Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Да, вече придобих представа какви са точно тези книжа. Аз си помислих че са с печатите при смяна на масла и консумативи в сервизите с въведени реални километри.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Знаете, че в тая тема се анонсират промените, които се извършват в правилата на раздела, затова - поради няколко теми в последните седмици със сгрешени ставки на редукцията на продуктите и спорове на ЛС със съответните продавачи (особено с последния, който ме обвини, че не мога да смятам, а сам беше сгрешил сумите в 4 позиции от темата си), обявявам, че изречението от точка 7, което досега изглеждаше така:

 

Намаляването на цената трябва да е съобразено с дадените по-долу цифри.

 

...от утре вече следва да се чете (и изпълнява) като:

 

Намаляването на цената не може да се прави в проценти, а само в левове и трябва да е съобразено с дадените по-долу цифри.
Link to comment
Share on other sites

...от утре вече следва да се чете (и изпълнява) като:

Намаляването на цената не може да се прави в проценти, а само в левове

 

Добре, че предупреждението за неспазване остава в проценти... :lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=121043

 

да, кажа нещо по тази тема ... цената не я коментирам. всеки си има право да си сложи к'вато си иска цена и да я търси. разбира се, съобразявайки се с правилата на форума. мисълта ми е за друго - за начина по който се обявява. съзнателно или не се търси "дискусия", започването на спор, разискване, което от своя страна е предизвикано не чак толкова от цената, а от самата обява - ... гаранция над 2 год., което определено е вярно само за 2 от компонентите, "работи безупречно" - това всеки един търговец ще го каже, а тук все пак не сме търговци(или поне повечето все още :)) ), "бонус" оригинален Windows 7 - много добре всички знаем за какво се взимат лицензираните софтуери и кое ги прави "легални" пред бг властите(поне тези, които са купували и знаят къде ще се ползват) ... това са неща, които с оглед на цената за машина втора ръка, леко дразнят и съответно предизвикват коментари, после продавача тръгва да се защитава ... и става манджа с грозде. ако въпросните "доводи", изброени от мен ги нямаше, а само описани компонентите и снимките, темата нямаше да предизвика никаква дискусия. щеше да мине на по-заден ред, ако цената не е близка до търсената от купувача ... и така. всичко щеше да е мирно и тихо.

 

п.п. отдавна не съм гледал такъв цирк като в темата по-горе ... сега има второ действие

 

чудно ми е ако въпросния продавач си купи нова кола и след 1 год. реши да я продаде с около 10% по ниска цена от тази в магазина/автосалона, дали ще успее да намери купувач? на това му се вика риторичен въпрос :laughing:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Това е с "легалния" win е често срещано явление, как пък досега един дето продаваше конфигурация не се оказа с операционна система наистина купена с фактура. И като му показаха линка от Никем се почнаха чупките...

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Простете за тежкия спам и всичките препирни, които се заформиха около тези две теми на LogitechBG. Благодаря за рапортите, които изпратихте. Направо можеше да спретнем една томбола с всички хора, взели участие в днешния цирк.

Link to comment
Share on other sites

Не го намирам за някакъв проблем, но понеже не зная къде да питам, ще пиша тук, пък ако ако не е където трябва, поместете темата. Питането ми е има ли начин да си възвърна стария облик?

Link to comment
Share on other sites

Първо искам да поздравя екипа на bulforum.com допринесъл за новия ни облик. :thumbsup:

 

И второ искам да се извиня на колегите и модераторите ако съм бил малко по остър във поста си от ТАЗИ тема, но просто ме изнерви малко това, че темата е на почти 2 месеца и никой не беше взел мерки.

Относно мъмренето от страна на TAZ го приемам (почти 2г съм ваш член)

но, ако може сложете някакъв бутон за добавяне на линк по темата която пишем, че не сме сигурни дали да пействаме суровия линк който копираме от страницата която рапортуваме.

Още веднъж се извинявам на модераторите и екипа на bulforum.com и благодаря на TAZ че затвори темата.

Поздрави на всички. :))

Link to comment
Share on other sites

Благодарим за новия облик. Още свиквам с него, но е добър ;) . Искам да попитам превод очаква ли се (говоря за превод на форума по скоро менютата). Ако има нужда мога да помагам в превода ;)

Link to comment
Share on other sites

mladenski76 благодаря за разбирането и най-вече за линка, който беше приложил в мнението си. Мъмренето не е било с лоши помисли ;)

Рапорта е с много ограничени функции. Натискайки копчето ти ни изпращаш данни ка конкретно мнение от дадена тема. IPB не са сложили функции като на личното съобщение, за това ще е най-добре просто в полето да пускаш линк към даден онлайн сайт или там каквото и да е и ако имаш 2 - 3 думи, да опишеш какво според теб причината за пускането на въпросния рапорт.

