Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен е същата история, наскоро сложих IE9. Но не го ползвам за основен, та сега пробвах и наистина е така както описва zaqq.

Проблемът се решава като се цъкне compatibility butona след адресбара, за този сайт. Освен това, и други функции на форума са "повредени" под IE9, и compatibility се справя и с тях. Малоумно е. За мен IE9 е най-кофтия IE, който MS някога са изкарвали! Единствено дето работи доста по-пъргаво и бързо от предните версии.

Има ли промяна? Качих патч от Invision за IE9 та може и вече да е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Пускам оплакване тъй като ми е писнало от некоректни купувачи.Става въпрос за тазитема.Във втроник вечерта с мен се свърза gavreto или какъвто се води там и ме убеждаваше че се интересувал от дъното ми.Интересно че тъкмо почнахме да се разбираме за цената и той спря да пише без абсолютно никаква причина.Това за мен е пълна глупост писах му поне 5 съобщения,но отговор няма.Предполагам си е купил друго-негово право,но да ме уведоми,а не да ми вика искам го и след това мълчание.За мен на този човек не може да се разчита.

Edited by thebeast
Link to comment
Share on other sites

Пускам оплакване тъй като ми е писнало от некоректни купувачи.Става въпрос за тазитема.Във втроник вечерта с мен се свърза gavreto или какъвто се води там и ме убеждаваше че се интересувал от дъното ми.Интересно че тъкмо почнахме да се разбираме за цената и той спря да пише без абсолютно никаква причина.Това за мен е пълна глупост писах му поне 5 съобщения,но отговор няма.Предполагам си е купил друго-негово право,но да ме уведоми,а не да ми вика искам го и след това мълчание.За мен на този човек не може да се разчита.

 

+1

 

Това е наи малкото НЕколегиално а да не говорим ,че може и да се счита за некорекност.Мисля че въпросния колега "gavreto" е от така наречените стари форумджии което прави нещата още по жалки - след като един стар форумджия постъпва така как да се има доверие на хора с по няколко поста :(((

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Няма да говорим че си бях поръчал новите части,бях вързал 2ма Коректни колеги да ме чакат и този екземпляр направо ми скъса нервичките.Защото има много сериозни хора тук,с които като се уговориш и вече е факт.За съжаление колегата не е от тези...

Link to comment
Share on other sites

Човек трябва да бъде с достойнство ,без значение нов или стар потребител - най-малко от културна гледна точка може да напише отговор ако не на лични ,то поне в темата ( нежелателно и свързано с манията на доста от потребителите да "трупат" точки /рейтинг ) ....

Ако прочетете темите ми ще видите ,че винаги давам обстойна и реална информация ( когато е възможно ) ,както и придружаващ снимков материал ,а повярвайте ,че и при писане на лични съм такъв ..... жалко ,че малцина проявяват истинско желание и отзивчивост ,когато аз поискам същото :cry

Последната ми тема /пост -

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=104129&st=0&p=1495456468&fromsearch=1entry1495456468

 

не съдържа отговор в самата тема от моя страна ,но на 04.06.2011 г. в 12:34 часа изпратих на лични запитване от няколко точки и желание за евентуална ,ориентировъчна цена ( няма да дам 60.00 лева разбира се за това рядко телефонче ,а повече ,но и без нищо да му дам отговор с предложение за 200.00 лева няма да стане ) и снимки на определени детайли ,включително и на стикера под батерията .......... е ,отговор не получих ,та дори и до днес ,въпреки ,че потребителят посещава редовно форума ........ не е приятно и най-малкото в личната ми рейтингова система към участника тук се прокрадва негативизъм и нежелание за сделка ,та било и на добра цена !!!

 

В тази тема аз не съм дал отговор -

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=103725&st=0&p=1495453994&hl=8800&fromsearch=1entry1495453994

 

и който чете ще види защо !!!

 

В тази тема съм писал -

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=102151&st=0&p=1495442705&hl=8800&fromsearch=1entry1495442705 ,

 

комуникирал по даденият за връзка телефон след удовлетворяване на желанията ми от продавача и закупил апарата .................

 

 

ИЗВОДА - бъдете коректни към себе си първо за да Ви възприемат и останалите така и към тях ! Бъдете учтиви и отзивчиви - най-малкото това е секцията за търговия на ненужни вещи и предмети и макар и некомерсиална и без крупен мащаб ,за нея също са валидни общите правила на търговията .............

 

Не се сдържах и го написах това подтикнат от горните постове ,а сега :beer: ...... пък който ще да ми се сърди ,наказва и отнема "златни" звезди от профила !

Edited by cmdj7
Link to comment
Share on other sites

...

е, този потребител е пословичен с предлаганите от него телефони. най-странното е, че това са все едни и същи модели, които вече 4-5 год. се опитва да продаде, но когато му поискаш "детайлна справка" за някои от тях не е много убедителен в офертите си :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно на мен за какво са ги оставили тези коментари в личните профили като могат да се трият от самия потребител.Аз слагам отрицателен коментар,въпросния човек го трие и смисъл никакъв...

