Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Аз също съм прекалено доверчив и съм си патил нееднократно, но според мен това само дава мегдан на такива хора да търсят поле за изява. Ако всички бяха стриктни и нещата ставаха по правилния начин, нямаше да има такива, които да се пробват. Със съжаление го казвам, но приказката "докато има наивни, ще има и тарикати" е много правилна. След като обаче ни се случи да ни измамят, единственото успокоение е да си пожелаем откраднатите пари да не им стигнат за лекарства...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нарушение на правилата ли е ако редуцирам цена с по-малка стъпка от описаните в т.7, но ако само редактирам темата, без да я up-вам?

Link to comment
Share on other sites

Нарушение на правилата ли е ако редуцирам цена с по-малка стъпка от описаните в т.7, но ако само редактирам темата, без да я up-вам?

 

Не (ако съм те разбрал правилно какво питаш).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз също съм прекалено доверчив и съм си патил нееднократно, но според мен това само дава мегдан на такива хора да търсят поле за изява. Ако всички бяха стриктни и нещата ставаха по правилния начин, нямаше да има такива, които да се пробват. Със съжаление го казвам, но приказката "докато има наивни, ще има и тарикати" е много правилна. След като обаче ни се случи да ни измамят, единственото успокоение е да си пожелаем откраднатите пари да не им стигнат за лекарства...

Така е страдаме от доверчивоста си.

И аз така веднъж изгорях с флашка от 16GB уж всичко е ок, ама аз съм си виновен не взех лаптопа да я пробвам и така изгорях, втория път беше от noxito (само да ми падне ще го гази 175кг.-рамова мечка) :hump:  пита ме през форума дали може да пробва картата си на моя комп и аз се съгласих, и уж с малки услуги станахме познати, и стана въпрос че внасял видеокарти от e-bay и аз харесах една за 100лв. мисля че беше GTX460 той уж спечели търга, ала бала , после нещо станало с купувача и ще ли да му върнат парите видяхме се още 2 пъти и все ме убеждаваше, че ще вземе парите и ще ми ги даде , но след това си смени телефона и изчезна и скайпа не отговаря и в хардуербг му писах и вече никакъв не се яви.(абе той ще се яви , ама и майчиното мляко ще си каже тогава)  :angry1

Така че такива тарикатчета си ги има, ама както са казали някъде "Някой ден слънцето огрява и кучия г*з "

Ама това всичко излиза от това, че сме много доверчиви и си мислим че и отсрещния мисли както нас, "а дано ама надали"  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам въпрос: какво се случи с тази тема http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Ny3Q4IRGkooJ:www.bulforum.com/index.php%3Fshowtopic%3D124857+&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg ? Изчезна без никакво обяснение - съвсем по правилата - вярно, че няма обявена цена, но все пак обикновенно такива теми ги затваряте, не ги триете. Любопитно ми беше каква цена ще обяви продавача, а и повече за устройството.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос: какво се случи с тази тема http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Ny3Q4IRGkooJ:www.bulforum.com/index.php%3Fshowtopic%3D124857+&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg ? Изчезна без никакво обяснение - съвсем по правилата - вярно, че няма обявена цена, но все пак обикновенно такива теми ги затваряте, не ги триете. Любопитно ми беше каква цена ще обяви продавача, а и повече за устройството.

 

"Обикновено" - да, когато няма цена ; в случая в темата имаше и капс-лок - както в заглавието, така и в самата тема, поради това беше изтрита. Любопитството относно цената може да намери отговор с просто пускане на ЛС до продавача (виждам, че кешът на гугъл е в наличност). Продавачът скоро отново ще пусне обявата вече с цена, защото разменихме с него няколко ЛС-та, в които му обясних проблема на темата. А и нека не забравяме хубавия цветен надпис, който винаги стои най-горе, когато човек влезе в търговския раздел...

 

Ако не виждате мнението или темата си, значи или сте нарушили някое правило, или сте под мод-режим.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, мисля че има нужда да се помисли около правилата на раздела. И да се измисли решение, с теми в които се продават еднотипни неща. За да може хем да има контрол и да няма тарикатлъци, хем темите да седят спретнати и по-събрани. Давам пример, имам тема продавам компоненти за компютри. Обаче с течение на времето ми изкачат нови неща, продавам стари... и т.н.т. Как да се получи така хем да сме в правилата, хем да се зачиства темата и да на е 10 страници и милиони мнения. Има теми които се поддържат по този начин малко покрай правилата. С което аз нямам проблем, и дори мисля че е по-добре за това и пиша това мнение. Как да се регламентират тези теми в правилата. Защото предния път писах доклад... колега модератор ме разбра правилно и нещата бяха добре. Но следващия път писах доклад... и колега модератор ми се скара и ми цитира правилата. 

 

На мен примерно ми идва на ум следното. В началния пост да се оставят продадените неща, с хронологията по тях както е по правилата. В най долната част на поста. По-добре би било дори да се скриват със "spoiler"-а. С доклад да се поисква зачистване на мненията покрай продадените точки в темата. Така хем ще е чисто и спретнато, хем ще остава хронологията и ще се вижда някой да не се прави на тарикат.

