Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Понеже непрекъснато попадам на обяви за продажба на стари CRT монитори на безумни цени (скоро гледах един 20 и не знам колко си инча за 140 лв. :blink:), това за мен започва да се превръща в проблем. Имам предвид, че се слага някаква абсолютно непродаваема цена и след това темата се ъпва многократно. Ето например едно "естествено развитие" на подобна продажба. Интересно ми е вие какво мислите по въпроса...

 

Ами на мен честно казано ми напира да напиша "ако дадеш 5лв ще дойда да ти помогна да го занесем до кофата" ама е против правилата гаврата с невинни душици и си трая :lol:

 

Проблемът се явява в неправомерното ъпване и дискриминиране на останалите редови обяви, а не в завишената цена на някоя стара стока, за която продавачът си е помислил, че представлява изключителна ценност.

 

Ми ще ги ъпват, ъпват пък ще се сетят че никой няма да го вземе и ще им писне. Такива точно няма как да ги спреш нито има смисъл - нещата се урегулират от самосебе си в случая.

 

 

 

 

Victory - мислиш глупости да ти кажа. Пак ще се намери начин като с предлагането на ментови бонбони бонус при продажба на телевизор (примерно - не помня какво беше). Селските тарикати нищо не печелят при нереална цена а 100 ъпа освен че дразнят показват и откровена тъпотия защото ако ти си купувач и забележиш че продавача е почнал от 3но по-висока цена моментално ще тръгнеш да се пазариш да стане 4но по-ниска от първоначалната а не да го вземеш на актуалната колкото и да се пени че това вече е крайна и последна цена и не подлежи на коментар. И ти гарантирам че ако аз съм купувача цената не само ще я коментираме ами ще го взема на тази на която аз съм решил (защото очевидно в противния случай можеш да продължиш да му се любуваш на скъпоценното нещо още 6 месеца)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Victory - мислиш глупости да ти кажа. Пак ще се намери начин като с предлагането на ментови бонбони бонус при продажба на телевизор (примерно - не помня какво беше). Селските тарикати нищо не печелят при нереална цена а 100 ъпа освен че дразнят показват и откровена тъпотия защото ако ти си купувач и забележиш че продавача е почнал от 3но по-висока цена моментално ще тръгнеш да се пазариш да стане 4но по-ниска от първоначалната а не да го вземеш на актуалната колкото и да се пени че това вече е крайна и последна цена и не подлежи на коментар. И ти гарантирам че ако аз съм купувача цената не само ще я коментираме ами ще го взема на тази на която аз съм решил (защото очевидно в противния случай можеш да продължиш да му се любуваш на скъпоценното нещо още 6 месеца)

Съгласен съм напълно. Лошото е, че някой издразнен ще направи с право скандал в темата на селския тарикат и ще го отнесе без да е виновен... по правилата. В крайна сметка пак селският тарикат пИчели.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях събрал 60% warn + бях май 2 месеца на moderated заради подобни майтапи :)

Изобщо не са майтапи а са си живата истина. Още по-лошото е, че си патят нормалните хора а олигофрените винаги печелят :beer:

Link to comment
Share on other sites

...а олигофрените винаги печелят :beer:

 

Не е точно така - трябва ли да афишираме всяко наложено наказание и знаеш ли всъщност колко народ в момента са на мод-режим?

А и като гледам...горе долу всеки трети си носи някакъв процент, което не е болка за умиране, тъй като процентите минават като предупреждения, а не като наказания.

 

 

П.П. Ето например в тази тема надали всичко изброено е лично негово, но темата е затворена поради друга причина. Това не значи, че такива потребители не са под наблюдение кога ще прекалят и тогава ще прекратят да поместват обяви тук или поне ще прекратят за дълъг период от време.

Link to comment
Share on other sites

Много се извинявам ако тук не е правилното място, но никъде не намерих подобна информация. На каква цена горе-долу са стари монети, като тези на снимката ?

http://b.cdnx.eu/nps/data/products/sa/9/18844-2.jpg

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Много се извинявам ако тук не е правилното място, ...

