Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

11 minutes ago, w00x said:

Явно не вдяваме, Видене. Обясни ни. :)

 

Ма кат не вдявате блейте бе! :laughing1:

Това ми е вече обяснението като за тебе. Оставаш си по-прост от вчера и това е. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, RaptoR said:

 

Ма кат не вдявате блейте бе! :laughing1:

Това ми е вече обяснението като за тебе. Оставаш си по-прост от вчера и това е. 

 

Айде да се успокоиш и да не обиждаш, а? Какво ще кажеш? Ако някой от писалите на последната страница в тази тема е "по-прост от вчера", това определено не съм аз.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Айде да се успокоиш и да не обиждаш, а? Какво ще кажеш? Ако някой от писалите на последната страница в тази тема е "по-прост от вчера", това определено не съм аз.


Това между другото е цитат. И е истина, може да си сигурен. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Цитатите се слагат в кавички и се споменава първоизточник, учителю.


Това е въпрос на моя лична преценка. И не всеки цитат присъства в Булфорум. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


И не всеки цитат присъства в Булфорум. 

 

А, е да, когато си прав, си прав. Спор няма.
Днес научих нещо, а е едва 13:14!

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

А, е да, когато си прав, си прав. Спор няма.
Днес научих нещо, а е едва 13:14!

 

Спокойно! Никога не е късно да научиш нещо ново. А пък и при тебе има огромно пространство за запълване. Позитивна стъпка в личен план например ще е закриване, пардон, ЗАЛИЧАВАНЕ на акаунта в бгмама.  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Ама верно - как не вдявате, че това НЯМА ДА ИЗЧЕЗНЕ? 

 

Спокойно, аз съм го вденал отдавна, ама управляващите явно не са. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dunc said:

 

Спокойно, аз съм го вденал отдавна, ама управляващите явно не са. 

 

Именно! Помнете пак моята дума - след малко още време ако има кой да ръкопляска - всички гологлави ще се тупат в гърдите

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Тия са за трепане всичките на куп...няма токова нагла и безочлива сган.

Link to comment
Share on other sites

Сега покрай извънредното положение, вчера тихомълком онаниев разписа и близо 100 милиона за изграждането на детска болница в София. Само където то не просто лъха на корупция там, ами и си е направо невъзможно изграждането и по начина по който планират. Ще използват бетонно скеле което е построено и зарязано преди 40 години. Ето много кратко обяснение и после и линк към статията. Тия от Дневник са го описали с най - добрата статия.

 

Quote

Срещу възобновяването на строителството възразяват граждански организации, лекари, архитекти с аргумента, че когато е проектирана болницата, стандартите за лечение са били други - липсват санитарни възли в стаите, не са предвидени легла за придружители, таваните са ниски, не е заложено съществуването на цели отделения. Според противниците на проекта довършването на стария строеж ще погълне повече ресурси от построяването на нова сграда.

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/04/02/4049776_ananiev_podpisa_dogovora_za_dostroiavaneto_na/

Link to comment
Share on other sites

Това са договори-бомби в 12 без 5. Тея лайнари, на есен ще подадат оставка, но договорите остават и фирмите, с които са сключени остават. В един момент за 20 иззидани стени, ще поискат пари за цял груб строеж. Тоест от нищо, ще цункат едни пари. Докато в другия вариант - ако се правеше на ново място, можеше да искат пари, но трябваше да копаят, да леят основи и т.н. И двата случая, тая болница няма да се случи, но парите ще се цункат. Всичко, което се прави в момента е пред оставка, при това без намерение да взимат властта. Този път, не знам кой ще иска да поеме държавата, защото който и да я поеме, ще е виновен. Виж, тоя път може, ГЕРБ да "спечелят" изборите на БСП или някой друг, по техен избор.:grin:

 

Ето ги, за трепане са мангустите! Но преди това да му почнеш от личния лекар!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Тъй, тъй! В Айтос искат втора проба на пациент, който е приет в инфекциозно отделение с ясно изразени симптоми, но с отрицателен първи тест. Отговорът от РЗИ - що ви е втори тест, нали е при вас, така или иначе...

 

И днес оная смръдла, чието име ми се губи в момента, пита Годжи, дали е вярно, че отказват тестове, а тоя придворен духач казва:"Разводнявате темата, давайте други въпроси...".

