Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gado said:

Интересно, келешчето чие синче или унука ще се окаже.

 

То вече е ясно... Майка му е от най-приближените на Миню Стайков, главно действащо лице в далаверите му с евросубсидиите. Понастоящем тя се води изп.директор на Винпром Карнобат. Баща му също е в схемата.

Та тоя филм вече сме го гледали. Залагам каса бира, че присъдата ще е 3 години условно.

 

п.п.: а джипът се водел на една от фирмите на макя му, която фирма не била публикувала счетоводен отчет от 2009, но пък била усвоила 500 000лв земеделски евросубсидии последните години, ей така между другото :lol:  

 

Коментар от фейса, който прочетох преди малко: 
"Убийството на Милен от дрогиран пубер в суперскъп джип, купен със земеделски субсидии от фирмата на майка му, е уникална алегория за целия ни преход. Това е антиутопия в най-чист вид. Това е диагноза на обществото ни."

 

Лека му пръст на Милен Цветков, харесвах го по принцип...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, deus_pld said:

 

То вече е ясно... Майка му е от най-приближените на Миню Стайков, понастоящем тя се води изп.директор на Винпром Карнобат.

Баща на келеша също не е случаен, и той бизнесмен. 

Та тоя филм вече сме го гледали. Залагам каса бира, че присъдата ще е 3 години условно.

Е... Ясно.

 

П.п. Няма да забравя как преди 6-7 години в подобна ситуация, на кръстовището на Сточна гара един така се вряза в задницата на колата ми. Хем след дълго пищене на гуми, вероятно не ме е ударил с повече от тридесетина километра. Ама от камшичния удар на главата ми, вратът ми даваше заето  десет дни след това. А като гледам снимките на колата със задница на акордеон, малкият трябва с бая да се е надянал. Та по-добре, че човекът се е споминал, а не е останал инвалид доживот.

Впрочем, Цветков определено ме дразнеше като маниер. Но съчувствам на близките му.

Link to comment
Share on other sites

Четете ли какво става?

Сутринта се "появи" "свидетел", който взе да обяснява, че Милен сам излязал от колата, говорил си с някакви охранители, които му дали вода, после чак му станало лошо, а и линейката се забавила. Тоест, едва ли не, от удара нищо му няма... Накрая ще излезе, че е бил в района и му е прилошало, а колата изобщо не е неговата... Т'ва такъв кофти народ сме, че не ми се говори. Вместо да идат пред ареста, където е това лайно, което след сблъсъка е слязло от колата танцувайки е питало какво става?! и да поискат да го пуснат за 2 минутки "за среща", тръгват да покриват, защото някой плаща. Ако съм на мястото на полицаите в следствения арест, тоя няма да излезе от там и то не защото е загинала публична личност, а защото тоя просто не трябва да е жив.

 

За КПП-тата - не знам защо полицаите са там, а военните си седят по поделенията и цъкат карти. Вместо полицаите да са в града, по кварталите, а военните да се занимават с глупавите КПП-та, едните се спукват от работа на дъжд, сняг и пек, взимат на половина на заплатите на военните, а самите военни продължават да безделничат, защото те за друго не стават и пак папат пари. Т'ва е ако е нормално...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не може да няма камери от това кръстовище. Охранителите също могат да бъдат привикани за свидетели. А и е ясно, че дори да е излезнал от колата е починал в следствие на мозъчно сътресение причинено от катастрофата, та все едно..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Не може да няма камери от това кръстовище. Охранителите също могат да бъдат привикани за свидетели. А и е ясно, че дори да е излезнал от колата е починал в следствие на мозъчно сътресение причинено от катастрофата, та все едно..

https://clubz.bg/97565-eto_kak_djipyt_pomita_kolata_na_milen_cvetkov_video

Цяло чудо е, че не умряха и други хора.

Link to comment
Share on other sites

Накрая май намирисва, че тези дето са му помогнали да излезе ще са причинили фаталните рани, които ще бъдат подробно описани от патоанатома. 
Може да му се разминат и 3те години...
ЕДИТ: като го четох това, че излезнал и пиел вода и после му прилоша си пропомних БЧК като вадих книжка тогава лекаря казваше: "Ако не знаете какво правите по-добре не барайте. Може да навредите повече отколкото да помогнете. Само при наличие на пожар или вода вадете хора." 
Родната картинка, който е с повече пари той е прав та няма да ме изненада и ако някой добър самарянин го отнесе вместо лекето.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Quote

В същото време излязоха и първите неофициални резултати от аутопсията на тялото. Изследването е категорично, че причина за смъртта на журналиста са травмите, вследствие на удара. Четири от тях са били напълно несъвместими с живота. Той е получил голям вътрешен кръвоизлив заради разкъсване на аортата, тежка гръдна травма, осем счупени ребра, като е бил засегнат и белият дроб.

