Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да.

 

А ако питаш защо е била изтрита темата ти за PC кутията - поради липса на цена. Тия 60 лв. са били написани в полето за ключови думи, което е напълно безсмислено - едно че това не е подзаглавие и надали някой ще тръгне да търси изразът "60 лева", второ, че най-вероятно впоследствие ще ти се наложи да намалиш тази цена в самата тема и трето - това поле изобщо не се вижда и колегата, който е изтрил темата най-вероятно също не е видял цената точно на това място.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Добре аз сама немога да разбера , защо мойте теми не се одобряват по 2 дена , а един приятел вчера се регистрира още неможе да поства , изобщо има ли модератори или някой не си гледа работата , моля по сериозно !

Link to comment
Share on other sites

Имаш право, че понякога се получават такива забавяния. В търговския раздел основно се занимаваме аз и колегата TAZ. Проблем се получава когато или аз, или колегата отсъстваме по някакви причини. В случая и двамата ни нямаше в последните дни във форума, той заради малкото дете, което предполагам че му губи доста време, а аз заради това, че отсъствам от града и имах преки ангажименти, отнемащи ми почти цялото време от сутрин до вечер. Сега вече съм по-свободен и макар да не съм си вкъщи пред компютъра, обработката на скритите постове и рапортите би трябвало да се ускорят. Въпреки това ще предложа още някой от останалите модератори на форума да хвърля по един поглед на търговския раздел (в който най-бързо се събират нови теми и постове), особено в моменти когато някой от нас двамата ще липсва повече от ден-два.

А що се отнася до валидирането на новите потребители - там модераторите нямат думата...новорегистрираните се валидират единствено от администраторите, към които трябва да се обърнеш.

Link to comment
Share on other sites

Напълно разбирам, но другите мадератори трябва да са по-толерантни към работата си.Все пак работата е обща
, трябва да се подкрепяте взаимно. Мерси много за помоща.

Link to comment
Share on other sites

Да отбележа, че Midex е изключително учтив, особено имайки предвид поставеният по този начин въпрос. Други не биха били толкова учтиви и любезни. :)

 

Темите се пускат моментално, освен ако не си на mod режим. Причината за въпросния режим е неспазване на правилата, за което можеш да се сърдиш единствено на самият себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Виж брато зачждате се с човек,който ако не дай си боже продаде всичките си панталони в тъпия ви сайт.Ще спечели 20 лв.Еб**и и едрия бизнес където въртя.Няколко обяви по надолу се продават 3 айфона за 2000 лв.Говори ми братче за печалба.Продавайте си със здраве втора ръка платки и други боклуци.Май не е честно,а!Как мислиш.Отивам да си харча милионите,а сайта ви не става дори за битак.

Уважаеми, out sale

Отговарям Ви тук, защото ръцете ме сърбят да Ви пратя на м@йната Ви, в кореспонденцията която започнахте.

За сайта може и да сте прав, но не знам какво общо имам аз с дребният и едър бизнес който се върти тук. Правилата не съм ги измислил, нито написал аз. И, без значение какви са, дори да са най-лайняните... трябва да се спазват, поправете ме ако греша.

Ако ме питате за собственото ми мнение с Вашите теми, където продавате (по ваши думи) имитации на известни марки, то ако бяхме в нормална държава... вече щяхте да сте на подсъдимата скамейка и от нея да обяснявате на съдията за едър и дребен дивеч и дали има почва той у нас.

Успех с продажбата на гаражните Ви дрипи и дано пораснете, за да почнете да произвеждате и продавате нещо свое, при това, добре направено.

И, не на последно място, недейте да мрънкате по форумите. Като искате нормани условия за бизнес: идете и гласувайте, а не се крийте като мишоци в изборният ден. Този форум, както и всички останали не са нито социално министерство, нито предаването "Искрено и лично".

Толкова от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За тази тема

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=123711

Не е ясно дали ще изникне проблем, но доколкото знам не е задължително всички билети да са с касова бележка. Казвали са ми, че ако билетите се поръчат с куриер от официалния сайт за продажба те са без касова бележка. Друг пример, лично аз съм имал подобни случаи, когато купувам или просто си намирам билети втора ръка за мачове и концерти - ако билетите са от разни промции, игри, спонсори, организатори и други подобни те също са без касови бележки (но въпреки това пак си отговарят за определена ценова категория).

