Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Въпросът премина на личностна основа, затова смятам това да е последният ми отговор в нея.

 

Аз да те питам само кой си ти и откъде си сигурен кой за какво е виновен в тоя случай? Участвал си в сделката ли, що ли? Кой си ти, че да определяш кой е виновния? На какво основание оправдаваш един и обвиняваш друг участник в тази история?

 

Ами казвам се Мирослав Манолов, от Пловдив съм, на 48 години съм. Не познавам нито продавача, нито купувача. И нито аз, нито писалите по-горе двайсетина човека са участвали в сделката. Другите обаче, които те подкрепят, могат да си дават мнението, но аз не мога, така ли? Дадох си труда да прочета всички постове и изказвам мнение. Явно не си съгласен с него, няма проблем. Аз пък не съм съгласен с мнението на някои други, и го изказах. Нали това е форум, или не трябва да изказваме мненията си, ако са различни?

 

И нямаше да пиша в темата, ако точно ти не беше подкрепил "продавача". Винаги съм считал модераторите/администраторите на форуми за най-точните и безпристрастни участници, нали точно затова им е гласувано доверие да бъдат администратори? От кого да очакваме защита, ако не от най-властимащите? Явно от един по-малко...

 

Както се спомена неколкократно по-назад 20-те лева далеч не са предмет на коментар. По-скоро факта, че някой изписа в 2 страници стотици редове с един и същи текст и то след като му бяха върнати парите. Същевременно обаче той задържа стоката, от която е недоволен. Защо ли? Принципно няма значение, но понякога такива неща са показателни. Този наглед смешен случай се превърна в най-коментирания проблем в тази тема откакто я има... Като има претенции към страна по сделката - пише се веднъж, дваж, па се поспира. Четящите сами си правят изводите по въпроса.

 

Доколкото разбрах, "стоката" не е задържана, а продавачът е отказал да си я вземе, когато е връщал парите. Има известна разлика.

 

Да, аз бих поспрял, и 99% от съфорумниците. Един обаче се престраши да се пребори за правата си, и го поздравявам за това. Темата се разрастна в следствие на оправданията на продавача. Аз лично на негово място щях веднага да се разбера с купувача и да върна парите, с тия 20 лв. няма да забогатея. Защото според мен продавачът в случая понесе много повече негативи (но явно не според повечето участници).

 

Стотици пъти тук е писано и обяснявано, че при сделки, в които няма документи, няма гаранции, няма договори, каквито са 95% от сключваните тук няма как да се търси отговорност от когото и да било. Също толкова пъти в тази връзка е обяснявано да се внимава какво и как се купува/продава и от двете страни по сделката. Приключила такава сделка дали за 20, дали за 2000 лева е наистина приключена. Ако искате да си осигурите спокойствие и сигурност изисквайте касови бележки, фактури и прочее. Или идете в магазина да си купите каквото ви е нужно ново. Там то е придружено от необходимите документи.

 

Абсолютно правилно. Купувачът обаче се е доверил на доброто име на продавача. И като е видял, че сделката не отговаря на реномето на продавача, ни уведоми за да ни предпази. За проведените телефонни разговори няма как да докажем кой е прав и кой какво е казал. Аз гледам фактите - проблемна сделка, продавачът връща парите - следователно купувачът е прав. За благодарност ние го оплюваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами казвам се Мирослав Манолов, от Пловдив съм, на 48 години съм. Не познавам нито продавача, нито купувача. И нито аз, нито писалите по-горе двайсетина човека са участвали в сделката. Другите обаче, които те подкрепят, могат да си дават мнението, но аз не мога, така ли? Дадох си труда да прочета всички постове и изказвам мнение. Явно не си съгласен с него, няма проблем. Аз пък не съм съгласен с мнението на някои други, и го изказах. Нали това е форум, или не трябва да изказваме мненията си, ако са различни?

 

И нямаше да пиша в темата, ако точно ти не беше подкрепил "продавача". Винаги съм считал модераторите/администраторите на форуми за най-точните и безпристрастни участници, нали точно затова им е гласувано доверие да бъдат администратори? От кого да очакваме защита, ако не от най-властимащите? Явно от един по-малко...

