Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Триенето на теми "по собствено усмотрение" вкарва доза авторитарност в действията на конкретния модератор и не е добра идея. Просто момчето не е наясно с това, дето продава и дали изобщо има някаква стойност. Такива теми не са чак толкова чести, че да се предприемат някакви специални действия спрямо тях, така че продължаваме да си действаме по правилата на раздела, а и в тях си е указано кога и какво може да се прави по усмотрение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трий му темата: 2. :excl: Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! Няма такъв който да му даде 30 лева освен ако не е подставено лице.

Link to comment
Share on other sites

А кой ще определи реалистичната цена на стар крик от соц-времето? На базата на какво? Ами ако някой колекционира стари неща от соц-епохата и е готов да даде доста повече от 30 лв. за стар оригинален крик от Москвич? Това, което си цитирал важи най-вече за неща, които се продават в търговската мрежа и за които може да се вземе линк с цена за сравнение. Нещата при старите стоки са доста разтегливи и неслучайно тук Трабант не може да го дадеш дори и за скрап, защото е картонен, но на запад някои запазени оригинални екземпляри се продават на доста прилични колекционерски цени. Пак повтарям - ако тръгна да трия теми по твоя критерий, досега например трябваше да съм изтрил половината теми на naskonasko или някой подобен на него. Просто не е това начинът...

Link to comment
Share on other sites

Трий му темата: 2. :excl: Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! Няма такъв който да му даде 30 лева освен ако не е подставено лице.

 

Нападаш батенцето все едно е спало със сестра ти :)

Аз на такива теми мн обичам да се :laughing: :woot :lol:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

За сетен път се убеждавам че по толерантен и обективен модератор от Midex не съм срещал в никой форум....

Но все пак да кажа че такива крикове видях скоро на Руският пазар до КАТ да продават братята роми вехтошари за 4-5 лева. И то не толкова ръждясали, пълен комплект с петичката отдолу и даже щангата която се използва за лост на крика. Имаше и подобни от Мерцедес и Форд с кръглото рамо, които варираха в диапазона 10-15 лева. Затова реших че това може да е база за сравнение. Но може пък в София такива крикове да са кът, знам ли? :lol:

Edited by geronimo
Link to comment
Share on other sites

За сетен път се убеждавам че по толерантен и обективен модератор от Midex не съм срещал в никой форум....

 

"Толерантен" означава да минавам метър нарушенията, което изобщо не е така (само преди половин минута пак дадох едни 20% - DenisBeljata ако чете темата ще разбере на кого, защото той беше пуснал рапорта :bgrin:). Така че аз по-скоро съм обективен и стриктен, отколкото толерантен, макар и на новобранците почти винаги да им прощавам първото нарушение. Нямам ли правило, на което да се опра, предпочитам да не действам, което е по-добре, отколкото да действам погрешно и на собствена глава, само защото така ми харесва или пък защото оня нещо не ме кефил. :))

 

Едит: А по повод "скоро на Руския пазар видях...", добре, че не го написа в темата, понеже в точка 5 сме дали пример точно с Руския пазар и как след него следват 20-те процента...и разни други бонуси след него...:P

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Ще почакаме да напише нещо по случая тук. Не смятам допълнително да го подканям с ЛС, тъй като е участник в търга, където съм го подканил и със сигурност ще го прочете. А онзи неговия търг някакси съм го пропуснал по онова време и след това е бил прехвърлен при приключените сделки. Нямам спомен и ти да си се оплакал допълнително в тази тема или чрез ЛС. Тъй като е минало доста време от тогава, предполагам, че продавачът ще се размине само с предупреждение от 20%, най-вече за да присъства запис в лога за тази случка.

 

 

Едит: Ако и тук не отговори, смятам да се консултирам с колегите в модераторския форум, понеже те може да решат друго.

Link to comment
Share on other sites

За търга: тук

Оставил съм телефони във подписа си, (още преди няколко години) но никой не ми е звънял до сега по тази обява !

Известно време нямах достъп до форума, няма да обяснявам защо, даже не знаех кой е спечелил, но телефоните са ми били включени винаги!

Бях оставил хардовете на колега, да движи нещата, ако някой ми звънне да мога да го пратя за тях!

