Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Незнам за промяна трябва да се направи някакво запитване в което да участват повечко от членове те тук,за предложения от двама или трима члена не ми се вярва да стане.Естествено последната дума е и на модетаторите :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

не ми е съвсем ясно дали сега след като ми е заключена темата, но все пак стои в раздел продава мога ли да пусна нова тема или не, да не оплета пак конците и да наруша правилата :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

andi03 не знам кое е абсурдно и защо лично ти се оплакваш. Беше ли си изтрил първоначалната цена на стоката, която продаваш - БЕШЕ. Ние как да разберем, че реално ти намаляш цената, а не просто да си UP-ваш темата - доста подобни неща са се случвали тук и за напред също ще се случват.

В правилата ясно си е написано -

Когато намалявате цени - винаги оставяйте и предишните, за да се вижда хронологията на редукцията. При неспазване - темата се затваря без предупреждение!

 

Да не говорим, че най-отгоре в раздела също е написано с червено:

Когато намалявате цени - винаги оставяйте и предишните, а при приключване на сделката оставете да се вижда историята на продажбата.

 

Това е наложено от години и повечето от участниците във Форума го спазват. Какво нелогично намираш ти в това?! Никой не се оплаква, а и така темите стават много по подредени и прилежни. Да не говорим, че може да се използват и за събиране на информация за даден продукт.

 

Ще те помоля да се запознаеш по-подробно с Правилата ни и за напред да ги спазваш! А колкото до това с съветските вестници и списания малко го поукраси, защото аз съм човек на възраст и определено помня, че другарката Николова не ме е карала да се абонирам за нещо - просто защото "ТРЯБВА".

 

P.S. Ако нещо не ти е ясно - моля да се обърнеш към човек от Екипа, за да ти разясним нещата. Колкото до темата и това, че седи още в раздела - аз я оставих, за да се запознаеш със съдържанието, написано от мен, защото явно си пропуснал да прочетеш Правилата, щом ги нарушаваш.

 

 

@future - ти искаш веднага нещо, за което си пуснал рапорт, да изчезне от Форума, така ли? Може ли преди това да го разгледаме по-подробно или не ни позволяваш?

Link to comment
Share on other sites

@future - ти искаш веднага нещо, за което си пуснал рапорт, да изчезне от Форума, така ли? Може ли преди това да го разгледаме по-подробно или не ни позволяваш?

Не съм този, който да позволява каквото и да е в този форум. Но, се забелязва светкавичната бързина с която триете и затваряте определени теми, както и необходимото Ви безвремие за някои други. Забелязва се и промяна в теми, които или са нагазили някое правило или са си откровен ъп. И тази промяна е направена от съответния потребител след подаден рапорт, което означава че той е уведомен да го направи, което от своя страна поставя в неравнопоставено положение останалите потребители. Защото за едни сватба... за други - брадва.

Link to comment
Share on other sites

ще обясня кое за мен беше абсурдно и за това го написах - в темата за ексбокс360 това, че не мога да намаля цената с толкова колкото преценя - защо? 5 лв не са пари ли за да има ограничение при някой стоки 10 лв стъпка, 5 лв са транспортните разходи в някои случаи и след като попитах тогава мога ли да намаля цената с 5 лв без да ъпвъм /само в основната тема/ - не не може такива са правилата, ами за мен са абсурдни и нищо че са правила, те също могат да се променят, относно цената в темата за харда - да сбърках там без да се замисля го направих, не е умишлено, но защо трябва да се трие съдържанието на темата, тя беше от 4 реда и снимки, бързо се прави, но ако е с много стоки и външни връзки и снимки, защо да се трие, нека се сложи някакъв срок да се оправи 1-2 часа и тогава да се маха, всеки греши, ето при мен линковете от picbg не ги пазя на друго място, това са абсурдни за мен неща, разбира се че трябва да има правила, но това не означава че не трябва да се изказват мнения по тях и това не е оплакване, а изказвам мнението си, и пак да попитам - мога ли сега да пусна нова тема и с каква цена да е ако мога, старата, новата или и двете

 

ПП: има доста начини за предотвратяване на многократен ЪП, лимит за определено време, сливане на коментари и тн, които не изискват постоянно следене от Модераторите, а става автоматично

Edited by andi03
Link to comment
Share on other sites

...мога ли да намаля цената с 5 лв без да ъпвъм /само в основната тема/ - не не може такива са правилата...

