Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

ARCH, поименно ли да ти ги вадя 2 крачки пред строя или ... .?

Моите разбирания за некоректност се свеждат до следното: предлаганата или продавана стока да няма нищо общо с реалната такава, договаряне на една цена а в последствие цената да е съвсем друга. Разни уговорки за запазвания, не обаждания/обаждания по телефон/скайпе и други подобни глупости са нямат общо с нарицателните които искаш да изкараш пред строя.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре, какво ще кажеш Ванчо-оригинала на теб да ти иска 30 лева за тампон на макферсона за audi а на мен да иска за същия 15 лева ? Или за теб това е в графа коректни сделки, и ако е така успех ти желая.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Добре, какво ще кажеш Ванчо-оригинала на теб да ти иска 30 лева за тампон на макферсона за ауди Б4 а на мен да иска за същия 15 лева ? Или за теб това е в графа коректни сделки, и ако е така успех ти желая.

 

Обяснявам ти го така че да ме разбереш. На мен може да ми направят 30% отстъпка в Auto+ но на теб може и да не ти направят, както и обратното. В АКБ форума ако списваш и знаеш от кой какво да пазаруваш, също може да имаш отстъпка 30/40% но виж ако някой страничен иска да пазарува от същия човек, отстъпка няма но надценка има :laughing: Сега разбираш ли ме какво имам предвид.Това по-горе, какво общо има със ситуацията?

 

пп: нищо некоректно не виждам в цялата история!!!

пп2: ти да не би да пазаруваш от Ванчо а.к.а. Евро07 за C5-цата :blink: ?

 

едит: поне една по-хубава препратка сложи на моя кошер :punk

Edited by Arch
Link to comment
Share on other sites

Не е и уточнил дали е нов и неразопакован, също така надали дава и гаранция :) Иначе има логика за аксесоарите ако предните две неща са вярни... не, че онази измислена фирма ще ти даде някаква гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Към редукциите на точка 7 е направено малко допълнение, касаещо нищожен процент от обявите във форума, а именно - тези на стойност над 10000 лева. Всичките ставки се запазват както си бяха ; само последните 2 реда изглеждат така:

 

 

- За продукти с цена между 2000 лева и 10 000 лева, минималното понижение на цената е 100 лева.

- За продукти над 10 000 лева, минималното понижение на цената е 200 лева.

 

 

Идеята е някой с продажба на по-скъпа кола или имот, да не ъпва прекалено темата си, защото преди време имаше такива случаи на многократни сваляния - 27000...26900....26800...26700...което е доста нелепо на база такива суми, понеже надали някой ще се поблазни от 100 лева, при положение, че купува стока за 30 000. Не че и с тези 200 нещо ще се промени кой знае колко, но все пак е малко по-реално, а и е невъзможно да се обхванат всички ситуации и ценови диапазони.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bulforum....howtopic=105328

 

http://www.bulforum....entry1495463476

Такива теми просто са без коментар :rofl: :bowdown:

Все едно го мързи да отиде до най-близкия магазин и да си купи за 10лв... или може би иска някой, който търгува на едро с капаци за тоалетна да му продаде за 9.90 и да му го донесе до тях като така спестява и 50 стотинки гориво :unsure:

 

От утре почвам да пускам теми за стари болтчета, понеже новите са по 5ст/бр, което ми идва скъпо... Естествено всеки ден ще добавям по едно ново търсено болче, като постоянно си ъпвам темата. Надявам се нямате нищо против.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Оплакване относно темата в раздел продава-дава под наем на потребител "mrdds" ПОДАВАМ ПРАХОСМУКАЧКА AEG vampyre евтино.

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=105419

Прахосмукачката я ползвам 5-6г.но вече стана много шумна.Вероятно трябва да се смажат лагери,четки..знам ли.

За годежа ни подариха нова и тази направо я пенсионирах.

Има си маркучи и всичко необходимо.Прахосмукачката беше доста скъпа когато я вземах,това е една от най добри марки,нее китайска и смуче много здраво.

