Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Не искам да защитавам mofal, но гличовете, за които говори може да са т.н. screen flickering, който се получава при нестабилен клок, понякога и несъвместимост на картата с MSI Afterburner. Поне при 7850 на един приятел беше това.

Но ако картата има проблем при нормална работа - то това си е пееразка постъпка от страна на продавача, че не е уведомил.
PS. ElySiuM, купи ли ти нова карта или още караш с "моята" стара, но златна? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма значение - при забелязан проблем в продавания продукт, продавачът е длъжен да го съобщи още с пускането на темата, ако трябва да разкаже подробно как и къде се явява проблема, а след това всеки сам може да си направи извод дали да рискува да закупи продукта.

Link to comment
Share on other sites

Това трябваше по-рано да го видиш и съобщиш...освен това не е сигурно, че е продадена в нашия форум.

 

Писах веднага щом го видях ( около час и половина след като  си го е признал ). Пича явно е решил да не си прави труда да е връща в никем, знаейки, че първо може да не му признаят проблема, и второ да си поеме разходите в двете посоки. Истирмарската е пуска 30 лева по-евтино и естествено, че някой ще клъвне, все пак е чисто нова. Може и да е скрийн фликъринга за който говори Сотбис, но ми се струва по-вероятна моята теория. Факта, че обявата не бе пусната във форума на хардуербг, а тук също ми подсказва умисъла в действията му.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност може, но това е отделен въпрос :). (hint - Bulgaran, промениха правилата там - вече искат 3 месеца и 50 мнения или 2+ години и 10 мнения).

Midex, ако човекът със 7870 има проблемът, който съм посочил, а именно прескачането на екрана при висок нестабилен клок или несъответствие с програмата за клокване MSI Afterburner, никой няма да те бръсне за слива, нито ще ти подмени картата, защото тя работи при номиналните честоти. Нито производителя, нито вносителя ти гарантират, че ще картата ще е добър клокър. Бачка ли на стокови честоти? Бачка. Край :beer:

Link to comment
Share on other sites

 Midex, ако човекът със 7870 има проблемът, който съм посочил, а именно прескачането на екрана при висок нестабилен клок или несъответствие с програмата за клокване MSI Afterburner, никой няма да те бръсне за слива, нито ще ти подмени картата, защото тя работи при номиналните честоти. Нито производителя, нито вносителя ти гарантират, че ще картата ще е добър клокър. Бачка ли на стокови честоти? Бачка. Край :beer:

 

 Не знам защо ми ги обясняваш тези неща, след като са ми ясни. По-горе казах, че всеки продавач във форума е длъжен да съобщи за даден проблем на стоката си - в случая този продавач беше нормално да напише "...така и така, картата дава няк'ви артефакти от време на време..." или пък "...картата си е ОК, но когато пробвам да я клокна, започва да премигва чат-пат..." или нещо подобно. Защото точно тези "проблемчета", които не е обяснил дали са на нормална честота или при овърклок, са били причината за продажбата на тази карта и закупуването на нова.

Link to comment
Share on other sites

Първо картата е продадена извън форума  причината беше ,че въобще не ми хареса Атито  . Гличовете се получават от монитора край на дискусията . В крайна сметка си взех желаната карта а и гличовете ги забелязах ден преди да я продам (те са едва забележими в тъмните фонове на игрите) сега пак имам такива естесвено. Такива постове по мой адрес ,че съм некоректен не ми харесват въобще

ELySiuM

следващия път може да драснеш 1 ред преди да постваш каквито и да е линкове.

И да приемам извинението и да наистина изглежда пееразки на пръв поглед.

И не не е от нестабилен клок, на старата карта която имах се виждаше този проблем + трептене на екрана когато картата не е под товар (разбира се няма как да предположа ,че проблема е от монитор+карта)  . След като я пратих в сервиза на Мултирама ми отговориха ,че ми връщат парите в пълен размер и така ... другото е ясно.

Благодаря на колегата Sothbiss,че мисли преди да отговаря а не да се хвърля с главата напред и да сочи с пръст!!!

 

А който иска лично да пита купувача на картата мога да дам координати , и извинявай карта с гаранция и да не я върна ?!!!!

