Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Правилата на раздела за всички ли важат?

 

Нищо лично към MacGyver, най-вероятно е забравил за старите си обяви.

 

Питането ми е към модераторите.

При наличието на тази и тази тема, както и на рапорт, защо все още няма никаква реакция?

 

Най-вероятно защото модераторите понякога са заети, имат и свой собствен личен живот... Не помня да сме оставяли случай без внимание. Ще дойде реда и на този.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-вероятно защото понякога са заети, имат и свой собствен личен живот.

 

Не позна - модераторите нямат личен живот и тяхното задължение е да дежурят по 24 часа в денонощие, поради липса на 25-часово денонощие.

 

С Дриймър коментирахме рапорта и решихме да оставим Access Point-а, защото:

 

1. Старата тема, в която се продава е точно отпреди 2 години ; аз трябваше да я затворя, но тези дни имах доста работа и забравих - сега ще го направя.

2. Access Point-а там се продаваше за 74 лева, а в сегашната тема - за 55 лв., което е все едно дали ще си ъпне с редукция онази тема или ще пусне нова, а онази ще затворим като невалидна.

 

 

П.П. А MacGyver рискува да получи 20%, но заради друго нарушение - неспазване на част от точка 2.

Link to comment
Share on other sites

С Дриймър коментирахме рапорта и решихме да оставим Access Point-а, защото:

 

1. Старата тема, в която се продава е точно отпреди 2 години ; аз трябваше да я затворя, но тези дни имах доста работа и забравих - сега ще го направя.

2. Access Point-а там се продаваше за 74 лева, а в сегашната тема - за 55 лв., което е все едно дали ще си ъпне с редукция онази тема или ще пусне нова, а онази ще затворим като невалидна.

 

По мои сметки последното писане в темата е от година и пет месеца.

 

все едно дали ще си ъпне с редукция онази тема или ще пусне нова, а онази ще затворим като невалидна

Мисля, че с това напълно обезсмисляш т. 3 от правилата, във вида, в който е написана.

Там не се коментират срок, давност и цена, а ясно и категорично пише:

При пускане на нова тема с група продукти, в която фигурира дори и само един продукт от вече отворена стара тема, то новата се изтрива цялостно

 

Наясно съм, че сте си запазили "правото да се преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило", но подобни тълкувания не правят добро впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Браво, добре си научил правилата, но не е нужно да ми ги цитираш, защото ги знам също толкова добре. Сега да те запитам нещо съвсем странично: как мислиш - трябва ли Мануела Горсова да плати 20 бона на застрахователната компания на Максим Стависки? Всички клаузи на закона казват, че трябва - а твоето мнение какво е?

Link to comment
Share on other sites

Браво, добре си научил правилата, но не е нужно да ми ги цитираш, защото ги знам също толкова добре. Сега да те запитам нещо съвсем странично: как мислиш - трябва ли Мануела Горсова да плати 20 бона на застрахователната компания на Максим Стависки? Всички клаузи на закона казват, че трябва - а твоето мнение какво е?

 

Щом съда е решил, да трябва.

А тия измислени кампании за събиране на средства са ми толкова противни.

Преди няколко години катастрофирах тежко (на късмет ми нямаше нищо), но ако бях пострадал дали щеше да има кампания за мен - не. Ама дай щото я е блъснал известен да съберем малко пари, не казвам че не е трагедия, както е трагедия и автобуса от днес (довечера очаквам кампания за събиране на средства).

Link to comment
Share on other sites

Щом съда е решил, да трябва.

 

Мисля, че не питах теб. В момента обсъждам нещо съвсем друго, с друг човек - ако имаш желание да коментираш казуса Стависки, отвори си тема в подходящия раздел или пиши в онази тема, където си най-активен.

Link to comment
Share on other sites

Тогава да обсъдим въпросът с давността - мен ме устройва свободоизбираемостта на модераторски екип - налага се такова решение да се взима много, много рядко. Съответност - би ли била добра идея да се даде една давност от 1 или 2 години за обявите? Но със задължителния рапорт към старата тема при пускане на нова. Но пък от друга страна това си се получава като UP... и хората могат просто да си вдигнат старата тема със нова цена вместо да пускат нова. Така като мисля давността не е добра идея тъй като се припокрива с намалянето на цена, но правилния начин може би е не отваряне на нова тема да сваляне на цената в старата.

