Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Около 80 компютъра и лаптопа на обща стойност над 27 000 лева? И това ако не е в разрез с точка 12А - здраве му кажи. Нека и други съфорумци да се изкажат в темата, не само тези, които бяха пуснали рапорти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С 12Б съм съгласен, но не и с 12А, така че не виждам причина да пусна нова тема с 10 продукта? 

В общите правила на Форума пише, че с присъствието си тук, Вие автоматично се съгласявате с правилата, които сме написали и се задължавате да ги спазвате. Не сте в позиция да се съгласявате или не с разни точки от нашите правила - били те общи или от Търговския раздел. Това са правила, които действат повече от едно десетилетие. 

 

Конкретно във вашия случай - продажбата на  80 броя лаптопи и компютри на приблизителна стойност над 27 000 лева си е първо доста голямо нарушение на нашите правила, това определено не са вашите домашни лаптопи, които сте си ги купили, пробвали, не са ви харесали и сте решили сега всички на куп да ги продадете. Само като го описвам и звучи нелепо и абсурдно. Ако сте фирма - то тогава мястото ви не е в този форум, ако сте човек, който е решил, че може да прави каквото си иска, където си иска - мястото ви отново не е тук. Ако сте решили, че както всичко в България - и тук мже да нарушавате правила и да минавате между капките - мога да ви уверя, че това нама да ви се получи.

 

Достатъчно подробно ви е обяснено всичко от колегата Мидекс, една ли аз мога по-добре да го направя. Но за да не остана неразбран, ще ви го напиша и аз - в този Форум можете да продавате само и единствено лични стоки. Нямате право да продавате повече от 10 стоки в една тема. Темата ви е заключена за нарушение на тези две точки.

 

Хубав ден.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно некоректен продавач-StaX.Купих dvd от него като се разбрахме за два дена "мъни бак",той предложи в тях да го пробвяаме още тогава но бързах и се прибрах.На другия ден след като закарах малката на детска градина се захванах със тестването на ДВД-то и не ми разпозна нито една от 3 микро СД карти със три различни преходника ги пробвах нищо не рапозна,при разговора за връщането на ДВД-то започна да увърта че с негова карта върви щом не върви с моите да вървя да си купя нова(ами ако и с нея не върви ?).

Скарахме се ,това за мене е "пълед гъз".Ако го намеря сигурно ще му въра ДБД-то .

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно некоректен продавач-StaX.Купих dvd от него като се разбрахме за два дена "мъни бак",той предложи в тях да го пробвяаме още тогава но бързах и се прибрах.На другия ден след като закарах малката на детска градина се захванах със тестването на ДВД-то и не ми разпозна нито една от 3 микро СД карти със три различни преходника ги пробвах нищо не рапозна,при разговора за връщането на ДВД-то започна да увърта че с негова карта върви щом не върви с моите да вървя да си купя нова(ами ако и с нея не върви ?).

Скарахме се ,това за мене е "пълед гъз".Ако го намеря сигурно ще му въра ДБД-то .

 

Устройството работи без забележки това съм го написал в обявата и това наистина е така!!! Това че не работи с твоите налични mikro SD карти аз нямам вина. Още повече, че никъде в обявата не съм написал, че работи с mikro SD карти. Съжалявам, но дори и в магазина няма да ти върнат закупена стока само, защото неработи с точно твоите налични карти с преходници, които не е ясно дали пасват на устройството. Аз съм го купувал от Технополис това устройство и ако ситуацията беше тази,  от там щяха да ми кажат да си купя друга SD карта или да ми предложат преходник към USB на тези mikro SD карти, но нямаше да ми върнат работещото устройство, защото това не е основание за неговото връщане. Повече нямам какво да добавя.

 

Link to comment
Share on other sites

kodiтой предложи в тях да го пробвяаме още тогава но бързах и се прибрах.