Edited by mofal
Link to comment
Share on other sites

Може ли MIDEX или някой друг да ми обясните какъв е проблема с обявата за мобилните ми процесори. ?

Мислех че лика към паметите , махнах го но нещо пак оплесквам.не мога да разбера и питам да се науча поне за в бъдеще да знам.?

Link to comment
Share on other sites

Може и Midex, може и друг модератор или даже обикновен потребител, но най-добре ще го обяснят правилата, част от които ще приложа.
 
Първо пускаш тема със заглавие "ПРОДАВАМ ПРОЦЕСОР ЗА ЛАПТОП. РАЗЛИЧНИ ВИДОВЕ!!!"
 
По оцветеното в точка 4, логично е темата за бъде изтрита:

 

4. Задължително е да се пише в заглавието на темата какво продавате или купувате (вид на стоката, марка и модел). Пример:"Продавам видеокарта GeForce4 MX440 / 128MB / 128bit". Вътре в самата тема сте длъжни да дадете максимума информация за стоката, която продавате. Снимките се поместват в първия пост на темата (указание-прочети!) или в следващ пост с редукция на цената или промяна на условията, но не и в самостоятелен такъв, съдържащ единствено снимките (това се счита за ъпване). Теми, за които модерaторите преценят, че имат нужда от снимки, но такива липсват или вместо тях стои изречение "Снимки на скайп, имейл...." и подобни - ще бъдат затваряни или изтривани. Ако продавате повече от един продукт, трябва да упоменете това в заглавието на темата. Ако нямате инфо за стоката, задължително споменете за това в темата си и то още при отварянето й. При продажба на няколко бройки от един и същ продукт, задължително се написва общата продавана бройка. Също така се забранява изписване на заглавието на темата изцяло с включен CAPS LOCK. При нарушаване на това правило се трие темата !

 

След това отново пускаш същата тема със същото заглавие в същия вид, което явно показва, че не си прочел правилата на търговския раздел, защото не мислиш, че си нарушил нещо. И тъй като не си единственият във форума, който не е чел правилата и прави грешки, временно те поставих на мод-режим, за да те предпазя от бъдещи нарушения, които пък ще доведат до наказателни точки и други рестрикции.

Да, ама ти решаваш за по-лесно да си отвориш нов ъкаунт и да публикваш отново темата с процесорите, което отново показа, че не си прочел и общите правила на форума, където пише:

 

25. Регистрирането на повече от един ъкаунт за определен участник е абсолютно забранено! Подобен род действия се приемат за умишлена злоупотреба и се наказват, по преценка на администраторите, с 60% предупреждение или направо със забрана (ban).

 

 

След което вторият ти ъкаунт беше затворен, отново без да получиш някакви наказания на първия ти ъкаунт, въпреки 60-те процента в 25-та точка, което се равнява на 3 наказателни точки.

 

Затова ти препоръчвам все пак ако имаш интерес да продаваш тук, да хвърлиш един поглед поне върху правилата на раздела - нещо, което е написано с големи цветни букви + линк най-горе, още когато човек отвори раздел "Продава" или "Купува".

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за разясненията.

Първия път правила четох от горе от горе. като видях че съм под мод и ми я няма обявата. Много отегчително.

Втория път като ми махна обявата викам, а нещо пак бъркам и ги четох пак,

Те обаче са много на брой и много като обем и бързо губиш интерес да стигнеш до края. Хубаво е някой да ти ги обяснява в някой раздел с примери.

С големи, дълги правила , системи с точки става много тежка наредба, аз не съм виждал друг подобен форум.

Казвайте още първия път кви са грешките че да си оправяме, може ли заради едни големи букви да се усложняват толкова нещата, и да следват още по големи нарушения.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Мод-режимът е и за това - да те предпази от бъдещи нарушения, докато свикнеш с правилата. Ако нещо си нарушил със съответния пост или тема - те просто няма да се появят и е почти сигурно, че няма да получиш наказание, освен това, че няма да си видиш темата или поста. Вярно...малко е досадно да чакаш пуснатото от теб да се появи, особено ако няма модератор онлайн, но пък и твоят модераторски режим не е за постоянно и следващия месец по някое време сам ще се махне.

