Jump to content
BulForum.com

Продавам компютърна конфигурация


Recommended Posts

Кутия : Colorful SG-630D 450w

Дъно : Asus M5A78L-M s.AM3+

Процесор : AMD Athlon II X3 450 BOX 3.2Ghz

Рам памет : 4gb Silicon power 1333mhz

Хард : 500GB Seagate SATA III,7200rpm,16mb

Двд записвачка : LG GH22NS70 SATA DVD+RW,bulk-black

Инсталиран лицензиран Windows 7 Ultimate 64bit !!! (Оригинален,сд-кея върви бонус от мен към компютъра)

Машината работи безупречно.

 

Конфигурацията е с над 2г. оставаща гаранция към известна Пловдивска фирма.

Причината за продажбата е ъпгрейд.

Конфигурацията се намира в гр.Пловдив като за другите градове може да бъде изпратена чрез фирма Еконт за ваша сметка с опция тест и преглед.

*Предпочитам купувача да е от Пловдив да си е тества на място.

Цена : 450лв

Link to comment
Share on other sites

Кутия : Colorful SG-630D 450w

Дъно : Asus M5A78L-M s.AM3+

Процесор : AMD Athlon II X3 450 BOX 3.2Ghz

Рам памет : 4gb Silicon power 1333mhz

Хард : 500GB Seagate SATA III,7200rpm,16mb

Двд записвачка : LG GH22NS70 SATA DVD+RW,bulk-black

Инсталиран лицензиран Windows 7 Ultimate 64bit !!! (Оригинален,сд-кея върви бонус от мен към компютъра)

Машината работи безупречно.

 

Конфигурацията е с над 2г. оставаща гаранция към известна Пловдивска фирма.

Причината за продажбата е ъпгрейд.

Конфигурацията се намира в гр.Пловдив като за другите градове може да бъде изпратена чрез фирма Еконт за ваша сметка с опция тест и преглед.

*Предпочитам купувача да е от Пловдив да си е тества на място.

Цена : 470лв

 

 

sa6tiq comp go pravqt za 330lv. v magazina ot koito si go vzel...

Link to comment
Share on other sites

sa6tiq comp go pravqt za 330lv. v magazina ot koito si go vzel...

Абе момче, ти до кога ще ми спамиш по всички теми в всички форуми да ми дигаш нервите.

На касовата бележка нали пише 530лв,как ще ми го изкараш 330лв бе селски тарикат ?

Как ще ми го направиш за 330лв ми е много интересно от същия магазин като мога да посоча линковете на магазина да викнеш някой да смята вместо теб, тъй като явно на теб не ти се отдава.

Не ми пиши повече в темата че ми вдигаш нервите с селските ти тарикатштини дето не минават никъде. Пробутвай си кошниците и изгорялите монитори някъде другаде.

Омръзна ми от простотийте ти и да ми предлагаш стотинки за неща които вече съм продал на цената която съм пуснал.

Като си търсиш боклуци без гаранция ходи към изгрев, а щом можеш да вземеш конфигурация която струва над 500лв за 330лв, че отвори си магазин бе приятелю,какво пълниш темата на хората с твойте неща ?

Като искаш да продаваш нещо си отвори тема и си го продавай на каквато и да е цена.

Ела да те хвана за ухото и да те закарам до магазина да ми го зглобиш за 450 не за 330 и ще те черпа някъде цяла вечер

Link to comment
Share on other sites

sa6tiq comp go pravqt za 330lv. v magazina ot koito si go vzel...

 

Определено забелязвам явно нарушение на точка 5, поради което коментиращият се сдобива с първите си 20%. Моля в темата да коментират само хора, имащи реален интерес към конфигурацията, а не такива с много свободно време. За да съм по-ясен, за забравилите какво пише в точка 5, ето я направо с цитат:

 

 

5. Забранява се коментара на цените, които са определени от продавача, но не се забранява пазарлъка при интерес от страна на купувача. Постове от сорта на "Това го има за 2лв. на руския пазар" ще бъдат много строго наказвани. Всеки има правото да реши сам каква е цената на стоката която продава. Ако желаете да съобщите за по-ниска цена на същия продукт в магазин, но нямате интерес за покупка - пуснете рапорт с линк към цената в магазина.

Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката й. Наказанието е 20% уорн !

Също така в търговските теми са забранени коментари и питания към модератори за техни действия. Такъв род въпроси се решават в специализираната тема за коментиране проблемите в раздела, където ще ви бъде отговорено. При неспазване се прилага наказание с 20% уорн. При повторно неспазване ще има по-строги наказания.

 

И за съм напълно коректен към изискванията на тази точка, ще спомена, че преди малко се получи рапорт от друг потребител с линк към магазин, където е конфигурирана същата (или подобна) система. Нямам време да сравнявам кое съвпада и кое не, затова просто помествам линка от рапорта.

Link to comment
Share on other sites

Касова бележка : http://i.imgur.com/6IRWmsd.jpg (512лв)

Документа за пълната конфигурация : http://i.imgur.com/NYGxnVw.jpg

*Заличил сам телефона който съм оставил за контакт

Колеги, как ги вадите тези конфигурации от същия магазин на по евтина цена ?

Като гледам така изчислено, със прикачената ми касова бележка цената се вижда ясно.

Ако нещо са ме измамили и вие знаете по добре цените от самите продавачи там или онлайн магазина, че помогнете ми тогава да си върна някой лев пък ще почерпя...

Също е интересно как смятате цените от ерабг на същите компоненти като те вече отдавна не се предлагат от магазина, за да може да бъде сметната цената, за което съм приложил документ за доказателство на цената според конфигурацията.

Как може да твърдите че конфигурацията е по евтина от същия магазин, като никой не си е направил труда явно да сметне.

Е, затова ето ви конфигурацията със касовата бележка на гърба и, пък пак ми казвайте колко струва.

Мисля че над 40лв отстъпка още от старта на цената е доста разумна от моя страна, ако не ви устройва просто не коментирайте,това не е спам секцията.

 

П.С: Интересно как давате линк с конфигурацията към днешна дата към друга фирма -> http://nikem-bg.net/cart/45372p1r43389p1r43061p1r1001847p1r48095p1r47426p1rf.html

Никем е фирма предоставяща компонентите на по евтина цена,в цената не е посочена цена за сглобяване (20лв) а също и за доставка до гр.Пловдив (с това тегло и наложен платеж до Пловдив доставката излиза към 27лв.) Което мисля че добавя 47лв към сметнатите в никем 457.42лв до сега. Крайната ви цена пак излиза 504лв (към днешна дата)

Като добавим това, цената дори в днешна дата е спаднала само със 17лв от тази за която съм го закупил.

Все пак компютъра е на 1 година с 2 остатъчни гаранция, вижда се на документа който съм прикачил.

 

Да не споменавам че само оригиналния Уиндолс ти е над 200лв...

Link to comment
Share on other sites

Привет,

тъй като машината ако бъде закупена, ще се ползва в офис, имам питане - този 'лицензен' Windows 7, за който даваш стикер, има ли си фактура за закупуването? На гаранционната карта, която си дал, не виждам да го има описан.

Ако е само стикер с ключ, лепнат отнякъде си, това не го прави лицензиран..

Link to comment
Share on other sites

Привет,

тъй като машината ако бъде закупена, ще се ползва в офис, имам питане - този 'лицензен' Windows 7, за който даваш стикер, има ли си фактура за закупуването? На гаранционната карта, която си дал, не виждам да го има описан.

Ако е само стикер с ключ, лепнат отнякъде си, това не го прави лицензиран..

Здравей колега :) Благодаря за интереса и с удоволствие ще ти отговоря.

Ключът е закупен от мен чрез интернет още при закупуването на машината.

Не съм купувал ключа от България за да имам фактура,касова бележка или какъвто и да е физически документ тъй като цените тук са скъпи.

Стикер нямам,имам самия ключ но ще се разтърся за виртуалния носител (Скрийн) който съм получил при закупуването.