Хм, единствената причина да има стъпка при намаляне на цената е предотвратяването на постоянно ъп-ване, при положение, че темата не се ъп-ва аз не виждам проблем да се намаля и с по-малка стъпка.

Link to comment
Share on other sites

Но, се забелязва светкавичната бързина с която триете и затваряте определени теми, както и необходимото Ви безвремие за някои други....

 

След доста дълга липса, по случайност само днес и утре имам възможност да погледна какво става във форума и ще се опитам да ти отговоря. Специален избор на едни или други теми няма и е невъзможно да има, поради простата причина, че модераторите също са хора и всеки един от тях си има личен живот, ангажименти и едва ли всяка една тема бива прочетена и разгледана обстойно. Допреди юли месец т.г. основно аз поддържах търговския раздел, но поради чести пътувания и липса на интернет покрай тях, това вече ми е невъзможно (дори съм оставил анонс) и цялата работа по търговския раздел се преразпредели на останалите колеги или поне на тези, които имат време за това. С рапортите нещата стоят по същия начин - преди юли месец 90% от тях ги обработвах аз, тъй като работата ми така и така е свързана с компютър + нет. Да, ама от лятото ме няма и обработката на рапортите вече изисква известно чакане, в зависимост кой от колегите ще влезе пръв и ще има време да ги разгледа и обработи. Ако мислиш, че рапортите са по 2-3 на ден - лъжеш се, лично аз току що обработих десетина рапорта за приключени теми пуснати преди малко ; да не говорим, че преди е имало случаи да заварвам и обработвам наведнъж по 50-60 рапорта само от един човек, който е решил да си издири всичките невалидни вече теми. Затова...нека го караме по-спокойно, декември ще се прибера за повече време, ще имам възможност отново да се занимавам с търговския раздел и нещата ще си дойдат на мястото - не че сега не са, защото не забелязвам да е настанал някакъв хаос с покупко-продажбите.

А що се отнася до правилата - правилата на Булфорум са такива каквито са и са се оформяли постепенно през годините (най-вече тези за търговския раздел). На когото не му харесват и не желае да ги спазва, нека не се чувства длъжен на всяка цена да посещава търговската секция тук, а да ползва множеството други сайтове за продажби или търговските секции в други форуми. Смея да твърдя, че правилата ни са доста логични и справедливи, най-вече за купувачите...каквато е и основната им цел. Аз бях човекът, който врънкаше колегите си многократно да бъде разрешен еднократен "ъп" в раздел "Купува" и накрая успях да го издействам. Обаче съм категорично против на всякакви ъпове в "Продава" или сваляния на цената с по 5 лв. на лека кола или с левче на лаптоп, така че ставките в точка 7 ще продължават да си действат.

Толкова с обясненията - ако някой напише нещо по темата вероятно няма да мога да го прочета тия дни, защото след малко отново излизам и в буквалния смисъл (от нас), и във виртуалния (от форума). При забелязани нарушения - продължавайте с рапортите...рано или късно някой от колегите ще ги забележи и обработи, най-малкото защото е доста досадно да стои червения надпис горе. :))

Link to comment
Share on other sites

това е третият път когато задавам този въпрос: Мога ли сега да пусна нова тема и с каква цена да е ако мога, старата цена, новата цена или и двете?

Edited by andi03
Link to comment
Share on other sites

Добре дошъл, Мидекс. Постовете ми въобще не касаеха твоето модериране, което е добре известно във форума, както и принципите ти и безпрекословното ти спазване на правилата.

За съжаление, при колегите ти нещата явно не стоят както при теб. Съжалявам, но е факт.

 

Поздрави.

=========

Ти наистина си голям пич (в най-добрият пряк и преносен смисъл на думата) :)

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

това е третият път когато задавам този въпрос: Мога ли сега да пусна нова тема и с каква цена да е ако мога, старата цена, новата цена или и двете?

 

Ще трябва да се самоцитирам:

 

Ако нещо не ти е ясно - моля да се обърнеш към човек от Екипа, за да ти разясним нещата.

 

Ако не желаеш да си пишеш с нас, то тогава си редактирай първия пост в темата, която ще ти отключа и ми пиши на лична какво искаш да е заглавието, защото и то е променено.