Продавам я за скромната цена от 25лв,като подчертавам,че ще се нуждае от почистване и смазване.

Намирам се в Пловдив

0889265990

Posted Image

Здравеите колеги!Искам да споделя крайното си разочарование от тази история с прахосмукачката ,която уж щеше само да е шумна.Истината е,че колегата умело е подбрал изреченията за да заблуди някой.По обяснението което цитирам тук се разбира,че прахосмукачката си работи,но е шумна и ако се смаже и почисти би трябвало да утихне.Аз се срещнах с колегата продавач днес и пробвах за около 30сек до една минута уреда и той си работеше съвсем нормално.Платих го и след като се прибрах след 2 часа го тествах като започнах да си чистя един килим в хола.Всичко беше супер до третата минута.Тогава прахосмукачката започна да издава супер странни звуци,да забавя обороти и замириса на изгоряло.Веднага я спрях и това и беше ползването.Не посмях повече да я пусна и 1 час си проветрявах къщата от гадната миризма.Обадих се на колегата който ми я продаде и му обясних,че машинката не е шумна,а направо си мени оборотите и мирише на изгоряло от нея.Късмет изкара,че я пробвах без четките и маркуча само за 30 сек. при покупката и според мен тази прахосмукачка не отговаря на описанието в обявата,по което тя трябваше само да е ШУМНА.Никъде и никой не е споменавал,че тя си работи тихо и кротко няколко минути след което директно започва да затяга и да мени обороти.Аз сега ползвам една такава на САМСУНГ, която е на 15 години и през последните 5 е доста шумна но не е спирала и не е затягала като този боклук който ми натресе тук въпросния тарикат.По неговото обяснение неговата е на 5 години а моята е на 15г.и не ми пречи че стана по шумна .На мен като ми кажат дефекта на един уред и аз си правя сметка дали този дефект ми пречи или не.Тук трябваше да е шумна но да си работи.Не съм знаел,че трябва да я ремонтирам за да я ползвам.Отношението на колегата след като му обясних че искам да му я върна,той категорично отказа да поеме каквато и да е отговорност за проблема с уреда.Неговото обяснение беше,че аз съм я претоварил с 3те минути на килима и съм я изгорил,след което съм искал да му я върна изгоряла.Тя изобщо не е изгоряла и сега,но не върши никаква работа понеже като я стартираш си бачка супер като нова и след няколко минути започва да се дере и забавя оиброти и мирише на изгоряло.Аз съм сигурен,че ако бях я оставил пред него при огледа да работи 3-4 минути щеше да затегне още тогава,но той извади супер късмет от ситуацията ,че това се случи в моя магазин и имах много работа както и клиенти в момента.Отделно аз винаги съм мислил,че въпреки всички сме хора и съм вярвал ,че тук от форума хората са малко или много отговорни и за 20лв не биха се направили на интересни да нареждат или да подлъгват който и да било.Просто е смешно.На мен не ми е проблема толкова за 20-то лева колкото ми е тъпо от факта ,че съм измамен и то точно тук.Сега вече ще знам и няма да вярвам на никой,както и всичко което си харесам да си купя ще го тествам до спукване.Много смешна далавера направи колегата,което не му прави чест.Знам,че сега ще започне да се обяснява как е писал че трябва да се смаже и така нататък с неговата подвеждаща историйка.Истината е че заблуди всички че единствения дефект на прахосмукачката е че е шумна и до последно си е работела перфектно а не е така в действителност.Това си направих труда да напиша тук,понеже искам ако може да го прочетат новобранци като мен и да знаят че много трябва да внимават от кой какво и как купуват.Има много некоректни и подвеждащи продавачи.Измислят небивали историкй за да им се хванеш.Това е от мен,и внимавайте за да не се ядосвате като мен и да се чувствате изиграни.

П.П. Нека колегата да дойде да я почисти и смаже да видим как ще заработи марковата и скъпа прахосмукачка както той твърди а аз ще си платя смазването и чистенето.

