Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

За камерата,никой не се е възползвал в деня на промоцията. После цената си остава старата,а сега е намалена на 30. А след този твой коментар за камерата,няма да ти отогворя на въпроса за телефона. Администраторите ако искат могат да изтрият последните два поста в тази тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За камерата,никой не се е възползвал в деня на промоцията. После цената си остава старата,а сега е намалена на 30. А след този твой коментар за камерата,няма да ти отогворя на въпроса за телефона. Администраторите ако искат могат да изтрият последните два поста в тази тема.

 

Не виждам нищо нередно в коментара на колегата " Bulgarian " просто най човешки те е попитал относно телефона.А относно камерата която си продавал принципно цената си я определеш ти както и промоциите и т.н.Не само колегата би искал да знае как си разбрал , че телефона е краден - нали все пак искаш да предпазиш колегите от подобни измамници като този , мисля че е редно да си кажеш и всеки даси знае как да се пази в краина сметка.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Пък и непозволен ЪП се явява ако не се лъжа...

 

Лъжеш се - ако прочетеш внимателно частта от Т.7, касаеща промоциите, ще разбереш защо.

Link to comment
Share on other sites

За камерата,никой не се е възползвал в деня на промоцията. После цената си остава старата,а сега е намалена на 30. А след този твой коментар за камерата,няма да ти отогворя на въпроса за телефона. Администраторите ако искат могат да изтрият последните два поста в тази тема.

 

Ъ, детска му работа, дай си ми куклите на ти си парцалките...!!!

 

Ама не е ли така, продавал си я на 25 лева никой не се е възползвал , ся е на 30 лева...., е как да стане продажбата ?

Link to comment
Share on other sites

...продавал си я на 25 лева никой не се е възползвал , ся е на 30 лева...., е как да стане продажбата ?

 

Логиката е едната страна, правилата са другата. В случая те му разрешават да направи еднократна промоция, възможно е в рамките на този един ден темата да не е била забелязана от евентуалния бъдещ купувач и след изтичането на промоцията той е направил редукция от предпормоционалната цена. Нарушение на правилата няма, друг е въпросът дали и на 25 лв. ще се намери купувач, но в момента обсъждаме правилата и дали има някакво нарушение, нали?

Link to comment
Share on other sites

Ами малко ми прилича на заяждане въпросът ти за камерата,затова. Ако имаш нещо да ме питаш за нея,направи го на лично. Сега само излишно спамим темата за проблеми в КУПУВА/ПРОДАВА и нищи важно не казваме. Мисля,че е достатъчно за камерата. А за това как се познава краден телефон-не е лесно. Ако беше лесно нямаше да се набутам и аз...Ама поне жената след време, след делото ще си получи телефона,а пък DIV_KON ще го намерим,споко....

Link to comment
Share on other sites

Ами малко ми прилича на заяждане въпросът ти за камерата,затова. Ако имаш нещо да ме питаш за нея,направи го на лично. Сега само излишно спамим темата за проблеми в КУПУВА/ПРОДАВА и нищи важно не казваме. Мисля,че е достатъчно за камерата. А за това как се познава краден телефон-не е лесно. Ако беше лесно нямаше да се набутам и аз...Ама поне жената след време, след делото ще си получи телефона,а пък DIV_KON ще го намерим,споко....

 

Не се заяждам просто ми се наби в полезрението и не бях сигурен, щом Мидекс казва че е по правилата значи Е. Не смятам че е спам защото точно това е мястото за обсъждането на тези проблеми, щеше да е спам ако бях писал директно в темата ти.

Не камерата ме интересуваше, най вече ми е интересен случая с телефона и как разбра че е краден ???? Гледам че и други колеги попитаха но и те останаха без отговор. Само мога да гадая, примерно: Да си платил телефона на DIV_KON и веднага да си тичал до 2- ро районно и да си вдигнал ръцете на часовия и да си се предал...., или да си хакнал сървърите на ДАНС, КГБ, CIA.... :laughing::lol:.

Поздравявам те за постъпката че си олекнал с 180 лева и си зарадвал някоя жена която едва ли е вярвала че ще си види отново телефона.