Ако румбата имаше такъв интерес за хардовете нямаше да се стиска за 20 стотинки и щеше да ми звънне, да не говорим 4е на пове4ето им затварям и ги набирам аз, та щеше да мине и без пари!

Ако наистина претендира за коректност, румбата ще потвърди 4е не ми е звънял!

Толкова по отношение на контакта между нас.

При тва сте4ение на обстоятелствата не мисля 4е съм нарушил правилника или 4е съм бил некоректен !

 

Малко следистория:

Харда беше продаден от колегата поне месец след края на търга за 30 лв., изтестван за лоши сектори и напълно работещ, след няколко дни го върнали като дефектен, беше пълен с лоши сектори, така и не ровихме как са успели да го прецакат.

Link to comment
Share on other sites

Тогава кой влизаше вместо теб, колегата ти ли?

Много смешно извърташ нещата!

Но май по-добре, че съм се "стиснал" за 10ст (такъв ми е тарифния план)...иначе и при мен харда по всяка вероятност щеше да се напълни с лоши сектори (както най-често се случва с регенерираните хардове).

Остани си със здраве!!!

Харда не беше регенериран, нито от мен нито от човека дето го ползва преди тва (той не знае как става).Регенератор пусках само в режим сканиране и не намираше нищо! Ако беше регенериран щях да напиша!

Жив и здрав!

Link to comment
Share on other sites

Както стана с търга за прословутото вървежно дъно?

 

Тъй като сега влизам във форума, съдейки по рапортите, рано сутринта е имало рапорт за темата, че дъното се продава с фиксирана цена и в други сайтове и един от колегите с право е затрил темата.

Link to comment
Share on other sites

Така и така сте го зачекнали този търг.... да питам :) - видях, че човекът беше задал блиц цена от 300 лева, но после я намали на 295 и по този начин си ъпна темата, а правило за намаляне на блица никъде няма. Тоест в нарушение ли е или не?

Link to comment
Share on other sites

При намаляване - не е ; заради ставката - да ; после видях, че след коментарите в темата се е опитал да смъкне блица до 250, но колегата вече е изтрил темата. По принцип цялата тема е в нарушение, тъй като е оформена като търг ; ако беше нормална продажба с фиксирана цена, мисля че нямаше да има никакъв проблем, дори и да пробва продажба другаде.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се чудя... защо въобще се пускат търгове. То я камилата ( се откаже ) и камиларя ( се откаже )...

Блиц не блиц.... заприличахме на ebay, само Feedback ни липсва и направо изтрийте другите под форуми, или направете главни купува и продава и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Никак - ако потребителят е с нарушения, му се прави забележка или ако е с много подобни нарушения, направо може да му се затвори темата или да му се наложи наказание, но slay е регистриран от 6-7 години и досега няма нито едно нарушение в търговския раздел, следователно се разчита на това, че щом досега е бил дисциплиниран, значи и в тази тема не се тарикати на дребно, още повече че и там си е зачертал както трябва старите цени, добавяйки новите. Вярно, че няма как да е ясно за коя стока кога е направено, но не е от голямо значение ако не е извършено нарушение.

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам, че не съм правил нарушение. Ама веднага наскачаха да не им се измести темата. Не стига, че не използвах нито една от възможностите да си ъпна темата безплатно като отговоря в темата на някой от въпросите, ами и се търси всякакъв начин да ме наклепат та да се премахне темата. Ама е вярно, че някои сериозно си търгуват тука, а не само с отървават от боклуците си като мен.

Link to comment
Share on other sites

@slay, не се ядосвай излишно - всеки има право да зададе въпрос в тази тема. :)

 

 

Използвам този пост да кажа на хората, които ежедневно ме питат разни неща на ЛС, да не ми пишат тези дни, защото нямам възможност да влизам във форума, тъй като излизам рано сутринта и се прибирам късно вечерта, а като се прибера съм доста изморен и нямам никакво желание да модерирам, да чета ЛС-та и да отговарям на зададени въпроси. За всякакви проблеми и въпроси или се обърнете към някой от колегите, или пуснете рапорт.