Тръбата с четката която ми е дал чак сега забелязах че не е тази от снимката а именно оригиналната за нея.Може би за това нещо не се сглобяват нормално към маркуча и излиза като работиш с нея.Другия дефект който забелязвам е че не на изхода въздуха трябва да излиза от два оребрени отвора а той минава между капака и тялото понеже нещо вътре под капачето където е торбичката липсва и не го отвежда където му е мястото.Това,вече няма как да не е видно нарушение при продажбата.

http://mitkomotors.s...34.24267774.big

Моля колегата "mrdds" да си вземе бележка и да си оправи грешките с тази продажба.Не е нормално да публикуваш снимки на пълен комплект уред с оригинални аксесоари а да го продадеш с съвсем други и по изтормозени и нисък клас аксесоари.

Аз държа да ми се върнат парите и си му връщам уреда точно работещ както той го даде поради несъответствията които съм изтъкнал.

Edited by mitko_motors
Link to comment
Share on other sites

Така нека и аз да изкажа своята защита,защото mitko_motors си има своя страна,но историята има и друга страна.

 

Не съм пускал подвеждаща информация.Описах в обявата,че е шумна и има нужда от ремонт.Това,че четеш през редове е друго.Снимката в темата е примерна от нета и единствената разлика е,че тръбата не е пластмасова а металана с променлива дължина,което смятам за плюс,но не е това проблема.

 

В личната ни кореспонденция подчертах,че прахосмукачката се нуждае от ремонт,най малкото от отваряне и почистване.

Той отговори цитирам "ще я ползвам кокото изкара и я хвърлям"

 

Събота сутирнта я занесох в сервиза му за GSM и за да я пробва .Това със страхотния късмет са пълни глупости.Той я пусна,прецени ,че шума не е толкова проблемен и я взе.Не спази препоръките ми да я отвори,почисти или ремонтира.Прибра св вкъщи започна да я ползва в това състояние и съответно мотора е затегнал и прахосмукачката е запушила.Обажда ми се вечерта се и почва със заплахи да си иска парите,все едно съм му казал,че е перфектна и му давам гаранция.Нарочно му я занесох в сервиза за да я чуе,да няма после ала бала.

Логично е,че когато един мотор стърже не трябва да се пуска да работи и има шанс да изгори.Но не го взе предвид макар,че се води техник на GSMи.Той си очакваше перфектната прахосмукачка,която да му върши работа още 6г. за 20лв.

 

Както и да е,ще му върна парите,макар,че не трябва.Не съм го излъгал с нищо и не се чувствам виновен.Това,че той не взе под внимание проблема и той ескалира не е причина да ми се сърди.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

Не че нещо ама "шумна е и има нужда от ремонт" не е същото като "шумна е и стърже и е много вероятно да блокира ако се ползва в този си вид, затова първото нещо което трябва да се направи е да се отремонтира".

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мразе,тълкувания на думи могат да се правят много.

Шумна е и има нужда от ремонт носи достатъчно добро значение.Още повече,че mitko motors е техник и я чу как работи.

Link to comment
Share on other sites

...mitko motors е техник и я чу как работи.

 

Това е малко относително, предвид че GSM-те не са с моторчета. :P

 

Както и да е, след като каза, че му връщаш парите, мисля че проблемът е разрешен. :punk

Link to comment
Share on other sites

Ето ви цялата кореспонденция на лични а вие ми кажете къде е казал че е спешно за ремонт на мотора.Ако колегата има други писма нека ги покаже.Прочетете внимателно първото ми писмо.Всичко остамало наред ли като изключим че е шумна.