 

Кажете и какво мислите вие по темата?

Link to comment
Share on other sites

Да уточня, че не съм се карал, а просто цитирах Правилата. Да, предният път ти поразчистих темата, но се постарах доста, за да оставя и история на продажбите ти. След това се сетих, че точно това "почистване" преди време бе причината, за да сложим въпросното правило, което съм ти цитирал и за което Мидекс се бори доста, за да го наложи като правило.

Преди време имаше много такива хора, които злоупотребяваха с подобни желания да им се разчистват темите. Имаше конкретно един потребител, който сигурно в една подобна на твоята тема и с подобен подход - продаде над 25 - 30 телефона. От тогава сме се разбрали да няма такива "разчиствания за спретнатост".

 

Не виждам каква е причината да се пише само в една тема при положение, че като ти се появят нови части за продан - винаги може да се отвори една нова тема. Така от наша гледна точка, форума ще е по-спретнат и няма да има десетки теми, на които трябва да редактираме 5 - 10 мнения и да ги поставяме в

.

 Определено и мнението на колегата Мидекс е важно и когато се върне и му остане малко време - ще изкаже и своето мнение тук. Мога да те уверя, че лично отношение поне от моя страна няма. Сигурен съм, че и Мидекс не модерира по този начин. Ще ми е интересно да ми изнамериш темата на въпросният потребител, за който споменаваш в рапортта си, за да погледна какво точно имаш предвид.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=124901&hl=samsung

Това е потребителя и май и ти за него говориш горе. Темата може и да я няма вече... има явно неща които не се виждат и не се знаят от потребителите не знаех че така е ставало. А в една тема се печели от сваляне на цена на едно се ъпва цялата, понякога разни неща стигат цени които няма как да се свалят повече.

Link to comment
Share on other sites

Харда , който купих от тебе на 4.09.2013 се разбрахме да го тествам и да ти кажа дали всичко е наред. Оказа се че HD tuneto не засича лоши сектори и сметнах че всичко е наред.Нямах време да го тествам с други програми. Днес обаче клиента ми върна лаптопа и след като направих обстоен тест се оказа че харда има 2 delay . Незнам за 1 ден какво мога да му направя на харда. Колегата aurche казва че може да съм го изпуснал и аз му казах че не е така , просто не искаше да ми върне парите. После ми каза че щом е така да му върна харда и той щял да ми върне 20 лв. Тогава вече направо паднах. Мисля си че още от самото начало е мислил така да стане. 

Link to comment
Share on other sites

Искам да предупредя за некоректен колега от  ТАЗИ тема !!!!  Върза ми тенекия и не дойде на уречения час,  беше си изключил телефона, може би точно тогава му е паднала батерията ! Поне след това да се беше обадил да даде някакво обяснение защо ме разкара от Перущица ей така да видя Кичука, но уви.., може би тук ще даде някакво обяснение. Ако ли не, вие си извадете изводите...   Тук е с нов ъкаунт, стария май е Noxito, може би е баннат, но това модератор може да каже.

 

789a9572f0dce93d.jpg

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

noxito83 e под мод режим, не е баннат. Ще проверя дали от едно и също IP се логват и ако е така - ще бъде баннат за двоен акаунт, но ще му дам възможност да ти отговори поне тук, ако има желание.

 

aurche, bubolin - вашият случай ще го обсъдим с колегата Мидекс, но е най-добре двамата да се разберете. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=125264&hl=

 

Темата ми явно бе заключена, заради завишената цена на продукта, който съм предложил.

Съжалявам, но съм платил 16 лв за него и съм го ползвал точно 3 дни. 

Закупен бе от магазина Pc Life на ул. Васил Априлов

В сайта си продават същият този конектор за 12 лв - http://pclife.bg/product/1750/prehodnik-ide-to-sata.html а не модела, който ми е показал г-н Модератора, който е на съвсем друг производител и като гледам върви без кабелите...

Яд ме е само че не си пазя касовата бележка 

Link to comment
Share on other sites

noxito83 e под мод режим, не е баннат. Ще проверя дали от едно и също IP се логват и ако е така - ще бъде баннат за двоен акаунт, но ще му дам възможност да ти отговори поне тук, ако има желание.

 

 

 

Явно няма желание, да даде какъвто и да е смислен отговор, що си прави "ПИШКИ" с хората !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Къде ми отиде темата за

Продавам Nokia 6700 gold edition

? Няма ли някой модератор да обърне значение ?

 

 

 

Modedit: Съдейки по единствената дума в заглавието - "Продавам", такава тема нямаш.

 

4. Задължително е да се пише в заглавието на темата какво продавате или купувате (вид на стоката, марка и модел).

.......................................

При нарушаване на това правило се трие темата !

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте , някой може ли да ми каже как да пусна петиция за промяна на името в тема продава .... рових се доста време и ми убягва успешно за момента опцията ... :(

Link to comment
Share on other sites

Иди на първия пост на темата си и долу в дясно има едно бутонче Report. Има го на всеки пост във форума, точно до MultiQuote и Quote. Натисни го и си напиши искането. Някой модератор ще го види и ще ти смени заглавието.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...