Дори да потърсите цд кея в гуугъл, ще видите че той не може да бъде намерен в търсачката (тоест не е разпространяван никога никъде)

Компютъра е със последен ъпдейт на майкрософт, и който разбира лесно може да провери че ключа е (genuine)

Също при интерес може да се замени със ХП или Уиндоус 8 пак оригинални разбира се, за които мога да приложа виртуален (genuine) receipt.

Закупуването му от лицензиран разпространител чрез виртуална покупка не го прави по малко оригинален и прочие.

Лек ден

Link to comment
Share on other sites

...

Закупуването му от лицензиран разпространител чрез виртуална покупка не го прави по малко оригинален и прочие.

Лек ден

 

в голяма заблуда си ... в българия(не знам как процедират в другите по-напреднали страни) без "хартиено" удостоверение за закупуването на такъв лицензиран софтуер - в случая фактура, няма как да ти го признаят за легален. общо взето си дал пари за нищо. за съжаление :(

 

п.п. това, че е genuine през microsoft проверката не го прави легален за бг властите. оригинален - да, но не легален(което значи законен пред съответната власт).

 

п.п.п. колкото до дискутираната цена ... единствено пазарЪТ(търсенето) ще определи дали конфигурацията ще се продаде на такава цена, дали ще се наложи да сваляш(ако наистина си заинтересован да я продадеш) или ще си остане да си я ползваш. от непосредствените впечатления, които имам от този форум, най-лесно се продава на части. тогава и цената може да е малко по-приемлива, защото когато продаваш нещо unblock, цената му ще е по-ниска отколкото на компонентите по отделно ... и още нещо, което мисля, че и самия ти много добре знаеш - по-добра цена от тази на хора в интернет, които търсят части/конфигурации, няма да намериш. нито в заложна къща, нито във фирма, която изкупува втора ръка техника. в крайна сметка и затова си пуснал тук обявата, нали така?

Link to comment
Share on other sites

в голяма заблуда си ... в българия(не знам как процедират в другите по-напреднали страни) без "хартиено" удостоверение за закупуването на такъв лицензиран софтуер - в случая фактура, няма как да ти го признаят за легален. общо взето си дал пари за нищо. за съжаление :(

 

п.п. това, че е genuine през microsoft проверката не го прави легален за бг властите. оригинален - да, но не легален.

Колега,за домашни условия съм го използвал.Не са ми трябвали такъв вид документи за да ги поискам/търся.

"Хартиено" удостоверение за закупуване на лицензиран софтуер никога не би ми потрябвало, и да ти кажа честно не съм си дал парите за нищо :)

Нито съм го използвал за офис машина нито ще... Не съм запознат със условията на офисите относно софтуера (освен разбира се че трябва да бъде оригинален) но "доказването" за автентичността на софтуера не би трябвало да бъде само "хартиено".

Все пак сме в 21век и голяма част от света купува "неща" чрез интернет и то не от България тъй като цените ни са малко надути.

Мисля че и службите които отговарят за проверките на лицензираните софтуери, не са аборигени и са наясно със онлайн магазините извън България.

Никога не съм чувал че е забранено да използваш лицензиран/оригинален софтуер без да притежаваш физически документ за него.

На машината винаги съм използвал само лицензиран софтуер било то програми/игри които съм закупувал все от интернет магазини (Стийм и други известни).

И не чувствам че съм хвърлял пари напразно като съм заплащал онлайн за лицензиран/оригинален софтуер.

Честно казано, никога не бих си купил игра/софтуер от Българските разпространители по обясними причини за джоба на Българския гражданин (в който се явяваме аз и ти).

Ако изискванията са други за офис,и не признават закупуването на лицензиран софтуер чрез интернет магазини,то тогава моят не ти върши работа.

А относно дали е оригинален/genuine, със удоволствие можем заедно с бъдещия собственик да се обадим в офиса на майкрософт в София и да проверим заедно че кея е оригинален и лицензиран (дори без фактура и физически носител)

 

П.С : Със този пост свалям цената на машината със 20лв (Тоест 450лв) тъй като гледам има доста спорове покрай цената и някой се опитват да ме изкарат че дори искам повече от чисто нова такава конфигурация (което не е така).

Не съм очаквал и друго отношение като цяло в Български пазари.