Аз:Sent 12 July 2011 - 18:29

Здравей!Колко вата е мотора и всичко останало освен това че е шумна наред ли е.Всички аксесоари към нея са здрави нали?Ако всичко е наред и си навит на 20лв я отнасям с шума

Това е единственото му представяне на състоянието на уреда.И това ако не е подвеждане????

mrdds:Sent 13 July 2011 - 11:08

Не знам колко вата е мотора,много е силна иначе.На регулатора на оборотите макс е 1200,но дали са ватове или обороти :unsure: Събирал съм счупени чинии,чаши,стъкла и влачи парчета по 5см големина с лекота.Има си всичко-мек маркуч,метална тръба с регулиране на дължината и долу широкия накрайник с четка за килими.

Ще ти подаря и нови торби,които последно съм купувал.

Ако си някъде в центъра мога и аз да ти я донеса.Хем да я пробваяш и да я чуеш.

 

Sent 13 July 2011 - 18:04

 

 

 

Аз:Да на центъра съм.На улица гладстон до до денонощните тракийски кътми ми е офиса.Работя в един сервиз-оказион за GSM-апарати.Днес надали ще се видим но утре съм от 10 тук.Днес си тръгвам в 17.30 и сигурно няма да стане.Искам да я купя прахосмукачката.Ще си чистя колата докато издържи после хвърлям.Телефона ми е 0887936747-Митко

 

mrdds:Ами аз работя от 9 до 18:30 и мога да ти я донеса или след 18::30 или в събота/неделя.В работно време няма как да стане :))

Пиши какво ти работното време в събота и ще ти я донеса в събота ако е удобн

 

mrdds:mitko_motors,писах ти преди 2 дни лично,че от 9 до 18:30 съм на работа.Нямам възможност да ти я нося в работно време,а вкъщи няма никой .Жена ми и тя е на работа.Ако в събота или неделя си в пловдив и ти е удобно пиши ми кога и къде да ти я донеса.

 

Aз:Да,аз те разбрах много добре миналия ден.За събота мислех че ще стане огледа,защото аз и в събота съм на центъра и офиса ми е на 50 метра от Лайпциг.Проблема е че съм от Труд и пътувам по разписание с дуги хора и не мога сега да ти обяснявам подробно.

 

mrdds:Явно не сме се разбрали

Аз останах с впечатление,че можеш от понеделник до петък 10:00-17:30 да я вземеш.Тъй като вчера ти писах,че в този интервал не мога защото съм на работа и мога в събота/неделя или след 18:30 ти повече нищо не писа.

С което разбрах,че няма как да се получи допирна точка за да я вземеш.Затова днес свалих цената с 5лв и повдигнах обявата си.

Не сме се разбирали с теб,че в събота работиш .

В такъв случай черно на бяли се разбираме,че утре(събота) ще ти донеса прахосмукачката и маркучите в офиса ти след 10ч.

Всичко точно и ясно ли е?

Записвам ти телефона и ако не успея да те намеря ще ти звънна.

Оказиона за GSMи до катмите на гладстон.

 

Аз:Да утре съм тук от 10 до 15 часа.Идеална възможност да видим прахосмукачката.Ако не ти се разкарва аз до Лайпциг с велосипеда идвам за 2 мин

 

mrdds:Ще имам излизане така или иначе и ще го съчетая.

 

Aз:Колега,в понеделник да си с 20лв в същия магазин за телефони да си отнасяш прахосмукачката ,защото тя не е шумна ами е направо скапана.След 3 мин чистене като я пуснах в къщи направо замириса на умряло и ти добре го знаеш това.Съжалявам ,но си написал че е шумна а тя направо задира и замирисва.Мотора и е леж.В понеделник ще те чакам след работа до 7 ако трябва до 8 ,но си искам парите най късно до вечерта.Надявам се че за 20лв няма да се изложиш.