 

До сега сме нямали проблеми с отварянето на линкове, ако трябва - ще си copy/paste-нем линка в браузера на ръка.

Link to comment
Share on other sites

Ок, благодаря за инфото. Сега вече ми е ясно как става. Лек ден.

Link to comment
Share on other sites

купувам матрица от колега в сайта ...казва че е работеща и дава 3 дни изпробване.....получавам я ...пробвам я и тя не тръгва!!...обаждам му се и се разбирам да му я изпратя обратно.....пратката престоява три дни в офиса на Кичук париж на Еконт....през това време го търся по телефона той не го вдига...на четвъртия ден ми се обаждат от офиса и ми казват че той е в чужбина и няма да я вземе....но през това време тоя човек влиза в друг сайт виждам го и му пиша продава същите неща и там ..това е ПРОДАВАЛНИК сайта.....като получи съобщението там си изстри веднага профила ...всичко това ме кара да си мисля че тоя човек е мошенник!! ето линк към обявата му https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=120951&hl=

Link to comment
Share on other sites

купувам матрица от колега в сайта ...казва че е работеща и дава 3 дни изпробване....

 

Здрасти колега, ама как можа да се вържеш, че за 20лв матрицата ще е работеща! Айде да беше 50-60лв да ама то за 20лв.

Сега най-много да пиеш една студена вода (то ти си я пил вече де) за 20лв.

За това такива неща се получават с опцията за тест, 15мин са достасъчно да и беше закачил кабела и да я пробваш да светне.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти колега, ама как можа да се вържеш, че за 20лв матрицата ще е работеща! Айде да беше 50-60лв да ама то за 20лв.

 

Вярно че цената може да насочи купувача дали дадено нещо е читаво или не, но ако е имало уверение от страна на продавача, че матрицата е работеща, тогава ситуацията вече е друга, без значение ниската цена. Макар и рядко някои хора продават на символични цени продукти, от които просто искат да се освободят, тъй като не им трябват. Така че ако в темата е било написано "неизвестно състояние" или пък продавачът му е казал, че не е сигурен дали изобщо работи, купувачът най-вероятно не би взел неработеща матрица дори и да е 20 лв. Просто докато не се чуе и гледната точка на отсрещната страна няма как да се разбере каква точно е била ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

колеги не е така....имам доста комуникация с него...твърдеше че и двете матрици които продава са работещи ...питах го няколко пъти....това са стари матрици поодрани и е нормално да са по 20лв

Link to comment
Share on other sites

Липсата му на отговор вероятно се дължи на това, че от 29-ти не е влизал във форума и още не е забелязал, че темите му са затворени, а и аз съм го предупредил с ЛС да изложи гледната си точка тук.

Link to comment
Share on other sites

Изтрита е заради нарушения на 2 точки от общите правила и правилата на раздела. Всъщност и други твои теми са изтрити поради същите нарушения, а и при бърз поглед на всичките ти теми се оказва, че имаш и още теми с други нарушения, което е направо странно предвид, че досега все още не си наказван или предупреждаван с процент. В момента и други колеги правят проверка да не се е получила някаква грешка след ъпгрейда при твоите теми, така че не питай засега какво си нарушил ами докато чакаш, вземи си препрочети правилата на раздела, което не е лоша идея да се прави периодично от всеки, дори и да е регистриран от много години във форума.

 

 

Едит: След известно обсъждане с колегите, приехме че има вероятност да се е получил проблем с базите данни при ъпдейта към новата версия на форума и част от подзаглавията да са се изтрили. Затова редактирах заглавията на всичките ти изтрити теми и ги върнах обратно в раздела. В една от другите ти теми обаче забелязах, че след като си продал продукта, си изтрил чрез редакция всички постове и си написал само "Продадено", което е в разрез с правилата - практиката е или да пуснеш самостоятелен пост "Продадено", или само рапорт от самата тема, но без да променяш или триеш предишната информация в постовете...следващия път го имай предвид.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

От проблема с конвертирането на базата данни. И така ще е с доста други теми в определен отрязък от време. Ще закача една тема в раздела с обяснение на проблема, защото вече ме засипаха с ЛС-та с въпроси защо съм им изтрил темите или постовете.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...