И да - правилата са доста обширни, но предостатъчно ясни и по-старите потребители на форума вече ги знаят наизуст. Благодарение на точно тези правила например, тук нямаме постоянните за останалите форуми "UP"-постове и постоянно присъствие на едни и същи теми.

Link to comment
Share on other sites

Между другото се оказа в последствие ,че и монитора си е ок ако реша 1 ден да го продавам ще е тук ето какъв е проблема :)  http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/232291-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0-7850-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0

Edited by mofal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ТУК, както е написана цената тя почти не се вижда. Не е ли редно да се пише някъде на по-видно място, да кажем някъде при контактите, за да може после и при редукция да е по ясно.

Link to comment
Share on other sites

Според мен в тази тема цената е достатъчно отделена от останалото и се вижда, тъй като няма много писано в обявата.

Проблем са теми с дълги описания (подробни данни на компютър например), където цената е омесена някъде между всичкото, а само едно подчертаване или оцветяване на сумата би свършило работата.

 

Едит: Явно не си се изразил правилно - цената си се вижда, но в подзаглавието (в новата версия на форума, заменена от ключови думи) има различна цена. Направих му запитване в самата тема.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=122811&p=1495581043

 

Много неправилно е да се прави подобна забележка, камо ли да се наказва потребител, при положение че тази точка се тълкува от модераторския екип така:

 

renoa.jpg

 

още повече, ще продажбата е приключила и машинация с цени е изключена.

Отгоре на всичко, може да се активира опцията на борда за забрана на редактиране на мненията или по време, или след пускане на ново мнение.

Постът ми не е с цел да ставам нечий адвокат, но след като всички потребители са с равни права, нека някои от тях да не са с по-равни от остaнaлите.

Благодаря за разбирането.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Нека ти отговоря, тъй като и в двете теми аз съм направил забележките, а ти явно търсиш отговор. Оня скрийншот не знам кога си го направил, но явно е още докато съм писал текста съвсем в началото. Няколко минути след това бях добавил и друго изречение (след твоя втори рапорт), в което моля потребителят да спазва изискването да не си редактира темата след приключването й, независимо че имам пълен поглед над темите му и знам, че не го прави с цел да се тарикати, а действа от недоглеждане или глупост (кой както иска така да го разбира). Освен това изобщо не си наясно за кой потребител какви разговори водим с колегите и специално за reno, колко сме го обсъждали с TAZ например, който също му е правил многократно на ЛС забележки да въведе ред и прегледност в темите си. Така че без да се знае какво става на заден план е малко прибързано да се водиш сляпо по точката на правилника.

А забележката, която считаш, че неправилно съм направил към SpecForce - защо да е неправилно? За да продължи и следващия път да си затрива продажбите ли? Освен това изобщо не е наказан, както предполагаш, а е сложена само забележка в темата.

И накрая - много буквално и лично приемаш нещата. Защо си мислиш, че тази забележка съм я направил само за SpecForce, когото на всичкото отгоре познавам покрай разни други негови или мои продажби? Ако исках да го предупредя персонално, просто щях да му пусна едно ЛС, както направих преди време с Камен Мицев, когото също познавам и който също имаше навика да си редактира постфактум темите. Забележката е най-вече за всички, които все още не са прочели правилата или са ги забравили с времето и мисля, че това ясно си личи от множественото число, което съм употребил там. Заради всичкото, което обясних - независимо, че продажбата е приключила, темата е затворена и оставена в раздела с продажбите и не е преместена в архива (засега).

Link to comment
Share on other sites

Нека ти отговоря, тъй като и в двете теми аз съм направил забележките, а ти явно търсиш отговор. Оня скрийншот не знам кога си го направил, но явно е още докато съм писал текста съвсем в началото. Няколко минути след това бях добавил и друго изречение (след твоя втори рапорт), в което моля потребителят да спазва изискването да не си редактира темата след приключването й, независимо че имам пълен поглед над темите му и знам, че не го прави с цел да се тарикати, а действа от недоглеждане или глупост (кой както иска така да го разбира). Освен това изобщо не си наясно за кой потребител какви разговори водим с колегите и специално за reno, колко сме го обсъждали с TAZ например, който също му е правил многократно на ЛС забележки да въведе ред и прегледност в темите си. Така че без да се знае какво става на заден план е малко прибързано да се водиш сляпо по точката на правилника.