Link to comment
Share on other sites

Така колегата " gavreto " така и не си направи труда поне да пише в темата и да даде поне някакво смислено обяснение на човека което според мен говори , че на него му е през ....... че човека е изгубил нерви а и самият тои е поръчал вече други части изобщо е поставил колегата в доста сложна и най малкото непрятна ситуация :(

Ако въпросният " gavreto " не намери 5 мин от центо си време за да обясни мисля си че най малкото трябва да му се сложи наказание да не ползва форума за определен период от време , защото все пак това което е направил е НЕКОРЕКНОСТ.На ход са модераторите да вземат решение

Поздрави

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Така колегата " gavreto " така и не си направи труда поне да пише в темата и да даде поне някакво смислено обяснение на човека което според мен говори , че на него му е през ....... че човека е изгубил нерви а и самият тои е поръчал вече други части изобщо е поставил колегата в доста сложна и най малкото непрятна ситуация :(

Ако въпросният " gavreto " не намери 5 мин от центо си време за да обясни мисля си че най малкото трябва да му се сложи наказание да не ползва форума за определен период от време , защото все пак това което е направил е НЕКОРЕКНОСТ.На ход са модераторите да вземат решение

Поздрави

Това не е другарски съд, нито граждански такъв. Така, че никой не е нужно да се обяснява на всички, нито пък да кисне по 24 часа във форума и да следи дали някой не иска някакво обяснение. Освен това, ти след като нямаш основание да го обвиняваш в нещо... не го прави. Убедил съм се, че модераторите не спят и реагират бързо и адекватно в този раздел, така че не е нужно да ги подканяш да правят нещо - те си знаят работата.

Link to comment
Share on other sites

Това не е другарски съд, нито граждански такъв. Така, че никой не е нужно да се обяснява на всички, нито пък да кисне по 24 часа във форума и да следи дали някой не иска някакво обяснение. Освен това, ти след като нямаш основание да го обвиняваш в нещо... не го прави. Убедил съм се, че модераторите не спят и реагират бързо и адекватно в този раздел, така че не е нужно да ги подканяш да правят нещо - те си знаят работата.

 

Да колега така е нямам основание защото не съм АЗ потърпевшата страна и само мога да си представя какво му е на момчето , защото съм сигорен че на никои не му е прятно да бъде лъган и разиграван.Аз лично взимам отношение защото искам поне в този форум да се намалят злоупотребите , измамниците и несериозниците.Модераторите си знаят работа наистина , но това не пречи и ние като потребители да изразяваме мнението си НАЛИ!!

Много е лесно да се приказва когато ти и аз не сме потърпевшите и не сме от обратната страна на барикадата .Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Докато отсрещната страна не обясни неговата си гледна точка, не виждам как ще вземем някакво решение, което да ви хареса. Ами ако е заминал някъде или се е разболял, а ние го наказваме, тогава какво? Причините може да са най-различни, като не изключвам и несериозност/безотговорност от негова страна, но докато той сам не обясни - не може да се вземе решение само заради това, че се е покрил и не се е обадил. Ако е жив все още, все някой ден ще пише в някоя от темите и тогава учтиво ще бъде помолен да обясни ситуацията тук.

Link to comment
Share on other sites

До колега beast , просто питах информативно не съм ти споменавал че искам да го купувам поне не си спомням и да съм ти казвал да ми го запазваш нали така. Няма закакво да ме нападаш и да се правиш на интересен , виж извинявай че не съм ти отговорил на съобщенията но щом не съм ти отговорил значи нямам интерес :) да прав си намерих си по добра оферта.

Edited by gavreto
Link to comment
Share on other sites

Погледнете ТУК и ако мислите, че темата е важна, може да й сложите една кърфица :). Ако ли не - трийте.

 

И в случая gavreto към кои ще го сложиш? И няма ли в графа "некоректни" да влезнат и потребители, които просто не "кефят" други потребители?

 

 

 

П.П. Преди време някой се беше оплакал от nonsan, които (не само по моите наблюдения) е един от най-коректните тук, поне що се отнася до извършването на сделки.

 

 

Link to comment
Share on other sites

В случая аз не бих сложил гаврето никъде, тъй като за мен некоректен е човек, който ти е продал развалена стока и отказва да си я вземе обратно или се е уговорил с даден човек да се срещне някъде, сделката е финализирана така да се каже (разбрали сте се за цена, място, дата, час и т.н.), и не се явява. Но нали затова е тази тема, за да се изяснят страните и тогава да се реши кой крив, кой прав.

Link to comment
Share on other sites

В случая аз не бих сложил гаврето никъде, тъй като за мен некоректен е човек...

Нещо си противоречиш :lol:

Хем е некоректен, хем няма да го сложиш в групата на некоректните.

Карай, вече е почти 2 сутринта.

Link to comment
Share on other sites

Продължение на темата:

 

Абсолютно съм съгласен с @victory и няма какво да добавя!