Link to comment
Share on other sites

как мислиш - трябва ли Мануела Горсова да плати 20 бона на застрахователната компания на Максим Стависки? Всички клаузи на закона казват, че трябва - а твоето мнение какво е?

Midex, не познавам делото в детайли.

Съдът сигурно има своите аргументи за това решение, но аз искрено се надявам при обжалването на решението, защитата на Горсова успее да ги обори.

За съжаление държавата ни много отдавна живее по шопския закон "Нема начин да нема начин!", но понякога това правило се обръща и срещу тези, които са го използвали, за да извлекат дивиденти от него.

Като един наивник на средна възраст, все още вярвам, че справедливостта може и трябва да възтържествува.

Link to comment
Share on other sites

Тогава да обсъдим въпросът с давността - ...

 

Това отдавна го мъдрим и все още не сме стигнали до някакво конкретно решение. И то е пак поради това, че не може да има унифициране за различните видове стоки - едно е дали продаваш някоя флашка, дреха или книга ; съвсем друго е дали ще продаваш къща, някой нестандартен уред или яхта (и такава продажба сме имали). Ако сложим давност 1 година за всички видове продажби, за стоките от втората група този срок ще е недостатъчен, а тези от първата група ще са се продали по няколко пъти, тъй като са евтини и бързооборотни. Разбира се и това си има решение с пускане на допълнителен рапорт или др. алтернативни начини - само трябва да се обмисли.

 

 

@plameni, това исках да ти подскажа с въпроса си - че тук не сме съд и модераторите не сме коне с капаци. При всеки по-спорен случай, рапорт или конфликт, обсъждаме случката и решаваме дали ще действаме праволинейно по правилата или поради някои обстоятелства, които уравновесяват нещата, ще пренебрегнем някоя от точките.

 

Едит: Ето ти още един конкретен пример - не изпълнявам оцветеното в червено от цитата на точка 7, защото съм преценил, че е новобранец с 3 поста, идва с вредните навици от другите форуми, където ъпването е разрешено, а и контролът обикновено е доста занижен. Ако не размишлявах и се водех само по това, дето пише в точка 7, трябваше още сега да му прасна 20-те процента, но прецених, че ще има повече ефект да му цитирам точка 7, да му дам линка към правилата и да му направя забележка, а 20-те процента винаги може да си му ги дам при следващо нарушение.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

@plameni, това исках да ти подскажа с въпроса си - че тук не сме съд и модераторите не сме коне с капаци. При всеки по-спорен случай, рапорт или конфликт, обсъждаме случката и решаваме дали ще действаме праволинейно по правилата или поради някои обстоятелства, които уравновесяват нещата, ще пренебрегнем някоя от точките.

Мислех да приключа спора, но все пак ще отбележа още нещо.

В първия пост на старата тема се чете следното:

 

This post has been edited by MacGyver: 13 June 2011 - 15:35

 

т.е. MacGyver напълно съзнателно е дублирал стоката в друга тема

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

...но все пак ще отбележа още нещо...

 

Аз пък ще цитирам последното изречение от по-горното ми мнение, написано късно снощи:

 

П.П. А MacGyver рискува да получи 20%, но заради друго нарушение - неспазване на част от точка 2.

 

 

Мислиш ли, че не съм го забелязал веднага? ;)

Link to comment
Share on other sites

По тоя случай една похвала от мен, просто ей така, защото хората които се грижат за тази част от форума го правят на добра воля, при това доста качествено! :beer:

Link to comment
Share on other sites

За случая с Access Point-а от двете теми - аз мисля, че така се е получило по-добре...

Значи има някаква стара тема с 6 - 7 позиции - направени са към 20-тина поста, повечето стоки са се продали и тази примерно е "залежала". По удобно е останалата стока да се закачи към някоя по-актуална тема с други стоки и така да стане по-прегледно, разбира се задължително с редукция на цената. Щото другия вариант е двайсет и някой си пост в тема от 2009 година...

Може би грешката е била, че не си е поискал да му се затвори старата тема, за да може да продължи на чисто в новата.

Link to comment
Share on other sites

Може би грешката е била, че не си е поискал да му се затвори старата тема, за да може да продължи на чисто в новата.

 

:punk

 

 

П.П. Това е правилният начин - рапорт или ЛС до модератор, а не редакция с изтриване на първия си пост в старата тема, за което по принцип се дават проценти.