 

Постове номер 3 и 4 в темата не са съвсем коректни според мен, трябва да се редактират.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Постове номер 3 и 4 в темата не са съвсем коректни според мен, трябва да се редактират.

 

Няма нужда, по-добре направо да добавя разяснението, което направи.

Link to comment
Share on other sites

Който реши да има вземане-даване с House007, да има едно наум.

Накратко да кажа за какво става въпрос. На 18-ти май писах съобщение за паметта от тази обява (цък). Договорихме се да ми я прати за 53 лева с доставка за моя сметка. На 20.05 ми беше пратена и на 21.05 я взех. Пробврах я същия ден и се оказа, че едната плочка е 1GB, а не 2GB. Обадих се същия ден на човека, за да му кажа, че има разминаване (цък) и се разбрахме пак да му се обадя, за да му кажа дали ще я върна или да ми върне някаква сума като компенсация. Писах му съобщение с предложение от мое страна (цък). Човекът го е видял още същия ден (цък) съобщението. След като видях, че няколко пъти е влизал във форума и не отговаря, намерих му телефона от другите обяви и му се обадих на 04.06 (цък). Каза, че не е влизал във форума и не е видял съобщението, затова не е отговорил. Още тук стана ясно, че работата е "крива", след като беше прочел съобщението още същия ден. Каза, че ще се обади следващата седмица, за да ми иска данните и да прати парите. До петък следващата седмица не се обади. На 14.06 му звънях два пъти (цък) и на 15.06 също (цък) без да вдигне. На 15.06 ми върна обаждането, като искаше да му върна плочката 1GB срещу 10 лева, че спешно му трябва. Излизаше, че щях да купя 2GB за 43 лева. Казах му това, а той отговори, че доколкото е запознат Kingston 2GB вървели много пари. В крайна сметка ми иска името и адреса на офиса на Еконт, по който да ми прати 8-те лева в понеделник. (Разговорите 15.06 - цък и цък и цък). Понеделник и вторник - никакви пари. Звънях му вторник (цък), сряда (цък и цък), като не ми вдигаше. В четвърък 20.06 ми вдигна и на въпроса ми какво е станало и защо не ми е пратил пратите, той отговори, че днес офисът на Еконт в Айтос (откъдето е човекът) се местил и не работели. Нямали да работя и следващите два дни, а той щял да отива на морето след два дни и не се знаело кога ще може да ми прати въпросните 8 лева (човек ще каже, че няма Еконт по Черноморието).

Търпението ми се изчерпа за 8 лева (явно непосилна сума за човека да я прати). Няма да ми оправят положението тези пари, дано на него са му разрешили някой и друг проблем. И все пак... преди всичко трябва да сме коректни към другата страна, за да няма негативни емоции у никой. ;)

Link to comment
Share on other sites

Човекът го е видял още същия ден (цък) съобщението.

Не, че нещо, но от това съобщение се вижда, че има опция за преглед преди плащане. ВСИЧКИ памети на Кингстън имат модела си, залепен върху чиповете. И пише и обема на паметта. За 15 минути не успя ли да видиш какво пише? Или смартфона ти е само за украшение, та не можа да влезеш в сайта на Кингстън и да направиш справка с какъв обем е плочката памет?

Кьорав и глух карти не играят, друг път да знаеш. Щом си имал опция за преглед... какво ревеш сега?

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Плочките бяха с еднакви етикети 2GB. На място не обърнах, че едната е с чипове само от едната страна.

Защо реши, че рева? Първото ми изречение трябва да ти говори, че постът ми е с цел предупреждение към хората, които ще търгуват с него

Понякога бъркам в бързината. Ти никога ли не си бъркал? При допусната грешка няма ли да се опиташ да я оправиш? Аз бих...

П.С. Да разбирам, че, ако двамата се разберем за стока х, ти ми изпратиш стока у (без значение причината), аз я платя, без да разбера разликата на момента и искам после да оправим нещата, ти ще ми кажеш: "Да си гледал"?

Edited by saiclabs
Link to comment
Share on other sites

Плочките бяха с еднакви етикети 2GB. На място не обърнах, че едната е с чипове само от едната страна.