 

 

Невъзможно е да се определи кой е крив и кой прав при сделките във форума, защото винаги всяка от страните си е права за себе си. Единствено изключение правят търговци, които се опитват да ти продадат панел вместо телефон, картина вместо телевизор, неработещи компоненти и т.н., но имайки предвид, че покупко-продажбата се осъществява на място, риск от такава измама няма.Ако потребителят е от друг град, висчки куриерски фирми(или поне по-големите) имат опция "Отвори преди да платиш", при която куриера е ДЛЪЖЕН да изчака 15 минути, докато ти пробваш, гледаш, умуваш и т.н.

 

Отскоро купувачите искат да пробват не само телевизори, телефони и уреди който се пробват лесно, ами дори и рам памети, видеокарти, кабели, неща за по 2-3-4 лева и всевъзможни чудесии, създаващи ужасни неудобства, но клиента има право и аз съм съгласен с това. В случай, че пробите, уговорките и т.н. не са достатъчни идва ред на Moneyback "гаранция-Франция"-та, която също вече е неизменна част от една сделка във форума...за добро или за лошо, всеки чул-недочул, разбрал-неразбрал иска такова животно да е част от артикула, който купува(това е друга тема, за която бих искал да се напишат ТОЧНИ ПРАВИЛА...дано да не съм единствения). Та след толкова много текст искам да кажа, че единствените проблеми, които според мен могат да се породят при търговията в този форум, са свързани с Moneyback гаранцията(криворазбрана), неразличаването на втора употреба артикул от нов("Епа ти ми продаде т'ва дъно па каза, че било само на 7 години, а след месец 'зеха че му се подуха кундиндзатурити! Искам си парите обратно!" или "Купих го ама като се прибрах видях че не е AGP ами е PCI-E, ВЕДНАГА МИ ВРЪЩАЙ ПАРИТЕ....е да де, стоката работи ама аз си искам парите!"), и наистина съществени проблеми, като неработещи компоненти и т.н., за които обаче не е нужно да е виновен продавача, защото аз съм получавал потрошени видеокамери и GSM-и, като е било по вина на куриера.

 

 

 

Може би единственото разумно е да се оставят оценки и коментари в профилите на самите търговци, като смятам, че такава система може да се намери готова и то много лесно, но предвид казаното по-горе мисля, че с нея също може да се злоупотребява.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uplink, прав си за нещата, които пишеш, НО (винаги има НО :) ) за мен лично е много по-успокояващо (особено когато купувам) да видя в iTrader профила на даден индивид 2-3 положителни коментара и това вече е някакъв гарант, че отсрещният индивид не е поредният търгаш. Тъй като за момента такава система във форума няма, а и не знам кога ще има, предложих този вариант с темата, като естествено, че колкото повече хора пишат положителни коментари за даден юзър, толкова повече плюсове ще получава.

Коментари и сега могат да се оставят в профилите, но могат да се трият от човекът в чийто профил са писани, тоест - обезсмисля се тази гимнастика.

Недоволни винаги ще има, важното е доволните да са повече от недоволните :).

Link to comment
Share on other sites

Прав си и ти, затова стоя зад мнението, че е нужно да има рейтингова система нередактируема от профила, както и коментари.

 

От мен имаш +1 :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

До колега beast , просто питах информативно не съм ти споменавал че искам да го купувам поне не си спомням и да съм ти казвал да ми го запазваш нали така. Няма закакво да ме нападаш и да се правиш на интересен , виж извинявай че не съм ти отговорил на съобщенията но щом не съм ти отговорил значи нямам интерес :) да прав си намерих си по добра оферта.

От това или от това трябваше да се досетя че не се интересуваш или по липсата на съобщения в последствие?Коректното е да кажеш че се отказваш,а не да се правиш на разсеян.Никого нищо не мога да задължа просто ти за мен си абсолютно несериозен...

Link to comment
Share on other sites

От двата скрийншота заключавам, че в случая вина имат и двете страни:

 

- купувачът - че не се е обадил допълнително, за да доуточни, че се е отказал от сделката.

- продавачът - че се е предоверил на запитване в 2 изречения, но фактът, че gavreto не му е дал телефон след двукратна молба за това, трябва да е достатъчен.

Link to comment
Share on other sites

Правилата на раздела за всички ли важат?

 

Нищо лично към MacGyver, най-вероятно е забравил за старите си обяви.

 

Питането ми е към модераторите.

При наличието на тази и тази тема, както и на рапорт, защо все още няма никаква реакция?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, продавам домашния си компютър със следните параметри:

CPU Type: AMD Athlon XP 1800+

Motherboard Name: Gigabyte GA-7VA

RAM: 256MB

Video: ATI Radeon 9000

HDD: 80GB

DVD Rom + CD-RW + Keyboard + A4Tech camera.

 

Цена: 70лв

 

 

:rofl: :lol: Тая машина е поне 10 годишна... цената не знам дали той я предлага или очаква да му я дадат но аз имах подобна машина и ме мързеше да я закарам до кофата, добре че беше тъста един ден да реши че му пречи и да я изхвърли (това преди повече от 2 години)...

 

Не че искам да се заяждам - не съм пускал report - всеки има право да продава каквито си иска боклуци на каквато си прецени цена, просто споделям в случай че на някой друг също му е забавно :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...