 

@future: да разбирам, че камъните са за моята градинка и аз съм пристрастен и не меря с един аршин, а имам скрит за "наши" хора. Това ли твърдиш или и предното ти мнение не е пряко насочено към мен, а към целия екип, без разбира се Мидекс?

Link to comment
Share on other sites

@future: да разбирам, че камъните са за моята градинка и аз съм пристрастен и не меря с един аршин, а имам скрит за "наши" хора. Това ли твърдиш или и предното ти мнение не е пряко насочено към мен, а към целия екип, без разбира се Мидекс?

Според теб, аз откъде мога да знам кой точно чете рапортите и модерира? След като съм пускал рапорт съм отивал нарочно в заглавната страница да видя колко модератора са в момента онлайн. Винаги са били минимум 2-ма. Обаче реакция - йок. Изводите си прави сам.

Иначе, знам само, че Мидекс в момента не се занимава с форума защото има друга работа. Поне това е анонсирано в раздела.

Ако мислиш, че това което съм написал не е вярно, направи една анкета. Ще останеш изненадан, предполагам.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Определено пиша един голям минус на потребител Vasi

Преди седмица реших да купя прахосмукачка от него която продава ТУК. Беше намалил цената до 45 лв но се разбрахме да му дам 50 тъй като прахосмукачката си е в гаранция и уж е в "перфектно техническо състояние". В последствие когато ми я донесе се оказа че едното задно капаче пада - казах му "ок, не е проблем". Но когато я взех и реших да я пусна в нас се оказа че и пластмасовия държач на накрайника е счупен :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да споделя мнението си за МАЛОУМНИТЕ заглавия на темите от сорта на

 

"Продавам двуядрен лаптоп"

"Продавам четириядрен компютър"

 

??!?!?!?!?!

 

Всеки се досеща(а може би някой не), че процесора е двуядрен не лаптопа,но.. Трябва и да се отбележи, че ако модела на процесора е "Intel Core 2 Duo (2x2.7ghz)[примерно] задължително трябва да се добави до него титлата "ДВУЯДРЕН". Просто съм без коментар :D

Edited by mita6ky
Link to comment
Share on other sites

Защо се оставят да се продават неща втора ръка с доста по-висока цена, отколкото в магазина чисто нови:

ТУК за 50, в магазина без договор - за 40

 

Точно на теб ли трябва да цитирам тая част от точка 6, дето казва:

 

 

...От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция.

 

Правилното действие по този въпрос е не да пишеш тук, а като забележиш такава тема, да пуснеш рапорт с линка към официалния магазин. Винаги такива рапорти са водили до затваряне на темата, а е излишно да споменавам, че невинаги е възможно всяка една тема да бъде прочетена от модератор, така че само рапортът може да спомогне за забележка към продавача и затваряне на темата.

Link to comment
Share on other sites

Точно на теб ли трябва да цитирам тая част от точка 6, дето казва:

 

тука трябваше да хванеш иронията в поста ми и да не цитираш правилата :) , написах го тук като закачка към другите потребители които толкова време не са пускали рапорт. С този случай се присетих за един от София дето беше пуснал един ръждясал кол ли беше какво беше за 40 кинта и обявата му изкара бая време :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че беше крик за Москвич. ;)

 

Тук е моментът да напомня, че рапорти за завишени цени, непридружени с линк към магазина с по-ниската цена, най-често не се разглеждат.

Link to comment
Share on other sites

Здр пиша тук защото ми направи впечатление тази тема виж тук по точно коментара на последния колега,значи колежката която продава анцунга никаде не е писала че е оригинален а не реплика както казва колегата и не принуждава никой да го купува,всеки който има желание сам си решава.Затова ще посъветвам последния колега първо да прочете правилата по конкретно точка 11 виж тук и след това да пише коментари.

Link to comment
Share on other sites

...значи колежката която продава анцунга никаде не е писала че е оригинален а не реплика както казва колегата и не принуждава никой да го купува,всеки който има желание сам си решава.Затова ще посъветвам последния колега първо да прочете правилата по конкретно точка 11 виж тук и след това да пише коментари.

