Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Правилникът го знам почти наизуст, г-н властимащ. И той не забранява пазарлък. Освен това продуктът ви не е наличен за продажба към момента в посочената от вас фирма. От друга страна вашата стока е втора употреба и с такава би следвало да се сравнява. След като стока със същите параметри и марка, но с двойно по-голям се продава за 100 лева, то вашата не би трябвало да бъде с обявена цена по-висока от половината или 50 лева. Като се в предвич, че вашата стока е употребявана а другата - нова, то вашата трябва да бъде и по-евтина от 50 лева.

 

В темата ми има три линка към цената на продукта като нов. Продуктът се продава със доживотна гаранция. Цената е по-ниска от посочената в трите линка с повече от 20лв. Цената не е твърда и всеки, който желае може да се пазари, по телефона или по ЛС.

 

Кой е нарушил правилника?

 

Определено не съм Аз!

 

 

ПП - Тук казуса е доста простичък. Според линка, който сте посочили продукта е без гаранция, закупен от чужбина, макар и нов. Моят продукт е втора употреба, но с доживотна гаранция, която липсва при посоченият от Вас продукт. Напълно е излишно да продължаваме да спорим. Все пак това е памет, в нея няма движещи се части, които подлежат на амортизация. Желанието ви да сваля цената на продукта със 70-80% няма да се случи. Ако не проявявате интерес, моля закупете паметта от посоченият от Вас линк и нека всички са щасливи. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В темата ми има три линка към цената на продукта като нов. Продуктът се продава със доживотна гаранция. Цената е по-ниска от посочената в трите линка с повече от 20лв. Цената не е твърда и всеки, който желае може да се пазари, по телефона или по ЛС.

 

 

 

Определено не съм Аз!

Продуктът ви не е нов. Гаранцията също не го прави нов. Така, че не може да го сравнявате с нов. Освен това и вие сте писал:

Паметта е работила около година и три месеца

Айде мислете и тогава пишете.

 

Все пак това е памет, в нея няма движещи се части, които подлежат на амортизация.

В нея има електронни компоненти, които подложени на т.н. стрес или казано на прост език: екстремални условия на екслоатация, водят до промени в техническите параметри необратимо и това не се покрива от гаранцията, била тя и доживотна.

Link to comment
Share on other sites

Продуктът ви не е нов. Гаранцията също не го прави нов. Така, че не може да го сравнявате с нов. Освен това и вие сте писал:

Тогава защо го сравнявате с чисто нов продукт, противоречите си колега?

 

В нея има електронни компоненти, които подложени на т.н. стрес или казано на прост език: екстремални условия на екслоатация, водят до промени в техническите параметри необратимо и това не се покрива от гаранцията, била тя и доживотна.

Ако бяхте прочели първият ми пост в темата за продажбата, щяхте да разберете, че "екстремални условия на екслоатация" не е имало.

Link to comment
Share on other sites

Тогава защо го сравнявате с чисто нов продукт, противоречите си колега?

 

Ако бяхте прочели първият ми пост в темата продажбата, щяхте да разберете, че "екстремални условия на екслоатация" не е имало.

1. Това, че го сравнявам с нов продукт е още повече във ваша вреда, защото цената ви тогава трябва да е по-ниска от половината на новия (8GB нов=100лв., 4 GB втора употреба<50 лв). Освен това гаранцията се дава от производителя а не от търговеца. Така, че новия също е с доживотна гаранция.

2. Това дали е имало екстремални условия на ползване го знаете само вие, а какво сте написали е нещо коренно различно. Защо трябва да ви вярвам на "честната" дума?

Точно поради тази причина стоките втора употреба с на доста по-ниски цени. Защото срещу тяхното добро здраве стои само "честната" дума на продавача, която в 99,99999% не е честна.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

1. Това, че го сравнявам с нов продукт е още повече във ваша вреда, защото цената ви тогава трябва да е по-ниска от половината на новия.

2. Това дали е имало екстремални условия на ползване го знаете само вие, а какво сте написали е нещо коренно различно. Защо трябва да ви вярвам на "честната" дума?

Точно поради тази причина стоките втора употреба с на доста по-ниски цени. Защото срещу тяхното добро здраве стои само "честната" дума на продавача, която в 99,99999% не е честна.

