Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Аз пък не разбирам, как се прецака, при положение, че си предупреден? И как не взе с теб нещо, не което да я пробваш, та да можеш тогава да му друснеш един на тоя тарикат? Няма ли начин в Buy/Sell да се направи ограничение на броя поустове? В смисъл, ако нямаш примерно 100 поуста, изобщо да нямаш достъп до този раздел или да може да го четеш, но не и да пишеш в него?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма ли начин в Buy/Sell да се направи ограничение на броя поустове? В смисъл, ако нямаш примерно 100 поуста, изобщо да нямаш достъп до този раздел или да може да го четеш, но не и да пишеш в него?

 

Мисля, че има начин, тъй като това и аз съм го предлагал...и съм питал Дриймър дали е възможно да се осъществи технически. Само че предложението не се прие, по причина, че заради такива единични бройки потребители, ще се отрежат десетките други, които са коректни и също искат да ползват форума единствено с някаква търговска цел.

Link to comment
Share on other sites

Почти съм убеден, че не е това причината, а че не искате излишно да се успами форума и ще е много по-трудно, да се върви след всички нови потребители.... Но кой съм аз да твърдя такива работи... ;)

Link to comment
Share on other sites

За това каква е конкретната причина, трябва да питаш всеки един от колегите, които между другото ти познаваш лично и няма да ти е трудно да го направиш. А за предположенията ти за спаменето - и това не ми се вижда достоверно, предвид, че доста голяма част от новите просто ще се откажат да шарят насам-натам безсмислици, само и само да докарат до стоте поста, тъй като за глупостите ще бъдат "наградени" междувременно с предупреждения, наказания или направо изгонени, а не знам дали си наясно как може да продава или купува човек с мод-режим например - ако искаш, веднага мога да ти направя едно демо с твоя ъкаунт. Реално като се замисля, аз най-много ще имам полза от "100-те поста", понеже рязко ще спаднат новорегистрираните юзъри, пишещи единствено в търговския раздел.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че не си прав, а "че не ми се струва достоверно" и нататък обясних защо. Питай поотделно Весо, Иван, Любо, Виден и другите....нали ги познаваш всичките...мисля, че никой от тях няма да те излъже като изложи собствената си позиция.

 

 

П.П. А защо за теб да няма логика казаното от мен? Я пак да се опитам да ти го обясня по-нагледно, а ако пак не разбереш - следващия път ще сложа и картинки. :P

 

Появява се субектът Х, който няма никакво намерение да се заглежда някъде другаде, освен в раздела, намиращ се най-долу в Bulforum.com. Да, ама гадните админи са му сложили изискване първо да попише тук-там, да го опознаят малко хората и тогава да може да купува или продава. И той започва по бързата процедура да трупа стоте поста в разделите за филми, коли и т.н. И понеже всичко е проформа, на третия му пост, аз правя забележка на субекта Х да престане, след което той или престава и остава на 3 поста, или продължава по същия начин, защото много му се иска бързо да си продаде стария телефон. След това обаче следват процентите, а после и наказанията. Така че "продължаващият" Х още на десетия пост ще има я временна забрана за писане, я мод-режим...а тук наказанията дълго време си ги носиш, както знаеш. А "спиращият" Х просто се отказва от Bulforum.com, защото има и други форуми за алъш-вериш, където никой нищо не му забранява и преди да е почнал да продава, а и след това.

Link to comment
Share on other sites

Според мен всеки купувач....включително и аз като такъв си има глава на раменете:)

 

Всеки сам си носи кръста..........

 

Гледаш,проверяваш...ако не разбираш ползваш жокер-обади се на приятел,помощ от публиката-тогава плащаш и си отнасяш стоката вкъщи.

 

Оттам нататък продавача няма никаква отговорност освен ако предварително не сте се уговорили нещо.

 

Лично аз съм изгарял с дребни суми поради факта,че някой се е избъзикал с мене,но затова смятам,че съм виновен АЗ и само АЗ:)

 

Дет викаше пра-пра-пра дядо ми-Кьорав карти не играе!!!!:)

 

А относно некоректните продавачи....бой,е...ане и сръбска музика!!!

 

Но,пак наблягам на факта,че виновен е тоя дето яде баницата,а не тоя дето му я дава:)

 

Харесвам секцията купува-продава и ще ми е кофти ако някой ме ограничи да си продам стария телефон за 20 лв.