Link to comment
Share on other sites

Е,добре ще кажа. Макар че тази тема от около 3000 мнения,не знам дали някой я чете.... Ами осъмних се,тъй като той не ми даде зарядното и каза,че по-късно ще ми се обади . Естествено оттогава 3 дни не съм го чувал :laughing: Много съм умен ,нали?

И тогава се усъмних. Поразрових се в телефона и намерих стари СМС-и . Обадих се на един от номерата,на които основно са били пращани СМС- и и най-вероятно това беше приятелят на жената. Попитах го дали познава жена с такъв телефон(а жена,защото в СМС-ите я наричаха с името и) и той ми каза. Не е много сложно,ама като казвам как съм разбрал,ще направя крадците по -предпазливи следващия път... :angry1

 

П.С. Олекнах "само" с 140 лева... Nе ме е яд толкова за самата сума. Яд ме е,че ме направиха на глупак.

Ама той сега DIV_KON със сигурност чете. Идват за теб ,човек,идват... :rolleyes:

Edited by Galaxy1980
Link to comment
Share on other sites

Ами нека всеки,който попадне в такава ситуация ,да го направи,не за да се прави на благороден,а защото после става по-лошо за него. Идват след време от полицията и го изземат,ама със последствия за ползващия. Замислете се сега колко от вас като купиха последно телфон втора употреба,имат някакъв документ за покупката си. Аз вече ще имам обеца на ухото... Записвам му данните по лична карта и даже се снимам с него "за спомен". Ако откаже,да е жив и здрав-няма сделка.

Edited by Galaxy1980
Link to comment
Share on other sites

Абе незнам за крадците(те па ебаси крадците,щом не са направили хард резет на телефона), но така ние ще се предпазим от подобни ситуации, като сподели случая. И пак гаранция няма, Много от телефоните които се продават пише че са внос от Англия и че няма гаранция в България- същата работа, трябва каквото и да е да има, някаква хартийка която да удостовери че не е краден, иначе, 2-ро районно, постовия, вдигаш ръцете.....

Link to comment
Share on other sites

Колеги незнам защо в последно време новорегистриралите се във форума си мислят , че тука сме сабрани най - големите глупаци или заблудени хорица.

Най крещящ е примера с тази обява:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=104962 - Цена на видео картата 130лв

 

А ето същата обява на същия образ пусната на 20.06.2011 14:58 в продавалинка

 

 

http://prodavalnik.com/prodavam-videokarta-gigabyte-hd-4850-i2103647 - цена 70лв

 

аиде да беше разлика от 10-20лв както и да ее но това за 60лв разлика или просто си мисли че тука маимуните са повече от хората.

Не знам за вас колеги но за мен лично това си е подигравка с форума.Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Колеги незнам защо в последно време новорегистриралите се във форума си мислят , че тука сме сабрани най - големите глупаци или заблудени хорица.

Най крещящ е примера с тази обява:

 

http://www.bulforum....howtopic=104962 - Цена на видео картата 130лв

 

А ето същата обява на същия образ пусната на 20.06.2011 14:58 в продавалинка

 

 

http://prodavalnik.c...d-4850-i2103647 - цена 70лв

 

аиде да беше разлика от 10-20лв както и да ее но това за 60лв разлика или просто си мисли че тука маимуните са повече от хората.

Не знам за вас колеги но за мен лично това си е подигравка с форума.Поздрави

 

Напълно подкрепям колегата kiselina777, това незнам дали го има в правилата но аз като член на този форум, се чувствам засегнат.......

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

. . . това незнам дали го има в правилата .......

 

При един съвсем малко по-различен прочит на правилата си го има . . .

 

определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената
Link to comment
Share on other sites

И аз да се оплача. Не че е чак толкова фрапиращо, но са дребни далавери.

 

Купих си следния артикул на 27 Април.

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=102565&st=0&p=1495445696&hl=alienware&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1495445696

 

1. Не е упоменато в темата, че клавиатурата е на Немски език. Той ми каза като говорехме по телефона, но в крайна сметка, телефона не е безплатен и всички детайли трябва да са упоменати в обявата.