А забележката, която считаш, че неправилно съм направил към SpecForce - защо да е неправилно? За да продължи и следващия път да си затрива продажбите ли? Освен това изобщо не е наказан, както предполагаш, а е сложена само забележка в темата.

И накрая - много буквално и лично приемаш нещата. Защо си мислиш, че тази забележка съм я направил само за SpecForce, когото на всичкото отгоре познавам покрай разни други негови или мои продажби? Ако исках да го предупредя персонално, просто щях да му пусна едно ЛС, както направих преди време с Камен Мицев, когото също познавам и който също имаше навика да си редактира постфактум темите. Забележката е най-вече за всички, които все още не са прочели правилата или са ги забравили с времето и мисля, че това ясно си личи от множественото число, което съм употребил там. Заради всичкото, което обясних - независимо, че продажбата е приключила, темата е затворена и оставена в раздела с продажбите и не е преместена в архива (засега).

Скрийншота е направен след вторият ми рапорт, когато в него написах, че това тълкуване ще го ползвам като Прецедент, както в своя защита (ако се наложи), така и в защита на други (ако искат).

В този рапорт предупредих, че всички такива "изключения" за "по-равнопоставени потребители" ще ги колекционирам и при удобен случай ще ги използвам.

Отгоре на всичко, във въпросната тема на reno има толкова нарушения, че и слепец би прогледнал като я прочете.

Ето я, към момента на пращане на вторият рапорт. :

http://rghost.net/45428659

И, забележи, Мидекс, колко е просъществувала тази тема в този и вид. Предполагам, че и други рапорти е имало. И ако триенето на цени си го "счел" за незначително нарушение, то къде са съществените като липса на подробно описание, снимки и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Да, липсите на информация или снимки е по-значимо нарушение или по-скоро 'липса', ако го сравняваме с редактирането след продажба. Съгласи се обаче, че аз не мога да огрея навсякъде, защото най-малкото работя (често от 7 до 21 ч. без прекъсване) за да си издържам семейството ; в раздела ми помага единствено TAZ, който наскоро се сдоби с наследник (да му е жив и здрав) и също не му е  много до целодневното висене във форума. Каквото мога - правя го от години напълно доброволно и безвъзмездно, ако не си доволен от поддържането на раздела, би могъл да пуснеш едно ЛС до Вено например, да сложи някой по-продуктивен от мен.

 

П.П. Смятах да приложа и коментара на TAZ за темите на reno, но засега ще се въздържа, защото не искам да помествам чужди писания без да съм взел съответното съгласие за това.

Link to comment
Share on other sites

Да му е честит наследника на TAZ  :drunk:

 

Имах в предвид, че в момента се чувствам като абсолютен глупак. Не стига, че съм пуснал рапорт, не стига че има дузина нарушения, а отгоре на всичко излиза, че всичко е спазено а аз не съм разбрал, че правилата могат и тако и вако.

========

Коментарите от системния раздел не трябва да стават публични, с това съм съгласен 1000% ;)

Link to comment
Share on other sites

Имах в предвид, че в момента се чувствам като абсолютен глупак. Не стига, че съм пуснал рапорт, не стига че има дузина нарушения, а отгоре на всичко излиза, че всичко е спазено а аз не съм разбрал, че правилата могат и тако и вако.

 

Никой не те има за такъв. След рапортите ти, дадох обяснение в темата му, защо още не му е затворена темата след саморедактиране от reno на постовете си (липсата на достатъчно информация е другата тема). Пак там в обяснението бях писал, че този продавач е редовен с рапорти за собствените си теми и продукти, като почти винаги получаваме и рапорт след като е продал нещо - било за затваряне на темата, било за промяна на заглавието й, нещо което правят най-много още 5-6 човека от всичките продаващи. Именно затова и написах в забележката, че имам пълен поглед над продажбите му просто защото той сам ни информира за това с рапорти и опирайки се на изречението от правилата на раздела - "Тъй като ситуациите в живота понякога не са само бели и черни, екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.", счетох че след като имам поглед какво и как продава, няма смисъл да му затварям темата, а само да му направя забележка ако отново е забравил за редакциите (последното ми изречение от обяснението). Пак по оцветеното изречение обаче, няма пречка да дам процент на някой друг, който също трие редовно продажбите си, но не ни информира за това и за когото нямам никакъв поглед какви ги върши в и с темите си. Това изобщо не означава, че reno се явява привилегирован, а вторият - не ; просто съчетание на обстоятелствата...нито reno го познавам, нито даденият за пример, но първият за негов късмет е попаднал без да иска под наблюдение само защото е решил често да пуска рапорти.