 

Единствената заплаха при първото ми обаждане по телефона беше,че ще го изрисувам във форума ако не си вземе обратно прахосмукачката.Отговора беше:"Няма проблем аз не съм от вчера там,вече 5 години съм и знам как да ти отговоря

 

Колеги с риск да се потретя искам да подчертая че в обявата пише че е шумна но не пише че е затягала и има нужда от РЕМОНТ а СМАЗВАНЕ И ПОЧИСТВАНЕ.Предложих да я смаже и почисти аз ще му платя за услугата да видим резултата от препоръките му.Мога ли да попитам защо не пише в текста на обявата че лагерите на мотора са износени и от тях идва шумът.Реално това което идва като проблем от лагерите не е шум а спиране на мотора и ръмжене на умряло.При теста в магазина за 30 секунди тя работеше тихо и дори не беше шумна.Можеше той да ми каже че не е показала дефекта или да ме предупреди че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО първо ремонт ако искам да не изгори.След като му се обадих после по телефона да искам да я върна тогава чак ми каза че лагерите са за смяна и четките евентуално.Мотора е за ремонт каза ,аз за това ти я давам за 20 лв все пак не е нова.Давам ти я с дефект.Никъде не е споменато че е с износени лагери и затяга както после по телефона ми се обясни.Да казах,че ще я ползвам докато спре защото мислех че е на 5 години а моята е на 15 и бучи като тайфун,но не спира да чисти и е далеч по смотан модел.Аз няколко пъти питах колегата по телефона както и когато ми я донесе дали си бачка макар да е шумна.Той каза да бачка но иска почистване и смазване.След като ревнах по телефона ми обясни ,че се подразбирало под обяснението ШУМНА,че мотора е за лагери.То нямало друго обяснение.Как ви се струва?Аз му обяснявах че я искам да си чистя колата с нея защото в гаража няма на кой да преча с шумът и.Изобщо не подозирах че е скапан мотора.Отделно аз не съм от вчера в търговията със стари уреди и видях че колегата е сериозен и е от 5години тук както и други съфорумци ми казаха добри думи за него.Бях сигурен ,че ако има нещо ще откликне както подобава и не си направих труда да тествам до педантизъм.Аз купувам телефони от случайни хора вече 10 години в този дюкян на Гладстон и преценявам хората, но по някога греша.По принцип избягвам при купуване да поставям под съмнение всичко казано от продавача за да не накърня неговото достойнство и той да си тръгне от оказиона със добро настроение.Питам каквото ме интересува по веднъж и като ми се каже не оспорвам.Представете си как бихте се почувствали вие при продажба на нещо отсреща купувача да ви каже следното: А бе ти не ми обяснявай на мен че само е шумна аз съм длъжен да я разцепя от чистене а ти си говори каквото си искаш,не те слушам изобщо защото такива като тебе са минали много от тук.Не вярвам аз на никой и всичко искам да проверя до дупка и тогава плащам.Това ли е начина според вас за да нямам после дертове.Според мен не. Аз дори да не вярвам на 100% на клиента не допускам да се почувства той като някоя отрепка която е тръгнала за 20лв да се излага.Трябва ли да се чувствам виновен сега че кратко съм я тествал и съм повярвал на честната дума на този човек?Честно да ви кажа още тогава го попитах за последно пак.Само шумът ли е дефекта и той каза да само това е предполагам че иска смазване и почистване.Не ми е казал да я ремонтирам преди да я пусна.Има чисто нови прахосмукачки за 40лв.Защо ще купувам тази за 20 и да я нося на ремонт да ми излезе камила с рога.Аз вдигнах патардията за това точно.Че офертата е подвеждаща и уреда не отговаря на описанието както и се оказа че аксесоарите са различни от тези на снимката понеже снимката не била действителна а дръпната от нета на съвсем друг модел както ми обясни в последствие човека по телефона.Аз съм нов тук,но искам да знам дали това е редно.Не трябва ли да се поясни че снимката не е реална на стоката.И какъв е извода от цялата история?Извода е ,че според колегата продавач едва ли не трябва всичко да гадаеш.Хич да не ми обяснява,че съм чел между редовете.Освен това че съм чел подробно и съм питал конкретно.Майната и на прахосмукачката,тя вече е на боклука.Днес колегата "mrdds" постъпи мъжки и коректно.Върна си ми парите и ми се извини.Прахосмукачката отиде в казана за оптадъци.Това той си го реши.Съжалявам само,за многото шум който се вдигна,но това също той го реши.Аз го предупредих, той подцени ситуацията и сгреши.Сега вече всичко е уредено и няма спорове.Желая на всички приятно прекарване и нека този форум им носи само забавление и удоволствие,защото всички сме тук за да се забавляваме и няма нужда от напрежение и ядове.