 

Говорих с момчето около 10 дни преди това (преди 19-ти Април, когато цената е била намалена), отидох, видях клавиатурата.

На 26-ти просто му се обадих да се разберем. Не съм гледал темата.

 

Подадох му 100лв, той ми даде клавиатурата, почуди се малко и си тръгна.

 

В последствие видях, че когато съм купувал аз клавиатурата, цената е била намалена с 10лв за което продавача реши, че не си заслужава да ме информира.

 

Писах му, че клавиатурата му е хубава, но не е коректно от негова страна да не ме информира за промяната в цената в момента на сделката. Не получих отговор.

Халал да са му тия 10лв. То всичко се връща.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги!

 

Бих желал да се включа в отговор на нападките на колегата киселина777 :rolleyes:

 

От една страна е прав, че в един момент пускането на картата на тази цена се явява в разрив с правилата. Винаги чета правилата, но винаги те са толкова обширни, че надали човек може да помни всички правила по всички форуми. Хора сме...

От друга страна не му прави чест това крайно отношение, породено от една наша 'лична среща' преди време.

 

Картата беше пусната в два форума на цена от 150 лева. Не е била пускана на 70. В един момент ми трябваха пари и на двете места я намалих на 70, в един форум и в продавалник. Беше ексклузивно предложение ако някой се включи бързо с цел бързи пари, които ми трябваха. Тогава киселина се свърза с мен и почна да иска тестове, аз нямах време и възможност за тях и той започна да ме обвинява в публичното пространство, че го бавя. Аз физически не можех да направя тези тестове и бях споменал, че когато мога - ще ги направя. Все пак по време на уикенда всеки човек има и лични ангажименти, някои и проблеми. Никой не е длъжен на всяка цена да прави всичко по желание на купувача, защото в крайна сметка това е за сметка на продавача - той няма да успее да реализира продажба. Това е накратко.

След това затворих темата във форума, защото промоцията вече не важеше и пари намерих от друго място. Реших да я пусна картата на цената, на която беше обявена в началото.

После видях тук, че карта със същите параметри се продава за 130 лева. Направих тестове, реални снимки, подготвих цялата окомплектация на картата и я пуснах за 130 тук.

Понеже бях забравил да я изтрия и от продавалника, сайт, който бях забравил да гледам виждайки тук това мнение разбирам, че е останала там промоционалната променена цена.

Съжалявам за напрежението, което се създава, но целта ми не е да създавам предпоставки за скандали или караници.

Link to comment
Share on other sites

При един съвсем малко по-различен прочит на правилата си го има . . .

 

"Малко по-различният прочит" става точно така, както цветово си заличил част от цитираната точка. Нямаме изискване обявите тук да са с цена на продукта, еднаква с тази, на която продавачът ги е пускал другаде в пространството. Това по-скоро е морален проблем, касаещ самия продавач, но след обяснението по-горе, вече дори не смятам, че е някакъв проблем. Така че който пуска рапорт за евентуално завишена според него цена, трябва да го придружи с линк към официален магазин, където същият продукт се продава на еднаква или по-ниска цена - без линк не е много сигурно дали на рапорта изобщо ще се обърне внимание.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги!

 

Бих желал да се включа в отговор на нападките на колегата киселина777 :rolleyes:

 

От една страна е прав, че в един момент пускането на картата на тази цена се явява в разрив с правилата. Винаги чета правилата, но винаги те са толкова обширни, че надали човек може да помни всички правила по всички форуми. Хора сме...

От друга страна не му прави чест това крайно отношение, породено от една наша 'лична среща' преди време.

 

Картата беше пусната в два форума на цена от 150 лева. Не е била пускана на 70. В един момент ми трябваха пари и на двете места я намалих на 70, в един форум и в продавалник. Беше ексклузивно предложение ако някой се включи бързо с цел бързи пари, които ми трябваха. Тогава киселина се свърза с мен и почна да иска тестове, аз нямах време и възможност за тях и той започна да ме обвинява в публичното пространство, че го бавя. Аз физически не можех да направя тези тестове и бях споменал, че когато мога - ще ги направя. Все пак по време на уикенда всеки човек има и лични ангажименти, някои и проблеми. Никой не е длъжен на всяка цена да прави всичко по желание на купувача, защото в крайна сметка това е за сметка на продавача - той няма да успее да реализира продажба. Това е накратко.