 

1. В правилата никъде няма посочено с колко трябва да бъде свалена цената на продукт втора употреба. Подобни неписани правила не важат официално. Имам правото да слагам каквато цена пожелая. Всеки има свободата да закупи или да не закупи стоката. Въпрос на личен избор.

 

2. Това също си е въпрос на личен избор. И да ме наричате нечестен продавач ( със 99.9999% сигурност ), не е Ваша работа, а на този, който вече е имал опит с мен, като продавач.

Link to comment
Share on other sites

1. В правилата никъде няма посочено с колко трябва да бъде свалена цената на продукт втора употреба. Подобни неписани правила не важат официално. Имам правото да слагам каквато цена пожелая. Всеки има свободата да закупи или да не закупи стоката. Въпрос на личен избор.

 

2. Това също си е въпрос на личен избор. И да ме наричате нечестен продавач ( със 99.9999% сигурност ), не е Ваша работа, а на този, който вече е имал опит с мен, като продавач.

1. Както и имате право да безчинствате във форума, да триете без да имате право, да заключвате, да ъпвате и т.н.

2. Моя работа е, когато става въпрос за МОИТЕ ПАРИ.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

1. Както и имате право да безчинствате във форума, да триете без да имате право, да заключвате, да ъпвате и т.н.

2. Моя работа е, когато става въпрос за МОИТЕ ПАРИ.

1. Това отново не Ви влиза в задълженията ( да правите коментари на действията ми (справка точка 5 от правилата на раздела)) има си администратори, които да следят моите действия. Вие може да ги сезирате по добре познати канали.

2. Точно така. Радвам се че стигнахме до консенсус, парите са си Ваши правете си с тях, какво пожелаете. Коментарите за коректноста ми след, като добиете опит.

Link to comment
Share on other sites

1. Това отново не Ви влиза в задълженията ( да правите коментари на действията ми (справка точка 5 от правилата на раздела)) има си администратори, които да следят моите действия. Вие може да ги сезирате по добре познати канали.

А вие с какво право изтрихте половината ми пост, който MIDEX преди вас одобри? С какво право коригирате мнението на модератора MIDEX който се занимава с раздела?

Link to comment
Share on other sites

А вие с какво право изтрихте половината ми пост, който MIDEX преди вас одобри? С какво право коригирате мнението на модератора MIDEX който се занимава с раздела?

Защото след неговата редакция, Вие с цялата си наглост отново добавихте линка до чуждата обява (но това вярвам го знаете много добре ;) ). Това ви действие е потвърдено от него в ЛС до мен, след предварително изпратено запитване по същият този казус. MIDEX е в почивка, а правилата трябва да се спазват!

Link to comment
Share on other sites

future:

 

На кратко:

 

Излагаш се и се правиш на интересен...занимаваш ни излишно с присъствието си.

 

На кой ще му хрумне да сравнява обява от този форум с обява от друг форум :) Нормалното сравнение е с нов продукт в магазина. Как ти хрумна тва изобщо :)

 

 

 

2. Моя работа е, когато става въпрос за МОИТЕ ПАРИ.

 

:) Кви твои пари.

Аз ако под всяка твоя стока си пусна обява в моя си форум и ти я лепна тука - един вид да се пазаря хубаво ли ще ти е ?

 

 

Ако обичаш не спами повече ! Ако се пробваш пак да лепиш такива линкове с цел подбиване на цената и в други теми/обяви си заминаваш !

Link to comment
Share on other sites

@ZGAN,

линка е изтрит по погрешка от Мидекс (по неговите думи) и след като си го добавих (и уведомих преди това) и той не го е изтрил... какво повече има за коментиране? Досега никой не се е оплакал от неправомерно действие от негова страна, даже напротив - хората го уважават именно заради неговата коректност и безпристрастност.

Не е редно да вадя на показ лична кореспонденция, но в случая само тя може да ме защити. Ненужното е скрито за да не става цирк а и няма отношение към спорния момент.

Мидекс, извинявай и надявам се ще ме разбереш:

 

58091434815838012121334814403uk2UR0kJ4092VvBj746a.JPG

 

Иначе колегата ви нека си я продава на каквато цена си иска, да си заключва темите, да забранява коментари в тах, да си ъпва темата и каквото още иска. Има власт - възползва се а и има и вашата подкрепа. Един обикновен потребител нищо не може да направи, освен да си мълчи, да търпи закани и да го отнася само защото е прав.