Щом на етикетите пише 2GB значи са 2GB, а дали са едностранни или двустранни няма значение, отгоре на всичко имат и моделен номер, който не лъже! Това, че може да има проблем при теб, не означава че трябва да плюеш по страниците на форума.

=========

 

Ако някой иска да те излъже, то няма да активира опцията за тест и преглед, не мислиш ли?

Изхабил си поне час да правиш скрийншотове от смартфона си и да напишеш 1 метър пост, а не си отделил точно 20 сек. за да провериш в гугъл или на страницата на производителя.

=========

Колкото до търговията ми с теб, след като те чета, не мисля, че е възможна, освен за неща които са извън техниката като цяло. Освен това, при такъв тип търговия винаги има и г0лям риск. Като искаш по-голяма сигурност - пазарувай от магазин.

Аз, когато продам нещо, винаги звъня на купувача поне два пъти: когато е взел стоката и я е разгледал, за да се уверя, че не е имало проблем с куриерската доставка и на следващият ден, за да се уверя че всичко работи. Нямам нито един отрицателен рейтинг нито тук, нито в продавалник, нито в ибей... и като купувач и като продавач.

Link to comment
Share on other sites

Етикетите бяха еднакви. Това включва и серийните номера - KVR667D2N5/2G. Казваш, че дали са едностранни или двустранни няма значение. Погледни (цък). Наблегни на изречението - The components on this module include sixteen 128M x 8-bit (16M x 8-bit x 8 Bank) DDR2-667 SDRAM in FBGA packages. Може да видиш и картинките долу. За 1GB съответно (цък и цък) виж картинките и какво пише - The components on this module include eight 128M x 8-bit DDR2-667 SDRAM in FBGA packages. Сега да коментирам ли компетентността ти в техническата област, както ти направи относно моята?

Търгувал съм неща с хора, които не са много наясно за какво става въпрос и съм помагал при нужда. Това, че някой не е много наясно за нещата не значи, че трябва да го избягвам. Това е вид дискриминация. ;)

И още нещо... някъде да съм написал причината, поради която ми е изпратен 1GB, а не 2GB? Не коментирам причината (дали е искал да ме излъже или е станало неволно), а последващите действия. Ако той самият не е наясно за обърканата памет, защо ще върти и сучи толкова време за компенсацията? А когато искаше да му върна плочката 1GB и му казах, че мога да я пратя за 18 лева, а не 8 (за да излезе, че купувам 2GB за 35 лева), той ми каза, че ще си намери от другаде и ще ми прати само 8-те лева?

Edited by saiclabs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Само едно не разбрах..., след като си такъв голям спец (според теб), как така взе едностранна памет с капацитет от 2gb, след като кингстън изобщо не произвеждат такава?

И накрая... няма еднакви СЕРИЙНИ номера. Моделни и т.н. обаче има.

Така е, г-н спец, явно има доста да учите още. Но, от мен да знаете: няма нищо по-полезно от платеното обучение, стига човек да може да си го позволи..., а явно вие можете.

Link to comment
Share on other sites

... как така взе едностранна памет с капацитет от 2gb, след като кингстън изобщо не произвеждат такава?

...

Мнение #2922 второто изречение. ;)

 

П.С. KVR667D2N5/2G сериен номер ли е според? Знам, че съм написал сериен номер, но се подразбира, че е недоглеждане при писането.

Никъде не съм писал и казвал, че съм специалист, затова и не давам коментари за компетентността на другите. Ти, от своя страна, вече нееднократно правиш такива, което означава, че си. ;)

Edited by saiclabs
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

колега, вчера ми писа лично, че даваш 40лв, не ти отговорих, което значи, че не съм съгласен. Днес си по-щедър и даваш 30лв.

ще изчакам утре да дадеш 20лв, а в сряда като ми предложиш 10лв ще ти го изпратя за моя сметка даже.

Култово!

Аз, лично бих изчакал до момента в който трябва да му изпратя стоката, барабар с 50 лева и задължително за моя сметка.

Да не забравим и скромна гаранция от поне 1 година.