След това затворих темата във форума, защото промоцията вече не важеше и пари намерих от друго място. Реших да я пусна картата на цената, на която беше обявена в началото.

После видях тук, че карта със същите параметри се продава за 130 лева. Направих тестове, реални снимки, подготвих цялата окомплектация на картата и я пуснах за 130 тук.

Понеже бях забравил да я изтрия и от продавалника, сайт, който бях забравил да гледам виждайки тук това мнение разбирам, че е останала там промоционалната променена цена.

Съжалявам за напрежението, което се създава, но целта ми не е да създавам предпоставки за скандали или караници.

 

Веднага ти отоварям на според мен доста смешното обяснение!!!

Аз дори не съм споменавал тука на колегите за краино несериозното ти отношение към мен като потенцялен купувач.Да поисках тестове тогава и дори ти пратих програма с която да ги направиш защото не си можел и не си знаел как и тем подобни глупости които не искам да коментирам!

Сега я обясни защо два дни ме размотаваше като прани гащи и нямаше доблеста да ми кажеш примерно абе няма да ти продам картата или марзи ме да направя тестове или просто някакво извинение с което да се приключи въпроса а ти какво направи наи безцеремоно ме махна от скаип без дори да напишеш два реда се едно съм някав палячо.Темата във фото форума е затвори защото подробно написах как си постъпил с мен и ти стана неодобно маи аа?

Не си оцелил форума за да се опитваш да шмекеруваш и тука.

 

Пс. Аз за мен съм си изкарал своите изводи нека сега колегите само да си преценят.

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Добре, дори и да е така, това са проблеми между мен и теб и не мисля, че е редно да занимаваме хората тук.

Да, на някои им е интересно да четат драми и панаири, но принципно не е редно. Ако искаш си отвори тема някъде във форум Дъра-Бъра и там да си се обясняваме.

Дори и да имам лично отношение към теб и да не съм постъпил правилно, за което се извинявам, това не ме прави некоректен продавач. Всичко, което съм направил е изцяло в мой ущърб. Реших да я продам на по ниска цена, но нямах време, не се обадих, но не съм те вързал, не съм обещавал нищо, забавянето е изцяло за моя сметка. Или ти си се почувствал ощетен, защото не си успял да се включиш на хубава цена? Не съм успял да направя теста, не съм бил на линия, не съм ти отговорил, не съм успял да реализирам продажба, после съм решил друго след време, прекратил съм комуникация. Имам право, не съм нарушил никакви правила.

Link to comment
Share on other sites

Добре, дори и да е така, това са проблеми между мен и теб и не мисля, че е редно да занимаваме хората тук.

Да, на някои им е интересно да четат драми и панаири, но принципно не е редно. Ако искаш си отвори тема някъде във форум Дъра-Бъра и там да си се обясняваме.

Дори и да имам лично отношение към теб и да не съм постъпил правилно, за което се извинявам, това не ме прави некоректен продавач. Всичко, което съм направил е изцяло в мой ущърб. Реших да я продам на по ниска цена, но нямах време, не се обадих, но не съм те вързал, не съм обещавал нищо, забавянето е изцяло за моя сметка. Или ти си се почувствал ощетен, защото не си успял да се включиш на хубава цена? Не съм успял да направя теста, не съм бил на линия, не съм ти отговорил, не съм успял да реализирам продажба, после съм решил друго след време, прекратил съм комуникация. Имам право, не съм нарушил никакви правила.

 

Комуникация така като теб ли се прекратява?!!! С махане от скаип без дори две думи за да обясниш?!! Браво много си интересен.Постъпката ти е меко казано Несериона и нечесна.А относно дали съм щял да се вклуча на ниска цена - ххм аз ти казах и в другия форум кадето си изтри темата

Аз карта на която не съм видял реални тестове под изисканите от мен програми няма да купя на каквато и да е цена!!

Не си наруши правилата ли? А моралните правила и нормалните човешки взаимоотношения каде ги забраи хубавецо? или те за теб на важат щото си сменяш мнението и настроението постояно .

