Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Някой модератор ще ми отговори ли защо ми заключихте и втората тема за ASUSA ? Какво става в този форум ?

 За втората тема не е нужно да е модератор да ти отговори. Само, че ти трябваше да знаеш... правилата:

 

 

3. Не е позволено да се създават няколко теми, за един и същ обект на продажба, на покупка или на замяна.

При пускане на нова тема с група продукти, в която фигурира дори и само един продукт от вече отворена стара тема, то новата се изтрива цялостно, така че помнете какво сте продавали (купували) досега. Правилото важи и за прехвърлянето на продукти от тема в тема, предлагане на бонуси от други теми и др.

Наказанията по тази точка са предупреждение и поставяне под модераторско наблюдение. 

Правилото дублира вече съществуващо такова от общите правила на форума, но е добавено, заради зачестилите нарушения.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако темата ти е била затворена за нарушение на някое правило и ти си решил да пуснеш нова тема със същият продукт - то и новата ти ще бъде затворена. В доста от случаите дори и наказваме с почивка за това деяние.

Защо ти е затворена първата тема - в момента не мога да ти отговоря.

Link to comment
Share on other sites

Ами кой може ?

 

В момента съм на едно изолирано планинско място със символичен интернет и по тази причина почти не влизам във форума (в търговския раздел отдавна е закачено съобщение за това), но за да не чакаш дълго отговор от колегите, все пак ще се опитам да ти отговоря. Въпреки, че колега е затворил първата ти тема, предполагам че го е направил заради спекулиране с възможността да намаляш цената с едната и с другата батерия. Ако го беше направил 2-3 пъти ту с едната, ту с другата батерия, мисля че нямаше да имаш проблем, но в темата ти има 10 редукции с тия 2 батерии, което предполагам е подразнило не само nonsan, който е писал в темата ти. Действията на модераторите при подобни случаи са описани малко след 14-та точка от правилата на раздела.

За причините за затварянето на втората ти тема вече ти казаха малко по-горе. Тъй като обаче забелязвам, че там, за разлика от предишната тема, си оформил само една цена, която включва и двете батерии заедно, на моя отговорност бих отворил темата, само ако дадеш дума, че в тази тема няма да разделяш продуктите и лаптопът ще се продава с двете батерии до края на продажбата.

Ако имаш някакви въпроси, може да ми пуснеш ЛС, което ще си го прочета, когато имам интернет. ;)

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=125766&hl=

 

Не разбрах защо е затворена тази тема - с колегата продавач така и не можахме да се свържем, за да купя кантарчето, пратих му на ЛС телефон и скайп, той ми прати ЛС само със скайп, на който пък цял ден го няма...не ми е и звънял...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@tomrider се оказа страшно некоректен. става въпрос за хард диск, който ми продаде ... при уточняването, не ми предостави снимки от hard disk sentinel, а от hd tune pro, твърдейки че първата не била много точна програма, че той можел да "зададе 0" на всички показатели и т.нат. тъй като преди време бях му продал едно дъно, на което бях забравил задната планка, та той ми се обади и аз му я занесох ... та, очаквах подобно отношение т.е. коректно. взех диска, пуснах го, доста лоши сектори, като "здравния" му статус падаше с всеки изминал час и системата работеше все по-зле и по-зле ... писах му във форума - никаква реакция, звъннах му след 3 дни - вдигна и ми каза, че не е в пловдив и след 2-3 дни като се прибере, ще ми звънне. обаждане така и не последва. на съобщения във форума не отговаря(почти всеки ден влиза във форума), на телефона - също ... така че, който има вземане даване с него, да си има едно на ум. халал да са му тея 20 лв.

 

п.п. уговорката беше ако има някакъв проблем с диска, да му го върна, но уви ... друг път явно трябва да проверявам всичко на място или да искам по-добри гаранции, защото се вижда, че хората злоупотребяват с доверието.