Link to comment
Share on other sites

Този хард стана исторически в ТАЗИ тема. Даже на лични имах коментар от ДЪ Пидбула едва ли не че съм много некоректен търговец. Ако до сега съм излъгал някого моля да каже, е че мен 2-3пъти ме излъгаха това е друг въпрос. Аз обичам да съм коректен.

Link to comment
Share on other sites

Младенски,

още едно дискче продава твоя любимец:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=113925

и пак за 90 леФа.

Тоя номер за продажба на проблемни неща с "незнанието на актуалните цени" ме кефи много :laughing1:

 

Да информира ме той със ЛС вчера, и като за мен, само вчера цената беше като на предния 80лв. И аз му писах,

че само да ме убеди че диска е чистав и веднага ще го взема. Само, че нъц ни вопъл ни стон :lol:

Link to comment
Share on other sites

То бива, бива ама това на нищо не прилича. Модератор да ми изтрива съдържанието на поста 2 пъти и да си заключва темата само защото предлага нещо на двойна цена:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=113934&pid=1495521065&st=0entry1495521065

 

Ето и линк към същата по параметри и марка памет само че с двойно по-голям обем:

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,56534.msg568322.html#msg568322

 

редакция:

Г-н модератор, баламите отдавна умряха.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

То бива, бива ама това на нищо не прилича. Модератор да ми изтрива съдържанието на поста 2 пъти и да си заключва темата само защото предлага нещо на двойна цена:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=113934&pid=1495521065&st=0entry1495521065

 

Ето и линк към същата по параметри и марка памет само че с двойно по-голям обем:

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,56534.msg568322.html#msg568322

 

редакция:

Г-н модератор, баламите отдавна умряха.

Г-н обикновенни потребителю.

След трикратно нарушаване на правилата, мисля всичко е ясно. Съзнателно от Ваша страна и потвърдено от колега модератор, който явно е направил незаслужен реверанс към наивната Ви постъпка. Моля запознайте се подробно с правилата и отнесете въпроса към Администратор, за да получите заслуженото наказание. Темата остава затворена и коментарите към нея ще се правят само на ЛС или директно по телефона.

 

Относно коментара Ви за цената. Смятам всеки си има глава на раменете и сам може да прецени (както сами пояснихте). След като смятате, че посоченият от Вас продукт е по-изгоден, прав Ви път при колегата продавач. Това не Ви дава право да поставяте чужди стоки за продан (или пък линкове) в тема продаваща съвсем различен продукт, пусната от друг потребител. Заради това си действие, според точка 5, сте нарушили правилникът три пъти.

Link to comment
Share on other sites

Г-н обикновенни потребителю.

След трикратно нарушаване на правилата, мисля всичко е ясно. Съзнателно от Ваша страна и потвърдено от колега модератор, който явно е направил незаслужен реверанс към наивната Ви постъпка. Моля запознайте се подробно с правилата и отнесете въпроса към Администратор, за да получите заслуженото наказание. Темата остава затворена и коментарите към нея ще се правят само на ЛС или директно по телефона.

 

Относно коментара Ви за цената. Смятам всеки си има глава на раменете и сам може да прецени (както сами пояснихте). След като смятате, че посоченият от Вас продукт е по-изгоден, прав Ви път при колегата продавач. Това не Ви дава право да поставяте чужди стоки за продан (или пък линкове) в тема продаваща съвсем различен продукт, пусната от друг потребител. Според това си действие сте нарушили правилникът три пъти според точка 5.

Правилникът го знам почти наизуст, г-н властимащ. И той не забранява пазарлък. Освен това продуктът ви не е наличен за продажба към момента в посочената от вас фирма. От друга страна вашата стока е втора употреба и с такава би следвало да се сравнява. След като стока със същите параметри и марка, но с двойно по-голям се продава за 100 лева, то вашата не би трябвало да бъде с обявена цена по-висока от половината или 50 лева. Като се в предвич, че вашата стока е употребявана а другата - нова, то вашата трябва да бъде и по-евтина от 50 лева.

Кой е нарушил правилника?

 

И престанете да ми триете писаното и в този пост! Не си превишавайте правата!

Сега ще добавя изтритото от вас:

С какво право си заключвате и ъпвате темата в търговския раздел? Кое правило го разрешава?

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...