Тоя филм със как тези които са му помагали са виновни, няма как да мине.

Link to comment
Share on other sites

Свидетелите казват, че сам е излезнал от колата, поне това четох аз. После са му помагали, като е било кофти положението.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, jozo said:

Свидетелите казват, че сам е излезнал от колата, поне това четох аз. После са му помагали, като е било кофти положението.

 

Нормално. Под въздействието на такъв шок и толкова адреналин, дори не е усетил болката от счупените ребра и останалите неща. Явно камшичният удар е бил фатален. Особено ако колата е била автоматик и е държал спирачката натисната.

Link to comment
Share on other sites

То се виждаше, че е забавено. Някой съмнявал ли се е изобщо?

Скоростта си личи по пораженията върху автомобила, а не по клипчетата... Аз лично по клипчето нищо не мога да преценя.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това експертите не разчитат на "свидетелски" показания.Клипчетатат дават представа какво се е случило,а в последствие ще мерят и смятат по деформациите на колите,изместването и тн.Мен ме притеснява друго,предявили са обвинение на лайненцето за ПРЕДУМИШЛЕНО убийство,нещо което не виждам как ще докажат.

Link to comment
Share on other sites

Май идеята е да го отърват. Според видни юристи, така формулирано е много трудно да се докаже.А като знаем колко са кадърни в гешефтурата. Може би пък да е получил сигнал от господ под формата на евро банкноти.

Link to comment
Share on other sites

Ами те дори и да не успеят да докажат тези обвинения, това не означава, че ще се отърве. Пак могат да си му лепнат по-леките.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, w00x said:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Obviniha-Kristian-Nikolov-v-umishleno-prichinyavane-na-smurt-959234

 

Умишлено не предумишлено. Не мисля, че са едно и също нещо.

Сутринта четох че ще е предумишлено,явно журналягите пишат разбрали-недоразбрали.Дори умишлено да е пак не виждам как ще докажат подобно нещо.Няма да е първия път с предявено безумно обвинение което после отпада в съда...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, w00x said:

Ами те дори и да не успеят да докажат тези обвинения, това не означава, че ще се отърве. Пак могат да си му лепнат по-леките.

напротив. точно това си означава. ако по-леките не са повдигнати => не се разследват и съда не се произнася по тях.

но пък сега се упокояват хората с по-страшните наказания за по-тежкото престъпление.

 

а междувременно пускат Йоан Матев под домашен арест.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mobo said:

напротив. точно това си означава. ако по-леките не са повдигнати => не се разследват и съда не се произнася по тях.

но пък сега се упокояват хората с по-страшните наказания за по-тежкото престъпление.

 

а междувременно пускат Йоан Матев под домашен арест.


Верно? Няма ли как да му повдигнат всичките и което мине?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

Точно за това експертите не разчитат на "свидетелски" показания.Клипчетатат дават представа какво се е случило,а в последствие ще мерят и смятат по деформациите на колите,изместването и тн.Мен ме притеснява друго,предявили са обвинение на лайненцето за ПРЕДУМИШЛЕНО убийство,нещо което не виждам как ще докажат.

 

Е, как?! Никак! Това е идеята. Появиха се удобни "свидетели", накрая и Бърза помощ ще го отнесе и така...

Link to comment
Share on other sites

 

Съмнявам се, на едно лице за едно деяние да можеш да повдигаш произволен брой обвинения.

В смисъл прокуратурата трябва да дефинира конкретно престъпление/я, едвали може да изброи целия наказателен кодекс пък което мине... 
В случая виждам:

-превишена скорост;

-шофиране след употреба;

-причинена смърт в следствие на горното;

 

Почти нищо не разбирам, но би трябвало да има според мен обвинение за всяко от тях и общото наказание да е сбора от всяко едно поотделно.

Струва ми се абсолютна грешка повдигане на такова обвинение. Как доказваш, че човека нарочно не натиска спирачката с цел да убие..

За мен това е 'по непредпазливост', не знам дали умишлено не се повдига недоказуемо обвинение, което за немислещия човек ще изглежда като 'цялата строгост на закона'..

И заедно с проточване на делото да доведат то изтичане на давността..

 

Извинявам се отново, наистина съм много бос.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...