Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

За заглавия - не, понеже точка 13 засяга съдържанието на мненията (постовете), но определено не е много приятно когато заглавието е само с главни букви. В този случай или се прави забележка на автора на темата, или просто му я пренаписваме по правилния начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То е логично, че щом в постовете се забранява то не е желателно и в името на темите, но всеки е с мнението си :) Затова ще се направи уточнение, защото наистина въобще не е приятно. Аз от време на време на хората им едитвам такива теми, но ако няма полза вече се действа с контакт, затваряне на теми и т.н. Форума има опция за насилствено смаляване на буквите, но пък тогава допускам, че ако се напише "Продавам TV JVC" ще излезе "Продавам Tv Jvc", което за мен не изглежда никак добре.

 

Правило №13 от общите правила обновено.

Правило №4 от правилата за раздел купува/правилата обновено.

Link to comment
Share on other sites

Правило №4 от правилата за раздел купува/правилата обновено.

 

Случайната грешка след поправката на точка 4 - оправена. :D

 

 

Едит: Правило №9 от общите правила - също обновено.

 

Едит2: Поради множеството еднотипни нарушения в последно време е допълнено (с подчертаното) следното изречение от правилата на раздела:

 

Когато намаляте цени - винаги оставяйте и предишните, за да се вижда хронологията на редукцията. При неспазване - темата се затваря без предупреждение!

 

 

Умишлено или не, доста хора редактират предишните си постове, заличавайки предишните цени и това неминуемо поражда съмнения за измама, с цел повече ъпове или игра с цените. Затова такива умишлени редакции вече ще водят до затваряне на темата, а не само до предупреждение в самата тема, както беше досега.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Бих искал малко помощ как да оправя следната ситуация:

след инсталиране на Internet Explorer 9 (Win7) когато кликна в/у линк със снимка в даден пост, снимката се отваря, както в новия прозорец, така и в текущия прозорец т.е губи се темата. На мен ми е леко дразнещо. Ще съм благодарен ако предложите накакво решение.

Link to comment
Share on other sites

Цъкаш със скрола навътре - върху линка.

 

Ефекта е поразителен :lol: отварят ми се два нови прозореца със снимката но пък темата си остава в основния :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Сигурно защото скрол копчето най-често е настроено за двоен клик.

Нямам нито IE9, нито Win7, но няма ли ефект като цъкнеш с десен бутон на линка и после да избереш да се отвори в нов (под)прозорец? Досадно е, защото това са 2 клика, но все пак е някакво решение.

Link to comment
Share on other sites

луда работа, необмислени правила !

 

Какво имаш предвид? Мога да споря, че точно нашите правила са мислени много дълго време.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно защото скрол копчето най-често е настроено за двоен клик.

Нямам нито IE9, нито Win7, но няма ли ефект като цъкнеш с десен бутон на линка и после да избереш да се отвори в нов (под)прозорец? Досадно е, защото това са 2 клика, но все пак е някакво решение.

 

Не, скрол копчето не ми е настроено на двоен клик, разбира се че с десен бутон става работата, но ми е интересно как се получи този "ефект".

 

BTW ефекта е много избирателен, на някои линкове скрол бутона отваря един подпрозорец, а на други два.

Например на твоя подпис отваря два, може би защото си е така ;)

Link to comment
Share on other sites

Принципно отварянето на линковете във форума зависи дали линкът е външен или води към някоя друга тема тук. В първия случай се отваря нов подпрозорец, но няма едновременно зареждане и в основния, а при вътрешен линк не се отваря нов подпрозорец, а информацията се зарежда в основния прозорец. Единственото, което се сещам е да пробваш с някой друг браузер дали отварянето на линкове е коректно.

Link to comment
Share on other sites

луда работа, необмислени правила !

Можеш да си UP-ваш постовете във всички останали форуми. Този форум е изключение. Обяснявано е много пъти защо, но определено целта на форума не е да си продадеш каквото продаваш, а всички да имат равен шанс да направят това.

 

При положение, че имаш една забележка за UP-ване ти реши отново да се пробваш. Ами успех третия път :)

Link to comment
Share on other sites

Принципно отварянето на линковете във форума зависи дали линкът е външен или води към някоя друга тема тук. В първия случай се отваря нов подпрозорец, но няма едновременно зареждане и в основния, а при вътрешен линк не се отваря нов подпрозорец, а информацията се зарежда в основния прозорец. Единственото, което се сещам е да пробваш с някой друг браузер дали отварянето на линкове е коректно.

При мен е същата история, наскоро сложих IE9. Но не го ползвам за основен, та сега пробвах и наистина е така както описва zaqq.