Колега можеш да се сърдиш единствено на себе си.Продажбите във форумите не са като в магазините за да носят гаранция.При покупка на втора употреба техника на всеки трябва да му е ясно,че нещото което купува може да умре в ръцете му.Затова пробваш преди да платиш и не се сърдиш ако след 5 мин. ти умре в ръцете.Затова и цената не е като на ново от магазина с 2г. гаранция.

Кой може да знае дали за една нощ не си "скъсал гъза" от работа на стоката,която си купил и после ревеш,че тя не работи.Говоря хипотетично.Не те упреквам.

Или примерно си купуваш работещ хард диск от форума ,слагаш го на седалката в колата и на първия завой диска се търкаля в краката ти.После наричаш "пълен гъз" продавача щото си му счупил диска и не иска да ти върне парите.

Link to comment
Share on other sites

kodiтой предложи в тях да го пробвяаме още тогава но бързах и се прибрах.

Колега можеш да се сърдиш единствено на себе си.Продажбите във форумите не са като в магазините за да носят гаранция.При покупка на втора употреба техника на всеки трябва да му е ясно,че нещото което купува може да умре в ръцете му.Затова пробваш преди да платиш и не се сърдиш ако след 5 мин. ти умре в ръцете.Затова и цената не е като на ново от магазина с 2г. гаранция.

Кой може да знае дали за една нощ не си "скъсал гъза" от работа на стоката,която си купил и после ревеш,че тя не работи.Говоря хипотетично.Не те упреквам.

Или примерно си купуваш работещ хард диск от форума ,слагаш го на седалката в колата и на първия завой диска се търкаля в краката ти.После наричаш "пълен гъз" продавача щото си му счупил диска и не иска да ти върне парите.

Не е точно така, нали са се разбрали за два дена "мъни бак"

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така, нали са се разбрали за два дена "мъни бак"

Разбрахме се за два дена "мъни бак" но при положение, че има проблем с устройството. Човека ми се обади и ми каза, че е пускал DVD-то четяло дискове без проблеми, на радио е запаметил 40 станции и всичко е ОК. Само неговите micro SD карти неможели да се прочетат и затова иска да върне устройството. Утре по тази логика някой друг ще го вземе и ще го тества и накрая може да ми каже, ами сложих HDD в USB входа ама неработи и искам да ти го върна. Аз ще му отговоря ами в USB входа се четат само FLASH памети и HDD не се поддържа но това основание ли е да иска да му върна устройството при положение че е работещо? Ситуацията в момента е същата. Аз затова исках да го пуснем при мен още преди да го е взел за да няма после претенция, че нещо не работи, но човека каза, че бърза и отказа. Така че в момента за какво "мъни бак" да говорим като устройството е наред.

Link to comment
Share on other sites

Защо по дяволите ми заключвате темата/обявата https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=121532&hl  В правилата ясно е написано : 

 

 

Допълнение от 27.01.2012: В раздел "Купува (търси под наем)" няма да се санкционира еднократното ъпване в тема, без значение по кое време е направено. Всяко следващо ъпване след еднократното обаче, ще се наказва с warn + затваряне на темата.
 

Моля статуса и мястото на темата/обявата да бъдат възстановени. 

Link to comment
Share on other sites

Темата ти е в раздел "Продава", ако все още не си забелязал ; еднократният бонус е само за купуващите.

Във всяка анархия съществува определен ред, така както и при всеки ред съществува известна доза анархия. Отключи му я на човека темата, все пак може поне да чете :drunk: 

Link to comment
Share on other sites

И да искам, не мога, защото е прието да не се месим в решението на колеги, а и той сам може да си пусне нова тема след като редуцира цената (в точка 7, малко над това дето е цитирал, си го пише). ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо по дяволите ми заключвате темата/обявата https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=121532&hl  В правилата ясно е написано : 

 

 

Допълнение от 27.01.2012: В раздел "Купува (търси под наем)" няма да се санкционира еднократното ъпване в тема, без значение по кое време е направено. Всяко следващо ъпване след еднократното обаче, ще се наказва с warn + затваряне на темата.