Яворе, Яворееее, Пловдив не е за бизнес, брат :)

Направо слагай петдесетачка в кашона на скенера, плати доставката до адрес с фиксиран час (да не губиш времето на човека) и да почерпиш по бира целия форум за прекрасната сделка :P

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Нека не си вадим изводи от единични случаи - далеч не всички купувачи са като гореописания. ;)

Ненапразно започнах с определението: Култово :P

И нямам в предвид всички, но мен ако питаш... бая народ е така. Не ми се вади лична кореспонденция да видиш за какво иде реч.

Link to comment
Share on other sites

Казах го по повод на това, че Пловдив не бил за бизнес. Аз самият продавам и купувам много, ползвайки форума и за последните 6-7 години имам само 1 неприятен спомен от "човека отсреща" - бях дал на съфорумец (вече му забравих и ника даже) един работещ цифров апарат с уговорката ако дисплеят му пасне на неговия, който бил счупен, тогава да ми го плати и да си го ползва за резервни части или каквото иска там...не му взех пари, беше само на дадена дума, че след пробата или ще ми го плати, или ще ми го върне. Така и не се обади след това, въпреки че го потърсих когато се забави. Освен този случай обаче, както споменах...не съм имал други неприятни случки, свързани с некоректно поведение. :)

Link to comment
Share on other sites

Може. :)

Не ме е яд за фотоапарата (CANON), защото малко преди да му го дам, вече си бях взел следващия модел (от същата S-серия на CANON) и този реално ми беше излишен, но в случая важното е неприятното чувство, което остава след това. Не за друго, ами защото той беше на зор (или поне историята му беше такава) - бил взел някакъв Канон от приятел, но му счупил дисплея и сега спешно искал да му го ремонтира, на което аз повярвах и реших да му свърша услуга с излишния за мен апарат.

Link to comment
Share on other sites

Странно ми е, че си го оставил да му се размине само с едно телефонно обаждане. Може би е трябвало малко по-настоятелно да си потърсиш правата.

Link to comment
Share on other sites

Странно ми е, че си го оставил да му се размине само с едно телефонно обаждане. Може би е трябвало малко по-настоятелно да си потърсиш правата.

 

Писах му и 2-3 ЛС-та без резултат...пък и какви права да си търся, нали лично аз му го дадох с уговорката да не ми го плаща сега, а после ; освен това не сме сключвали някакъв писмен договор и др. такива, така че каквото съм си надробил, ще си го сърбам, а и апаратът освен че ми беше излишен, не беше и скъп....но както вече споменах - не е важен предметът, а усещането, което остава след такава случка. ;)

Вероятно ти е странно, но все още разчитам на доброто в хората и дадената дума (поне що се отнася до по-дребните сделки). Почти винаги когато купувам я записвачка, я компютър или нещо подобно от форума, продавачът остава доста изненадан, когато ми предложи да го пробвам преди да го купя, а аз му откажа с думите "Няма какво да го пробвам, нали каза, че работи". :) Така че точно това се опитах да кажа по-горе на future, че по мои наблюдения по-голямата част от хората далеч не са такива тарикати, а ако изобщо някога направят някакъв тарикатлък - той е или неволен и/или направен от глупост, или е толкова дребен, че изобщо не си заслужава да му се обръща внимание. Големите тарикати са един малък процент и при тях тарикатенето вече се е превърнало в професия. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз отдавна се отказах да продавам каквото и да е във форума. Както един друг стар познайник каза - освен джамини и други евтинии нормални неща нямаш никакъв шанс да продадеш тука. И понеже когато съм на зор за пари бройката на цифрите е съвсем различна, предпочитам излишните неща да ги подарявам, хем успях да зарадвам искренно няколко човека до момента хем не се занимавам с простотии за жълти стотинки. 2 пъти продадох дискове и съжалих че съм се занимавал изобщо (не че имаше проблеми или нещо, но не си струваше отделеното време)


Продавачът остава доста изненадан, когато ми предложи да го пробвам преди да го купя, а аз му откажа с думите "Няма какво да го пробвам, нали каза, че работи". :) Така че точно това се опитах да кажа по-горе на future, че по мои наблюдения по-голямата част от хората далеч не са такива тарикати, а ако изобщо някога направят някакъв тарикатлък - той е или неволен и/или направен от глупост, или е толкова дребен, че изобщо не си заслужава да му се обръща внимание. Големите тарикати са един малък процент и при тях тарикатенето вече се е превърнало в професия. ;)

 

Има и като теб хора, но и аз мисля, че са изключения. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...