Link to comment
Share on other sites

колега,когато ти дадох диска ти казах,че ще ти върна парите,ако има няакви проблеми.известно време бях извън града и сега се върнах в пловдив.не съм за 20 лв. винаги съм държал на корекността,затова не ме обиждай!звънни ми когато можеш,за да ти върна парите!

Link to comment
Share on other sites

колега,когато ти дадох диска ти казах,че ще ти върна парите,ако има няакви проблеми.известно време бях извън града и сега се върнах в пловдив.не съм за 20 лв. винаги съм държал на корекността,затова не ме обиждай!звънни ми когато можеш,за да ти върна парите!

 

 

на теб или ти е къса паметта, или се правиш на улав ... след като те потърсих, ти каза "като се прибера, ще ти звънна." позвъняване не последва. писах ти във форума, след като видях, че влизаш ... най-нормалната етика изисква след като си казал нещо, да го направиш, а не аз да те търся отново! в крайна сметка харда бе за един приятел, така че му дадох телефона той да те търси, но не си вдигал на неговите позвънявания ... к'во трябва да си помисля аз/той тогава?

Link to comment
Share on other sites

  1. Аз може да се отвори сайта, от където и да е в България

Вие казвате, че не може да влезе в сайта докато не дам парите

Аз ви казах, че когато се върна, аз ще ти се обадя

но да даде парите си трябва да съм в Пловди

Виж ми история. има ли продаването или купуването

съжалявам много и аз ще дам парите

Link to comment
Share on other sites

можеш да влизаш отвсякъде, това не е проблем ... но най-малкото не е коректно да не отговаряш, когато ти пиша на ЛС във форума. ся примерно казваш в първия си пост "в града съм", а в следващия пишеш "когато се върна, ще ви се обадя". в крайна сметка кое от двете е, защото до този момент не си звъннал.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте,
Пиша от името на мой много добър приятел, който е бил измамен от участник във форума - jijigali В общи линии аз съм човека, който ги свърза двамата. Става въпрос за ремонт на хард диск. Въпросният jijigali (Атанас Узунов) взима диска от моя приятел и 25лв за ремонт, връща му го след 3 дена "уж" ремонтиран и работещ. Оказва се, че диска не работи. Уговарят се да му върне диска и да го ремонтира отново. След това 6 месеца нито си получава диска, нито парите.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Пиша от името на мой много добър приятел, който е бил измамен от участник във форума - jijigali

 

Това е второ оплакване от този потребител:

 

Поради абсолютна некоректност от страна на съфорумец jijigali(атанас узунов 0897586799) хард диск

80GB Toshiba MK8026GAX(отличен с 16МБ буфер) - се връща в продажба.

Харда е пратен преди седмица в офис Хр. Ботев в Пловдив с цена 38лв и доставка 4.19лв

След като не си го взе 2дни(всеки може да има проблеми) му писах на ЛС,на което така и не отговори( а е влизал във Форума):

След още 2дни му звъннах и каза,че в събота ще го вземе.Да,ама - НЕ!

В понеделник(вчера) ми се обаждат от офиса да дам разпореждане да се върне.

Естествено пак пиша ЛС,звъня 5-6 пъти,пратен СМС и познайте от първият път - човека нито вдига телефона,нито отговаря на ЛС.

Днес отново не е взет,а телефона както знаете човека не го вдига.

 

Ако още някой пише за някакъв проблем с този човек, ще му наложим рестрикции да не може да продава в този форум. Добре е jijigali да даде обяснение тук за тия две случки. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Това е второ оплакване от този потребител:

 

 

Ако още някой пише за някакъв проблем с този човек, ще му наложим рестрикции да не може да продава в този форум. Добре е jijigali да даде обяснение тук за тия две случки. :excl:

Познавам един Атанас Узунов от Пловдив, който е известен в средата ми с измамите си за топлоизолации и строителни рамонти...дали е същият ще се опитам да разбера по телефонният номер(дано скоро срещна негова обява). Той печели клиенти основно с налепени обяви по стълбове, пощи и ел. табла. На тях ясно се вижда неграмотността на подателя и всеобхватната сфера на дейност...от изкоп до комин...ми несериозно е, но балъци бол.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс и аз имам оплакване от този пън, но свикнах да чета коментари когато се оплаквам от някого че аз съм виновен и затова цяла година си мълчах.