 

Доколкото разбрах, "стоката" не е задържана, а продавачът е отказал да си я вземе, когато е връщал парите. Има известна разлика.

 

Да, аз бих поспрял, и 99% от съфорумниците. Един обаче се престраши да се пребори за правата си, и го поздравявам за това. Темата се разрастна в следствие на оправданията на продавача. Аз лично на негово място щях веднага да се разбера с купувача и да върна парите, с тия 20 лв. няма да забогатея. Защото според мен продавачът в случая понесе много повече негативи (но явно не според повечето участници).

 

Абсолютно правилно. Купувачът обаче се е доверил на доброто име на продавача. И като е видял, че сделката не отговаря на реномето на продавача, ни уведоми за да ни предпази. За проведените телефонни разговори няма как да докажем кой е прав и кой какво е казал. Аз гледам фактите - проблемна сделка, продавачът връща парите - следователно купувачът е прав. За благодарност ние го оплюваме.

 

Явно не се разбираме нещо в приказките. Нито съм искал да ми се представяш, нито нещо личностно има в ситуацията. Всеки има право да си каже мнението, като все пак спазва Правилата.

 

Аз не съм подкрепял нито единия, нито другия участник в сделката именно защото НЕ ЗНАМ какво се е случило в действителност. И постоянно обясняваме, че ние от Екипа няма как да вземаме страна при положения , че няма доказателства. Ти обаче явно претендираш да знаеш, та затова ми е интересно откъде. Защото ако е само на база постовете тука - нищо не знаеш. Откъде си сигурен, че някой от двамата не лъже в свой интерес? Отново питам - откъде накъде съдиш кой крив и кой прав? За разговорите викаш няма как да докажем, а как по-точно доказваш ти останалото? И ако започнем при всяка спорна сделка да гадаем какво ще се случи?

 

И недей да си толкова сигурен кой е "пострадал" от тази дискусия, защото колкото критикуваха продавача, поне толкова критикуваха и купувача.

Link to comment
Share on other sites

май ви е време вече да назначите екип по решаване на диспути и казуси за всяка репортната сделка. ибейците са го измислили (не гърците :) )

 

и да дърпате по 5-10 лева на всяка транзакция за обработката и застраховките. може и от всяка от страните.

 

тогава щеше да е много бързо решен спора - като им вземете по 10 лева за четене преглед и обсъждане, то отдавна щяхте да ги лишите от мотивацията да спорят, а именно 20те лева. ако изземете и пластмасите като веществено доказателство, то спора щеше да е буквално БЕЗПРЕДМЕТЕН.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Добре, наистина за последно обяснявам моята гледна точка и спирам:

 

Без значение кой какво казва, че е казал, фактите са (признати от двамата):

 

1. Има проблем -> значи има виновен -> виновен е или продавачът, или купувачът.

2. Краен резултат: продавачът връща парите -> виновният е продавачът.

 

Всички други подробности: кой показал, кой не проверил и защо, кой се обадил по телефона и какво говорил, са подробности. В случая виновен е продавачът.

 

Толкова ли е сложно?

 

А пък щом е толкова сложно, който иска - да го разбира и да си прави изводите, който не иска - да си трае, като го лъжат.

Link to comment
Share on other sites

Добре, наистина за последно обяснявам моята гледна точка и спирам:

 

Без значение кой какво казва, че е казал, фактите са (признати от двамата):

 

1. Има проблем -> значи има виновен -> виновен е или продавачът, или купувачът.

2. Краен резултат: продавачът връща парите -> виновният е продавачът.

 

Всички други подробности: кой показал, кой не проверил и защо, кой се обадил по телефона и какво говорил, са подробности. В случая виновен е продавачът.

 

Толкова ли е сложно?

 

А пък щом е толкова сложно, който иска - да го разбира и да си прави изводите, който не иска - да си трае, като го лъжат.