 

Моля статуса и мястото на темата/обявата да бъдат възстановени. 

Съжаляван, но нито статуса, нито темата ще бъдат възстановени. Има нарушение на правилата, това че не си обърнал внимание, какво сме описали си е негатив само и единствено за теб. 

 

@future - ако въпросния потребител беше чел поне по-внимателно, щеше да забележи за кой раздел се отнася позволеното еднократно UP-ване на тема. Написано си е доста ясно и отчетливо.

Ако не те е наел за адвокат, ще те замоля да не ни се мешиш в преценките, защото от скрити модератори ни е писнало, а това не ти е първия път, когато ни поучаваш как да модерираме. Преди даже имахме едно правило за скритите модератори, но за мое съжаление отпадна, с радост щях да ти го цитирам.  :read:

Link to comment
Share on other sites

Виждам има една тема се предлагат препарати за спортисти. Бях останал с впечатлението, че такъв тип стоки не е позволено да се продават във форума, питам защото имам хранителни добавки (запечатани в срок на годност) и незнам дали е в нарушение да ги публикувам.

Link to comment
Share on other sites

Лекарствата по принцип са забранени за продажба във форума, но доколкото видях това били някакви минерали за натрупване на мускулна маса - нека и друг колега да погледне темата и да каже, защото аз съм малко далеч от областта на каквито и да са  "минерални" , хранителни и други добавки...

Link to comment
Share on other sites

Лекарствата по принцип са забранени за продажба във форума, но доколкото видях това били някакви минерали за натрупване на мускулна маса - нека и друг колега да погледне темата и да каже, защото аз съм малко далеч от областта на каквито и да са  "минерални" , хранителни и други добавки...

Минерали?

Просто трябваше да отвориш линка и да видиш, че става дума за ветеринарен препарат, по-точно за коне и кучета. Основната му съставка е  Хептаминол. 



Хептаминолът е алкохолен амин, който се класифицира в групата на вазоконстрикторите. Използава се за лечение на ниско кръвно налягане и по конкретно на ортостатична хипотензия (спадане на кръвното налягане при рязка смяна на положението от седнало в изправено).

 

източник:

http://apteka.framar.bg/фармакологични-групи/c01dx08/хептаминол

 

Другата съставка е Аденозин монофосфат (АМФ):

 

Интравенозното инжектиране на АМФ може да причини живото-застрашаваща сърдечна аритмия.
Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Не е позволено продажбата на такъв вид стока. Противозаконно е, а това си е описано в точка 11. Благодаря на future за подробното описание и линковете, които е приложил. :thumbsup:  :beerchug

 

 


Моля темата  и user-а да бъдат изтрити.  :blowup:

Нямаме такава практика, но ти спокойно можеш да не се логваш във Форума, ако това ти е желанието. А теми никога не се трият!

Link to comment
Share on other sites

Не е позволено продажбата на такъв вид стока. Противозаконно е, а това си е описано в точка 11. 

Изключително бърза и правилна позиция и реакция.

Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Беше по-добре да пишеш тук, защото това касае функция на форума като цяло. Ще предам на администратор за проблема ти, за да погледне откъде е.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Коллеги, защо ми е затворена тази тема?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=115588

Картата, която продавам е class 10 (малко по-бърза от посочената в линка, която не се вижда много добре, но на мен поне ми изглежда class 4). Отделно е друга марка.

 

Тук

 

ми излизат други цени. Тъй като съм посочил, че е за Пловдив трябва да се сравнява с цена в офлайн магазин в Пловдив или с онлайн цена + доставка до Пловдив.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ама откога си дера гърлото да кажа че тоя принтер с тия 700 лева направо е смешна работа,  сега съм по спокоен защото все  пак излязох прав. Само пребройте колко UP-а има тази тема.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че си намерил душевно спокойствие, но друг път ако искаш да има по-навременен резултат, пращай правилните линкове, а не давай такива на подобни стоки от Изот. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...