Питат го в лицето - има ли тестове и защо отказват, но той, като един бойко борисовец - омаловажава и подминава...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Годжи не го знам колко е добър като лекар или шеф на болница. Там е издигнат поради контакти и връзки. Ще дам един пример. Предишният шеф на болницата я остави с над 100 милиона лева дългове. ВМА за сметка на това дърпа пари от 3-4 места поне. Другите болници нямат тази възможност. Въпреки това болницата остана с този дълг след него. Мисля и преди съм повдигал темата, че не е задължително шеф на болницата да е лекар. Трябва да е добър мениджър и да има добри съветници по медицинските въпроси. Да управляваш голяма криза и извънредно положение е още по - сложно. Явно не му се отдава и е извън неговите възможности. Не мога да коментирам как е като лекар, нямам никакви наблюдения, нито пък съм разпитвал познати за него.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Годжи не го знам колко е добър като лекар или шеф на болница. Там е издигнат поради контакти и връзки. Ще дам един пример. Предишният шеф на болницата я остави с над 100 милиона лева дългове. ВМА за сметка на това дърпа пари от 3-4 места поне. Другите болници нямат тази възможност. Въпреки това болницата остана с този дълг след него. Мисля и преди съм повдигал темата, че не е задължително шеф на болницата да е лекар. Трябва да е добър мениджър и да има добри съветници по медицинските въпроси. Да управляваш голяма криза и извънредно положение е още по - сложно. Явно не му се отдава и е извън неговите възможности. Не мога да коментирам как е като лекар, нямам никакви наблюдения, нито пък съм разпитвал познати за него.

 

Като хирург бил абсолютно профи, не се шегувам! Но те му казвам какво да говори. Насаждат го на пачи яйца, ако питаш мен.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, netrootbg said:

И!? Кажи го, ама с твои думи  ;)

Щото аз преди почти месец казах някои работи. Некви-никви обаче взеха да жалят за бизнеса ми, нищо, че и идея си нямат топлата вода от кой кран се пуска. щото дупетата им на кръгъл час се захранват с часова ставка и им е супер яко от това.

Ама го казах като на маса, без да вадя цветни стълбички, без да показвам шарени пици. Пък който имал акъл да разбере, разбрал. Който е нямал достатъчно, ще продължава да си ляга също толкова глупав, колкото предната вечер, преди да се изходя по въпроса....

 

П.п. Споменавал ли съм колко сте спрЕли като цяло?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм малко по средата като мнение. Очевидно е колко хора го изкарват без да разберат. Имаме обаче примерите с Италия и Испания. Болниците се препълват и не успяват да поемат всички. От друга страна всичките починали в Бг са с доста сериозни тежки заболявания от преди това. Тях вероятно и грип щеше да ги довърши. Ако не всички, то поне една голяма част. Явно трябва някакви мерки. Нашите в Бг са доста неадекватни. Удрят и бизнеси на сила. Примерно затвориха цветарите в неделя без никакво предупреждение. Ще трябва да си хвърлят стоката сега. Новата простотия за хранителните вериги и българските  стоки даже не ми се иска да я коментирам. В Австрия вече започват да отпускат мерките. Гледам и Германия се подгтовя.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, netrootbg said:

Аз съм малко по средата като мнение. Очевидно е колко хора го изкарват без да разберат. Имаме обаче примерите с Италия и Испания. Болниците се препълват и не успяват да поемат всички. От друга страна всичките починали в Бг са с доста сериозни тежки заболявания от преди това. Тях вероятно и грип щеше да ги довърши. Ако не всички, то поне една голяма част. Явно трябва някакви мерки. Нашите в Бг са доста неадекватни. Удрят и бизнеси на сила. Примерно затвориха цветарите в неделя без никакво предупреждение. Ще трябва да си хвърлят стоката сега. Новата простотия за хранителните вериги и българските  стоки даже не ми се иска да я коментирам. В Австрия вече започват да отпускат мерките. Гледам и Германия се подгтовя.

Заеби детайлите Италия и Испания. Отстъпи няколко крачки назад и се опитай да видиш цялата картина. Готина е!

Едни хора се опитват да спасяват умрялата си икономика с рисуване на никому нужни хартийки, разчитайки на това, че на преките им конкуренти им е нужно да им поскъпне валутата, точно колкото и трето мъдо. Само, че се пропуска фактът, дето светът от 75 години е приключил с Втората Голяма Война, та понятия като - Резервна валута, са не просто мъртви, ами направо мумифицирани.

А стати.. ъъъ... Стъкмистиката винаги се е правила по поръчка, на този, дето дава най-много. Имами си и в България светли примери на милионери, завършили АОНСО, дето сега се изживяват като социолози и статисцици (даже не бих им сипал една ракия за упойка преди да ги набия ако са ми на ръка разстояние) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...