявате политически раздор, а вашите неадекватни политически действия и бездействия отдалечават България от демократична Европа и я хвърлят в международна изолация. Насърчавате разпалването на безпрецедентен българо-русофилски национализъм и постепенно езикът на омразата става официален език в българския политически живот. 
Къде сте вие, стожерът на гражданския мир и толерантност? Днес, раздирана от политически кризи с вашето бездействащо съдействие, страната ни се превръща в инструмент на руски имперски интереси. Руши се доверието на българите в демокрацията, европейските ценности и политическите институции. България се превръща в ненадежден политически партньор, затънала в корупция и перманентна политическа криза.
Президентската институция, която в турболентните години на прехода беше гарант за стабилността, демокрацията, гражданския мир и държавността в България, вие превърнахте в щаб- квартира на руската « Специална операция » в България, Балканите и Европа под ръководството на Елеонора Митрофанова. 
В момента в Европа, само на няколкостотин километра от България се води война. Украйна - една независима европейска държава, е нападната от руската тоталитарна империя. За малко повече от година стотици хиляди хора - войници и мирни граждани, загинаха в една напълно безсмислена война, започнала заради имперските амбиции на един самозабравил се диктатор.
Бойните действия в Украйна се водят от първия ден на войната, на територия където живеят над  300 000 етнически българи. Села и градчета, изцяло или преобладаващо заселени с наши сънародници, биват унищожавани. Български училища и читалища, затваряни и разрушавани, българи избивани, малтретирани и принудително изселвани в Русия. На българите в окупираните от руския агресор региони е забранено да говорят майчиния си език. Стотици български младежи се сражават и загиват като герои на страната на украинската армия, защитаващи правото си да живеят свободно и да говорят майчиния си български език. 
Какво направихте вие, българският президент, за сънародниците ни в Украйна?  Как защитихте българските национални интереси? Как подкрепихте нашите сънародници? Изпратихте ли военна и хуманитарна помощ за тях? Извикахте ли руския посланик, за да осъдите категорично агресията на Русия? Връчихте ли протестна нота и поискахте ли незабавно прекратяване на военните действия и изтегляното на Русия от Украйна? Внесохте ли искане за международно разследване и съд за военните престъпления на Русия над етническите българи в Украйна? 
Не, защото така би постъпил всеки доблестен президент на България.
Като истински мерзавец, за да не вземете позиция за една напълно необоснована и непредизвикана военна агресия, се обявихте за мир, нарекохте се «миротворец». Обявихте се против  въвличане на България във войната, с ясното съзнание, че в деня, в който Русия нахлу в Украйна, тя обяви война и на България, на Европа и на повече от 300 000 наши сънародници, бесарабски българи. 
Като истински страхливец, наричайки се  «миролюбец», скрихте вашата подкрепа за Русия в агресията над Украйна . Като «миролюбец» отказахте да изпратите оръжие и военната помощ за Украйна, гласувана в Парламента, открито потъпквайки Конституцията. и оставихте и нашите сънародници на произвола на съдбата. Не отговорихте на откритите им писма и призиви да осъдите агресора, да им помогнете, да ги защитите. Да осъдите езика на омразата, проруския национализъм  и брутални провокативни действия на  партия « Възраждане » и нейният фашизоиден лидер Костадин Костадинов - заплаха за демокрацията и европейското бъдеще на България.
Защо не осъдихте «демонстрациите за мир и неутралитет» с развятите знамена на руския агресор?
И понеже сте «миротворец» и не поискахте да вземете страна в този конфликт, многократно публично демонстрирахте вашата близост на важни национални събития и чествания със скандалната Елеонора Митрофанова - посланик на страната агресор, която при един президент, истински служещ на България, отдавна би била изгонена за многократните си, открити антибългарски и анти европейски провокации. 
Като « миротворец » открито застанахте срещу формирането на проевропейско, редовно правителство, което има шансове най-после да бъде формирано с много компромиси. след двегодишна безпрецедентна политическа криза, за която вие носите лична отговорност. Впрегнахте цялата държава и лично контролираните от вас служби за сигурност да торпилират формирането на стабилен Парламент и Правителство със старите прийоми на ДС: активни мероприятия, саботажи, незаконни записи, провокации.
С какви правомощия вашите марионетни правителства взимат решения за бъдещето на България и работят за руските икономически и политически интереси както на Балканите, така и в Европа?
Вашата позиция е чиста форма на национално предателство. Рано или късно вие ще отговаряте пред българския народ, пред нашите изоставени сънародници в Украйна, пред съда на историята.
Станка Желева Желева

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
19 minutes ago, Antares said:

Бутат повече хора към убунту...

