Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Мда, бъдещето е със сигурност е на ел. Двигателите. Единственото неясно е технологията по която ще се произвежда и съхранява електричеството. 
 

Покрай работата имам шанс от близо да следя научните разработки на 2 от големите автомобилни производители и ако всичко върви по план, следващите 3 години ще имаме следващото поколение на батерии на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, Godfather said:

Всъщност,  Никола Тесла...

Общо взето Никола Тесла за западняците е като Баба Ванга за нашенеца. Мине немине и нещо му се припише, че го е правил/предсказал...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, netrootbg said:

Тук даже не споменавам колко е мръсно производството на някои от тези метали и колко енергия изисква. Огромният проблем с електричеството е не как да се произведе, а как да се съхранява. Има технологии за доста чисто произвоство, но остава проблема със съхранението.

Никой не отрича тази част.

Но бума на електричките вкарва пари в бизнеса с батерии, което води до развитие и евентуално ще имаме по-добра технология. А до тогава поне имаме плюса, че част от замърсяването се изнася извън градовете.

28 minutes ago, netrootbg said:

. Иска да ползва през деня когато има излишна енергия да зарежда автомобила си и вечерно време да го ползва като батерия

Даже има кола за него (21) NEW Ford F-150 Lightning Review: Electric, $40k, 572bhp… Is America Ready For EVs? - YouTube  :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Ангел обаче като една истинска Керън се хвърли на амбразурата да защитава тролеите все едно е акционер в Тесла :lol:

 

Определението Керън нещо не ми се връзва със случващото се..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Начинаещи, виж как се прави https://youtu.be/GTCeREg_EeU:laughing1:

Да това съм го гледал :D 

 

@netrootbg е много прав. Електричките над 100 цоцат яко ток. Ауди Е-трон ако го настъпваш едвам изкарва 200км. 

 

Link to comment
Share on other sites

Aз пък си мисля, че бъдещето е да не се използват толкова много автомобили :) При един добре организиран градски/междуградски транспорт аз не бих карал :) Ако знам, че до София мога да стигна с влак за 70 мин с кеф ще се возя с влак и ще си чета някаква книжка или ще работя докато стигна (да и аз съм гаден копченатискач). Ако мога да стигна и до морето без да карам също бих го предпочел :) И преди да ме обвините, че нямам деца и незнам колко багаж трябва да взема ще споделя, че като малък нашите редовно са ходели с мен и брат ми на морето с влака :)  Разходът на ел. колите излизат евтино само ако си ги зареждаш в собствения си гараж :) Също така на дълъг и постоянен път ДВГ-то дава по - добър разход от ел. колите както разбрахме (над 100км/ч) :) 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kotora said:

Да това съм го гледал :D 

 

@netrootbg е много прав. Електричките над 100 цоцат яко ток. Ауди Е-трон ако го настъпваш едвам изкарва 200км. 

 


Щото е огромен камион с малка и некадърна батерия - затва е и евтин

Link to comment
Share on other sites

Междувременно в Холандия. Много ми е интересно тия какво ще ядат като си утрепят всичките животни ? Или ще станат вегани ? 

DUTCH FARMERS PROTEST

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

 

Как се краде тесла :laughing1: (антената в огледалото, капака се отваря отвън, сейф мод на компютъра и колата тръгва без ключ :laughing1:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Чувам, че нашият известен с простотиите си тюфлек (вече висшист обаче!!! - трагедия) пак са го изтупали като брашнян чувал и са го мляли като мачка/шкембе в дувар... 
Коги не знаеш кога да спреш в един момент те запомнят с простотията ти и лабтя който ти е теглил де що те фане боксьор... 


291914821_1199938320784766_3111644438796

Link to comment
Share on other sites

Сигурно затова е загубил.
Между другото прави впечатление, че колкото повече просташки тъпотии върши преди мач, толкова повече бой яде и винаги губи :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз избрах да гледам безплатното - по BG On Air и MaxSport1 даваха Senshi не знам кой кръг, на живо от Варна, св. Константин и Елена, и шоуто ми хареса. Имаше повече динамика, почти нямаше статични мачове с клинчове и имаше няколко K.O. Не разбирам от Senshi, но от любителска гледна точка ми хареса и бих го препоръчал.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, RaptoR said:

Чувам, че нашият известен с простотиите си тюфлек (вече висшист обаче!!! - трагедия) пак са го изтупали като брашнян чувал и са го мляли като мачка/шкембе в дувар... 
Коги не знаеш кога да спреш в един момент те запомнят с простотията ти и лабтя който ти е теглил де що те фане боксьор...

Не знам колко е тюфлек, но за този мач ще получи около 3 милиона долара... Говори се и за още един мач между двамата. Този път се споменава в САЩ и тогава приходите му ще са още повече.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Не знам колко е тюфлек, но за този мач ще получи около 3 милиона долара... Говори се и за още един мач между двамата. Този път се споменава в САЩ и тогава приходите му ще са още повече.


Аз не че нещо се интересувам, но разбрах за половин милион. Предвид че не си показал линк, а на една твоя дума не вярвам, предполагам по-скоро това е вярното. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...