Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

че то си е написано, само че в друга тема:

 

Освен това ако не сте от Пловдив, пишете в темата от кой град сте, за да не стават недоразумения.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моля, поставете една тема с ПРАВИЛА за купува продава, едно нещо което всички пропускат е къде се намира стоката която продават (град/село) това е изключително неудобно, трябва да им се ровя в профилите, а на повечето няма информация там, следователно започва едно питане и т.н.

Благодаря

 

Не знам на какво по-ясно място да бъдат указани тези неща...:ghost

Още когато се влезе в раздела, най-отгоре постоянно закачен стои анонс, третиращ точно това (ограденото на скрийншота), а и в самите правила, линк към които постоянно стои най-горе, докато всеки се намира в раздела за продажби (червената стрелка на скрийншота), в точка 2 има специално изречение за това. Единственото, което се иска е човек да прочете или анонса, или правилата, но явно не се прави нито едното, нито другото.

 

7bf5f62af730c34f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Некоректна постъпка . . . на продавач ли, на купувач ли . . .

 

Заявих в темата, че купувам таблета, но когато се обадих по телефона, се оказа, че вече е продаден.

 

Не, че искам да се заяждам . . .

Цял месец ли обмисляше поста?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Некоректна постъпка . . . на продавач ли, на купувач ли . . .

 

Заявих в темата, че купувам таблета, но когато се обадих по телефона, се оказа, че вече е продаден.

 

Не, че искам да се заяждам, но човекът може да си е продал таблета 20 секунди преди ти да постнеш отговор.. Не можеш да наречеш това "некоректно". :)

Link to comment
Share on other sites

По причина, че не всички теми могат да бъдат прегледани своевременно, направих малка промяна в точка 2. Преди промяната се даваше възможност съобщаването при приключена сделка да става или с ясно указване за това в самата тема, или с рапорт - един вид, рапортът беше 'препоръчителен' ; сега с промяната рапортът вече е задължителен, за да могат да се затварят своевременно всички приключени продажби. Разбира се знам, че много малко хора ще го спазват - предимно тези, които и досега са съобщавали с рапорти, а от останалите някои няма да са видели промяната, други няма да сметнат за необходимо да си направят труда да пускат и рапорт, някои от новобранците пък няма да са прочели изобщо правилата...причини много. Затова, въпреки че рапортът при приключване на сделка ще се води 'задължителен', никой няма да бъде санкциониран затова, че не е пуснал такъв и ще се разчита само на добрата воля и с времето да започне да се прилага от повече хора.

 

Също така смятам да добавя още едно изречение в някоя от точките - продавачите да избягват да оставят лични данни в самите теми и това да става само чрез ЛС при интерес от страна на купувач или друг работещ вариант е сами да изтрият личните си данни след приключване на сделката и пускането на рапорт за това.

Причината е, че вече ми писна да трия теми по молба на съфорумци, които ме молят да съм изтриел темите им изцяло, за да не се кешират от Гугъл или поне да затрия от темите телефонните им номера, защото година след продажбата на нещо си, продължавали да им звънят на посочените в темата телефони и да ги питат дали нещото още се продава (въпреки, че до него стои надпис "Продадено"). Логично е - някой търси нещо чрез гугъл, гугъл го препраща към нашия форум и първия пост на темата, дето се продава това нещо. Оня разбира се, даже и не поглежда, че темата е в раздел "Приключени сделки", че в последния пост има голям надпис "ПРОДАДЕНО", че датата на темата е от не знам си коя година - той вижда само, че това, дето го интересува се продава и до него има оставен телефон и започва да звъни.

 

 

П.П. И между другото...от 26.07 ще липсвам тотално за около месец и нещо, така че пускайте рапорти, когато имате някакъв проблем или забележите такъв в чужда тема, за да може колегите по някое време да го разгледат. Всякакви ЛС-та, изпратени до мен в този период (а ЛС-та получавам ежедневно), ще мога да прочета чак в началото на септември.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте приятели имам следния въпрос - защо немога да пиша мнения в моите теми за продажби ? Скорошното наказание ли е причината ?