Така или иначе няма да я продаде на тази цена, но той си знае най-добре.

Моят интерес така или иначе се изпари вече а и нищо ново не открих под слънцето.

 

Лек и успешен ден на всички :beer:

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В момента е с Android 2.3.6

 

Само да споделя, че наистина телефона не работи правилно, поне по мое мнение, а въпросния телефон е в мен и смея да твърдя, че или не е инсталиран правилно защото дори рекавърито е объркано, или просто не си работи правилно, мога да изброя много неща които не са както трябва

 

Момент само.

Продавача го е обявил с 2.3.6

От поста на DreaD не се разбира с коя ОС е закупен от продавача.

 

Айде първо DreaD да обясни какво точно е купил и как така не работи, след като от продавача е обявено, че работи перфектно. Нали все пак го е пробвал преди да го купи?

 

Не бързай да обвиняваш ей така :)

Link to comment
Share on other sites

Момент само.

Продавача го е обявил с 2.3.6

От поста на DreaD не се разбира с коя ОС е закупен от продавача.

 

Айде първо DreaD да обясни какво точно е купил и как така не работи, след като от продавача е обявено, че работи перфектно. Нали все пак го е пробвал преди да го купи?

 

Не бързай да обвиняваш ей така :)

 

Написал съм "май", така че не обвинявам, а поднасям на вниманието.

Операционната система няма никво, ама никво значение. DreaD говори за Recovery-то. То е преди операционната система.

 

Затова и го питах за повече информация, за да се разбере какво му е имало на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Написал съм "май", така че не обвинявам, а поднасям на вниманието.

Операционната система няма никво, ама никво значение. DreaD говори за Recovery-то. То е преди операционната система.

 

Затова и го питах за повече информация, за да се разбере какво му е имало на телефона.

Имах в предвид да не превръщаме форума в милиционерски участък: първо да бием, после да питаме.

Link to comment
Share on other sites

Имах в предвид да не превръщаме форума в милиционерски участък: първо да бием, после да питаме.

 

Ти пряко заинтересован ли си или се явяваш адвокат на бедните?

 

Още повече ако познаваше w00x щеше да си наясно, че не е търговец нито е нещо заинтересован, и освен, че Андроида му е страст гледа и да помогне на всеки с проблеми с телефона си, докато ти си зает да дразниш модераторите в търговския раздел...

Link to comment
Share on other sites

Ти пряко заинтересован ли си или се явяваш адвокат на бедните?

Добър въпрос, но го отправи към приятеля си, все пак той започна да обвинява при все това без да е участник в сделката.

Колкото до Андроид - не само той разбира, но със сигурност само той го изтъква.

Link to comment
Share on other sites

Добър въпрос, но го отправи към приятеля си, все пак той започна да обвинява при все това без да е участник в сделката.

Колкото до Андроид - не само той разбира, но със сигурност само той го изтъква.

 

Опитваш се да докажеш, че си дървен философ ли?

 

Той дори не обвинява, видя, че човека закупил телефона има проблем и се опита да му помогне, като преди това е изтъкнал неточност в обявата.

 

ПС: Приятел не бих казал, но от дълго време пишем в този форум и се знаем

Link to comment
Share on other sites

Той дори не обвинява, видя, че човека закупил телефона има проблем и се опита да му помогне, като преди това е изтъкнал неточност в обявата.

Предполагам, че купувача има завършен поне 3-ти клас и може да чете и пише. Освен това не видях да е молил някого да го защитава. Стига сте преиначавали нещата сякаш всички освен вас са малоумни и не разбираме за какво иде реч. Ясно е написано:

Тук май се появи некоректен продавач

Някъде да се вижда опит за помощ към купувача в това изречение?

Ейййй, страшна работа е този форум.

Link to comment
Share on other sites

Някъде да се вижда опит за помощ към купувача в това изречение?

 

Хайде сега направи си труда да прегледаш и темата и пак пробвай с упражненията по красноречие

 

Ейййй, страшна работа е този форум.

 

Цитирам Triti: "ей тук сте изперкали от агресия егати" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колкото до Андроид - не само той разбира, но със сигурност само той го изтъква.