Edited by mitko_motors
Link to comment
Share on other sites

Не знам защо още го водим тоя спор.

В обявата ясно се пише,че прахосмукачката има проблем с шума и затова е извадена от употреба.

На всеки заинтересован да я вземи ще му дойда на ум,че е редно да се отвори , провери или смени лагер,да се почисти от прах .Как само ти не се сети за това и си очакваше перфектната прахосмукчка с гаранция.След което започна да я ползваш проблема ескалира и мотора вече стана за коша,както и нормално всеки би направил е да я изхвърли защото по твои думи е изпушила и затегнала.

 

XC^^The_Devil^^ също имаше желание да я вземе и това е негова реплика от личните ни съобщения:

Аз също щях да я ползвам за колата но предварително щеше да е щателно разглобена и отремонтирана.

 

Сега благодарение на теб изхвърлих на боклука уред,който с профилактика е можело да се приведе в нормално работещо състояние-но нали си тарикат как ще се минеш ти.

И като има за 30лв нови-що не си купи нова.Не съм те карал на сила да я вземаш.

 

За съжаление снощи след като ти върнах парите изтрих цялата си хронология на личните защото се беше препълнила и нямам свои копия ,но съм сигурен ,че спестяваш някои неща.

 

Както и да е .За мен въпроса приключи.Изхабих повече нерви с теб за тъпите 20лв,които ти върнах.

 

Само искам да кажа,че следващите продавачи,които продават нещо на теб да очакват да им скъсаш нервите от заплахи,,че ще ги намериш и ще ги пребиеш затова,че са решили да ти продадат нещо старо и непотребно.

Сполай ти с бизнеса и се пази от данъчни!

 

П.П В този форум се продават втора употреба стоки.Гаранцията е проба на място.Друг път скъсай уредите от проба за да няма подобни ситуации.Нищо не е вечно и винаги му идва ред да изгори.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

Сега прочетох какво си писал колега mrdds!Мислех ,че съм приключил с теб,но явно ти си толкова инат че като котка не падаш по гръб.За това ме вбеси и продължаваш да го правиш с твоето идиотско обяснение за проблема с ШУМЪТ.Aз проблем с ШУМЪТ нямам както казах.Той не ми пречи.Изрично те попитах всичко друго наред ли е.В обявата пишеше че си спрял от употреба защото са ти подарили за годежа друга,а не че затягат лагерите на мотора.Ако беше написал в текста или поне после да обясниш на лични или по телефона ясно и точно ,че е за неотложен ремонт и няма как да се ползва така никой нямаше да ти оспорва.Аз не ти искам гаранция,но твърдя и до сега,че не нямаш съответсвие между представянето както обяснение така и снимки в твоята обява.Подвеждаща е на 100%.Аз също ще ти покажа какво ми е писал същия този който ми цитираш:

XC^^The_Devil^^

 

ле ле човече сега прочетох дългия пост в темата дето си писал ако наистина е знаел за проблема колегата които тия продал не му прави чест просто да лъже по този начин много кофти ситуалция. ако не ти я вземе обратно и не ти върне парите бих я взел от теб за 10 лв поне да си конпенсиран с половината сума да не пълна загуба. пак аз от там нататак поемама грижата да сия отремонтирам ако подлежи на това. така или иначе щях да я ползвам само за колата че все ми реват на мен що зимам тази от вкъщи

 

XC^^The_Devil^^

 

Дървен Философ

PipPipPipPipPipPip

 

Add as Friend

PM this member

 

Group: Members

Posts: 1233

Joined: 01-January 04

Gender:Male

Location:plovdiv - na tepeto

 

Sent Yesterday, 00:11

Цитира ме тук:

mitko_motors, on 17 July 2011 - 21:49, said:

Сега говорих по телефона пак да го тероризирам и обеща утре да си я вземе.Ще му я карам следобед,а ти ако искаш му кажи за твоята оферта най-вероятно ще ти я даде.Той в чудо се видя с мен.Направо за 20лв му отрових целия уйкенд както и той моя но това е дълга тема. хаха.Трябва да се научат на ред.

