Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Мен така един път на магистралата, докато изпреварвах ТИР със 140... Ферари ли беше, Порше ли, за 2 секунди се появи, светна 2 пъти и директно в аварийната, за да ми спаси живота... :lol: Сигурно поне с 300 караше.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз така, веднъж кротко си изпреварвам колона тирове със 160 и ме връхлетя с близо 200... баничарка...

Нали града се развива икономически, построиха асмнайсе фабрики, цяла южна България дойде в Пловдив и доживях да чуя тука софийския рефрен за "провинцията" и "селяните"... 

@DON_CHEFO даже ся е спокойно, че отпускарски сезон. Ела септември да видиш, като почнат да си карат изчадията по градини и училища к'во става движението... Ше подкараш колело и ти :lol:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, earache said:

Мен така един път на магистралата, докато изпреварвах ТИР със 140... Ферари ли беше, Порше ли, за 2 секунди се появи, светна 2 пъти и директно в аварийната, за да ми спаси живота... :lol: Сигурно поне с 300 караше.

Някак не го намирам за смешно... 3ма човека бяхме в колата и си изкарахме акъла... Голфове ли бяха... Някви хетчбеци и селски беци... Тука верно само колене без съд и присъда ще оправят нещата.... Минаването на пешеходна пътека е сравнимо с малко чудо всеки път.... Аз ли остарявам или желанието за нормален живот е надделяло много повече над носталгията. Чувството за безнаказано в погледа на всеки с бръснати крачета или черен джиБ е нелепо. Може да ми смеете до утре по това време ама.... Оправия не виждам в близките няколко смени на поколенията. 

 

32 minutes ago, Antares said:

Аз така, веднъж кротко си изпреварвам колона тирове със 160 и ме връхлетя с близо 200... баничарка...

Нали града се развива икономически, построиха асмнайсе фабрики, цяла южна България дойде в Пловдив и доживях да чуя тука софийския рефрен за "провинцията" и "селяните"... 

@DON_CHEFO даже ся е спокойно, че отпускарски сезон. Ела септември да видиш, като почнат да си карат изчадията по градини и училища к'во става движението... Ше подкараш колело и ти :lol:

Нямам такива намерения в близко бъдеще... Изпариха се

Link to comment
Share on other sites

Чак пък близките смени на поколенията... И за по-кратки периоди са се оправяли някои държави.

Ама ти си толкова изненадан, все едно в Реднекленд всички са от примерен шофьор, по-примерен шофьор... Там не превишават скорост, не минават на червено, не се престрояват без мигачи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Ама ти си толкова изненадан, все едно в Реднекленд всички са от примерен шофьор, по-примерен шофьор...


100% и там има нарушители. Ама там полицията не си поплюва. Пълно е с клипчета на тарикати и бабити как ги "прибират" в аварийната. Тук съм бил свидетел как пред "погледа" на спряла патрулка с униформените кюфтета вътре минава кола на червено и грам не се трогнаха. Народа тотално живее с чувството за безнаказаност. Донорите 90% или нямат номера, или са им замазани по една или две цифри и си карат все едно правилата не са писани за тях. На почти всеи цикъл на светофарите има поне по един минал на откровено червено. Знаци, пешеходни пътеки, ограничения... тия са за балъците тук явно...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

Чак пък близките смени на поколенията... И за по-кратки периоди са се оправяли някои държави.

Ама ти си толкова изненадан, все едно в Реднекленд всички са от примерен шофьор, по-примерен шофьор... Там не превишават скорост, не минават на червено, не се престрояват без мигачи и т.н.

Ваксината ли, либерастията ли... Нещо те е ударило в софтуера. Не беше такъв. Естесвено, че на всякъде има дебили... Тука са 500 хиляди при мен са 5 милиона... И пак изпълненията са по-малко. Поне ела виж с очи... А не какво си прочел из нета. И пици и убър съм карал. Бая мили съм навъртял, че да имам представа. 

 

А за поколенията - какъв бас да сложим? 

 

И гледам, че май си забравил ама... Пътната маркировка и знаците не са за цвят... А за да се спазват. Антарес и той ти е казал. Спирането на стоп не ми дърпа от маната и не ме прави идиот

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antares said:


100% и там има нарушители. Ама там полицията не си поплюва. Пълно е с клипчета на тарикати и бабити как ги "прибират" в аварийната. Тук съм бил свидетел как пред "погледа" на спряла патрулка с униформените кюфтета вътре минава кола на червено и грам не се трогнаха. Народа тотално живее с чувството за безнаказаност. Донорите 90% или нямат номера, или са им замазани по една или две цифри и си карат все едно правилата не са писани за тях. На почти всеи цикъл на светофарите има поне по един минал на откровено червено. Знаци, пешеходни пътеки, ограничения... тия са за балъците тук явно...

 

Да се четем освен... Никой не обсъжда чувството за безнаказаност. Обсъждаме това, че се е изненадал, че е видял нарушител и го приписва на държавата, което е малко .... как да го кажа... типично. "Вие Българите", докато там се стрелят по улиците и играят мобилни игри докато шофират.