В това му е чара:)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам, как се прецака, при положение, че си предупреден? И как не взе с теб нещо, не което да я пробваш, та да можеш тогава да му друснеш един на тоя тарикат? Няма ли начин в Buy/Sell да се направи ограничение на броя поустове? В смисъл, ако нямаш примерно 100 поуста, изобщо да нямаш достъп до този раздел или да може да го четеш, но не и да пишеш в него?

 

Ами ей на, прецаках се след работа нямаше как да я тествам, и понеже съм свикнал да бъда коректен с хората, очаквам същото от тях. Но явно си има доста тарикати (това ми се прецака, защо ли да не го продам на някой балама) в случая аз. Един път ще мине, втори път също ама на третия път ще изяде боя. Аз ще изчакам да пусне нещо и ще звънна от другя телефон че ще го взема и тогава .... не ми се мисли. Май така трябва да се действа с тарикатите.

Това ще ми е за обица на ухото, за следваща покупка. Иначе форума е много як, и има много свестни и коректни хора които посещават този сайт, доста от тях имам удоволствието да познавам лично. И съм бил винаги коректен със всички.

Link to comment
Share on other sites

Това ще е много добре, но едва ли ще се отзове. Доколкото разрах не съм първия или вторият излъган.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ви предложил като в някой конкурентни форуми, нека се направи оценителна система, при покупка да бъде възможно да се дава оценка на купувача/продавача. Може да се сложи минаване през модератор, за да се избегнат фалшиви оценки.

 

П.С. Ако такива тарикати има все пак, подкрепям Младенски, че някой трябва да яде шамари! Подкрепям го с 2-те ръце дори.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ви предложил като в някой конкурентни форуми, нека се направи оценителна система, при покупка да бъде възможно да се дава оценка на купувача/продавача. Може да се сложи минаване през модератор, за да се избегнат фалшиви оценки.

 

П.С. Ако такива тарикати има все пак, подкрепям Младенски, че някой трябва да яде шамари! Подкрепям го с 2-те ръце дори.

 

Първо благодаря за подкрепата :punk то в нашата държава не си ли помогнеш сам, никой няма да ти помогне.

И второ, и аз съм съгласен с това да има оценки за купувач и продавач, така ще се разбере кой е коректен и кой не е.

Link to comment
Share on other sites

1. как мога да си отключа темата?

2. или да се свържа с модератор?

 

1. Никак

2. Пускаш му ЛС

 

@mladenski76, въпросният човек е поканен да даде обяснение тук и ако не го направи до ден-два, ще бъдат взети мерки, тъй като това не е първия случай, в който съфорумци се оплакват от него.

Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям колегата " mladenski76 " и аз съм за с двете ръце за система за оценяване на потребителите. Ако има такава система всеки ще може да прецени дали да рискува сделка с даден потребител . Аз съм от Кърджали и повечето от старите форумджи ме познават и сме работили както те с мен така и аз с тях с Еконт и досега всичко е било наред и надявам се и занапред да е така . Обаче би ли се доверил всеки на потребител с 10 поста - ако трябва да се работи с Еконт?!! Заслужава се да се помисли наистина за система за оценяване на потребителите след приключване на сделка.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сега стана голяма издънка, със тоя бекъп до 07.02 стана една каша, кое продадено кое не, коя тема беше заключена и постовете изгоряха. Бая писане ще падне наново.

Link to comment
Share on other sites

Сега мога ли да си публикувам наново обявата, защото всичко се е изтрило, даже и съобщенията ми ги няма последните... Ще се върне ли пак всичко или да си пускам наново обявата?

Link to comment
Share on other sites

Малко вероятно е да се намери актуален бекъп от началото на март, така че на всички ще се наложи да следват извода на mladenski76:

 

...Бая писане ще падне наново.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос: Проблемния бекъп ли е причината да ми изчезнат 2 теми за лаптоп на части. Ако "ДА", то имам ли право да си ги пусна пак или трябва да чакам да се появят по някое време. Ако това не е причината, може ли някой да ми каже каква е всъщност.

 

Благодаря!!!

Link to comment
Share on other sites

Въпрос:

 

Проверих - нямаш изтрити теми за лаптоп на части, така че явно си ги пуснал през последния месец. Пускай ги отново.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моето мнение е че теми като тази: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=113379 трябва модераторите по собтсвено усмотрение да ги трият. Бил съм в Белканто и м/у скраба съм намирал и такива крикове. Ама чак от София за Пловдив....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...