 

Можеше да пробваш в темата с "нестандартните въпроси", защото надали точно тук (в темата с проблемите) е правилното място.

 

Така и така си попитал:

 

Това, което виждам на снимката е един куп от стари и по-нови български монети, доста от тях - в лошо състояние.. На столевките от 1930, 1934 и 1937 няма как да им вземеш повече от 5-7 лева, тъй като процентът на сребро в тях е само 50, останалото е мед, никел и цинк. На по-новите юбилейни цената варира в зависимост от конкретната монета и състава й ; ако е сребърна и в малък тираж - повече и обратно. За златните няма да коментирам, понеже металът в тях ги прави сами по себе си скъпи. Като правило може да приемеш, че най-висока е цената на монета, която никога не е влизала в употреба или дори да е влизала, няма драскотини ; колкото по-лошо е състоянието на монетата - толкова повече цената й се понижава (същото важи и за банкнотите). За по-точна ориентация ти препоръчвам първо да си изтеглиш българския каталог на монетите с цените (има го в тракерите), както и да почетеш малко в този форум, където всички са с такива интереси като теб.

Link to comment
Share on other sites

Сега, в крайна сметка, мога ли да пусна 1 Кроки като подарък? Или 1 бира?

Можеш.

Въпросът по-скоро трябва да бъде формулиран така: Каква награда ще получа ако пусна като подарък едно Кроки? А, една бира?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Според мен пита дали може да е като "бонус", за ъпване на тема за продажба.

Разбрах какъв му е въпроса. Какъв му е проблема да пусне за продажба бира и да предложи бонус Кроки, или да пусне за продажба Кроки и да предложи бонус бира :laughing:

Може да пусне също за продажба апартамент и да си ъпне темата с предлагане бонус бира. Щом не е на мод режим... какъв му е проблема? Нека експериментира.

Според мен му се е спамило и е решил да пита за нещо, което е било дискутирано няколко дни по-рано в същата тема.

Link to comment
Share on other sites

...Щом не е на мод режим... какъв му е проблема? ...

 

Ако сложа Иван на мод-режим ще ми е обиден до края на живота си, така че не мисля да рискувам (макар, че често се изкушавам да го направя :bgrin: ) - ще оставя тази задача на някой от колегите, той да му бере гайлето. ;)

 

Просто се шегувах, баси.

 

А ти да не мислиш, че аз говорех сериозно? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Просто се шегувах, баси.

 

Бил съм на мод режим - нищо особено не е :) Просто модовете се забавляват с глупостите които си написал първи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бил съм на мод режим - нищо особено не е :) Просто модовете се забавляват с глупостите които си написал първи :lol:

 

Дядо, при теб добре, мен направо ме банват за по 2 години модовете... , въобще не минавам през такива леки режимчета. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дядо, при теб добре, мен направо ме банват за по 2 години модовете... , въобще не минавам през такива леки режимчета. :lol:

 

Е аз само 2 пъти "прегреших" (или 3 не помня). Пък и аз повече глупости пиша по другите теми отколкото да пускам нещо за продажба.

Link to comment
Share on other sites

Все бях виждал наглост ама такава не съм!Колегата StrippeR91 ,който продава някаква рикша вчера обяви,че е продадена.Днес обаче пуска нова обява за същата рикша предполагам(освен ако не ги произвежда)където цената е дори с 50 лева по-висока от началната цена на предната обява!Цената на "новата" рикша е 550 лева,а в старата беше паднал до 380.Поне да беше изчакал седмица-две хората да позабравят обявата,а той още на следващия ден!! :unsure: :confused

Link to comment
Share on other sites

Рикшите се различават (поне по снимките). Проблемът според мен е повече в определената цена, понеже явно се вижда, че сделка се е сключила на 380 лв. и логиката изисква да се сложи цена близка или малко над тази. "Малко" - имам предвид около 400, а не 550.