 

Цъ, Мидекса беше рязал глави навремето в една тема за едни реплики, ама май е според зависи. И аз имах една тема за една реплика ми бяха дали да пусна за продан и в описанието не бях писал какво е що е, но е очеизвадно за разлика от 3000+ лева в цената. А тоя анцуг ако съдиш по цената само /тоест не си познавач, както колегата писал в темата коментар/ ще разбереш ли че е реплика, след като има и за по 20 лева такива реплики макар и може би с различно качество. Сега ако пишат тук всички които бяха проявили желание съм сигурен че половината не са знаели за какво става въпрос. Обявата ОК и така без описано оригинал ли е, но за колегата писал коментара - не можем да го съдим щом е и човек който е навътре в нещата, а не някой който само да си чеше пръстите на клавиатурата :)

Link to comment
Share on other sites

Поради факта, че ме нямаше цяло лято и част от есента, бях пропуснал доста неща в раздела и едва в последните дни започнах да влизам в релси...

Коментарът в онази тема не го бях видял, но пък видях поста за коментара тук. Не си спомням за какви реплики съм се намесвал преди време, но пък си спомням, че бях дал предложение преди време, когато нещо е реплика и продавачът е напълно наясно с това, да го упомене още в заглавието. В случая обаче не е ясно дали продавачът знае, че продаваният продукт е реплика, защото най-малкото не е наблегнал, че 'адидас'-ът е оригинален или нещо подобно. Освен това никога не може да се вярва на 100% на коментиращия оригиналността, най-малкото защото не го познаваме кой е и какви са му знанията по въпроса. И тъй като нито продавачът спекулира с оригиналността на продукта си, нито коментиращият има за цел да му подбие продажбата, а само да уведоми останалите, че всъщност това е реплика (и се обосновава защо) - смятам да оставя нещата така както са, а ако някой друг колега има друго решение...е свободен да го приложи.

Link to comment
Share on other sites

По повод на това, че преди малко съфорумецът kennyg пусна рапорт, който няма да разгледам, а само малко по-горе в тази тема той има 2 поста (над моя и под моя), но въпреки това е пропуснал да прочете какво съм написал там (нещо, дето съм го повтарял многократно) - считам за необходимо да добавя следната забележка към точка 6 от правилата, която гласи:

 

6. Цената се определя от продавача. Предлагане на цени, които са с голяма разлика под цената определена от продавача, ще се трият директно.

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция. За цени на по-стари продукти, за които търсачките на цени не дават резултат, можете да ползвате специализираната тема за въпроси в раздел "Хардуер".

Забележка: Рапорти за завишени цени, непридружени с линк към магазина с по-ниската цена, не се разглеждат.

Link to comment
Share on other sites

Дам, за новия анонс бях забравил, че трябва да има и линк, пък и тоя телефон е нещо което се появява през 3-4 дена за продан тук. В крайна сметка спрямо дискутираното преди няколко дена, когато телефона се продаваше за 39лв. по магазините за мое голямо учудване след справка и днес се оказа че съвсем като предколедно вече е с 8 лева по-нагоре цената му, а старата цена виждам само на кеширани страници:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:8HHx270Qp5IJ:www.shopmania.bg/mobilni-tieliefoni/p-nokia-101-4043924+&cd=7&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Искам да попитам, тази обява не е ли с цел ИЗМАМА. Да продадеш сервизни документи на друга кола, и да излъжеш някой с цел по висока цена . Нещо не мога да схвана смисъла, ако някой може да ми обясни ?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че това са само мануал, брошури, сервизни периоди за смяна на консумативите и т.н., без някакви конкретни данни, които бих могли да послужат за това, за което говориш.

Link to comment
Share on other sites

Да кажа и аз две думи, тъй като имам представа от такива сервизни книги, защото трябваше да си купя за моята нова кола един комплект, тъй като тези - които бяха в колата са на датски.

 

Специално за Хонда комплекта трябва да включва сервизна книжка на колата над 600 стр. с описание на абсолютно всичко, което колата притежава, наръчник, брошури, сервизни листове за попълване от оторизиран сервиз при извършване на смяна на масла и други консумативи, подробни указания на всяка една част и компонент от колата. Втора книжка със списак на оторизираните сервизи в целия свят разделен по континенти и държави. Трета книжка за навигацията на автомобила, защото някой модели може да имат вградена навигация - подробно описание на функциите, бутоните, настройките.

 

Цената на моя комплект за Gen 8 Сивик от представителството на Хонда в Германия е 30 евро. Дано съм бил полезен с информацията. Както и Мидекс е написал - няма как тези книги да послужат с цел измама, те са си просто подробно ръководство за автомобила.

 

Хубав ден

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...