Link to comment
Share on other sites

А сега мога ли да сваля лаптопа от продажба, да изтриете темата и след 2 месеца пак да го пусна за продажба с цена, колкото или около тая, на която ми е затворена темата?

Link to comment
Share on other sites

Правилата за вдигане на темите в раздел "Купува" ми се струват малко недомислени. Освен ако аз не съм пропуснал нещо.

 

Търся си примерно даден продукт. Пуснал съм тема преди 6 месеца. Темата ми е вече на 15-20 страница. Няма ли начин да си я вдигна? Или да имат някаква давност тия теми и да се трият после, а потребителя да може да си отвори нова.

Link to comment
Share on other sites

А сега мога ли да сваля лаптопа от продажба, да изтриете темата и след 2 месеца пак да го пусна за продажба с цена, колкото или около тая, на която ми е затворена темата?

Един път може и да можеш да го направиш. На втория и третия път вече няма да можеш :)

 

Правилата за вдигане на темите в раздел "Купува" ми се струват малко недомислени. Освен ако аз не съм пропуснал нещо.

 

Търся си примерно даден продукт. Пуснал съм тема преди 6 месеца. Темата ми е вече на 15-20 страница. Няма ли начин да си я вдигна? Или да имат някаква давност тия теми и да се трият после, а потребителя да може да си отвори нова.

Решението е официален UP... и като всеки почне да прави уп темата ти пак ще иде на 15-20-та страница. Ама поради ъп-а преди това няма да е била на 15-20-та ами на 50та щото ти ще ъпнеш веднъж, но други хора ще ъпват доста по-редовно.

Link to comment
Share on other sites

Правилата за вдигане на темите в раздел "Купува" ...

 

Това е вторият проблем, който отдавна не може да решим. Dreamer може да потвърди, че още от миналата година съм предложил да дадем поне еднократен бонус на "купуващите" (по техен избор кога да го използват), защото в сравнение с продаващите, купуващите имат много по-малко легални опции да си ъпнат темата. В модераторския форум надълго и широко сме обсъждали този казус, предлагахме различни решения, но така и не можахме да стигнем до единодушно решение. Ще се радвам ако твоят пост-въпрос отново повдигне дискусията в екипа и най-накрая да излезем с някакво разумно решение.

Link to comment
Share on other sites

Един път може и да можеш да го направиш. На втория и третия път вече няма да можеш :)

Аз не визирам по този начин да заобикалям правилата, за да си я ъпвам. А просто да не вадите неща от кошчето, защото знам, че там има мнооооого мръсотии! :lol:

Link to comment
Share on other sites

...след 2 месеца пак да го пусна за продажба с цена, колкото или около тая, на която ми е затворена темата?

 

"Колкото" - не ; "oколо" - да...и то точно по ставката в точка 7. Случаят ще се третира като затваряне на тема заради ъпване - нова тема може да се отвори след съответната редукция.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля DIV_KON да се защити от отправените към него обвинения... ако не го направи ще имаме основания да повярваме на обвинителя. Особено ако предостави и документ от полицията, което ще означава директен бан.

Link to comment
Share on other sites

Ами днес бях в районното и доброволно предадох телефона,който СЕ оказа краден. Откраднат декември месец,откогато не е активиран въобще. Протоколът за доброволно предаване не би трябвало да публикувам тук,защото ще се води дело за откриване на крадеца и тази информация засега е поверителна. Но ще го пратя на Dreamer лично,за доказателство. Сега вече доста лесно ще открият извършителя,защото той направи доста пропуски,които го издават и водят бързо до него. Тях разказах на полицията. Очаквам скоро развръзка. Е,скоро,скоро месец -два може би... Това да не е ФБР. :rolleyes:

А колкото до бана за DIV_KON това нищо не промена. Той в момента може би действа под друга регистрация от друго IP.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, а ти как разбра че може да е краден, и как стигна до полицията ? Или при включването те набараха ?Щото и аз съм си взимал телефони от интернет и ми е интересно как си стигнал до полицията, и евентуално при покупка на телефон от форума да мога да се опазя аз и колегите които четат този пост ?

 

А и друго ми направи впечатление, продаваш камера Panasonic и на 25 лева си нямал интерес и никой не с е е възползвал от промоцията как реши че като вдигнеш цената на 30 лева ще се намери купувач ?Пък и непозволен ЪП се явява ако не се лъжа...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...