Причината да не можеш да виждаш мненията си е това, че UP-на тема. Според правилата ни си получил 20% + мод. режим. В общите правила е описано доста добре какво значи това, не знам защо не си се запознал с тях, затова ще ти ги цитирам:

 

23. В случаите, когато нарушението на правилата е нагло и съзнателно направено, участникът минава за определено време на "цензуриран режим" (moderated mode). В този режим всички негови мнения се четат от модератор, който по свое усмотрение преценява дали да ги пусне или не. Режимът може да бъде удължаван или прекратяван в зависимост от поведението на участника. Демонстративното нарушаване на правилата по време на цензуриран режим се наказва със забрана (ban). По преценка на администраторите, цензурираният режим може да бъде прескочен като наказателна мярка в полза на забраната (ban).

 

Хубав ден

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте искам да изразя едно негативно мнение за ето този колега https://www.bulforum.com/index.php?showuser=41633 който продава разни работи на "безценица" и не коректността му към клиентите му частност мен. Става въпрос за телефон който ме набута да гледам като ме увещаваше, че проблема е един, а той всъщност е коренно различен и съм сигурен, че продавача го знае, но просто иска да се отърве от телефона си (LG GT540).СИЛНО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ТЪРГОВИЯ С НЕГО.

 

Благодаря :)!

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да попитам къде изчезна един пост от днес, където едно момиче ПОДАРЯВАШЕ монитор, а някой от модераторите му беше заключил темата защото не била писала цена!?!:confused

Link to comment
Share on other sites

В раздела Продава (дава под наем) е и да, в бързината аз бях объркал и затворил темата.

 

 

А, появи се бе, верно....:laughing: . Чест ти прави че си призна "грешката" ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Е сега, то ако ние не си признаваме...

 

Да не забравяме, че сме хора и грешим. Извинявам се, ако съм създал неудобства, неволна бе грешката.

 

Хубава вечер

Link to comment
Share on other sites

Има бутон "Репорт", може да бъде използван, за да се докладва на екипа, кои теми да бъдат разчистени. Аз лично намерих от "безбройните" ти 4 теми - само 1, която не беше в Приключени, но неправдата беше оправена.

 

Темата ти за АкваСорс най-вероятно е била изтрита, защото е била в нарушение на някое от Правилата ни. Не съм запознат със случая, но силно се съмнявам, че си пренебрегнал точка 12А.

 

Хубав ден

Link to comment
Share on other sites

Искам да Ви кажа много да внимавате когато купувате нещо от това момче. finger_fliper .Аз просто му исках работещ телефон за дъщерята,а ми набута телефон,удрян и на който трябва да му се сменя дисплея и то за 80 лв.Излъга ме .Признавам си, че нямах опит с такива телефони (Nokia Х6),от Обявата и когато му се появиха черти по дисплея, момчето ми каза че това ставало изключително рядко,но де да беше така.Впоследствие след ден- два на размисъл и обмисляне на ситуацията на , консултация и в сервиза - работите ми се изясниха. След краткият ми контакт с него и впоследствие на моята кореспонденция след това с този младеж, мога да ви споделя с чиста съвест и с ръка на сърцето ,че този потребител на форума е изпечен лъжец ,безсъвестен мошенник и не му е за първи път да преметне някого.Това е .Предупредени сте и внимавайте!

Edited by michoo
Link to comment
Share on other sites

В своя защита ще кажа, че преди да продам телефона на съответния куповач, той бе разгледан от самия него на спокойствие. За дефекта на телефона му казах още преди да го направи пред него (тоест не съм "скатавал" нищо), такаче и дума не може да става за измама. Даже заради дефекта който прави, по искане на куповача му смъкнах цели 20 лева и цената на телефона стана 100 лева ( което напълно покрива недостатъците, според мен ... наи-малкото една Флашка 16 ГБ. струва едно 50 лева). А относно съветите дадени кум останалите потребители на форума ще кажа, че всеки сам може да си прецени дали да пазарува от мен . На никой не съм отказал оглед, както и на никой не съм държал сметка защо след оглед не закопува от мен. :)