 

Не виждам ти да помагаш на някой, затова какво разбираш - може да си го държиш, щом нямаш намерение да го споделяш. А и факта, че изобщо засегна въпроса за версията на ОС сам по себе си говори до колко разбираш. Освен ако не желаеш да ми разясниш каква е връзката между тях, при положение, че 2.3.6 е стабилна за този телефон и няма никакви проблеми с функционалността.

 

Предполагам, че купувача има завършен поне 3-ти клас и може да чете и пише. Освен това не видях да е молил някого да го защитава. Стига сте преиначавали нещата сякаш всички освен вас са малоумни и не разбираме за какво иде реч. Ясно е написано:

 

Някъде да се вижда опит за помощ към купувача в това изречение?

 

Купувача може и да има трети клас, но да не е наясно с тази тема и процедурите във форума. Не мислиш ли? Може да иска да подаде оплакване, но или да не му се занимава, или да не знае как. Или и това не е вариант?

Ясно е написано. МАЙ. Не пише "тоя е некоректен". Нали? Понякога думите имат значение.

Link to comment
Share on other sites

Купувача може и да има трети клас, но да не е наясно с тази тема и процедурите във форума. Не мислиш ли? Може да иска да подаде оплакване, но или да не му се занимава, или да не знае как. Или и това не е вариант?

И ти реши да му станеш адвокат. Той може и да не иска, но ти си реши че той иска. А, ти не допусна ли (само предположение), че купувача може да е поискал да му се качи сандвича?

В крайна сметка всичко опира до възпитание и култура на поведение. Можеше да му пишеш на ЛС че има право да се оплаче и да му дадеш линк към темата, не мислиш ли?

Ти обаче реши да подходиш по милиционерската система. От друга страна: Важното е да има враг. Дори да няма - ще се измисли.

В заключение ще кажа: Не виждам смисъл да се оправдаваш повече. Има една хубава българска поговорка за теб: на всяко гърне - мерудия.

 

Със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

И ти реши да му станеш адвокат. Той може и да не иска, но ти си реши че той иска. А, ти не допусна ли (само предположение), че купувача може да е поискал да му се качи сандвича?

В крайна сметка всичко опира до възпитание и култура на поведение. Можеше да му пишеш на ЛС че има право да се оплаче и да му дадеш линк към темата, не мислиш ли?

Ти обаче реши да подходиш по милиционерската система. От друга страна: Важното е да има враг. Дори да няма - ще се измисли.

В заключение ще кажа: Не виждам смисъл да се оправдаваш повече. Има една хубава българска поговорка за теб: на всяко гърне - мерудия.

 

Със здраве :)

 

На никой не съм адвокатствал, за разлика от теб, а това дали той не иска или иска, няма никакво значение в крайна сметка. Продавача да не би да няма 3-ти клас, че ти го защитаваш така като опарен? Аз го правя заради доброто на други потребители и форумното общество. Ти заради кой го правиш и какво правиш реално? Обръщам вниманието на модераторския екип към потребителя, защото има прекалено много обяви, за да остане така положението - ако наистина е. Факта, че онзи не си е вдигал телефона и не е отговарял, сам по себе си говори достатъчно за коректността му.

Престани с тази милиционерска система, защото досаждаш с латерно-подобният си стил на писане. Едно и също до спукване, при положение, че ти се обяснява като на бял човек, но в крайна сметка, всичко опира до възпитание и култура на поведение.

 

Поста на downsoft "Поредното негативно мнение" още повече ме накара да си мисля, че този продавач има проблем и тъй като не следя всички теми в раздела, написах тук с "май" (означава, че не си сигурен в нещо, но предполагаш), за да види този, който следи и да си реши.

 

Ще спра да се оправдавам тогава, когато аз реша, че няма смисъл, а не тогава, когато на теб ще ти е неудобно за 4-ти път да напишеш един и същи аргумент, правейки се на приятно разсеян за това, което съм изписал.

 

И една хубава Българска поговорка за теб: Крадеца вика - "Дръжте крадеца".

Link to comment
Share on other sites

Моля, поставете една тема с ПРАВИЛА за купува продава, едно нещо което всички пропускат е къде се намира стоката която продават (град/село) това е изключително неудобно, трябва да им се ровя в профилите, а на повечето няма информация там, следователно започва едно питане и т.н.

Благодаря

Edited by poorleno
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...