Купих от него хард-диск за лаптоп който се оказа непоправимо увреден, най-лошото че го продаваше доста скъпо а и бях купил телефон от него който работи все още и му имах голямо доверие. Не разбирам мн. и лаптопа ми и харда ги закарах на майстор който ме осведоми чак след 3 дена че харда е скапан а този продажник ми даде 1месец гаранция.После си говорих по телефона с него 10-ина пъти чуквахме си срещи на които той въобще не идваше,но трябва да се отбележи че когато говори винаги казва това което искаш да чуеш(същински политик).

Link to comment
Share on other sites

Ще уведомя колегите за тези неща, ще изчакам известно време ако все пак отсрещната страна реши да даде обяснение по всичките тези случаи и ако е така както ми се струва, повече няма да продава тук и да прави проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Midex,

 за мен,този човек е абсолютно некоректен.Не е проблема за някакви си пари,а идеята,че нито си вдигна телефона,нито писа а и да те притесняват допълнително от Еконт - това е жива гавра...

И то цяла седмица....

Коректно изчаках 2 дни преди да му пиша.Всеки може да има проблем-дали финансов,дали здравословен,може и да отсъства от града...Всеки може да не си вдигне телефона един ден,но цяла седмица...Телефонът звъни....съобщенията са приети...

Без значение е за мен дали ще е под МОД или БАН,но идеята е че не виждам никакъв смисъл какво ще му е мнението...да те и на осъдените на смърт дават последна дума...

Важното е да се разбере от хората,че с този тип има проблем...другото не е чак толкова важно!

.... сега се сещам,че преди 2месеца купих 5процесора за различни сокети да имам за тестове от него.

...ще взема да тествам тези за които имам дъна,да не би пък да вземат да работят :punk

Link to comment
Share on other sites

Midex,

 за мен,този човек е абсолютно некоректен.

 

Да, вероятно е така, но все пак е нормално да му се даде възможност да каже нещо преди това.

 

П.П. Между другото си направих труда да направя невидими темите му, пуснати в последната година.

Link to comment
Share on other sites

c5421276e3e818af.jpg 

 

Това е въпросният Атанас Узунов 0897586799. Преди няколко месеца диска, който трябваше да ремонтира беше пуснат в продавалник за продажба. На въпроса какво се случва, отговора беше, че го е взел само, за да свали електрониката, но се оказало, че не е същата партида. 

Ако някой има информация за местонахождението на въпросният индивид моля да пише тук или на л.с. На хард диска на моя приятел има важна за него информация и се надявам да си го получи. 

П.С. Ако проверите номера в google.bg ще видите в колко още форума и сайтове за търговия се подвизава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Култoва тема!

Имам едно конструктивно предложение: след като се продаде туй чудо на чудесата, преместете темата в подходящ раздел, вместо да се заключва. Вярвам, ще набъбне доста за малко време.

Облъчването с безумни реклами по телевизия, вестници и радио дава вече резултати. Чернобил ряпа да яде!

За 8-ми март..., ако беше нещо по-така...  :hump: - разбирам, ама това направо уби всичко мъжко в мен.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Въпреки че друг колега е изтрил коментарите, не смятам, че тази тема е кой знае колко интересна за дискутиране. Човекът продава розова тонколонка с екстри, заради който цвят не мисля, че някой мъж би си я купил и сложил на бюрото си и поради тази причина продавачът е използвал наближаващия празник и е дал идея за подарък...вярно, че малко интересно е направил обясненията си, но чак пък толкова.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...