Без значение кой какво казва, че е казал, фактите са (признати от двамата):

 

1. Има проблем -> значи има виновен -> виновен е или продавачът, или купувачът.

2. Краен резултат: продавачът връща парите -> виновният е КУПУВАЧЪТ ЗАЩОТО НАРОЧНО Е ПРЕГРЯЛ ПРАХУСМОКАЧКАТА ДА СИ ЗЕМЕ ПАРИТЕ (НЕ МУ Е ХАРЕСАЛА)

Всички други подробности: кой показал, кой не проверил и защо, кой се обадил по телефона и какво говорил, са подробности. В случая виновен е КУПУВАЧА

Толкова ли е сложно?

А пък щом е толкова сложно, който иска - да го разбира и да си прави изводите, който не иска - да си трае, като го лъжат

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

в този слу4ай НИКОЛАЙ НИКОЛОВ не еправ , като си е намерил купувач за 45 лева да си го продава . и да сваля темата . н еда извива ръцете на потенциалните си купувачи

Edited by kingkong_cash
Link to comment
Share on other sites

в този слу4ай НИКОЛАЙ НИКОЛОВ не еправ , като си е намерил купувач за 45 лева да си го продава . и да сваля темата . н еда извива ръцете на потенциалните си купувачи

 

Колега прав си няма спор , но защо продавача пуска процесора за 30лв и в случея колегата "Rumbata" има желание да го купи но в същото време продавача му скимва , че може да искара повечко парички от процесора и почва за мен лично абсолютно ИЗНУДВАНЕ - видиш ли имам купувач на 45 ако ти дадеш 45 ще ти го дам на таб!!?! А защо си писал първоначална цена 30лв?За мен такива продавачи не са за Този форум!

Поздрави

 

 

пс.За пореден път се обеждавам , че на хора с по 10-20 поста в форума не може да се гласува доверие - поне лично аз не бих гласувал такова.

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Колега прав си няма спор , но защо продавача пуска процесора за 30лв и в случея колегата "Rumbata" има желание да го купи но в същото време продавача му скимва , че може да искара повечко парички от процесора и почва за мен лично абсолютно ИЗНУДВАНЕ - видиш ли имам купувач на 45 ако ти дадеш 45 ще ти го дам на таб!!?! А защо си писал първоначална цена 30лв?За мен такива продавачи не са за Този форум!

Поздрави

 

 

пс.За пореден път се обеждавам , че на хора с по 10-20 поста в форума не може да се гласува доверие - поне лично аз не бих гласувал такова.

Да вметна малко разсъждения:

Стоката със сигурност е обявена на още поне 5-6 места. Това, че се е появил по-голям интерес към нея и съответно цената се е вдигнала е напълно нормално. Само при социализЪма имаше твърди цени, сега е капитализъм и търсенето определя цената. Чест прави на продавача обаче, че е предложил на заинтересован от темата да го купи, независимо че е получил по-добра оферта от друго място. По твоята логика (а и не само по нея) какво да кажем ако цената се смъкне...? Че продавача е мръсен спекулант ли?

Тук никой на никого не е длъжен. Обявява се стока на някаква цена, който превари той ще натвари (както е казал народа).

И, много те моля проверявай си правописа преди да си пуснеш поста. Че, тези правописни грешки много дразнят.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Да, но има още едно нещо, наречено "Правила на търговския раздел на Булфорум.ком". В тях няма опция цената да се качи нагоре, след като вече е била обявена в началото на темата. Изключения могат да се направят в изключително редки случаи когато (например) нещо е било обявено като развалено, а впоследствие е тествано обстойно и се е оказало работещо. Подобен случай имаше преди време, когато inherithit.bg беше пуснал на много ниска цена един хард диск Сийгейт, който беше с кофтия фърмуеър и съответно беше спрял да се разпознава (а самият диск си беше абсолютно нормален). След това обаче в сервиз са му качили правилния работещ фърмуеър и естествено дискът си е заработил на 100%. В този случай допуснахме повишаването на цената (което даже и не беше кой знае колко много), защото първата цена реално беше цена като за развален продукт, а втората - за напълно работещ и 100% функционален.