 

11 minutes ago, DON_CHEFO said:

Ваксината ли, либерастията ли... Нещо те е ударило в софтуера. Не беше такъв. Естесвено, че на всякъде има дебили... Тука са 500 хиляди при мен са 5 милиона... И пак изпълненията са по-малко. Поне ела виж с очи... А не какво си прочел из нета. И пици и убър съм карал. Бая мили съм навъртял, че да имам престава. 

 

А за поколенията - какъв бас да сложим? 

 


Щом ти трябва лесно обяснение, отдай го на ваксината.

Не ми е нужно да чета каквото и да било в нета, за да знам, че навсякъде има нарушители.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Да се четем освен... Никой не обсъжда чувството за безнаказаност. Обсъждаме това, че се е изненадал, че е видял нарушител и го преписва на държавата, което е малко .... как да го кажа... типично. "Вие Българите", докато там се стрелят по улиците и играят мобилни игри докато шофират.

 

 

 


Щом ти трябва лесно обяснение, отдай го на ваксината.

Не ми е нужно да чета каквото и да било в нета, за да знам, че навсякъде има нарушители. Не е в това въпроса.

 

 

Казах каквото имах да казвам. Как ще го разбереш - това не е мой проблем. На 36 години по форОми вече не споря. Печелиш - аз съм се изнежил и съм смотан да очаквам някой да ми спре преди пешеходната пътека 

Link to comment
Share on other sites

Поне имаме пешеходци тука. :D 
А по пешеходните пътеки спират редовно шофьорите. Понякога дори прекалено.
Ако не спре първия, ще спре втория.

 

Влизайки в твоя тон: "Постой виж за по-дълго, а не каквото си видял за 2 дни. Живял съм тук, шофирал съм, имам представа."

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

Поне имаме пешеходци тука. :D 
А по пешеходните пътеки спират редовно шофьорите. Понякога дори прекалено.
Ако не спре първия, ще спре втория.

 

Влизайки в твоя тон: "Постой виж за по-дълго, а не каквото си видял за 2 дни. Живял съм тук, шофирал съм, имам представа."

Забрави ли... Аз също 

Link to comment
Share on other sites

Не съм забравил, но ти обсъждаш промените през последните 7 години.

Отклонихме се. Идеята ми беше, че навсякъде има нарушители. Не казвам, че тук е по-добре от САЩ, защото не е, най-вече заради чувството за безнаказаност.

Казвам единствено, че не е редно така да се генерализира от един случай, сякаш е прецедент в световен мащаб и в САЩ никога не ти се е случвало същото нещо.

А за пешеходните пътеки не съм съгласен изобщо. Аз шофирам рядко, но дори последния път щях да се забия в един, защото реши да набие спирачките пред пешеходната пътека. Трябваше да го заобиколя и да рискувам да ударя пешеходеца. Ходя предимно пеш и никога не ми се е налагало да чакам на пешеходна пътека повече от 1, максимум 2 автомобила, преди някой да спре.

 

И другото е, че хората постоянно трябва да мрънкат, за да прехвърлят собствената си вина към някой друг.

Ако няма полицейски контрол - "Какво прави полицията?!?". В следващия момент, този същия го глобяват защото шофира без колан или с изгорял фар - "Е, толкова ли си нямат друга работа, че ме глобяват за глупости???"

В един момент: "Полицията бездейства, така няма да се оправим".
В следващия: "Нещастниците сложили камера в храстите и ме хванали с 30 километра над ограничението на тоя прав път!".

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DON_CHEFO said:

Спирането на стоп не ми дърпа от маната...

:rofl: :bowdown:

Тоя лаф определено го крада и ще го ползвам навсякъде!

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, DON_CHEFO said:

И гледам, че май си забравил ама... Пътната маркировка и знаците не са за цвят... А за да се спазват. Антарес и той ти е казал. Спирането на стоп не ми дърпа от маната и не ме прави идиот

 

Това в каква връзка? Какво те навява на мисълта, че съм забравил? И какво те навява на мисълта, че не ги спазвам?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Поне имаме пешеходци тука. :D 
А по пешеходните пътеки спират редовно шофьорите. Понякога дори прекалено.
Ако не спре първия, ще спре втория.

 

Влизайки в твоя тон: "Постой виж за по-дълго, а не каквото си видял за 2 дни. Живял съм тук, шофирал съм, имам представа."

Тук си в грешка. Това, че ти и аз спираме, и още 5 човека от форума, не значи че останалите спират. Днес врътнах покрай мол Пловдив, спрях на абсолютно всяка пешеходна пътека и хората ми махаха все едно са си намерили 20лв. 

Казвам го всеки път като съм в Плодвив, Тук 90% от шофьорите не спират на пешеходна пътека !!! 

Link to comment
Share on other sites

Добре, че са съседите ни Preliminary 2021 EU Road Safety Statistics (europa.eu) :)))

 

1 minute ago, kotora said:

Казвам го всеки път като съм в Плодвив, Тук 90% от шофьорите не спират на пешеходна пътека !!! 