 

 

П.П. Ако трябваше по твоите разбирания да спазвам праволинейно правилата, които и без друго са си достатъчно обширни, всяка трета тема трябваше вече да е затворена заради неспазването на някоя думичка от някоя точка. ;)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Ако трябваше по твоите разбирания да спазвам праволинейно правилата, които и без друго са си достатъчно обширни, всяка трета тема трябваше вече да е затворена заради неспазването на някоя думичка от някоя точка.  ;)

Моите разбирания са, че правилата трябва да се спазват и да важат с еднаква сила за всички. Когато почнеш да риташ по кокалчетата... ще видиш, че тези които правят селски тарикатлъци ще започнат да спазват правилата по-добре и от теб, щото иначе процента се вдига и след 5-то нарушение - ариведерчи на писането.

Знам, че на малко места се спазват правилата. Досега само в един-два борда това се случва. И само в един се банват дори потребители с ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ заслуги само заради обидно отношение на потребител, който не само е нов, но се държи и предизвикателно. Това е ru-board. Там дори не може да разбереш дали има модератор, всичко се върши незабележимо, но честно. И досега не съм прочел оплакване, че: всичко се върши без пари и когато има време. А това е борд с посещение поне 20-30 пъти повече от този:

 

 

Всего в on-line: 1833.
 

И това сега, неделя в 8 сутринта.

========

 

Правете каквото искате, но само не въвличайте хората в подобни ситуации. Като не искате да Ви се помага - ОК. Защото и нашето време е ценно колкото Вашето, а отгоре на всичко не трябва да се чувстваме като във филма на Доню Донев.

Толкова от мен. 

Приятен уикенд.

Link to comment
Share on other sites

Сравнението ти с ru-board е толкова уместно, колкото и ако сравним Боинг със селскостопански самолет. ;) Самият ти цитат за посещението в 8 сутринта би трябвало да ти говори много, предвид 90-те човека в нашия форум в 10 същата сутрин. А ако цитирам и още нещо, ситуацията би трябвало да стане съвсем ясна: / Рекорд посещаемости 5674 человек установлен 24-07-2012 13:53 ...vs...  522 Most Online /. Мисля, че си наясно за общия брой активни юзъри там и тук - разликата би трябвало да е двуцифрено число в пъти. А и не знам защо пропусна, че тук говорим единствено за търговската секция (каквато секция там просто няма) и само за правилното оформяне на обявите от потребителите.

Както и да е, вече спирам да споря, защото явно си имаш някаква непоклатима позиция, само ще споделя, че се чувствам лично обиден от теб, защото съм посветил огромно количество от времето си да вкарвам ред тук, а смятам че ред има...поне след снощното ми посещение на "продавалника" и още 2-3 подобни сайта. Пак казвам, ако не си доволен от нещо, има си начини...пускаш оплакване до съдържателя на сайта - така и така, махнете тоя и оня модератор, махнете плуващото изречение, даващо право на преценка на модераторите, задължете ги да спазват сляпо всяка точка и да трият всяка тема, дето й липсва някъде някаква думичка и т.н. ; ако пък не щеш по тоя начин...просто спираш да посещаваш този форум и толкова.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги.Искам да се допитам до мнението ви за един потребител 

ipa111 ?Не съм търгувал с него до сега а продава един лаптоп на една седмица с 250 лева надолу в цената!!Прегледах всичките му обяви в нашия форум и не забелязах някой да е купувал нещо от него!Та ако някой има някакви впечетления моля да сподели,защото въпростият колега е доста несловоохотлив.Преди малко разговарях с него.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...