Да, към нещо друго.  Но и бизнеса им ще пострада от цялата история. Лично аз ще изчакам да видя какво ще измислят от Rocky, ако измислят нещо на бързо,  или ще продължа да ги ползвам или ще си избера друго дистро за едната ни услуга. Но там са хиляди линукси, та в момента в който там сменя примерно на OpenSuse, много бързо и редхатите ни вероятно ще се превърнат в Suse-та. За да имам стандартна среда за линуксаджиите ни, а не да скачат от дистро в дистро. 

И едва ли съм единственият с подобни възгледи

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Red Hat просто станаха супер алчни корпоративни тарикати. Хубавото е, че нямат монопол над каквото и да е от екосистемата на Линукс и минаването на алтернативи е елементарно. Аз навремето бях голям фен на Red Hat. Първият ми инсталиран Линукс беше една от първите им версии, които се разпространяваха безплатно на CD към списанието PC Magazine. Това в далечната 1995. Не си спомням кога точно беше, когато им теглих майните и минах на Дебиан - май като направиха оригиналния Red Hat платен и отделиха Fedora като безплатна опция. От тогава съм основно и само на дистрибуции следващи логиката на Дебиан. Това в личен аспект. Иначе във фирмата всичко е Red Hat, ама там действат други корпоративни сили. :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Godfather said:

Red Hat просто станаха супер алчни корпоративни тарикати. Хубавото е, че нямат монопол над каквото и да е от екосистемата на Линукс и минаването на алтернативи е елементарно. Аз навремето бях голям фен на Red Hat. Първият ми инсталиран Линукс беше една от първите им версии, които се разпространяваха безплатно на CD към списанието PC Magazine. Това в далечната 1995. Не си спомням кога точно беше, когато им теглих майните и минах на Дебиан - май като направиха оригиналния Red Hat платен и отделиха Fedora като безплатна опция. От тогава съм основно и само на дистрибуции следващи логиката на Дебиан. Това в личен аспект. Иначе във фирмата всичко е Red Hat, ама там действат други корпоративни сили. :lol:

Все пак са IBM :D 

Това е, че е много лесно да промотираш това което ползваш, ползвам редхат от преди EL, а след това федора/центос .. съответно в корп избирам редхат и семейството им. Сега ще сменим нещата, какво да се прави :D

1 minute ago, netrootbg said:

Не забравяйте, че от няколко години вече няма Red Hat. Част са от IBM.

Изпревари ме :)

Link to comment
Share on other sites

РП: - Вижте отново някакви лъжи, които се говорят тук в пространството страшно много... Не трябвало да се съгласува с партньорите, когато се назначава шеф на ДАНС. Напротив - трябва! Задължително е! Задължително е! Защото шефът на ДАНС има NATO Top Secret. Повтарям: NATO Top Secret. И ние сме длъжни да съгласуваме с нашите партньори, защото те понякога се оказва, че имат много повече информация от нашите пробити служби.
СИ: - Тогава те реагираха ли през 2013-а?
РП: - Реагираха, разбира се. Как не, но не само. Аз знаех много добре какво ще последва, защото аз нямах време дори тогава и да се обадя. Ако имах времето, щях да го направя. Но трябва ли? Да, трябва да се прави! Защото аз действах тогава в рамките на два часа. Бях сигурен, че ако този човек (Пеевски) стане шеф на най-важната българска служба за сигурност, ние ще бъдем в изолация

 

-- 25.06.2023 г, bTV, 120 минути,
Росен Плевнелиев и Светослав Иванов 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://trafficnews.bg/plovdiv/izsichat-chinari-bul-aprilov-zaradi-probiva-tsentralna-gara-283757/
Ей т’ва е мега дебилизъм, бяс ме хваща като чета. Защо бе идиоти, сечете хубавите дървета, след като има начин да се прехвърлят живи на друго място?

Link to comment
Share on other sites

И мен. От години из града се изсичат безразборно големи дървета, защото е по-лесно. Градът се обезлесява, на много хора не им пука и в един момент ще усетят последиците. Повече шум, повече замърсяване, по-високи температури, по-силен вятър.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...