Аз заради това не ходя пеша :laughing:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kotora said:

Тук си в грешка. Това, че ти и аз спираме, и още 5 човека от форума, не значи че останалите спират. Днес врътнах покрай мол Пловдив, спрях на абсолютно всяка пешеходна пътека и хората ми махаха все едно са си намерили 20лв. 

Казвам го всеки път като съм в Плодвив, Тук 90% от шофьорите не спират на пешеходна пътека !!! 

 

Ти мислиш, че правя извадките си на база това какво ти (когото не съм виждал как шофира) и други 5 души от форума (които не съм виждал как шофират) правите ли? :D 
Изводите ми са на база това, което виждам като шофьор в града и като пешеходец. Никъде не съм казал, че всички спират. Както и в други държави не всички спират. Някои спират, други не. Ама вие пък прекалявате с хуленето... Нито в София, нито в Париж, нито във Флоренция, нито в Будапеща, нито във Виена, не е нещо по-различно. В САЩ също. Там дори пешеходни пътеки рядко се срещат, защото само уличните животни ходят пеш. Дори тротоари няма в по-голямата част на suburban Америка, а какво остава за пешеходни пътеки.
Някои спират, други не.

И аз махам като спре някой. Не защото се случва рядко, а просто ей така.

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив някой за да спре на пешеходна пътека, трябва пешеходеца вече да е на половината ѝ, и той да кара с около 40 км, за да реши, че иска да спре, а не му е по-лесно просто да продължи инерцията си и да натисне газта. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

 

Ти мислиш, че правя извадките си на база това какво ти (когото не съм виждал как шофира) и други 5 души от форума (които не съм виждал как шофират) правите ли? :D 
Изводите ми са на база това, което виждам като шофьор в града и като пешеходец. Никъде не съм казал, че всички спират. Както и в други държави не всички спират. Някои спират, други не. Ама вие пък прекалявате с хуленето... Нито в София, нито в Париж, нито във Флоренция, нито в Будапеща, нито във Виена, не е нещо по-различно. В САЩ също. Там дори пешеходни пътеки рядко се срещат, защото само уличните животни ходят пеш. Дори тротоари няма в по-голямата част на suburban Америка, а какво остава за пешеходни пътеки.
Някои спират, други не.

И аз махам като спре някой. Не защото се случва рядко, а просто ей така.

Обясни ми малко за пешеходните пътеки и тротоарите, че ми стана интересно. Оставям дюнерите гмурци и си правя пуканки 

https://www.google.com/search?q=stop+sign+at+crosswalk&client=ms-android-oneplus&prmd=imvn&sxsrf=ALiCzsZkMhrL-Ht5k7pQ_cvMlZY_cryIxg:1658152048801&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiwo-jeyYL5AhWrVfEDHZd-CfcQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=384&bih=684&dpr=3.75#imgrc=yaZqo41qXLJz3M

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dunc said:

В Пловдив някой за да спре на пешеходна пътека, трябва пешеходеца вече да е на половината ѝ, и той да кара с около 40 км, за да реши, че иска да спре, а не му е по-лесно просто да продължи инерцията си и да натисне газта. 

 

Тук вече опираме до това кой на какво иска да обърне внимание. Специално довечера като излезна с колата, ще обърна внимание колко човека ще спрат на пешеходна пътека и колко няма.

 

37 minutes ago, DON_CHEFO said:

Обясни ми малко за пешеходните пътеки и тротоарите, че ми стана интересно. Оставям дюнерите гмурци и си правя пуканки 

https://www.google.com/search?q=stop+sign+at+crosswalk&client=ms-android-oneplus&prmd=imvn&sxsrf=ALiCzsZkMhrL-Ht5k7pQ_cvMlZY_cryIxg:1658152048801&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiwo-jeyYL5AhWrVfEDHZd-CfcQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=384&bih=684&dpr=3.75#imgrc=yaZqo41qXLJz3M

 

 

 

Какво искаш да ти обясня по-точно? Какво има на тези снимчици?


Ето. Произволно кръстовище в suburban Америка. Дори не ми се наложи да го търся. Просто сложих човечето на картата и хоп.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Ами, не е много точно сравнението, защото това от твоята снимка е в такова състояние, защото е занемарено. Има си тротоари обаче. Това горе е така по дизайн.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Тук вече опираме до това кой на какво иска да обърне внимание. Специално довечера като излезна с колата, ще обърна внимание колко човека ще спрат на пешеходна пътека и колко няма.

 

 

Какво искаш да ти обясня по-точно? Какво има на тези снимчици?


Ето. Произволно кръстовище в suburban Америка. Дори не ми се наложи да го търся. Просто сложих човечето на картата и хоп.

 

image.png

https://youtu.be/iAhOTCM4SY0

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ARPAnet said:

Да де, има :))
Това горе прилича на някакво околовръстно, не е като съвсем да нямат тротоари :) https://imgur.com/a/pnq9uOP

 

За различни неща говорим. Това на моята снимка не е околовръстно. Път в града си е. Като бул. Санкт Петербург в Пловдив, въпреки че Пловдив не е най-добрия пример за градски дизайн.
Това на твоя линк е жилищен квартал.


Ето ти го обяснено по-добре.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...