Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Хората много са гледали дискоувъри и другите канали с английски и американски предавания за вехтории и са решили, че ще правят пари от да не кажа боклуци дето са за хвърляне. Все още имам Боклуци за чистене ако някой иска... идва изринва ми боклука и квото иска си го взема без пари :D . Тук има и един колега дето ще припадне ако разбере колко антични части и цели работещи компютъри изхвърлих.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нали имаше недоволство, че във търговския раздел на форума се "въртял бизнес", и че тук трябвало да се продават само лични неща/единични бройки, които смятаме за излишни?

Сега пак недоволни...

 

Link to comment
Share on other sites

@Mobi, ако това са личните вещи, почвам да се притеснявам какъв "килер" имат тия продавачи.. Не може ли такъв род обяви да бъдат организирани по максимален брой стоки в една обява? Тия неща ще се съберат в 4-5 обяви макс. Модовете, проведете една беседа на ЛС със съответните потребители?

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 4:14 PM, Mobi said:

Нали имаше недоволство, че във търговския раздел на форума се "въртял бизнес", и че тук трябвало да се продават само лични неща/единични бройки, които смятаме за излишни?

Сега пак недоволни...

 

Лични неща не означава боклуци.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, biodesign said:

Лични неща не означава боклуци.

За някой може да са боклуци, за друг може да са неща които биха му свършили работа. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2020 at 5:30 PM, charmock said:

За някой може да са боклуци, за друг може да са неща които биха му свършили работа. 

Разбира се. За клошаря, всеки боклук е златна мина.

Въпросът е дали този раздел е за клошари или за нормални хора.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, biodesign said:

Разбира се. За клошаря, всеки боклук е златна мина.

Въпросът е дали този раздел е за клошари или за нормални хора.

 

Аз не деля на клошари и нормални хората в този форум. Предупредил съм продавача за когото иде реч, да събира артикулите си в една тема, а не като отделни постове. И СМЯТАМ ОБСЪЖДАНЕТО ДА ПРИКЛЮЧИ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Абе само на мен ли ми се струват височки тия цени на двуядрени процесори с дъно и рам от преди 12 години ? > 

Някакси за тия пари ми се струва, че и i3 1150 комплект може да се намери.

 

П.П. Справка олх > https://www.olx.bg/ad/dano-1150-komplekt-i3-4130-4-gb-CID632-ID8p1Ed.html#6079e97f94

Edited by muhaha
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, instinct said:

Сигурно си има причини да държи цена...

 

Не си ли чувал за такива?

Такива какво? 

Все още нямат антикварна стойност тези компоненти. Нито пък са адекватни за момента на тия цени.

Кефих се преди много години на E8400 докато не минах на Q6600 набързо. Най ценното в случая са дъната ако ти изпатка и искаш да възстановиш някоя праисторическа 775 машина.... макар, че ако се стигне то това препоръчвам да се смени направо комплект с нещо по адекватно то за тия пари защо би взел някой 775? Това се чудя.... ама явно не съм чувал за "такива" и за това питах тук да ме светнете.

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, muhaha said:

Такива какво? 

Все още нямат антикварна стойност тези компоненти. Нито пък са адекватни за момента на тия цени.

 

Единственото, за което се сещам, е по-добрата сигурност и privacy.

 

Ако са от времето, когато още нямаше вкарани задни врати от производителя директно в чипсетите и процесора.

Link to comment
Share on other sites

А на мен чисто и просто ми се струва нереално надута цена с цел повечко ъп-чета на темата . На всички е ясно че цена за подобен комплект не би била повече от 50лв . 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kiselina777 said:

А на мен чисто и просто ми се струва нереално надута цена с цел повечко ъп-чета на темата . На всички е ясно че цена за подобен комплект не би била повече от 50лв . 

 

Аз започвам да проверявам само когато ми потрябва нещо конкретно, така че идея си нямам наистина колко върви комплекта. По принцип нямам навик да се пазаря, така че ако видя, че цената е тройна и не знам за никакво предимство на конкретния модел или "сет", то просто няма да обърна внимание на обявата колкото и ъпа да има.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/30/2019 at 7:52 AM, plameni said:

Някаква нова мода ли има, вместо лични, да се пишат публични съобщения през профила?

 

Има ли възможност, да се обърне внимание на тези, които го правят?

Да си пишат на лични или в конкретната тема. Няма нужда при всяко съобщение, в активността да се вижда целия чат от началото до края...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, имам предложение относно раздел продажби. Дали е възможно обявите на определени потребители, които системно пускат обяви на необосновано завишени цени всеки ден и никой не купува от тях да бъдат събирани в папка/ подраздел, за да не разводняват раздела.?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kennyg said:

Здравейте, имам предложение относно раздел продажби. Дали е възможно обявите на определени потребители, които системно пускат обяви на необосновано завишени цени всеки ден и никой не купува от тях да бъдат събирани в папка/ подраздел, за да не разводняват раздела.?

 

Предполага се, че имаш списък с критерии и условия, на които въпросните обяви отговарят едновременно?

Трябва да има някакво еднозначно разграничение в Правилата, което без много тълкуване да позволява такова отделяне.

Пробвай да ги изложиш в писмен вид и ми се струва, че сам ще се откажеш от идеята.

Link to comment
Share on other sites

Нямам критерии и условия, всеки сам определя цената на стоките които продава. Все ми е тая с колко отгоре е надценката на продаваните неща, тъй като аз такива обяви изобщо не си правя труда да отварям. По-горното съм го написал с идеята, че има обяви в промишлени количества, в които коментарите са единствено от продавачите и само се пречкат на истинските обяви.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djaba said:

Ми правилото да е примерно една обява на седмица.

На нормален човек, който не е търгаш или вехтошар колко често му се налага да продаде нещо, за да да се освободи от него и в повечето случаи на цена ей така, колкото да го разкара, че му пречи, а пък на друг може да е нужно. Всичко останало си е алъш-вериш.

И който иска да си търгува да си плати примерно една част от хостинга и домейна и да получи право да има раздел с неговото име вътре в ПРОДАВА.

Нещо такова примерно не може ли да се формулира коректно?!?

 

Да разбирам ли, че предпочиташ, когато си разчистя килера/избата/тавана, да пусна 10-15-20 неща само в една единствена обява и при всяка промяна в статуса или цената на нещо, да изскача най-отгоре и така, докато набъбне до няколко страници и не се продаде и последното нещо в нея? 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djaba said:

Ми правилото да е примерно една обява на седмица.

На нормален човек, който не е търгаш или вехтошар колко често му се налага да продаде нещо, за да да се освободи от него и в повечето случаи на цена ей така, колкото да го разкара, че му пречи, а пък на друг може да е нужно. Всичко останало си е алъш-вериш.

И който иска да си търгува да си плати примерно една част от хостинга и домейна и да получи право да има раздел с неговото име вътре в ПРОДАВА.

Нещо такова примерно не може ли да се формулира коректно?!?

Няма да стане - той ако ще трябва да "си плати" нещо, просто ще отиде в олх (където вероятно са и повечето също така.

То тук моите впечатления са, че рядко съм си продавал нещо последните 10-тина години - в олх за почти нула време става. В олх аудиторията е много по-голяма естествено.

Иначе и аз понякога се чудя защо доста хора пускат тук и най-често със следващ пост казват "продадено" (най-вероятно в олх). Щом е безплатно, що па да не, може и оттук да се продаде нещо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...