Проблемът се решава като се цъкне compatibility butona след адресбара, за този сайт. Освен това, и други функции на форума са "повредени" под IE9, и compatibility се справя и с тях. Малоумно е. За мен IE9 е най-кофтия IE, който MS някога са изкарвали! Единствено дето работи доста по-пъргаво и бързо от предните версии.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

... За мен IE9 е най-кофтия IE, който MS някога са изкарвали! Единствено дето работи доста по-пъргаво и бързо от предните версии.

 

Скоро прочетох една забележка, която много ми хареса:

IE е най-добрият браузер, с който можеш да си изтеглиш по-добър

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Скоро прочетох една забележка, която много ми хареса:

 

:) :) :)

 

Да и аз съм така.Преинсталирам си компютъра и веднага през IE свалям Мозила, и тогава почвам да си дърпам новите драйвери:)

Link to comment
Share on other sites

"up-ване с подарък" - как се гледа на такива теми? :unsure:

 

един потребител ми прави впечатление, че процедира по този начин - пуска нещо за продажба на някаква цена и примерно от 20 поста в темата, 16-17 му са с подаръци, а само 2-3 с редукция на цената ... и понякога "подаръци", които са толкова тематично отдалечение от продавания артикул, че просто няма накъде повече :laughing:

 

п.п. не че нещо, ама просто ми е интересно как гледат и другите потребители на подобни теми :rolleyes:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Потребителите не знам, но ние гледаме на това като нещо напълно нормално и в рамките на правилата, стига подаръците да не са като на един потребител преди време - дъвки, близалки и др. подобни.

Link to comment
Share on other sites

стига подаръците да не са като на един потребител преди време - дъвки, близалки и др. подобни.

 

A топчета, джамини и капачки от кока кола позволени ли са? :lol:

 

(за хранителни изделия със съмнителна стойност вече разбрах че не е... че имам да ъпвам един фитнес странен уред и се чудя ако подаря малко джамини с него дали пък някой няма да се заинтересува... или части от конструктор лего примерно)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

A топчета, джамини и капачки от кока кола позволени ли са? :lol:

 

(за хранителни изделия със съмнителна стойност вече разбрах че не е... че имам да ъпвам един фитнес странен уред и се чудя ако подаря малко джамини с него дали пък някой няма да се заинтересува... или части от конструктор лего примерно)

По-добре легото..., че може да го пласираш като фундамент за уреда... да съ ни клати :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тези хора да нямат температура - единия продава оръфан стол стил тръбна мебел за 30лв защото рамката била хубава и по толкова вървели, другия продава стол със счупена облегалка на подобна цена... и то при положение че в Офис Експрес има подобен по качество стол ЧИСТО НОВ за 39лв с по-голяма облегалка... и това е офис експрес в Юск сигурно има и по-евтини

 

 

Аз че такива боклуци няма да взема е ясно но не виждам колко пъти ще трябва да се сваля цената докато някой се навие ако изобщо се навие. Стол в доста по-добро състояние го закарах до кофата защото бях сигурен че е непродаваем така оръфан а с подаряване не ми се занимаваше...

 

Стол с естествена кожа, тапициран и всичко го подарих защото механизъма беше заял а да го продавам за 50лв такъв проблемен не исках (над 50 не мисля че си струва) но 30лв за подобен боклук !? :confused

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам питане.

Даден продукт се продава в тема, след това този продукт в комплект с друг продукт в друга тема си е нарушение на т.3 от правилника на раздела, където няма спор.

 

Въпроса ми е следният.

 

Продаваш да кажем една стока като упоменаваш че е ВЪЗМОЖНО да я съчетаеш с този артикул който вече го има в по стара тема, това не е ли като горното или може да мине покрай правилата ?

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Веднага ти отговарям - понеже нямаме конкретно описание за тези случаи в някоя от точките, приема се че комбинирането на стоки от тема с единична продажба в тема с комплекти (или тема с бонуси) е "нежелателно" или "силно нежелателно", по смисъла на точка 3, в зависимост от юзъра или ситуацията.

Ако визираш рапорта за темата на mladenski76, беше му направена забележка и в двете теми, като решението беше да не му се затваря темата за цялата конфигурация, а да му се премахне единичната позиция в предишната тема (монитора). Освен това е взето предвид, че той е нов, няма наказания и т.н.

А ако имаш предвид темите на maspas, в които той непрекъснато дава разни бонуси с продукти от свои предишни теми, които все още са активни, на него също му е направено предупреждение да спре с тази практика.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...