 

 

Ще използвам случая да поместя един днешен рапорт с искане за бан на потребител. Преди всякакви действия все пак е необходимо да се чуе и отсрещната страна - става дума за keivin__2:

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! НЕКОРЕКТЕН ТЪРГОВЕЦ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Продаде външен хард диск с оговорка за moneyback в 7 дневен срок . Харда изобщо не работеше ! Търсих го 3 дни по телефона спря да ми вдига, намерих каде е работил преди-computer market ходих да го търся там.Казаха ми че са го уволнили преди 3 месеца поради финансова измама. Намерих го къде живее с помощ на хората от computer market, те също така ми казаха че през няколко дни хора на който е продал развалена техника ходят да го търсят там и им е писнало вече от него. Тази сутрин бях да го чакам пред тях най-накрая излезе и почна да се оправдава като малко дете че не си бил вкъщи от 4 дни. Това е едно жалко подобие на човек, няма толкова безгръбначно същество даже незнам как да го нарека, дори и да го набие човек не си заслужава. МОЛЯ ТОЗИ censored2.gif ДА БЪДЕ БАННАТ ОТ ФОРУМА !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Рикшите се различават,защото ако си обърнал внимание в първата тема пише "подобна на този модел".Значи снимката не е негова.Ама здраве дае,дано да успее да си я продаде!

Link to comment
Share on other sites

Рикшите се различават,защото ако си обърнал внимание в първата тема пише "подобна на този модел".Значи снимката не е негова.Ама здраве дае,дано да успее да си я продаде!

 

Колега по болното в случея е ,че тази цена от 550лв е сложена с цел и тя е много ясна бъдещи доста ъпове на темата до достогане на реалната цена от примерно 350-380лв.Подобни селски тарикатщини за съжаление станаха практика в форума , слагат се виоски цени на стоките за да може в последствие да се ъпват темичките спокоино.Макар че изрично има точка в плавилата - т.6 която гласи цитирам :

 

"Цената се определя от продавача. Предлагане на цени, които са с голяма разлика под цената определена от продавача, ще се трият директно.

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция."

 

Но някои хора си карат както си знаят.Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Рапортът за тази тема все още не е приключен, но с колегите не можахме да стигнем до единно мнение как да се постъпи в ситуацията. Аз лично предлагам или забележка в самата тема за логично редуциране на началната цена, или директно затваряне на темата и недопускане на нова с подобна цена. Ще ми е интересно да чуя и други предложения...

Link to comment
Share on other sites

Рапортът за тази тема все още не е приключен, но с колегите не можахме да стигнем до единно мнение как да се постъпи в ситуацията. Аз лично предлагам или забележка в самата тема за логично редуциране на началната цена, или директно затваряне на темата и недопускане на нова с подобна цена. Ще ми е интересно да чуя и други предложения...

 

Колега модератор според моето скоромно мнение би трябвало да му се напише директно в темата ,че цената трябва да се редуцира до реалната такава - която да е до около тази на която се е продала предната рикша а именно 380-400лв.Защото цена от 550 като начална е просто смешна и НЕреална.Поздрави

 

 

p.s Ето потвърждение на думите ми : https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=102602

започна се с предстоящите доста ЪП-ове на въпросния продавач.

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Ще използвам случая да поместя един днешен рапорт с искане за бан на потребител. Преди всякакви действия все пак е необходимо да се чуе и отсрещната страна - става дума за keivin__2:

 

Имаше малко развитие вчера, чаках го пред тях да видя кога ще излезе защото иначе е невъзможно да се свържа с него, излезе и ми обеща че до 3 часа отивал на бул. Руски трябвало от там да вземе парите и щял дам и се обади това стана в 9 и 30 в 1 и 30 аз му звънях да го питам какво стана. Той ми каза забавих се малко " извинявай не се притеснявай няма да те излъжа " до 1 час ще ти се обадя. Не ми се обади в 6 и 30 пак му звънях каза кажи ми сега каде си до 20 минути идвам да ти върна парите че вече зарезил станах заради 1 хард, аз му казах каде да дойде каза добре е сега като наближа ще ти се обадя и от тогава нито ми се е обаждал чаках го цяла вечер. Нито ми вдига телефона в момента. Никога в моя живот не ми се е налагало да се занимавам с толкова некоректен човек гледа те в очите и те лъже ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...