 

 

Отговор:

хахах ясно ще му пиша да видим наистина си го изтормозил яко ама така заслужават такива като него. 20 лв са си 20 лв да не са намерени на улицата. :)

 

Пак ще ти обясня за пореден и последен надявам се път защо не си взех нова.Не си взех,защото 40лв са DAEWO и NEO а твоята е хубав модел от старите ,но здрави.Друг е въпроса че мислех че е на 5 години,а Тя е на 15 от производството.По нея пише 1996.Отделно между 20лв и 40 има разлика и то двойно.Целта ми беше да си чистя колата и да си вдигам ШУМ с нея там ,защото разбрах че е работеща,но е ШУМНА.Вчера като ми връщаше парите до колкото си спомням не спореше както тук а чух само едно "ИЗВИНЯВАЙ".Имам и свидетели ако евентуално нещата тръгнат към съд . :D :D :D :D :D :D :D :D

 

П.П. Предлагам ти МИР и не се занимавай повече с това!!!!!!!! :))

Edited by mitko_motors
Link to comment
Share on other sites

Наеми си адвокат и ми прати призовка ако искаш да ходим на съд смешко .

 

Не виждаш ли как си противоречиш в писаниците.

1. Единствената заплаха която си ми бил отправил била,че ще ме изрисуваш във форума?

А тези от неделя,че ще ме намериш и ще ме пречукаш.Беше така подпалил и крещеше,че чак жена ми се притесни и разтрепера,защото заплахите ти бяха закани за опит за убийство .И тя е свидетел.Ако искаш да си пуснем по една жалба в полицията.Аз за заплаха ти за квото искаш там.Телефона ми беше на високоговорител и жена ми чу всичко нарочно ако се стигне до саморазправа .

 

2.Няколко реда след това се хвалиш на колегата XC^^The_Devil^^ ,че ме тормозиш по телефона и си ми направил уикенда черен.Много си гоуем да знаеш.Голямо геройство е да тормозиш и заплашваш някой.

3.Вчера не спорих защото вече се бяхме разбрали,че ще ти върна парите и ще приключим темата .Плюс това и бях на работа и нямах свободното време да си правя вятър на устата.Още повече с теб.

 

 

Вчера като ти върнах парите те помолих само да я метнеш в кофата и ти казах извинявай,че те карам да я хвърляш.Ти даже се зарадва,че си остава при теб :laughing:

Все още смятам,че виновника да изпуши и затегне си ти.Но както и да е.

 

Прочери хубаво този текст от закона и спри да се перчиш.

Чл. 144. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 62 от 1997 г.) Който се закани на другиго с престъпление против неговата личност или имот или против личността или имота на неговите ближни и това заканване би могло да възбуди основателен страх за осъществяването му, се наказва с лишаване от свобода до шест месеца или с глоба от сто до триста лева.

 

Това наистина е последния ми пост в тази тема.Ако искаш ме плюй,ругай,заканвай,съди дори.

След някой ден отивам на море и ще си спомням с усмивка за тебе.Дори ще пия една биричка в твоя чест.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

Да,колега разбирам те добре.Всичко вече е наред и нещата са си на мястото.Както казах преди:Колегата постъпи мъжки и коректно след като се разбрахме по спокойно и оправи нещата както трябва.Имаш моите адмирации за това че отстъпи и реши случая макар с 2 дни закъснение.

