Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

1 hour ago, charmock said:

Я се порови малко повече и виж какво е общото настроение в ЕС. А това за путинландия дори не го разбрах, но общо взето май подкрепя твърдението ми за вашето състояние.

Така и не намирам информация Макрон с какво точно е недоволен от ЕС...

 

16 minutes ago, plameni said:

 

Предполагам, че разбираш руски вицове? Заповядай един актуален:

 

От този език си нямам и на идея ;).

 

 

 

И една "приятна" новина:

МС предлага на парламента удължаване на извънредното положение до 13 май

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, netrootbg said:

От този език си нямам и на идея ;)

 

Гадно е да се обяснява и превежда виц, но все пак:

- Кога ще си отиде тази зараза? (предполага се, че се има предвид COVID-19)

- Сега май чак през 2036-а година. (има се предвид, че след т.нар. "зануляване" на мандатите, Путин може да бъде президент чак до 2036-а)

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

 

Ясно. Много добър виц ;). И някои от коментарите по отношение на зануляването бяха: кога ще бъде короноването...

Трябва и още един мавзолей да подготвят, че явно ще е до живот цар.

Link to comment
Share on other sites

Този ми харесва повече:

След промените в конституцията, коронавирусът е единственият гарант за сменяемост на властта в Русия.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Този ми харесва повече:

След промените в конституцията, коронавирусът е единственият гарант за сменяемост на властта в Русия.

Много добро. Трябва да ги поместиш и в темата за вицовете ;).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

 

До края на това извънредно положение има 2 седмици, а те вече предлагат ново? Тия хора имат ли идея какво правят? Някой споделял ли е с каква цел се прави всичко това и до кога ще продължава? Защото ако е докато вирусът изчезне - ще си чакаме бая още.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

 

До края на това извънредно положение има 2 седмици, а те вече предлагат ново? Тия хора имат ли идея какво правят? Някой споделял ли е с каква цел се прави всичко това и до кога ще продължава? Защото ако е докато вирусът изчезне - ще си чакаме бая още.

Е ти нали не си вярвал наистина, че изведнъж всичко ще приключи на 13-ти април? Според мен още от началото си беше пределно ясно, че няма да е само толкова.

Аз лично бих бил доволен, ако поне махнат КПП-тата след 13-ти април. В смисъл, другите мерки някак си ги разбирам, спазвам и смятам, че повечето от тях са правилни, но това висене на тия КПП-та всеки ден по 3-4 пъти просто ми разказва играта на нервите.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

А болестно състояние си е точно русофобството, щото то при вас е изпълнено и със злоба и неконтролируемо плюене.

Това си е в името. Нали заради това са русофоби, защото не харесват Русия или пък политиката и (всеки според дефиницията си)
Филите пък често имат проблема, че не си знаят собственият интерес, което май е по-лошият от двата варианта. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, deus_pld said:

Е ти нали не си вярвал наистина, че изведнъж всичко ще приключи на 13-ти април? Според мен още от началото си беше пределно ясно, че няма да е само толкова.

Аз лично бих бил доволен, ако поне махнат КПП-тата след 13-ти април. В смисъл, другите мерки някак си ги разбирам, спазвам и смятам, че повечето от тях са правилни, но това висене на тия КПП-та всеки ден по 3-4 пъти просто ми разказва играта на нервите.

 

Ще трябва да дефинираш "изведнъж всичко ще приключи". Вярвах, че тия имат идея какво правят и защо го правят. Сега виждам, че нямат никаква идея какво правят, а още по-малко имат идея защо го правят.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ARPAnet said:

Това си е в името. Нали заради това са русофоби, защото не харесват Русия или пък политиката и (всеки според дефиницията си)
Филите пък често имат проблема, че не си знаят собственият интерес, което май е по-лошият от двата варианта. 


И двете състояния са еднакво тежки диагнози. Ама абсолютно еднакво. Най-забавното е как когато някой каже нещо обективно, което не се харесва на някоя от двете групи с тежка диагноза, то той веднагически бива причислен към отсрещната група. Нищо че няма смисъл и посока. :laughing1:  

==========================================

 

Идея имат, Ангеле, но отдавна го казах - идеята е тъпа и до нищо няма да доведе. 

Днес просто ми стана жал за момчетата на Скобелева майка в тоя студ и режещ вятър... И по едно време единият изпусна неволно тестето с декларации, разнесе ги вятъра по улицата... Пълен фарс... Само ги мъчат. 
Някой се е сетил да сложи дежурен и на прелеза към Ягодово най-после :laughing1:
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

 

Ще трябва да дефинираш "изведнъж всичко ще приключи". Вярвах, че тия имат идея какво правят и защо го правят. Сега виждам, че нямат никаква идея какво правят, а още по-малко имат идея защо го правят.