И аз съм горд Българин,но за съжаление не се гордея със отношението на Българина като цяло към пазара.

Особено потребители като "мечо" които продават монитори от 2007-ма за по 100лв, и предлагат цени по лоши от тези на заложните къщи дори. Проблем със оферти za по ниски от цената която искам нямам ! Но имам проблем със наглостта и неуважението. Лек ден

Link to comment
Share on other sites

в голяма заблуда си ... в българия(не знам как процедират в другите по-напреднали страни) без "хартиено" удостоверение за закупуването на такъв лицензиран софтуер - в случая фактура, няма как да ти го признаят за легален. общо взето си дал пари за нищо. за съжаление :(

 

п.п. това, че е genuine през microsoft проверката не го прави легален за бг властите. оригинален - да, но не легален(което значи законен пред съответната власт).

 

Колегата ме изпревари, значи Windows оригинален нямаме, и да добавя че веднъж закупен не може да се препродава на трети лица, остава си вечно твой.

А относно цената на машината както всички знаем, стока излезнала от магазина, автоматично се превръща втора употреба и цената и пада с около 30% а в твоя случай на 1г машина пада с 7,5% и оставащата 2г гаранция е май само на рама и процесора, на другите части е 1г. че на някои е изтекла.

Поздрави.

 

EDIT: За да не ъпвам темата.

Така вече офертата ти звучи по умерена, но не се надявай на тази цена, за тази отстъпка която предлагаш всеки би предпочел да вземе чисто нова конфигурация.

Успех с продажбата.

Link to comment
Share on other sites

Колегата ме изпревари, значи Windows оригинален нямаме, и да добавя че веднъж закупен не може да се препродава на трети лица, остава си вечно твой.

А относно цената на машината както всички знаем, стока излезнала от магазина, автоматично се превръща втора употреба и цената и пада с около 30% а в твоя случай на 1г машина пада с 7,5% и оставащата 2г гаранция е май само на рама и процесора, на другите части е 1г. че на някои е изтекла.

Поздрави.

Разбира се че машината се води втора употреба, затова и е с намалена цена от тази която съм е закупил.

Също предоставям към нея не евтин (бонус) който се явява уиндолса.

Дали уиндолса може да се предоставя на трети лица или не, най вероятно си прав.Аз просто оставям машината с този софтуер заедно със кея, пък който както иска да си го разпространява където намери за добре. Той остава вечно свой за машината на която е инсталиран според твоите твърдения за което най вероятно си прав. Аз го предоставям единствено и само за тази машина, а пък кой как ще го използва си е негов проблем.

Някой от частите имат остатъчна гаранция 2години а другите една. Тези които имат една,лично добавям 1 година от себе си (тоест напълно съм съгласен да добавя 1година бонус към компонентите които имат остатъчна само 1 година от себе си със същите условия които предоставя фирмата).

Относно как стоката ставала втора употреба веднага след излизането и от магазина съм съгласен, но тези неписани правила тип "Магазинче на бул.Руски" с 30-те процента важат най вероятно само на съответния булевард.

Не предоставям крадена/дефектирала/изтормозена стока за да предоставям голямо намаление (не мисля че моето е малко все пак).

Всичко е във гаранция,работещо повече от перфектно.

За тези оферти които падат с над 30% при излизането им, може да потърсиш техника на съответния булевард,заложна къща или руския пазар.

Link to comment
Share on other sites

Темата се затваря!

 

Стоката е пусната с по-висока цена, за да може по-често да се UP-ва (нарушаване на точка 6) Да, цената се определя от продавача, но цена еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената.

 

Отделно се предлага с уж бонус, който не е легитимен спрямо законите на Република България - става въпрос за фиаското с Windows-а.

 

LogitechBG съветвам те да си прочетеш правилата на Форума, за да не стават такива панаири. Няма смисъл за спорове и ЛС-та с дълги обяснения. Стоката ти може да е сантиментална за теб, може да е много ценна в твоите очи, но има си правила, които трябва да се спазват. Това е втора употреба стока, това е само един компютър за всички нас - останалите потребители на Bulforum.

Преди да пускаш стока за продан - сверявай си цената.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...