В случая обаче с тази тема не виждам подобно нещо - просто някой си бил предложил по-висока цена и продавачът е сменил впоследствие цената в първия си пост. Ами ако утре някой му предложи 55 лева - пак ли ще я промени...айде не с тия. Правилата тук са такива и на който не му харесват - да ходи да си продава нещата другаде, но не и тук. Темата му се затваря.

Link to comment
Share on other sites

Още повече, че ми е писнало от дреби тарикатчета. Виджа се, че има потенциален купувач и продавача се опитва с евтини номерца да изкара още някой лев. По начина, по който представя нещата, за мен няма друг, който да го купи на по-високата цена, а се опитва да се извива ръцете на Румбата. Дори и да има, малко по-коректно щеше да прозвучи "Имам клиент на 45лв, ако не го вземе днес, утре ти го давам за 30". В случая си абсолютен мошеник и аз ако съм на останалите потребители, никога нямаше да търгувам с него за вбъдеще!

 

Да използвам момента с темата за Тано. Според мен този потребител си е чиста проба некоректен продавач и ако зависеше от мен щях да го банна. Това, че в друг форум е набутал потребител трябва да се взема автоматично и за този, защото когато един човек е мошеник, той е такъв навсякъде. Накрая и тук ще има опарени, но трябва ли да се стига до там, че да се вземат мерки?

Link to comment
Share on other sites

Да използвам момента с темата за Тано. Според мен този потребител си е чиста проба некоректен продавач и ако зависеше от мен щях да го банна. Това, че в друг форум е набутал потребител трябва да се взема автоматично и за този, защото когато един човек е мошеник, той е такъв навсякъде. Накрая и тук ще има опарени, но трябва ли да се стига до там, че да се вземат мерки?

 

За съжаление за бан трябва малко повече...и добре че е така, защото ако раздавахме бановете толкова лесно, има голяма опасност покрай сухото да изгори и доста мокро. Именно затова просто припомних точка 19 от общите правила на форума и чакам и двамата тук.

Link to comment
Share on other sites

Не оставай с погрешно впечатление. И аз не съм почитател на банове за най-малкото, обаче цитата от оправданието на потребителя направо ми вдигна кръвното:

кво да ти кажа брат така ми го продадоха така ти го продавам, и мен ма набутаха и гледах да се отарва продавай го и ти кво да ти кажа за дисплея незнам кво не ти свети при мен си светеше Копчето го оправят срещу 10-15 лв и всичко друго си му е ок аз ги сменях със тъчскрйина или дистанционното. Ако щеш теми меми пускай квото искаш кво да ти кажа..

Директно прехвърля черния Петър в някой друг. Как може на такъв изобщо да му се дава поле за изява?! Малко съм краен в случая, но трябвали да стант Х на брой катастрофи на дадено кръстовище, че да се сложат светофари, примерно?

 

Преди време ме набутаха с фалшифи 20лв - просто не съм го видял между другите двайсетачки, а и честно казано не съм мислил, че точно на мен ще ми го бутнат, при положение, че работя с редовни клиенти и се познаваме. Но трябваше ли и аз да се пробвам да го бутна на някой? Е, сложил съм си го до мен, за да ми напомня, колко са коректни хората и винаги си имам едно наум от тогава. В момента хващам фалшивите двайски още докато ги броят, но за съжаление се научих по трудния начин...

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

...обаче цитата от оправданието на потребителя направо ми вдигна кръвното:

 

 

Да, знам...четем ги и ние тия писания...и черните точки си се трупат, засега само виртуално, но докато и двамата не дойдат в тази тема и не изложат позициите си - няма да има решение по въпроса, още повече че е станало със сделка, осъществена извън нашия форум и кой какво е цитирал от тогавашните писания на другия е доста относително.

Link to comment
Share on other sites

Коментар....

 

Модератор: Коментарът се подразбира още с пускането на всяка една тема в този раздел.

 

Имах предвид цената, а темата защо е заключена?