 

 

Пс. С теб приклучвам не искам да имам нищо общо с теб за каквото и да било.Не се чувстваи длъжен да ми отговаряш нито тука нито в скаип където бързо ме намери отново

Link to comment
Share on other sites

Krassy, така както си се оправдал, и аз си вадя изводи да не търгувам с теб. От написаното разбирам че във всеки един момент си мениш чувствата и настроенията, а това се отразява и на околните. Което пък от своя страна ми подсказва че ако си харесам нещо от теб, ти ми запишеш адреса за да ми го пратиш по Еконт, обаче ти по време на път за офиса забравиш накъде си тръгнал, защото видиш ли ти пак си решил друго, и се хвърлиш от някой мост, после полицаите ще намерят бележката с моя адрес и ще ме осъдят за подстрекателство към самоубийство, НЕ, мерси съм...., не припознавам коректният търговец в твое лице.

В между другото тая карта има ли документи за произход, да не се окаже и тя крадена.... ?

Link to comment
Share on other sites

Krassy, така както си се оправдал, и аз си вадя изводи да не търгувам с теб. От написаното разбирам че във всеки един момент си мениш чувствата и настроенията, а това се отразява и на околните. Което пък от своя страна ми подсказва че ако си харесам нещо от теб, ти ми запишеш адреса за да ми го пратиш по Еконт, обаче ти по време на път за офиса забравиш накъде си тръгнал, защото видиш ли ти пак си решил друго, и се хвърлиш от някой мост, после полицаите ще намерят бележката с моя адрес и ще ме осъдят за подстрекателство към самоубийство, НЕ, мерси съм...., не припознавам коректният търговец в твое лице.

В между другото тая карта има ли документи за произход, да не се окаже и тя крадена.... ?

 

Прекалено драматизираш нещата.

киселина е изопачил нещата и всичко се получи като развален телефон...

 

Обясних съвсем ясно - нямах физическа възможност да направя теста, исках да я продам към края на седмицата и да я пратя и затова намалих промоционално цената. Ако беше казал - пращай - щях да я пратя - картата е перфектна!

Нямал съм възможност да направя тестовете, не бях в града, имах проблеми, влизах през телефона в нет-а, и след това просто нямаше смисъл да я продавам. Грешката ми е, че не му се обадих, но не мисля, че съм го ощетил - НЕ СЪМ ПОЕЛ ангажимент към него, това не го ли разбрахте! Той ми каза - без тест не купувам! Еми добре, не съм направил тест, нито е загубил време, нито пари! Просто не я е купил! Къде е проблема изобщо? Имаме морален аспект, да, случва се на всеки - и какво сега? От мухата слон направихте?

 

Картата е купувана от фирма Вали с фактура.

Не съм търговец, не продавам всеки ден неща, не се занимавам с компютри, не се впрягам толкова перфектно колкото Вас, които всеки ден правите по няколко сделки, това е положението, какво сега, да взема да се застрелям ли :)

Link to comment
Share on other sites

Какво го разчекнате човека. Едва ли не го обвинихте че си е решавал личните проблеми и не ви е писал по скайпето примерно :blink:

Нещо GSM това онова :angry1 Няколко пъти ви се обясни в любов, защо не е направил тест и/или отговорил на скайпето, но пак си знаете вашето.

Вярно, гадно е да изтървеш такава далаверка но не всичко е пари в тоя живот :beerchug

 

Я дефинирайте коректен и некоректен търговец :P

Edited by Arch
Link to comment
Share on other sites

Какво го разчекнате човека. Едва ли не го обвинихте че си е решавал личните проблеми и не ви е писал по скайпето примерно :blink:

Нещо GSM това онова :angry1 Няколко пъти ви се обясни в любов, защо не е направил тест и/или отговорил на скайпето, но пак си знаете вашето.

Вярно, гадно е да изтървеш такава далаверка но не всичко е пари в тоя живот :beerchug

 

Я дефинирайте коректен и некоректен търговец :P

 

ARCH, поименно ли да ти ги вадя 2 крачки пред строя или ... .?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...