П.П. Не съм казал,че прахосмукачката е изгоряла.Беше си на същия хал както и при теб.Ако бях я изгорил нямаше да поискам да ти я връщам.А ти ако беше ме послушал преди скандала ,да се видим и да я пуснем да поговорим малко по спокойно вместо да ми казваш че съм я изгорил а аз не съм,всичко щеше да е наред.А можеше и да я продадеш на колегата.Той искаше да я купи.Щеше да му я предложиш в същото състояние както на мен.При мен нищо не се влоши.

Слагам ТОЧКА на диспута и аз.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, мисля че е време да приключим случая. И за да не се получават друг път подобни ситуации, ще цитирам едно изречение, което бях писал на mitko motors, когато ми беше пратил ЛС да ме уведоми за случая:

 

Затова най-добрата застраховка е при покупката да се изиска от продавача определен срок за проба на стоката.

 

Когато купувате нещо втора употреба, съвсем нормално е стоката да е била ползвана дълго време и да даде "фира" впоследствие (то с чисто нови стоки се получава, камо ли с ползвани). Така че ако държите на известна сигурност - поискайте от продавача някакъв срок, в който ако стоката му прояви дефект, да имате възможност да му я върнете. Ако продавачът не е съгласен, от там нататък всеки си решава как да постъпи - дали ще се откаже от сделката, дали ще купи стоката на риск, а ако даде дефект, ще си поеме ремонта сам и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, мисля че е време да приключим случая. И за да не се получават друг път подобни ситуации, ще цитирам едно изречение, което бях писал на mitko motors, когато ми беше пратил ЛС да ме уведоми за случая:

 

 

 

Когато купувате нещо втора употреба, съвсем нормално е стоката да е била ползвана дълго време и да даде "фира" впоследствие (то с чисто нови стоки се получава, камо ли с ползвани). Така че ако държите на известна сигурност - поискайте от продавача някакъв срок, в който ако стоката му прояви дефект, да имате възможност да му я върнете. Ако продавачът не е съгласен, от там нататък всеки си решава как да постъпи - дали ще се откаже от сделката, дали ще купи стоката на риск, а ако даде дефект, ще си поеме ремонта сам и т.н.

Питането ми е извън горния спор.Като пускаме нещо за продажба ако снимките не са реални ,а примерни свалени от нета и не сме уточнили това в текста нарушение ли е,и има ли после основание купувача да оспорва сделката ако в последствие забележи разлики за които не е уведомен.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не пречи на потенциалния купувач да изиска реални снимки на продукта. Често обаче се продават практически нови неща, за които продавачът изрично е упоменал, че са нови (или почти нови, без никакво външно износване) и по тази причина не смята да дава реална снимка, тъй като продаваният от него предмет по нищо не се различава от новия на снимката от нета.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не пречи на потенциалния купувач да изиска реални снимки на продукта. Често обаче се продават практически нови неща, за които продавачът изрично е упоменал, че са нови (или почти нови, без никакво външно износване) и по тази причина не смята да дава реална снимка, тъй като продаваният от него предмет по нищо не се различава от новия на снимката от нета.

Е да ,в случай че е уведомен,че снимките сложени там са примерни и не са реалните. :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо не пречи на потенциалния купувач да изиска реални снимки на продукта. Често обаче се продават практически нови неща, за които продавачът изрично е упоменал, че са нови (или почти нови, без никакво външно износване) и по тази причина не смята да дава реална снимка, тъй като продаваният от него предмет по нищо не се различава от новия на снимката от нета.

 

Колега Midex съгласен съм до някаде с теб , но от друга страна каква е гаранцията че продавача който е определил че стоката му е като нова и няма нужда от реална снимка то тя е наистина е такава? и неговата преценка да се приема за чиста монета а в деиствителност продаваната част да не е точно КАТО НОВА! Следователно ако човек е сигорен в стоката си ,че е безупречна нищо не му пречи да щракне няколко РЕАЛНИ снимки и да ги прикрепи към обявата си , така ще се избегнат доста недоразумения и последвали разправии и тем подобни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...