Имам предвид извънредното положение и ограничителните мерки. Според мен в България ще махнат извънредното положение тогава, когато започнат да го правят и в Евросъюза. Както ти сам каза, нашите идиоти си нямат идея какво и защо правят. Тъпите им милиционерски тикви могат само да копират мерките на другите държави и да се надяват, че ще изкара късмет да проработят и тук. В Германия мисля, че официално извънредното е до юни. Поне до тогава ще е и при нас. Единствено се надявам, че поне след Великден да започнат да разхлабват малко ограничителните мерки, но надали...

Link to comment
Share on other sites

Според мен филите са три групи: русофил, русоман и русороб

Причислявам се към първата и съм доста критичен към другите две. Не мисля, че съм чак с тежка диагноза :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, deus_pld said:

Имам предвид извънредното положение и ограничителните мерки. Според мен в България ще махнат извънредното положение тогава, когато започнат да го правят и в Евросъюза. Както ти сам каза, нашите идиоти си нямат идея какво и защо правят. Тъпите им милиционерски тикви могат само да копират мерките на другите държави и да се надяват, че ще изкара късмет да проработят и тук. В Германия мисля, че официално извънредното е до юни. Поне до тогава ще е и при нас. Единствено се надявам, че поне след Великден да започнат да разхлабват малко ограничителните мерки, но надали...

 

Да де, но все още не е ясно какво целят с това извънредно положение. Логичната цел би била подготвяне на здравната система, за да може да поеме по-голяма цифра заболели с тестове и легла. Тяхната цел май е да изчезне вирусът напълно, което не ми звучи като особено добра идея.. Да не говорим, че май е невъзможно.

В Германия е до 19 Април. Преди малко един приятел от Берлин ми каза.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Да де, но все още не е ясно какво целят с това извънредно положение. Логичната цел би била подготвяне на здравната система, за да може да поеме по-голяма цифра заболели с тестове и легла. Тяхната цел май е да изчезне вирусът напълно, което не ми звучи като особено добра идея..

В Германия е до 19 Април. Преди малко един приятел от Берлин ми каза.

При нас е до 11ти, точно го удължиха, преди това беше до 1 Април. И премиера вече говори, че може да добавят още 30 дена след 11ти. 

А за границите продължават да говорят, че може да останат затворени до края на годината. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

Някой казва ли крайната цел или просто се правят едни неща, защото..?

При нас в момента има 3500 случая на корона, очакват до края на Април да скочат до 14 200.

Но така и не казват какво точно очакват да се случи. От друга страна одобриха огромен пакет за подпомагане на икономиката, гаранция на заеми и т.н... Като процент от GDP е третият най-голям в Европа след Германия и Италия, за сега. 

Одобриха и еднократни пакети от помощ за тези които са затворили бизнесите си (фрийлансъри , артисти и т.н..), които пакети са за последният месец, с опция да ги повторят.  
Поне се стараят да намалят удара.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

А за границите продължават да говорят, че може да останат затворени до края на годината. 

 

Да те видя къде ще караш голямото Ауди сега! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:

 

Да те видя къде ще караш голямото Ауди сега! :laughing1:

Пф, то покрай цялата карантина я запаля едната кола веднъж на 2 седмици, я не .. 

Друго ме притеснява повече, всичко се случва в този живот, и не ми харесва да стоя така вързан, но какво да се прави. 

Link to comment
Share on other sites

Е как каква им е идеята- първо да правят каквото видят от другите, второ евентуално уж да облекчат и подготвят по-плавно здравната система за целия поток от потенциални болни и на трето място някакви идеалистични пожелателни надежди, че със затоплянето на времето това ще изчезне и ще могат след 2-3 месеца да пуснат хората вече към старото им ежедневие. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dunc said:

Е как каква им е идеята- първо да правят каквото видят от другите, второ евентуално уж да облекчат и подготвят по-плавно здравната система за целия поток от потенциални болни и на трето място някакви идеалистични пожелателни надежди, че със затоплянето на времето това ще изчезне и ще могат след 2-3 месеца да пуснат хората вече към старото им ежедневие. 

 

Мисля, че 1 месец им беше напълно достатъчно да подготвят здравната система за целия поток от болни. И болните бяха малко, та като цяло работата им беше изключително улеснена от обстоятелствата.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dunc said:

Е как каква им е идеята- първо да правят каквото видят от другите, второ евентуално уж да облекчат и подготвят по-плавно здравната система за целия поток от потенциални болни и на трето място някакви идеалистични пожелателни надежди, че със затоплянето на времето това ще изчезне и ще могат след 2-3 месеца да пуснат хората вече към старото им ежедневие. 


Ама верно - как не вдявате, че това НЯМА ДА ИЗЧЕЗНЕ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...