Link to comment
Share on other sites

Дааа.Аз за пръв път пипах телефон с тъчскрийн.Каза за дефекта ,че го прави мнооого рядко.Разгледах тела на фарове.Мислиш ли че щеше да ми го продадеш ,ако беше ми казал истината,че дисплея е за смяна?Флашки си имам,телефон ми трябваше,телефон! Аз не съм на 20 години,продавал съм и купувал още от зората на нета,виждал съм такива като тебе,зная че ги има и ще ги има в нашата чалгарска и нещастна страна.Може и да не ти направя нищо,100 лв хич няма да ме завалят,но бях длъжен да предупредя ,да не си мълча.За някой други хора и 20 лв хвърлени на вятъра са ценни и измъчени!Не бих искал да бъдат излъгани като мен.И само това да постигна - ще ми стига!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

смятам че трябва да се преразгледат правилата в раздел купува/продава, защото вече за втори път попадам на абсурдни ситуации - в предната обява с това колко трябва да намаля цената /в крайна сметка това е по моя преценка/ а сега за това че съм променил цената но не съм оставил старата темата ми е заключена, значи има нарушения и нарушения, нито съм псувал или съм се държал неприлично, че да се трие темата ми, можеше просто да бъда предупреден, както се случва в доста по големи и по-посещавани форуми, а сега ако и това мое мнение на което имам право бъде изтрито, то значи това няма да е форум /всеки може да си преведе думата от тълковният речник какво означава/

Edited by andi03
Link to comment
Share on other sites

Но за сметка на това други теми стоят даже и след пуснати рапорти. Дори обявените отделни неща като гуми и джанти нямат и цени:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=118767

 

Здравейте,

продавам Audi 100, комби, 1993г, бензин 2.0i, на части.

В момента колата е цяла, всичко по нея стои. 2 комплекта 15'' (по 4 броя) зимни гуми със стоманени джанти(в отлично състояние) и летни гуми с лети джанти(горе долу стават).

 

Продава се единствено на части!

Понеже трябва да се обяви цена - цената на цяла е 1800лв.

2. Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! Директно се трият и фиктивни постове от рода "Цена - за правилата 1 лв."!
Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Правилата са за всички и трябва да се спазват иначе всики ако си правим каквото си поискаме ще настъпи пълен хаус .За един човек да се сменят е недопустимо и дискриминация спрямо другите членове тук.Ако на колегата andi 03 не му харесват правилата тук може да не влиза никой не го задължава,както казва има други по-голями и посещавани форуми :))

Edited by best.deals.bg
Link to comment
Share on other sites

Правилата са за всички и трябва да се спазват иначе всики ако си правим каквото си поискаме ще настъпи пълен хаус .За един човек да се сменят е недопустимо и дискриминация спрямо другите членове тук.Ако на колегата andi 03 не му харесват правилата тук може да не влиза никой не го задължава,както казва има други по-голями и посещавани форуми :))

аз съм съгласен че правилата са за всички и трябва да се спазват, въпросът е че ПРАВИЛАТА трябва да имат определен смисъл и логика, а не просто някой казва - такива са правилата и толкова, защото форумът е направен за потребителите, а и ако не можем да кажем какво мислим или да променяме нещо /да сме коне с капаци или овце/ то тогава се връщаме към времена, когато може би повечето тук не помнят, когато във втори - трети клас задължаваха да се абонираш целогодишно за едно две руски вестничета и едно детско списание, нищо че още не можеш да четеш на руски, просто така ТРЯБВА, иначе да правилата трябва да има, но да имат логика,

Link to comment
Share on other sites

аз съм съгласен че правилата са за всички и трябва да се спазват, въпросът е че ПРАВИЛАТА трябва да имат определен смисъл и логика, а не просто някой казва - такива са правилата и толкова, защото форумът е направен за потребителите, а и ако не можем да кажем какво мислим или да променяме нещо /да сме коне с капаци или овце/ то тогава се връщаме към времена, когато може би повечето тук не помнят, когато във втори - трети клас задължаваха да се абонираш целогодишно за едно две руски вестничета и едно детско списание, нищо че още не можеш да четеш на руски, просто така ТРЯБВА, иначе да правилата трябва да има, но да имат логика,

Въпросът е, че повечето хора тук, включително и аз, харесват повечето от тези правила. Естествено, винаги може да има АРГУМЕНТИРАНИ предложения за някаква промяна. Ето аз например предлагам, правилото за забрана на продажба на селскостопанска продукция да не важи за мед, ракия, вино и разни други подобни неща, които човек трудно може да си набави от ПРОВЕРЕН източник, а тук източниците стават много бързо проверени ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...