Link to comment
Share on other sites

Още от въвеждането на правилата през 2004-та година, практиката винаги е била такава - при нарушаване на точка 7, темата винаги се затваря, като продавачът получава или не получава процент (по усмотрение на модератора, затворил темата). Със затварянето на темата се елиминира ъпа, защото нова тема може да се отвори само с по-ниска цена от тази, която е била за последно:

 

7. ...............

Същото важи и за затворени поради "ъпване" теми - нова тема се допуска само след редукция на цената.

/Пример: Ако някой е пуснал стока с цена 50 лв. и след това пусне пост "up", темата му се затваря и продавачът евентуално получава 20%. Нова тема със същата стока може да се пусне с цена 45 лв./

Link to comment
Share on other sites

Не оставай с погрешно впечатление. И аз не съм почитател на банове за най-малкото, обаче цитата от оправданието на потребителя направо ми вдигна кръвното:

 

Директно прехвърля черния Петър в някой друг. Как може на такъв изобщо да му се дава поле за изява?! Малко съм краен в случая, но трябвали да стант Х на брой катастрофи на дадено кръстовище, че да се сложат светофари, примерно?

 

Преди време ме набутаха с фалшифи 20лв - просто не съм го видял между другите двайсетачки, а и честно казано не съм мислил, че точно на мен ще ми го бутнат, при положение, че работя с редовни клиенти и се познаваме. Но трябваше ли и аз да се пробвам да го бутна на някой? Е, сложил съм си го до мен, за да ми напомня, колко са коректни хората и винаги си имам едно наум от тогава. В момента хващам фалшивите двайски още докато ги броят, но за съжаление се научих по трудния начин...

 

Не бях го забелязал тоя случай и сега се разтърсих малко, че ми стана интересно.

 

 

 

 

але къв си ти че ще ми разваляш темите всеки път.. аз ли съм измамник бе продал съм на 100 човека разни неща никой не се е оплакал

АКО ТОЛКОС ИМАШ НЕЩО ДА МИ КАЖЕШ ЗАПОВЯДАЙ ДА МИ ГО КАЖИШ ЛИЧНО но ми писна от теб вече повече от година само ми се мешиш в темите.. никой никога несъм мамил

 

да не развалям правилата с поста нова цена 75лв.

 

 

Кефи ме този как го храни навсякъде :D :D :D :D :D :D :D :D

Само такова отношение за некоректни продавачи!

Link to comment
Share on other sites

Честно да ви кажа... Започвам да ги разбирам пичовете от хардуербг с тяхното правило за 120 поста и 6 месеца "отлежаване" на ника, за да посещаваш секцията им за покупко-продажба. Като гледам как някакви малоумници се регистрират през 2 дена, за да си продават боклуците, ми става мъчно :cry .

И защо не направите секцията buy/sell "невидима" за нерегистрирани потребители?

Link to comment
Share on other sites

Честно да ви кажа... Започвам да ги разбирам пичовете от хардуербг с тяхното правило за 120 поста и 6 месеца "отлежаване" на ника, за да посещаваш секцията им за покупко-продажба. Като гледам как някакви малоумници се регистрират през 2 дена, за да си продават боклуците, ми става мъчно :cry .

И защо не направите секцията buy/sell "невидима" за нерегистрирани потребители?

 

+1

Много правилно го каза Колега.Наистина ми се струва че трябва да има някакво така наречено "отлежаване" на ника и определен брои постове , защото в последно време повечето с по 10-20 поста са или измамници или некорекни търговци.

Link to comment
Share on other sites

Да, но по този начин ще наспамят останалите теми и ще бъдат баннати още преди да са започнали да ви лъжат.

 

 

 

БТВ, Мидекс, къде ми е бутона БАН на панела? :( Нали обеща?

Link to comment
Share on other sites

без пари, стига да станеш админ

при положение ,че пише "платена обява" трябва да има към кого да се обърна ако проявявам интерес , а вече 3-ти ден никой нищо съществено не казва.... Един от админите ме препрати на друг , който не ми е отговорил още .... писах на 3-ти който даже има публикувана такава обява и от него още няма отговор.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...